Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nasiona buraków

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:02

Nasiona buraków Może i arogancja :D .

Przeczytajcie sobie jednak małą książeczkę, która jest przyklejana do worków nasion QQ pewnej amerykańskiej f-my p. popularnej w Polsce. To to z tymi burakami to jest pryszcz. Bo tracisz tylko zysk z buraków. A amerykańska f-ma jak kupisz od niej nasiona może Cię w samych skarpetkach puścić.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nasiona buraków Dzisiaj, 19:19
  •  

#22 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 10:38

Nasiona buraków Nierozumiem dlaczego piszesz "tylko zysk z buraków". Dla niektórych jest to główny zysk w gospodarstwie np dla mnie. No i napisz bliżej dlaczego ta amerykańska firma puszcze w skarpetach, bo nie wszyscy takie odmiany sieją.

#23 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 13:16

Nasiona buraków Dlatego że nikt Ci nie przyśle komornika z tego powodu że nieodpowiednio wykorzystałeś nasiona.

Fakt ta f-ma to raczej nie wiem by kogoś w skarpetach w Polsce puściła. W USA to już nie są pojedyńcze przypadki. Jednak inna amerykańska f-ma M. juz kilku rolników puściła w skarpetkach w Polsce.

A puszcza dlatego, bo do worka przypięta jest umowa napisana typowo prawniczym bełkotem, kupno i wysianie nasion jest jednoznaczne z podpisaniem umowy. Z tych zapisów wynika min. jeśli poniesiesz jakiekolwiek starty z powodu złych nasion to dostaniesz zwrot nasion lub tyle ile za nie zapłaciłeś - czyli jakbyś na targu kupił, z tym że jak na targu kupisz to gościowi twarz obijesz i będzie choć miał satysfakcja :D. Jeżeli ktoś by pobrał materiał genetyczny - nasiona - nawet bez twojej zgody i wykorzystał do rozmnożeń, bądż jako komponent do krzyżowań, cała odpowiedzialnośc finansowa jest po Twojej stronie, bo planatacja była nienależycie zabezpieczona itp. itd.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 08:14

Nasiona buraków Hmm, to faktycznie jazda. Cukrownia nie może nic takiego zrobić bo sama zakupiła i rozprowadziła nasiona niewiadomo skąd. Są podobno źle zaprawione, ale ja mam swoje zdanie. Poszukuje choć 200 gram tych nasion, bo mnie to tłumaczenie bardzo ciekawi i zrobiłbym próbe. Myśle że to były stare nasiona i chciałbym sie przekonać czy nie mam racji. U nas kto wysiał te nasiona to dostał nowe i musiał tamte oddać jeśli mu zostały więc mnie to ciekawi.

#25 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 09:40

Nasiona buraków

W cukrowni Kruszwica 1200ha jest obsiane odmianą ZOSIA z WHBC która musi być przesiana, tak jak kolega pisał wyżej poprostu nie wschodzi. Ciekawe jak to cukrownia rozwiąże.........?

W kwestii zwrotow kosztow uprawy to ma sie nastepujaco:

uprawa przedsiewna: 50zl zwrotu od hektara (wierzcie mi nie pomylilem sie:D)
siew burakow: 90zl zwrotu od hektara

Jesli ktos wykonal oprysk przedsiewnie lub po siewie dostaje jedynie zwrot srodka lub jego kosztow.

Inspektor Cukrowni Krasnystaw wczoraj byl u nas na chacie(bliski znajomy ojca) i powiedzial nam jak to bedzie.

Dodatkowo jest w planach (to mi sie bardzo usmiecha) wynajecie firmy ktora uslugowo kopie buraki kombajnami samojezdnymi, ktorzy za darmo beda kopac buraki tym co uzyli zlych nasion. Wydaje mi sie ze to moze byc jakas bajka ktora zamydli oczy plantatrom, ale to juz okaze sie w praniu.

...... Za nasiona wrócą ale za opóźniony siew o dwa tyg już nie.....

O tym, iz te nasiona sa zle wiedziano 4 dni po rozdaniu a za 3 dni rozdali nowe wiec az 2 tygodnie opuznienia to wydaje mi sie, ze nie bedzie. Gdy ojciec pojechal do cukrowni po nasiona drugi raz to ja juz agregatowalem.

#26 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:00

Nasiona buraków No widzisz to u was szybko zareagowali, bo w Kruszwicy to jak u mnie już ładnie powschodziły to sąsiedzi zaczeli przesiewać. Równe 2 tyg zeszły zanim ludzi poinformowali i dali nasiona.

#27 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:41

Nasiona buraków Tylko wyobraz sobie @lamboR6 co z ta ziemia sie stalo przy drugiej uprawie i przy tej suszy. Normalnie pył. Gdy pierwszy raz posialem w czwartek przed swietami to w swieta u nas padalo a w poniedzialek piekne slonce, po tygodniu widzialem juz pierwsze kielki. Normalnie lepszych warunkow nie trzeba bylo, a teraz? Prawie 3 tygodnie bez deszczu. Tego w cukrowni nikt nie policzyl.

#28 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 maj 2009 - 18:59

Nasiona buraków Ja cie doskonale rozumiem, i dlatego sie pytam co z kosztami, nasiona to nic ze stratami spowodowanymi opóźnionym siewem i przesuszeniem ziemi. Warunki są jakie są, wilgoci nie ma to niewiadomo co z tymi burakami będzie. Ja zawsze siałem połowe buraków krajowych i zawsze z hodowli wielkopolskiej ale w tym roku ani nasiona i jakoś nie żałuje bo pewnie też bym przesiewał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 01 maj 2009 - 21:46

Nasiona buraków Witam was mnie tez dopadła plaga nasion z WHBC miałem odmianę inną niż wy bo odstałem ją na doświadczenie i nikt nie wiedział że jest tez uszkodzona i wczoraj się dowiedzieli wczoraj dostałem nasiona i wczoraj przesiałem hehe farta tylko tyle miałem że tego nie było za dużo. A ja wcale nie robiłem agregatem tylko posiałem siewnikiem w te same ślady:D jak dobry siewnik i redlica nie ma potrzeby oprawiać:) Co do rekompensat nic mi nie wiadomo. Ale wiem że przyczyną był zły polimer do produkcji otoczki... Panowie to podobno jakiś zamach na whbc.. po prostu niszczą polską konkurencje..

#30 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 02 maj 2009 - 08:09

Nasiona buraków Whbc wcale nie jest polska. Właścicielem jest włoch.

#31 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:59

Nasiona buraków Ja należe do Krasnegostawu (lubelskie) nasiona brałem zagraniczne a cena za jednostke to 520zł.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#32 Share postwiorka

postwiorka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 08:43

Nasiona buraków Witam
Ile tak wogule wynosi 1 jednostka nasion buraka??

#33 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:04

Nasiona buraków 100 000 nasion
Z tego co pamiętam jest to napisane na każdej paczce

#34 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 luty 2012 - 17:42

Nasiona buraków Mam pytanie czy Wielkopolska hodowla buraków cukrowych sprzedaje nasiona bez kontraktów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 29 luty 2012 - 10:28

Nasiona buraków Panowie wytłumaczcie mi oznaczenie nasion buraków. Ponieważ są dostępne F, G, M?