yacenty

systemy rozładowywania zboża z przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Ja w jeden burcie mam zrobione 2 okienka i zakładam na te okienka takie zsypy które idą pod kątem do środka i trochę w dół aby dało radę do dmuchawy sypać i wiele do zgarnięcia nie zostaje, pozatym nie muszę pilnować aby się z dmuchawy nie przesypało, tylko że przyczepa dość wysoka więc nie ma problemu z polską dmuchawą. Ale i tak myślę przerobić tą dmuchawę na niższy kosz i nieco wychylony względem wentylatora aby mniejszymi przyczepami dało radę tak rozładować. Widzę, że sporo osób ma otwory w podłodzę czy jest duża róźnica w ilości do zgarnięcia miedzy takim rozwiązaniem o okienkiem w burcie przy wywrotce, bo mi się wydaje że jakoś bardzo dużej różnicy nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Duzej różnicy nie ma za to jest wygodniej pozgarniac i pozamiatac. Ja u siebie mam 6 toniwy kosz w ziemi. Kipruje przyczepe do tylu i na pole. Przyczepy na bok tez tak robie tylko ladowarka pozniej wpycha do kosza. Natomiast teraz robie nowe miejsce do rozladunku z podajnikiem pionowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja w jeden burcie mam zrobione 2 okienka i zakładam na te okienka takie zsypy które idą pod kątem do środka i trochę w dół aby dało radę do dmuchawy sypać i wiele do zgarnięcia nie zostaje, pozatym nie muszę pilnować aby się z dmuchawy nie przesypało, tylko że przyczepa dość wysoka więc nie ma problemu z polską dmuchawą. Ale i tak myślę przerobić tą dmuchawę na niższy kosz i nieco wychylony względem wentylatora aby mniejszymi przyczepami dało radę tak rozładować. Widzę, że sporo osób ma otwory w podłodzę czy jest duża róźnica w ilości do zgarnięcia miedzy takim rozwiązaniem o okienkiem w burcie przy wywrotce, bo mi się wydaje że jakoś bardzo dużej różnicy nie będzie?

duża różnica jest, nie powiem ci ile w % ale dużo mniej się namachałem mając w podłodze niż mając tylko okienko w burcie.

Teraz to i tak już prehistoria bo używam ssąco tłoczącej dmuchawy.

 

Ten system jest nie dość że drogi, to jeszcze mało wydajny, sąsiad ma dmuchawe ssąco-tloczącą to mówi że 6ton to maks... faktem jest jest, że to mobilne urządzenie. Wydajność w nich zaczyna się jak są napędzane na wom.

jak ma do duszy dmuchawe to tak jest.

Ja już przerabiałem 2. Jedna używka jakaś lewa była to mimo silnika 11kw pchała tylko 4t/h wiec szlag trafiał.

od 4 lat mamy nówkę z Augustowa - 15kw - daje ok 9-10t/h, czyli tyle tylko ciut mniej niż wydajność kombajnu. Nie ma problemu gdzie dmuchamy - czy na jeden strych czy na drugi, czy do stodoły czy do garażu. Nie potrzeba dużo miejsca na rozstawienie, a co ważne później też ładuję na przyczepy.

Ogólnie jeden z lepszych zakupów do gospodarstwa.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A ja mam pytanie takie, kupiłem HL 8 i chcę zrobić wysyp w podłodze tylko nie wiem czy jeden czy dwa może ktoś ma dwa to niech się podzieli jak to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

HL sa długie lepiej zrób 2 ja w swojej mam jeden na środku to po rogach duzo zostaje a natomiast kolega z czeskiej 7 robił 2 lub nawet 3 i tyle nie musi szuflować jest dużo lepiej ja jak bede remontował swoja to robie też 2 zsypy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Stanowczo 2 zsypy, ja już nawet w mniejszych przyczepach robię 2 zsypy tyle że w burtach i duuzo mniej zgarniania jest. Jeśli to wywrotka to najlepiej jakby udało sie zrobić tak aby z obu naraz zlatywało do dmuchawy. Bo przy pełnej przyczepie może być problem z podnoszeniem bo z jedej strony będzie się przesypywac ale zawsze można trochę z jednej i trochę z drugiej zsypywać tyle, że trzeba podjeżdżać. A jesli bez wywrotu to nic nie musisz kombinować tylko zrobić przynajmniej 2 zsypy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Wywrotka ale chce w pdłodze zrobić bo w małej mam w burcie i tak nie specjalnie mi sie to podoba, a ma ktoś jakiś fajny patent na zasuwy bo zastanawiam się jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Odnośnie zsypów w burcie, na jesieni będe kupował wywrotkę 1-osiową 5-6t ładowności i ciekaw jestem w jakim czasie zleci mi taka ilość zboża przez otwór 20x30cm lub 30x40cm. Wywracane będzie do tyłu więc otwór w tylnej burcie-inaczej nie da rady. Zboże będzie odbierane przez żmijkę 140 za pomocą kosza zasypowego, mogę zrobić nawet sporo wiekszy od standardowego tylko właśnie chciałbym się dowiedzieć w jakim czasie przez podobne otwory przeleci mi taki ładunek. Proszę o informacje.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj