Skocz do zawartości

Zdjęcie

systemy rozładowywania zboża z przyczepy

85 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 13:44

systemy rozładowywania zboża z przyczepy u mnie ze względu ze kombajn jest wynajęty sypiemy w biegu (zawsze do przodu ;) i jak zbiornik jest nasypany do pełna, to dokładnie wiem jaki plon.do tego jest zsyp i całe żniwa jedną przyczepa 3,5t... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
systemy rozładowywania zboża z przyczepy Dzisiaj, 21:18
  •  

#22 Share mlodyrol

mlodyrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 14:00

systemy rozładowywania zboża z przyczepy a co myslicie o wozach paszowych ostatnio gdzies na targach widzialem taka maszyne, kiedys nawet widzialem jak pracuje. Robi wrazenie nie tylko wielkosc, ladownosc ale czas jaki sie oszczedza. Takie wozy produkuje m.in. Metaltech sprawdzcie tu .Pozdrawiam

#23 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 14:06

a co myslicie o wozach paszowych ostatnio gdzies na targach widzialem taka maszyne, kiedys nawet widzialem jak pracuje. Robi wrazenie nie tylko wielkosc, ladownosc ale czas jaki sie oszczedza. Takie wozy produkuje m.in. Metaltech sprawdzcie tu .Pozdrawiam

To nie jest wóz paszowy tylko wóz przeładowczy ;) Paszowy to jest zupełnie co innego ;) Uwazam ze to dobry pomysł ale na duze gospodarstwa i taki jeden woz obsluguje wszystkie pola a tir stoi na uboczu i z ta przyczpka sobie krazy od kombajnu do ciezarówki.Ale to mysle ze na gospodarstwa powyzej 300 ha albo i wiecej ;)

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 15:10

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Ja wożę zboże 4 przyczepami. ;)
-Dwie to przyczepy 12 tonowe, które ciągam pojedynczo, jedynie na koniec dnia ściągam razem, pod dmuchawę podjeżdżam tyłem, unoszę do góry i zboże przez spust zlatuje samo
-Dwie przyczepy 4 tonówki z zakładkami -je ciągam razem bo szkoda jeździć z jedną, pod dmuchawę podjeżdżam bez rozczepiania i kipuję na bok (spusty mam z prawej strony.
Jedna osoba podjeżdża pod dmuchawę i kontroluje wysyp a druga gania w transporcie, chyba że sypię na garaż to jedna osoba wystarczy. Kiedy zboże "idzie" do silosu używamy 2 traktory, jeden stoi z przyczepą przy dmuchawie, a drugi w drodze na pole.
Ziarno wysypujemy najczęściej w miejscu, czasem w trakcie koszenia.

#25 Share URSUS5314

URSUS5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 15:37

systemy rozładowywania zboża z przyczepy robertbara a jakim kombajnem kosisz??

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 15:57

systemy rozładowywania zboża z przyczepy John Deerem CWS 1450
http://www.agrofoto....t...i&img=11276

#27 Share URSUS5314

URSUS5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 15:59

systemy rozładowywania zboża z przyczepy ładny sprzęcik;) przyczepy masz fajne.

#28 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 19:26

systemy rozładowywania zboża z przyczepy ja mam swój kombajn ale wynajmuje kombajniste bo sam bym sie nie wyrobił kosic i wozic zboże ;) i zawsze wysypujemy zboze w biegu:)

#29 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 14:06

systemy rozładowywania zboża z przyczepy Ja rozładowuje w dmuchawe, z boku w przyczepach są okienka. Sypiemy na chlewy (poddasze), do stodoły na bojowice i do dwóch zbiorników po 15 - 20 ton, ale niedługo większość będzie w Binie, bo na chlewie raz sparowało, zaczeło wypuszczać i siew się nie udał. U nas ojciec jeździ parsą, kombajniste wynajmujemy, a woże ja lub sąsiad - jeżeli gdzieś dalej od domu. Zwozimy dwoma przyczepami po 6 ton (jedna nasza, druga sąsiada), między czasie podstawimay trzecią - 3,5 tonową.

#30 Share mlodyrol

mlodyrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 23:09

systemy rozładowywania zboża z przyczepy ups sorki chodzilo mi wlasnie o wozy przeladowcze nie wiem czemu zrobilem taki blad

a co myslicie o wozach paszowych ostatnio gdzies na targach widzialem taka maszyne, kiedys nawet widzialem jak pracuje. Robi wrazenie nie tylko wielkosc, ladownosc ale czas jaki sie oszczedza. Takie wozy produkuje m.in. Metaltech sprawdzcie tu .Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 19:24

zetor 10245 i 3p, a przyczepy to 2 piławki 3.5tony z burtami 75cm, wywrotka 4tonowa, burty 70, taka jakas stara 4tonowka chyba d44 i od wczoraj hlka 6102

Przepraszam że zejdę z tematu, ale już nie masz MTZ i C-330??

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 marzec 2007 - 19:43

systemy rozładowywania zboża z przyczepy mam, ale ich nie uzywam, mtz wcale a 330 to raczej sporadycznie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#33 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 10:01

systemy rozładowywania zboża z przyczepy z tego co czytam, to widze, ze nikt nie stosuje podobnego sposobu do mojego. dwie trojstronne wywrotki (6t i 4,5), na kazda sypiemy po 3 zbiorniki z bizona Z0-56. 3 wysypy (w czasie postoju, bo i chlodnica mozna w tym czasie otrzepac, i operator moze sie napic) i do domu na dmuchawe. na przemian. jedna na polu, druga rozladunek i najczesciej mijamy sie w czasie drogi miedzy polem a domem. obie przyczepy maja z tylu wyciete po jednym kwadratowym otworze i obie maja wlozone w nie zsypy. podjezdza sie tylem pod dmuchawe, kiper do gory, zasowke sie odsuwa i zboze samo sie rozladowuje. problemem moze byc dla niektorych tylko podjechanie tylem przyczepy pod kosz dmuchawy. mi to nie sprawia problemu. dodam jeszcze pewien dosc zabawny fakt. bylo kiedys u mie we wsi z 10 lat temu, ze nikt tego sposobu nie praktykowal. ojciec zaraz po zakupie przyczepy postanowil, ze zastosuje ten pomysl. nie wiem, czy sam na to wpadl, czy to gdzies zobaczyl, ale faktem jest, ze w pierszym roku tylko my rozladowalismy przyczepy w ten sposob. rok pozniej jeden sasiad tez zrobil to samo. potem kolejny i jeszcze jeden. i nikt juz prawie nie uzywa zmijki do rozladunku zboza. oto jak dobre pomysly promieniuja na sasiadow. ;)

jesli ktos jest zainteresowany, to pozniej wrzuce foty przyczepy ze zsypem.

#34 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 16:08

systemy rozładowywania zboża z przyczepy u mnie sie tak nie da ;) nie mam miejsca zeby tak wycofac - przyczepa musi stac dlugim bokiem do dmuchawy ;)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#35 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 18:27

systemy rozładowywania zboża z przyczepy czyli jak stajesz bokiem do dmuchawy i masz szyber z boku, to rozumiem, ze musisz potem z rogow duzo zboza podgarnac. no chyba, ze robisz tak, ze leci to co samo zleci, a to co w rogach zostaje i dopiero wieczorem zrzuczasz wszystko?

#36 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 18:55

systemy rozładowywania zboża z przyczepy u mnie jest tak samo ze musze bokiem do dmuchawy podjeżdżac;/ ale czaje sie zeby kupic dmuchawe ssąco tłoczącą;) bo ja mam zawolną dmuchawe. zanim jedną przyczepe zwale to juz 2 są nakoszone.

#37 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 07:02

systemy rozładowywania zboża z przyczepy u mnie jest spoko dmuchawa robi okolo 6-7ton pszenicy na godzine - jakies 5 jeczmienia wiec pod bizonka czy malego jd wystarcza, no ale niestety duzo zboza trzeba przegarnac

#38 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 03 kwiecień 2007 - 08:10

z tego co czytam, to widze, ze nikt nie stosuje podobnego sposobu do mojego. dwie trojstronne wywrotki (6t i 4,5), na kazda sypiemy po 3 zbiorniki z bizona Z0-56. 3 wysypy (w czasie postoju, bo i chlodnica mozna w tym czasie otrzepac, i operator moze sie napic) i do domu na dmuchawe. na przemian. jedna na polu, druga rozladunek i najczesciej mijamy sie w czasie drogi miedzy polem a domem. obie przyczepy maja z tylu wyciete po jednym kwadratowym otworze i obie maja wlozone w nie zsypy. podjezdza sie tylem pod dmuchawe, kiper do gory, zasowke sie odsuwa i zboze samo sie rozladowuje. problemem moze byc dla niektorych tylko podjechanie tylem przyczepy pod kosz dmuchawy. mi to nie sprawia problemu. dodam jeszcze pewien dosc zabawny fakt. bylo kiedys u mie we wsi z 10 lat temu, ze nikt tego sposobu nie praktykowal. ojciec zaraz po zakupie przyczepy postanowil, ze zastosuje ten pomysl. nie wiem, czy sam na to wpadl, czy to gdzies zobaczyl, ale faktem jest, ze w pierszym roku tylko my rozladowalismy przyczepy w ten sposob. rok pozniej jeden sasiad tez zrobil to samo. potem kolejny i jeszcze jeden. i nikt juz prawie nie uzywa zmijki do rozladunku zboza. oto jak dobre pomysly promieniuja na sasiadow. :rolleyes:

jesli ktos jest zainteresowany, to pozniej wrzuce foty przyczepy ze zsypem.

tez ten sposob praktykuje od kilku lat :blink:)0dwoma przyczepkami 4.5 t smigam ...tylko ze ja mam burty tylnie dorobione z otworami i na czas zniw przekladam...ten sposob jest swietny .....poprostu cofanko podnoszenie i po nastepna przyczepke:))

#39 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 12:54

systemy rozładowywania zboża z przyczepy U mnie są szyberki w podłodze z boku i niestety trzeba sporo nagartać z rogów przyczepy, ale jeden ludzik daje rade :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 14:21

systemy rozładowywania zboża z przyczepy a u mnie to bez problemu podjeżdżam tyłem pod dmuchawe i podnosze pake do góry ale pod koniec to tęż musz ze 150kg zwalić