witek

Komputer

Polecane posty

witek    2

Witam mam zamiar kupic jakis komputer do opryskiwacza Krurowiak Goliat 2500l...jaki polecacie i oczywiscie jakie sa ceny takichu urzedzań


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

gdzieś czytałem jakiś test komputerków do opryskiwaczy, to całkiem przyzwoicie poliski Mescomp S411 wyszedł jak nie posiadasz elektronicznego sterowania to około 8tyś PLN brutto go cenią, a jak juz masz sterowanie to 5tyś PLN brutto. Oczywiscie ceny zalezą od rodzaji zaworów i dodatkowych opcji. To co napisałem to tak śrdnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

dzieki slavo ale mam ten numer RPT ale tam jest tak naprawe mojm zdaniem sucha teoria a nie ukrywam ze przy zakupie maszyn itp najlepszym kryterjum oceny jest ocena posiadacza


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Bardzo fajna sprawa taki komputerek, praca z tak wyposażonym opryskiwaczem to luksus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Wydaje misie ze do Krukowiaka najlepiej brać komputer "Bravo 3000" to standardowy Komputer w Krukowiaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

ja mam mescompu komputerek w pilmecie 2018 dwa lata temu dałem brutto 8,5 tyś. ale fajnie tym sie pracuje. Ustawiam dawke tryb auto i czy jade 5 czy 10km/h to dawka ta sama o nic sie nie martwie , ze za duzo czy mało wyjdzie ;) polecam ten sprzecik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Witam. Czy ktoś z użytkowników wyjaśni mi czym różni się kumputer bravo 180 od 300 i 300 od 300 S-bo i o takim słyszałem. Mi chodzi o to by komp dozowal mi dawke cieczy i sam nie wiem co jeszcze. No właśnie czego oczekiwac od komputera i za co nie warto przepłacać? Moze wystarczy 180? Proszę o szybkie posty gdyż muszę jeszcze w grudniu dokonać wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlop    0

kup brawo 300 sam utrzymuje dawkę cieczy na ha, 180 jedynie wskazuje ile wypryskujesz .

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Bravo 180 też utrzymuje ustalona dawkę. Bravo 300 ma podobno większy, bardziej czytelny wyświetlacz, wyświetla 2 linijki informacji... Ja mam Bravo 180 i jestem zadowolony, wychodzi dokładnie tak jak ustawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W Bravo 300S wyświetla kilka parametrów na raz (Bravo 180 tylko 2), Dodatkowo można do 300S podłączyć drukarkę i GPS. Jeżeli chodzi o utrzymanie zadanej dawki to wszystkie to mają.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimonx    0

Bravo 180 też utrzymuje ustalona dawkę. Bravo 300 ma podobno większy, bardziej czytelny wyświetlacz, wyświetla 2 linijki informacji... Ja mam Bravo 180 i jestem zadowolony, wychodzi dokładnie tak jak ustawię

Mam pytanie odnośnie brawo 180 jaką masz ustawioną stała koła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Bravo 180 a 300 ma tą samą funkcjonalność, kalibrujesz komputer wpisując rozmiar rozpylacza, dawkę i jedziesz. Różnice są następujące:

- bravo 180 ma mniejszy wyświetlacz, aby przeglądać inne parametry musisz przewijać

- 300s ma gniazdo na kartę pamięci, na której zapisujesz konfiguracje ustawień, 180 ma możliwość zapisania 5 kombinacji, 300s 19

- do 300s można podłączyć dodatkowe czujniki, zewnętrzny GPS, dodatkowy przepływomierz (np. od napełniania zbiornika)

- 180 obsługuje max 5 sekcji cieczowych, 300s 7 plus możliwość sterowania hydrauliką olejową

- 180 jest tańsza i zdecydowanie mniej awaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A jak panowie ustawić stała dawkę cieczy przy opryskiwaczu hardi?? Też wpisuje się rozmiar rozpylacza i ilość cieczy na hektar? np że dysze 0,25 i 200l??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Bravo 180 a 300 ma tą samą funkcjonalność, kalibrujesz komputer wpisując rozmiar rozpylacza, dawkę i jedziesz. Różnice są następujące:

- bravo 180 ma mniejszy wyświetlacz, aby przeglądać inne parametry musisz przewijać

- 300s ma gniazdo na kartę pamięci, na której zapisujesz konfiguracje ustawień, 180 ma możliwość zapisania 5 kombinacji, 300s 19

- do 300s można podłączyć dodatkowe czujniki, zewnętrzny GPS, dodatkowy przepływomierz (np. od napełniania zbiornika)

- 180 obsługuje max 5 sekcji cieczowych, 300s 7 plus możliwość sterowania hydrauliką olejową

- 180 jest tańsza i zdecydowanie mniej awaryjna.

