Skocz do zawartości

Zdjęcie

systemy rozładowywania zboża z przyczepy

85 odpowiedzi na ten temat

#61 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 luty 2011 - 19:40

systemy rozładowywania zboża z przyczepy mam 3,5 t przyczepę na 2 tłoki i 330 (może pompa ta sama dalej) i pompa była już tak słaba że podnośnik ledwo maszyny dźwigał a pełną przyczepę ziemi spokojnie wywróciła. Bo w przyczepach ciśnienie nie jest wcale duże aby tylko oleju nie zbrakło :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
systemy rozładowywania zboża z przyczepy Dzisiaj, 20:07
  •  

#62 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 15:38

systemy rozładowywania zboża z przyczepy A czy ktoś, z Was ma/ widział żmijkę w przyczepie np HL8011, zamontowaną wzdłuż jednego boku na spodzie, która by zgarniała zboże na środek boku przyczepy do zsypu? Bo jakiś czas temu widziałem takie rozwiązanie w TOP AGRZE, ale nie mogę teraz tego odszukać, a chciałbym coś podobnego zamontować do swoje przyczepy, bo wiadomo HL do krótkich przyczep nie należy i przy rozładunku na bok trzeba nieźle się namachać żeby zgarnąć zboże do zsypu(dziury w spodzie)

#63 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:22

systemy rozładowywania zboża z przyczepy U mnie jest dziura w podłodze zaraz przy burcie. Ponad połowa przyczepy zlatuje sama a potem to tylko szypa na koniec szczotka i jest czysto. Mam tak zrobione w przyczepie autosan d-47
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#64 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 10 kwiecień 2012 - 23:50

A czy ktoś, z Was ma/ widział żmijkę w przyczepie np HL8011, zamontowaną wzdłuż jednego boku na spodzie, która by zgarniała zboże na środek boku przyczepy do zsypu? Bo jakiś czas temu widziałem takie rozwiązanie w TOP AGRZE, ale nie mogę teraz tego odszukać, a chciałbym coś podobnego zamontować do swoje przyczepy, bo wiadomo HL do krótkich przyczep nie należy i przy rozładunku na bok trzeba nieźle się namachać żeby zgarnąć zboże do zsypu(dziury w spodzie)

Niedługo bedzie my coś takiego robiić więc jak ktoś będziechciał to wrzucę zdjęcia z roboty nad tym. Żmijka będzie podłączona wężami pod hydralikę przy ciągniku.

#65 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:18

systemy rozładowywania zboża z przyczepy U mnie kiedyś gościu miał coś takiego żmijka z lewej strony zaraz przy bucie wzdłuż przyczepy napędzana z WOM ciągnika. Tylko kiper w górę i samo leciało super sprawa też chcę coś takiego zrobić

#66 Share fendtfavorit

fendtfavorit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 14:43

systemy rozładowywania zboża z przyczepy My mamy otwór w podłodze o przekątnej miej więcej 10cm.

#67 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 08 luty 2013 - 17:13

systemy rozładowywania zboża z przyczepy u nas robimy tak ze jak pole blisko domu (500-600m) to c 360 i 3,5 tonówka z sypem w burcie jeździ do zmijki a jak pole dalej to sztywna hl 8011 stawiamy ja woze d35 i jak nie zdąze obrócic to sypie na hl teraz kupiliśmy d 44 to bedziemy robic zsyp w podłodze bo w burcie jak sie nawet podniesie to i tak trzeba od przodu i tyłu łopatą zgarniac
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#68 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 luty 2013 - 21:05

systemy rozładowywania zboża z przyczepy A jakie macie mechanizmy otwierania ty okienek?Bo ja zrobiłbym sobie z tyłu w burcie tylko nie wiem jak zrobić otwieranie..czy z boku na wajchę czy inaczej...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#69 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 05 marzec 2013 - 11:59

U mnie kiedyś gościu miał coś takiego żmijka z lewej strony zaraz przy bucie wzdłuż przyczepy napędzana z WOM ciągnika. Tylko kiper w górę i samo leciało super sprawa też chcę coś takiego zrobić

zamiast napęd wom-em to wystarczy silnik hydrauliczny i pięknie wyrabia sie :) (a zmijka to prawo i lewo nawijana na jednej osi i do środeczka zgarnia ziarno)

#70 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 11 styczeń 2014 - 16:14

systemy rozładowywania zboża z przyczepy No my właśnie mamy otwory w burtach i zawsze pod koniec trzeba sie naciaągać z tą łopata z tych rogów do otworu w burcie, ale tak jak pisze, w podłodze duzo lepszy pomysł. Tylko jak to dokładnie zrobić? Wyciąć otwor i jakąś zasuwę plus kolanko jakieś pcv? Jest gdzieś widoczne zdjęcie tego jak to wygląda i jak najlepiej zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 10 lipiec 2014 - 18:23

systemy rozładowywania zboża z przyczepy A ja mam Kosz zsypowy do zboża, i podjeżdzam przyczepą do kosza, przez kosz idzie szyna na 70 cm szerokości na której leży krata, na którą się wjeżdza jedną stroną przyczepy, otwieram burte i zboże leci do kosza, następnie żmijka wyciąga zboże przez szyber i podaje do dmuchawy która wtłacza do silosów do silosów :) Fajne i przyjemne ;) I tanio, jedne co musiałem usprawnić z waszych sposóbów to zrobić kosz w ziemi. Teraz sie wysypuje i rura na pole. Tylko wydajności jest ograniczona przez dmuchawe do 6 ton na godzine, ale jest zrobione miejsce i wprzyszłosci będą kubełki. :)

Edytowany przez KacyK, 10 lipiec 2014 - 18:24.

#72 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 18:51

systemy rozładowywania zboża z przyczepy A nie ma czegoś takiego żeby z jednej strony zasysało zboże z drugiej tłoczyło. bo ja mam zagrody no i trzeba wiaderkami nosić a to problem bo trzeba kilka osób

#73 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:30

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Jest. http://allegro.pl/dm...4386545053.html

#74 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 20:41

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Fajna maszyna tylko że niestety...wiadomo o co chodzi :)
Znalazłem tańsze http://www.tabor24.p...enosnik/o/93549
tylko silnika brakuje. Czy taka maszyna zdaje egzamin i czy warto w nią zainwestować?

Edytowany przez karolr2, 10 lipiec 2014 - 20:58.

#75 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:24

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Ten system jest nie dość że drogi, to jeszcze mało wydajny, sąsiad ma dmuchawe ssąco-tloczącą to mówi że 6ton to maks... faktem jest jest, że to mobilne urządzenie. Wydajność w nich zaczyna się jak są napędzane na wom.

#76 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 09:55

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Jak by zwaliło 6 ton na 1h to dla mnie ok

#77 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 11:29

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Ja w jeden burcie mam zrobione 2 okienka i zakładam na te okienka takie zsypy które idą pod kątem do środka i trochę w dół aby dało radę do dmuchawy sypać i wiele do zgarnięcia nie zostaje, pozatym nie muszę pilnować aby się z dmuchawy nie przesypało, tylko że przyczepa dość wysoka więc nie ma problemu z polską dmuchawą. Ale i tak myślę przerobić tą dmuchawę na niższy kosz i nieco wychylony względem wentylatora aby mniejszymi przyczepami dało radę tak rozładować. Widzę, że sporo osób ma otwory w podłodzę czy jest duża róźnica w ilości do zgarnięcia miedzy takim rozwiązaniem o okienkiem w burcie przy wywrotce, bo mi się wydaje że jakoś bardzo dużej różnicy nie będzie?

#78 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:25

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Duzej różnicy nie ma za to jest wygodniej pozgarniac i pozamiatac. Ja u siebie mam 6 toniwy kosz w ziemi. Kipruje przyczepe do tylu i na pole. Przyczepy na bok tez tak robie tylko ladowarka pozniej wpycha do kosza. Natomiast teraz robie nowe miejsce do rozladunku z podajnikiem pionowym.

#79 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 lipiec 2014 - 13:09

Ja w jeden burcie mam zrobione 2 okienka i zakładam na te okienka takie zsypy które idą pod kątem do środka i trochę w dół aby dało radę do dmuchawy sypać i wiele do zgarnięcia nie zostaje, pozatym nie muszę pilnować aby się z dmuchawy nie przesypało, tylko że przyczepa dość wysoka więc nie ma problemu z polską dmuchawą. Ale i tak myślę przerobić tą dmuchawę na niższy kosz i nieco wychylony względem wentylatora aby mniejszymi przyczepami dało radę tak rozładować. Widzę, że sporo osób ma otwory w podłodzę czy jest duża róźnica w ilości do zgarnięcia miedzy takim rozwiązaniem o okienkiem w burcie przy wywrotce, bo mi się wydaje że jakoś bardzo dużej różnicy nie będzie?

duża różnica jest, nie powiem ci ile w % ale dużo mniej się namachałem mając w podłodze niż mając tylko okienko w burcie.
Teraz to i tak już prehistoria bo używam ssąco tłoczącej dmuchawy.

Ten system jest nie dość że drogi, to jeszcze mało wydajny, sąsiad ma dmuchawe ssąco-tloczącą to mówi że 6ton to maks... faktem jest jest, że to mobilne urządzenie. Wydajność w nich zaczyna się jak są napędzane na wom.

jak ma do duszy dmuchawe to tak jest.
Ja już przerabiałem 2. Jedna używka jakaś lewa była to mimo silnika 11kw pchała tylko 4t/h wiec szlag trafiał.
od 4 lat mamy nówkę z Augustowa - 15kw - daje ok 9-10t/h, czyli tyle tylko ciut mniej niż wydajność kombajnu. Nie ma problemu gdzie dmuchamy - czy na jeden strych czy na drugi, czy do stodoły czy do garażu. Nie potrzeba dużo miejsca na rozstawienie, a co ważne później też ładuję na przyczepy.
Ogólnie jeden z lepszych zakupów do gospodarstwa.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:21

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Yacenty Ile zakladasz metrów rur? Wydajność bardzo dobra.