Skocz do zawartości

Zdjęcie

prow na ciagnik 90km

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:41

prow na ciagnik 90km Witam
przymierzam sie do zakupu ciagnika John Deere z serii 5020 a dokładnie 5720 i tutaj jest prośba do was. Możecie mi odpowiedzieć jakie jest minimum posiadanego pola aby dostać dofinansowanie na takie cacko. Dość dużo mam pola oddanego pod uprawe od sąsiadów i przydał by mi sie nowy lepszy traktorek.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prow na ciagnik 90km Dzisiaj, 19:29
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:42

prow na ciagnik 90km Polecam lekturę tego tematu
http://www.agrofoto....PROW-t6711.html

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:47

prow na ciagnik 90km w temacie "w sprawie PROW" możesz to napisać, ale nie dziwie sie że tutaj to napisałeś, bo tam już jest dużo nawalone tych postów... :)

co do twojego pytania to przy okazji odpowiem, jeśli masz 30ha ogółem, to spokojnie Ci go przyznają

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 08:04

prow na ciagnik 90km No tak ale czy ARiMR uwzględnia ta ziemie która jest uprawiana "po sąsiedzku" czyli ja sobie uprawiam a on bierze dofinansowanie..?

#5 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 08:57

prow na ciagnik 90km ARiMR uwzględnia tylko ziemie na którą masz akt notarialny, nie uwzględniają dzierżaw i tym podobnych

#6 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:01

prow na ciagnik 90km Z tego co ja wiem to dzierżawy mogą być. Agencja bierze ilość ha z wniosku o płatności bezpośrednie.

#7 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:02

prow na ciagnik 90km nigdy w życiu wystarczy mieć umowy podbite przez sołtysa ale dopłaty za te grunty muszą iśc na ciebie,a i umowa musi być długoterminowa

#8 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:07

prow na ciagnik 90km minimum na pięć lat

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 marzec 2009 - 09:10

prow na ciagnik 90km a od kiedy to sołtys w swietle prawa podbija takie dokumenty?
chodzi o poświadczenie o ile dobrze wiem. jeśli wyjdzie jakiś przekręt to sołtys ma sprawę w sądzie.
od poświadczania to jest UG lub notariusz.
to tak na przyszłość.
zresztą z takim potwierdzeniem sołtysa to ja bym nawet nie szedł do ARiMR.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 09:17

prow na ciagnik 90km Panowie to może być zwykła umowa między sąsiadami. Chodzi tylko o dopłaty bo Agencja bierze dane o powierzchni z wniosku o płatność, i czas min 5 lat. Nie musi być poświadczona notarialnie, przez sołtysa czy kogoś tam jeszcze. W końcu jak cos jest nie tak to My ponosimy za to odpowiedzialność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 10:08

prow na ciagnik 90km sołtys wedle prawa to też osoba urzędowa,reprezentująca u rząd gminy

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 10:17

prow na ciagnik 90km

Panowie to może być zwykła umowa między sąsiadami. Chodzi tylko o dopłaty bo Agencja bierze dane o powierzchni z wniosku o płatność, i czas min 5 lat. Nie musi być poświadczona notarialnie, przez sołtysa czy kogoś tam jeszcze. W końcu jak cos jest nie tak to My ponosimy za to odpowiedzialność.

jest dokładnie tak, jak pisze kolega (sam też tak miałem), umowa może być spisana na kolanie pomiędzy dwoma sąsiadami, byle była długoterminowa i wydzierżawiający wpisał wydzierżawione działki do swojego winsoku o dopłaty

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 11:09

prow na ciagnik 90km @ iron - może i osoba urzędowa ale nie prowadzi spisu tego co poświadczył jak np notariusz.
u nas często z KRUSu przysyłali żeby sołtys poświadczył ze taki a taki pracował w rolnictwie (a gość nigdy nie robił w rolnictwie tylko chodziło o załatwienie emerytury ze składek rolników).
zrobiło się raz dym że jest to niezgodne z prawem i skończyło się poświadczanie różnych rzeczy przez sołtysa (podobnie jak u to że KRUS udostępniał dane ludzi w nim ubezpieczonych ludziom z ulicy).

A co do PROWu - jak przedmówcy piszą - wniosek o płatności bezpośrednie i powierzchnia tam zawarta.
Ostatnio brałem ziemię w dzierżawę i układ taki, że właściciel bierze dopłatę. Oczywiście działkę wpisałem sobie do dopłat i dopłate mu przekazałem a że on też złożył wniosek o dopłatę to teraz ma 3 letnią sankcję i nie może składać o dopłaty.
Radzę każdemu kto uprawia ziemię żeby poprostował sprawy dzierżaw na zasadzie uprawiający sklada wniosek o dopłatę i przekazuje ją jako czynsz dzierżawny. A najlepiej to już umowa notarialna (koszt nie jest tak wielki) i śpimy spokojnie.
Rozmawiałem swego czasu w ARiMR i niezle akcje były jak się goście nie dogadali kto pisze o dopłatę - sprawy w sądzie + świadkowie kto naprawdę uprawiał ziemię (bo jemu przysługuje dopłata) i ogólnie ludzie naroblili sobie problemów.
Jeśli pan X uprawia ziemię a pan Y pisze o dopłatę to mamy zwykłe oszustwo panowie i potwierdzają nieprawdę obie strony i ten co się na to godzi i ten co pisze o dopłatę mimo, że nie powinien - niestety Polacy to naród złodzieji i kombinatorów ;(

A co do PROWu - szybkie pytanko - o jakiej mocy ciągniki można wziąć przy powierzchni gospodarstwa 25ha z czego 2 ha to użytki zielone i jaki ciągnik można wziąć przy powierzchni 22 z czego 2,5ha to zielone a jest 4 ha dzierżawy (3 lata z możliwością przedłużenia)?
Pytam bo znajomi myślą o nowych ciągnikach i nie wiedza czy warto bawić się PROWem czy lepiej kupić używkę o większej mocy.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 11:13

prow na ciagnik 90km 100KM u mnie przeszło, mam bydło, ale i w dopłatach 3 ha mniej

#15 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:01

prow na ciagnik 90km U mnie 100km na 19ha przeszło bezproblemowo
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#16 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:49

prow na ciagnik 90km do kolegi nikita bennet,kolega pytał o PROW a nie o KRUS, z tym to całkiem inna historia i nie mieszaj tu .

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:52

prow na ciagnik 90km iron - sołtys nie jest od poświadczania czegokolwiek ani umów dzierżawy ani innych rzeczy.
Prosze czytaj ze zrozumieniem. KRUS podałem jako przypadek/przykład podobnej głupoty urzędników którzy kazali poświadczać coś do czego sołtys nie może robić.

@b0gdan & ferdek1 - dzięki - w piątek powiem kumplowi.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 09:59

prow na ciagnik 90km @ferdek1 skoro u Ciebie na 19h pszeszło 100, to u mnie na 16 nie powinno być problemu z 90???

#19 Share ssamik

ssamik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 12:33

prow na ciagnik 90km hehe podobny problem u arasssa drapał sie po głowie sam by chciał wziąć ojciec go odstrasza. I też 19 ha własnej reszta dzierżawy ma.
Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:30

prow na ciagnik 90km @mareknh trzeba dobrze uzasadnić, a przeliczają 5KM na 1ha czyli 16*5=80KM to w 100% natomiast te dodatkowe 10KM trzeba dobrze uzasadnić
@ssamik ja mam z dzierżawami 19ha.a własnej 11ha
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto