vvojtas1

czy można posiać buraki jeśli wcześniej był stosowany glean

Polecane posty

vvojtas1    26

Ojciec wygrał przetarg na dzierżawę ziemi i chciałbym tam posiac buraki cukrowe, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo że poprzedni dzierżawca (a od niego trudno się prawdy dowiedzieć) zastosował jesienią 2007 Glean (chlorosurfuron) na chwasty w pszenicy. w zaleceniach IOR pisze że od stosowania do siewu buraków musi minąć co najmniej 24 miesiące a do mojego siewu minie około 17-18 miesięcy.

co prawda wysłałem dziś próbę na badania do wrocławia (wyniki za 2-3 tygodnie), ale może ktoś z AF miał podobny problem i się podzieli spostrzeżeniami.

dodam że do tej pory jest tam ściernisko czyli czeka mnie wiosenna orka

pH jest w granicach 7 co wpływa na szybszy rozkład substancji aktywnie czynnych

gleba II klasy czyli zapewne sporo próchnicy co powoduje iż glean rozkłada się dłużej

jednak długa jesień 2007 i słaba zima mam nadzieje że się przyczyni do tego iż chlorosurfuron się już rozłożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

a jak ten dzierżawca dawał go kilka lat pod rząd to go w glebie może być go dużo ,nie wiesz czy stosował płodozmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

ten dzierżawca to był tam chyba 2 lata a wcześniej był o ile dobrze pamiętam groszek zielony - jeśli nie groszek to rzepak. Jednak na pewno nie była to pszenica po pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

to w glebie go dużo nie zalega ,ja kiedyś posiałem rzepak jary tylko że gość stoswał go kilka razy to efekt był taki rze takie łaty się porobiły miejscami był miejscami nie a i gleba 3a to też ma wpływ że wolniej u mnie śię rozkładał raczej nie powinno zaszkodzić ale nie chce cię wprowadzać w błąd zobacz jeszcze co ludzie napiszą ja jaszcze bym zadzwonił do przedstawiciela DuPont może coś ciekawego od nich byś się dowiedział w tym temacie może mają jakieś przeprowadzone badania na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

1. nie posiałbym buraków na nowym polu

2. posiałbym buraki na polu na którym 1.5 roku temu był glean, u mnie tak było zawsze, na jesieni dawałem zawsze maraton z gleanem a w nastepnym roku buraki były ze hej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

tak jak pisze yacenty nic sie nie powinno stac.pare lat temu nie doczytalem do konca ulotki i po jesiennym stosowaniu sialem buraki i dynie a na reszczie ziemniaki,nie bylo widac zadnych negatywnych skutkow.plony byly bardzo dobre-tyle ze III a klasa


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
nie posiałbym buraków na nowym polu

ja nie posiał bym na polu którego nie znam a że koło tego często przejeżdżam mam analizy próby ogrodniczej i do tego widać że pomimo iż dzierżawione to w niezłej kulturze to to że nowe mi niestraszne a boje się tylko następstw glenu

poza tym dziś zaorałem :) myślałem że będzie trochę za wilgotno ale warunki idealne teraz trochę napadało jutro ma padać cały dzień a do tego w środę i czwartek ma być mocny przymrozek więc ta wiosenna orka może czasem być nawet lepsza niż jesienna szczególnie pod buraki

Zależy mi na tym bo brakuje mi pola pod buraki w zmianowaniu a w dodatku odkąd pamiętam to ta gleba buraka nie widziała a to dużo znaczy w plonowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Temat bardzo stary,ale mam podobny problem.Rok temu na wiosnę prykałem pszenice Apyrosem.Nie planowałem siać tam buraków ale jednak...Wg etykiety buraki po apyrosie można siać po 24 miesiącach.Siał ktoś z Was po12-tu? Każda odpowiedź będzie pomocna,bo siewy tuż tuż ,a znaków zapytania mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj