Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Ursus C-360 3P regeneracja podnośnika

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
162 odpowiedzi na ten temat

#1 griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 22:58

Sprawa ma sie następująco ciągnik jest z 90 roku i od nowości nie ruszana kaczka. Niestety po tylu latach jest zniszczona totalnie. Podnośnik podnosi jeszcze ok ale bardzo szybko opada i np przy pługu podskakuje przez co rozwala wieszaki. Zapadła więc decyzja o naprawie/regeneracji. Czy ktoś ostatnio robił coś takiego? Jaka jest cena części, na pewno do wymiany jest tłok i cylinder. A najlepiej było by jak by ktoś znał adres jakiejś firmy która zajmuje sie regeneracją podnośników, ale chodzi Mi wyłącznie o firmy z okolicy Wrocławia max do 150km do Wr. A może ktoś ma taką kaczkę na sprzedaż? Czasem taki coś kupowało się na zapas z PGR-ów itd. Będę wdzięczny za każdy sygnał
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 23 marzec 2007 - 23:09

Miałem identyczny problem przy zetorku 7211 wiec dokładnie jak mówisz do wymiany tłok i cylinder. Tak jak u mnie zrobilismy to w jeden dzien tylko przy zetorku było trzeba rozebrac kabine. Koszt całej naprawy wynosił okolo 350zł.
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#3 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 24 marzec 2007 - 07:41

ja bym nieodawal do regeneracji sasiad oddal caly podnosnik ( ta gorna czesc gdzie sa ramiona itp.) to oddali mu jakis inny pospawany i troche rozwalony dzialal miesiac i znow bylo to samo, ja u siebie robilem rozdzielacz pare oringow i działa juz niepamietem ile dalem
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4 włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 21:20

to może i ja się dołącze. Mam identyczny problem. NA okrągło mi podbija. Pompa jest nowa więc podnosi super ale co z tego skoro nie trzyma rozdzielacz. Tłok i cylinder do wymiany a jak jest z rozdzielaczem?? Wiem że się go regeneruje ale czy mógłby ktoś powiedzieć na czym polega ta cała regeneracja rozdzielacza i czy moge zrobić to samemu czy też trzeba gdzieś oddawać?? Nowy kosztuje w techrolu 750zł a podnośnik po regeneracji moge kupić za 700zł z tym że musze oddać stary a na nowy dostaje gwarancje 30 dni więc zupełnie moi zdaniem się nie opłaca. Wole zrobić to sobie sam tylko niewiem jak z rozdzielaczem. Czekam na jakieś informacje. Pozdrawiam
  • 0

#5 tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • 8664647

Napisany 24 marzec 2007 - 21:44

ja w swojej 60' pokrywę zawoziłem do pniew (woj.wilekopolskie) to będzie trochę dalej niż 150 ale robią w 2 czy 3 godziny a cena ok 380zł
  • 0

#6 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 24 marzec 2007 - 21:54

ja regenerowalem rozdzielacz wszystko trzeba porozbierac najlepiej wedlug instrukjci napraw wymienic uszczelniacze ( oringi), mialem takie same objawy, jakbys potrzebowal to moze uda mi sie zrobic skany instrukcji napraw:D
  • 0

#7 griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 22:14

ja w swojej 60' pokrywę zawoziłem do pniew (woj.wilekopolskie) to będzie trochę dalej niż 150 ale robią w 2 czy 3 godziny a cena ok 380zł

A co miałeś robione?? U mnie do wymiany pisałem co jest i jeszcze ukręcony jest ten wałek, bodaj od regulacji siłowej co do niego przymocowane jest górne mocowanie TUZ.
Co do rozdzielacza to w zasadzie Ja też nie wiem jak wygląda :/ Tak czy inaczej trzeba będzie to zrobić i na pewno nie będziemy dawać do regeneracji bo nie wiadomo co dostali byśmy w zamian....

ja regenerowalem rozdzielacz wszystko trzeba porozbierac najlepiej wedlug instrukjci napraw wymienic uszczelniacze ( oringi), mialem takie same objawy, jakbys potrzebowal to moze uda mi sie zrobic skany instrukcji napraw:D

My jak nie znajdziemy dobrego warsztatu lub cena naprawy będzie kosmiczna to też sami podziałamy juz nie jedną rzecz tak z instrukcją sie naprawiało :-) A i tak cała naprawa będzie robiona na nowych częściach.
  • 0

#8 nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 00:58

zetor 7211 też musze u siebie w zetorku zrobić podnośnik, co do tej kabiny to jak ją dokłanie rozbierałeś?
  • 0

#9 t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 05:45

co do rozdzielacza w c-360 to jest to taka podłużna kostka z 2 suwakami przykręcona do pokrywy podnośnika-regeneracja polega na wymianie uszczelnień i przepolerowaniu zaworków i suwaków-do niedawna brałem za to 80zł, obecnie 100
co do wyjęcia podnośnika w zetorze to trzeba wyjąć tylną ściankę kabiny z szybą i podłogę pod fotelem-co do rozdzielacza w zetorze jest on podobny do tego w c-360 tylko wizualnie z zewnątrz- ma bardziej skomplikowaną budowę, a pomylenie tylko 2 sprężynek powoduje nieprawidłową pracę rozdzielacza-nowy polski rozdzielacz do zetora w Archimedesie kosztuje ok 850 zł, czeski ok 1100-1200 zł
  • 0

#10 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1732 postów
  • 2630615

Napisany 25 marzec 2007 - 09:48

t-tas dokładnie czeba odkręcic podłoge jest z tym troche roboty bo trzeba odkręcic wszytkie gałki które znajduja sie na tej podłodze. U nas jak robilismy to mechanik kazał jeszcze odkręcic ramiona bo pózniej jak sie wkłada tłok z cylindrem to trzeba podnies ramiona w góre a to troche wazy
  • 0

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#11 tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • 8664647

Napisany 25 marzec 2007 - 11:02

@griga tam wymieniają wszystkie uszczelniacze i jeśli nie będą mogli to wymienią tą pokrywę na zregenerowaną
  • 0

#12 nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 21:46

Dzięki za informacje. U mnie jest tak:jak podniose to sam opada i jak jest zimny olej to jest ok ale jak sie nagrzeje to już problem. Więc jak robić to chyba cały podnośnik czyli tłok, cylinder, pompa, zawór bezpieczeństwa czy jakos tak i rozdzielacz do regeneracji- co o tym myslicie?
  • 0

#13 max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 17:47

ja bym sie najpierw zastanowił czy warto ten podnośnik regenerować. W Pniewach koło Poznania jest zakład który sie tym zajmuje. ludzie mówią że po regeneracji całego podnośnika nie mogli se dac z nim rady potem, ale ja u nich regenerowałem rozdzielacz w 360 i jest na razie oki(2 lata temu). Może jednak warto samemu najpierw wymienić gumy i pierścień na tłoku. Jeśli będzie chodził dłuższy czas to moim zdaniem nie ma sensu robić całej hydrauliki, jeśli szybko sie spiepszy to kupiłbym tłok i tuleje. A koszt mniejszy i to dużo. Poza tym jeśli problemem jest tylko opadanie i trochę wolne podnoszenie to na pewno pomoże. A robić całą hydraulikę?? Naprawdę zastanowiłbym sie nad tym.
  • 0

#14 włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 18:34

czyli co proponujesz, bo ja już w sobote musze się za to zabrać?? Wiem napewno że wymieniam wszystkie oringi, zakładam nowy tłok i cylinder, wszystkie uszczelniacze, a co z rozdzielaczem?? Regenerować go czy wymienić tylko na nim uszczelnicze i zostawić go w spokoju??
  • 0

#15 max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 13:28

do rozdzielacza to sie lepiej nie dotykaj. taka moja rada. on z opadaniem raczej nie ma nic wspólnego (bynajmniej nie widziałem takiego przypadku jeszcze. Wymień uszczelniacze i pierścień i powinien trzymać dobrze. Tylko dobrze załóż gumy, bo jak odwrotnie je założysz to za długo nie wytrzymają. Olej musi je rozwierać. Sądze ze jak zaczniesz kombinować z rozdzielaczem to narobisz sobie tylko biedy...
  • 0

#16 włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 13:47

a tam na rozdzielaczu podobno jakieś uszczelniacze są. Da się je wymienić bez ruszania rozdzielacza??
  • 0

#17 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 29 marzec 2007 - 19:02

ja wymienilem wsztko w pdnoscniku tylko nierozdzielacz i potem musialem wszystko rozbierac od nowa bo zaczole sie podnosic i opuszczac!
  • 0

#18 nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 19:05

Czyli musiałeś jeszcze zozdzielacz robić?
  • 0

#19 marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3081 postów
  • 8368390

Napisany 29 marzec 2007 - 19:31

hej chlopcy a moze to dolna pompa szwankuje?? U mnie jak sie w niej oringi popsuja to ojciec nituje te dziurki w pokrywce i jest lux, albo tam jest taka tulejeczka laczaca rozdzielacz ze skrzynia tam zmien oringi noi dobrze by bylo tez na tloku zmienic i najlepiej na tloku zrobic w tokarni jeszcze jeden rowek na oring wtedy znacznie zwiekszy sie moc podnosnika noi nie bedzie opadal;) pozdro
  • 0

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Google

• Reklama google
  •  

#20 włodek

włodek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 20:37

pompe mogę wykluczyć. Założona niedawno nowa i to w dodatku wzmocniona ta do tura a tura niemam. Więc zostaje tylko podnośnik. Albo tłok i cylinder albo rozdzielacz. Czy ktoś może dać jakieś konkretne rady bo sobota za pasem a ja niewiem jak mam się zabrać za remont tego podnośnika.
  • 0