Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika

191 odpowiedzi na ten temat

#41 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 30 maj 2007 - 22:15

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika ja do 360 niby jakaś wzmacniana dałem 260 zł a do 385 kupowalem bo mi siadła tak ze na pusto juz nie podnosił od nowosci nie wymieniana była oleje były dbane ciagnik 25 lat i chodziło ładnie to dałem 380 zł ale teraz to taka bele siana 600 kilo 2m na wysiegu na wolnych obrotach podnosi 360 podniesie przy wyzszych obrotach ale urwałem ucho od podnosnika i teraz jak coś to słome tylko tak woze a zrobiłem tłok zawaliście wytoczylismy dwa dodatkowe rowki i wstawilismy jeden metalowy i gumowy uszczelniacz i tłok dobrany tak ze zeby opuscic na pusto to trzeba stanąc na ramiona bo nie opusci pod własnym ciezarem ramion moze teraz stac niewiadomo ile na podniesionym i nie pusci

///
Porszę używać znaków interpunkcyjnych typu kropka i przecinek!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Dzisiaj, 01:30
  •  

#42 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 20:19

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Albo załóż zetorowską. Wydajniejsza i trwalsza.

#43 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:01

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika POM Tyczyn poszukaj w goglach oni zrobia wszystko
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2008 - 18:07

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika to można zrobić samemu bez problemu wystarczy rozkręcić i wymienić cylinder i pierścienie na tłoku (lub cały) i po robocie jeżeli nie będzie chciał podnosić to trzeba będzie wymienić pompę co jest bardzo proste. Koszt max ok. 1100zł (tłok cylinder i pompa)

#45 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:14

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika za 950zl to mi cala nowa pompe zrobili w Tyczynie tzn tlok stary a cylinder korpus i te badziewia w srodku nowe i rok gwarancji bo korpus mialem pekniety cylinder puscil i wypchal
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#46 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 28 kwiecień 2008 - 13:48

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Mam problem z podnośnikiem w C360 podniosę cos to po chwili opada tak o 2-3 cm i sie podnosi, taki ruch góra-dól, powtarza się co jakiś czas wymieniłem pompe i uszczelniacze na tłoczysku i dalej to samo a jak go zagaszę to z np kultywatorem opada dość szybko co to może być juz chyba tylko rozdzielacz?? I jeszcze ze jak czasem podniesie jakieś narzędzie to podniesie ile się da na maxa do góry i jak by chciał podnosić dalej i pompa az wyje wtedy
i jeszcze cos podnosi dobrze ale późno reaguje tzn. ze po przesunięciu dzwigni w pozycje podnoszenia do tylu to po 6-7 sekundach dopiero podnosi czy to normalne czy powinien szybciej reagować??
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#47 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 28 kwiecień 2008 - 16:43

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika szybkie opadanie cięgieł podnośnika to zdecydowanie kiepski roździelacz jeszcze jak masz dobry tłok to nie ma innej możliwości wymień go i będziesz jeździł a to że wyje pompa to może być moim zdaniem dwie przyczyny albo zawór przelewowy otwiera się za późno albo masz źle ustawione cięgła między roździelaczem a rączkami od podnośnika obydwie te przyczyny mogą prowadzić do pęknięcia pompy lub wydmuchania jakiejś uszczelki na drodze pompa roździelacz bo to wycie oznacza gromadzenie się nad miernego ciśnienia w tej części obiegu w czasie gdy odbiornik nie przyjmuje więcej oleju a zawór przelewowy się nie otworzył nie jest to naturalne

#48 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 16:50

szybkie opadanie cięgieł podnośnika to zdecydowanie kiepski roździelacz jeszcze jak masz dobry tłok to nie ma innej możliwości wymień go i będziesz jeździł a to że wyje pompa to może być moim zdaniem dwie przyczyny albo zawór przelewowy otwiera się za późno albo masz źle ustawione cięgła między roździelaczem a rączkami od podnośnika obydwie te przyczyny mogą prowadzić do pęknięcia pompy lub wydmuchania jakiejś uszczelki na drodze pompa roździelacz bo to wycie oznacza gromadzenie się nad miernego ciśnienia w tej części obiegu w czasie gdy odbiornik nie przyjmuje więcej oleju a zawór przelewowy się nie otworzył nie jest to naturalne

No to regeneracja rozdzielacza i nowe zawory i ma byc ok?
a co z ta szybkoscia reakcji bo wydaje mi sie ze sasiada podnosnik reaguje szybciej

#49 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 16:51

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika No to regeneracja rozdzielacza i nowe zawory i ma byc ok?
a co z ta szybkością reakcji bo wydaje mi sie ze sąsiada C360 podnośnik reaguje szybciej

#50 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 17:02

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika regeneracja jak chcesz ale ja jestem zwolennikiem nowego a z szybkością reakcji nie jestem pewny na 100% ale to też może być wina roździelcza bo tłoczek w roździelaczu wycierając się może powodować ubytki ciśnienia i opóźniać reakcję podnoszenia ale nie spotkałem się z taką sytuacją więc temu nie na 100% to pisze ale teoretycznie jest to możliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :-)

Napisany 29 kwiecień 2008 - 18:42

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Ja mam taki problem że podnośnik cieknie jak sito ;( a najbardziej przy ramionach. Jak to naprawić ??

Ursus 1893 - 26.04.2011 Rest in Peace :( [*]

U mojego teścia hektarów dwadzieścia cztery konie w pługu do cholery długu :P

#52 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:01

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika odkrec ramiona,sciagnij,wysun metalowe podkladki.potem gumowe oringi.kup nowe i zaloz zpowrotem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#53 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:07

odkrec ramiona,sciagnij,wysun metalowe podkladki.potem gumowe oringi.kup nowe i zaloz zpowrotem

Dzięki :-) za pomoc przyda sie bo podnośnik strasznie gubi cenny olej :-)

#54 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:18

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Ja u siebie wymieniałem nie dawno

Fachowo to sie chyba mówi ,,Wymiana uszczelek na Wale podnośnika" B)

A tam muszą być jakieś metalowe podkładki? u mnie nic nie było, jak zdjąłem ramie to odrazu uszczelniacz był...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#55 Share Skofo

Skofo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 22:15

Ja u siebie wymieniałem nie dawno

Fachowo to sie chyba mówi ,,Wymiana uszczelek na Wale podnośnika" B)

A tam muszą być jakieś metalowe podkładki? u mnie nic nie było, jak zdjąłem ramie to odrazu uszczelniacz był...

No nie wiem :-)
Ja w piątek rozbiorę podnośnik i będę wiedział co i jak

#56 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 maj 2008 - 09:06

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika to ja podepnę się pod ten temat zadając takie pytanie. Więc już 3 razy podnośnik w C-360 mi się zaciął. Podniesie kilka cm i stop. Poprzednie 2 razy włączyłem i wyłączyłem wałek i znów było OK, teraz jednak nic i musiałem odpinac maszyne na polu i wracać pusto. Dobrze że to już była ostatnia taka cięższa praca polowa to się aż tak śpieszyć nie musimy. mechanik nie miał czasu ale powiedział żebym spuścił olej i odkręcił taki dekielek od spodu( tam gdzie są tryby. No i jeden z nich tak przesuwa się do przodu i do tyłu, czy tak musi byc ? Czy coś tu nie tak ? co jeszcze mogło sie stać że sie zacina ?

#57 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 maj 2008 - 07:31

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika ja miałem podobną sytuację, tyle tylko że u mnie podnośnik przestawał reagować i wtedy ruszałem dźwignią od wywrotu i ożywał. niestety działało to wszystko w ten sposób tylko jeden sezon. potem zdemontowałem rozdzielacz i dałem do regeneracji w pniewach. koszt około 270 złoty i było git

#58 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 07 maj 2008 - 11:44

to ja podepnę się pod ten temat zadając takie pytanie. Więc już 3 razy podnośnik w C-360 mi się zaciął. Podniesie kilka cm i stop. Poprzednie 2 razy włączyłem i wyłączyłem wałek i znów było OK, teraz jednak nic i musiałem odpinac maszyne na polu i wracać pusto. Dobrze że to już była ostatnia taka cięższa praca polowa to się aż tak śpieszyć nie musimy. mechanik nie miał czasu ale powiedział żebym spuścił olej i odkręcił taki dekielek od spodu( tam gdzie są tryby. No i jeden z nich tak przesuwa się do przodu i do tyłu, czy tak musi byc ? Czy coś tu nie tak ? co jeszcze mogło sie stać że sie zacina ?

Filtr oleum sprawdzałeś? To taki aluminiowy dekiel pod siedzeniem.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#59 Share wiesiekmf

wiesiekmf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 maj 2008 - 12:57

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika Czesc, mam problem z podnosnikiem, a mianowicie na regulacji silowej podnosi ale nie opuszcza, a na pozycyjne podnosi ale nizej niz na silowej. (dodam ze na pozycyjnej opuszcza). Sprawdzilem mechaniczne polaczenia i wygladaja na OK, czy to jest kwestia rozdzielacza, czy ktos wie jak dziala regulacja silowa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:50

Czesc, mam problem z podnosnikiem, a mianowicie na regulacji silowej podnosi ale nie opuszcza, a na pozycyjne podnosi ale nizej niz na silowej. (dodam ze na pozycyjnej opuszcza). Sprawdzilem mechaniczne polaczenia i wygladaja na OK, czy to jest kwestia rozdzielacza, czy ktos wie jak dziala regulacja silowa ?

a stało się to samo z siebie czy rozbierałeś podnośnik i stało się to po tym a regulacja siłowa działa na tej zasadzie tzw ,, docisku" jak masz ją włączoną i opuścisz np. pług w ziemie to ci go tak szybko nie wypcha przydatne szczególnie jak jest sucho ale w 60 to i tak prawie nic nie daje a ktoś pisał że mu się podnośnik zacina to proponuje najpierw sprawdzić zawór na roździelaczu