W BRAVO 180 nie trzeba wpisywać rozmiaru rozpylaczy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

W BRAVO 180 nie trzeba wpisywać rozmiaru rozpylaczy.

Jak kolega ma instrukcję obsługi to polecam lekturę strony 27 - ustawia się rozmiar dyszy, bo niby skąd komputer miałby wiedzieć jaki będzie wydatek rozpylacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A Muller ten c go teraz w Pilmetach montują to możecie coś o nim powiedzieć>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak kolega ma instrukcję obsługi to polecam lekturę strony 27 - ustawia się rozmiar dyszy, bo niby skąd komputer miałby wiedzieć jaki będzie wydatek rozpylacza...

Komputer będzie miał dane wydatku z przepływomierza.

Ja pryskam na trzech różnych rozpylaczach od 0,3 do 0,5 i opryskiwacz wypryska zawsze tą dawkę którą mu zadam, dodam że nigdy nie ustawiałem rozmiaru rozpylacza.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7
Napisano (edytowany)

Oczywiście, że można pryskać bez ustawienia rozmiaru dyszy, ale każdy rozpylacz ma pewne graniczne wielkości przepływu i wielkość kropli zależy też od ciśnienia. Jeśli wprowadzi się rozmiar dyszy, wtedy dawka jest kontrolowana dokładniej, a poza tym co najistotniejsze, bravo 180 nie ma czujnika ciśnienia, ciśnienie obliczane jest orientacyjnie, a jednym z czynników wpływających na właściwe obliczenie ciśnienia jest właśnie rozmiar dyszy. Komputer liczy sobie, że wypryskał tyle i tyle cieczy w takim czasie takimi dyszami, więc ciśnienie musi wynosić tyle a tyle. A tak nie dziw się, że komputer i manometr pokazują Ci różne ciśnienie.

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Pierwsze słyszę :blink: A gdzie niby ustawia się ten rozmiar rozpylaczy na komputerku, ponieważ nie mogę znaleźć ?

 

W moim przypadku na opryskanym polu rozpylaczami grubo oraz później drobnokroplistymi dawka zawsze była taka sama. Tak więc nie widzę żadnego sensu aby coś majstrować w tym komputerku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Pierwsze słyszę :blink: A gdzie niby ustawia się ten rozmiar rozpylaczy na komputerku, ponieważ nie mogę znaleźć ?

 

Instrukcja obsługi, strona 27. Jeśli masz widoczny manometr to nie ma problemu, wiesz jakim ciśnieniem pryskasz, ale w goliatach powyżej 3000 l manometr masz z tyłu i nie widać go, więc ciśnienie zczytujesz z komputera, wtedy wiesz, jaką kroplą pryskasz. W takim przypadku aby pomiar, a raczej symulacja ciśnienia była prawidłowa, trzeba ustawić rozmiar rozpylacza.

Ludzie często narzekają na 180tki że niby źle działają, bo nie potrafią ciśnienia dobrze zmierzyć (różnica komputer - manometr), a wina leży w tym, że ustawienia komputera nie są poprawne.

W komputerze masz możliwość wyboru dysz wg standardu ISO lub wprowadzasz do 5 swoich rodzajów. Wszystko w menu "Dane dyszy".

Instrukcje po polsku są na stronie araga (aragnet.it chyba) a jeśli nie znajdziesz to mogę podesłać pdf-a na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja w BRAVO 180 mam wyłączoną funkcję obliczania ciśnienia.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam mescompu komputerek w pilmecie 2018 dwa lata temu dałem brutto 8,5 tyś. ale fajnie tym sie pracuje. Ustawiam dawke tryb auto i czy jade 5 czy 10km/h to dawka ta sama o nic sie nie martwie , ze za duzo czy mało wyjdzie wink.gif polecam ten sprzecik

kolego jak do dzis sie sprawuje komputerek mam zamiar kupic ale myslałem nad s211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj