Skocz do zawartości

Zdjęcie

co wybrać?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szejk

Szejk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:16

co wybrać? Jaki wał wybrać do agregatu uprawowo siewnego (rurowy, strunowy, packer czy może Crosskill ) i jaki będzie lepszy hydropact na jeden czy dwa siłowniki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co wybrać? Dzisiaj, 07:24
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:29

co wybrać? Zależy jakie masz ziemie. Do 3m siewnika lekkiego może być jeden siłownik ale do 4m to juz bezwzględnie 2.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:45

co wybrać? wydaje mi się że na 2 siłowniki jest stabilniejszy
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Szejk

Szejk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:49

co wybrać? ziemia jest IV klasy w większości to gleby gliniaste. Ma to być agregat 3 metrowy. Z jakiej firmy byście proponowali go kupić ma być nie drogi i solidny.

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:53

co wybrać? Na gliniaste to Crosskill się nada. Rurowy i strunowy odpada. Ja bym proponował jakiegoś Kvernelanda.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:07

co wybrać? jak tani to znaczy-bierny
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#7 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:19

co wybrać? No do takiego massey'a 100 KM to może ares 3m z 3 rzędami zębów i wałem crosskill :)

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:40

co wybrać? mam aresa 3m z 3 rzędami i wał ruruwy + poznaniak talerzowy

#9 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 13:02

co wybrać? tylko i wylacznie na 2 silowniki http://allegro.pl/sh...?item=587732910

#10 Share KaGeBe

KaGeBe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 15:40

co wybrać? A tak może jakiś argument na te 2 siłowniki? 2 x lepiej, 2 x wiecej podniesie ? Jakie siłowniki ? Firmowe czy chińskie?
wg mnie temu agregatowi z linku nie pomogą nawet 3 siłowniki jak jest zrobiony z plasteliny.
Dlaczego jedna najdroższych firm zachodnich LEMKEN (model SAPHIR) i najdroższa z polskich UNIA (Ares XL) - maja po jednym siłowniku? (Unia ma wersje z dwoma małymi siłownikami przy lekkich agregatach L)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 16:45

co wybrać? wg mnie, to nie ma znacznej róznicy czy jeden, czy dwa siłowniki, dużo zależy od konstrukcji hydropaku :)
my mamy np. jeden siłownik w agregacie aktywnym 3m... i nie zauważyłem najmniejszej potrzeby montowania drugiego :)
nawet powiedziałbym że drugi jest zbędny, bo np. idzie wiecej oleju z hydrauliki <_<

#12 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 17:37

co wybrać? http://www.allegro.p...hassia_3_m.html
hydropak na jednym siłowniku i nie do zdarcia, na takim ciągamy siewnik pottingera, który jest za ciężki dla C360 3P, i wszystko wytrzymuje beż zarzutu, do wałów nie ma porównania, w agregacie takim samym jak na załączonym linku chodzi beż zarzutu, choć po wjechaniu na lekkie ziemie potrafi się zapchać i zatrzymać ciągnik, lepszy byłby trochę większej średnicy, jeszcze zależy co ma iść przed wałem

Co do poprawiania stabilności przy dwóch siłownikach bo bym tak nie szarżował z tym argumentem, przepływ oleju między siłownikami jest swobodny i w przypadku jakiejś wpadki jeden siłownik zadziała drugi nie i z hydropaku mamy spirale,

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 18:01

co wybrać?

wg mnie, to nie ma znacznej róznicy czy jeden, czy dwa siłowniki, dużo zależy od konstrukcji hydropaku <_<
my mamy np. jeden siłownik w agregacie aktywnym 3m... i nie zauważyłem najmniejszej potrzeby montowania drugiego :)
nawet powiedziałbym że drugi jest zbędny, bo np. idzie wiecej oleju z hydrauliki :)

2 siłownik poprawia stabilność siewnika.

sprzedam

#14 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:21

co wybrać? :) o co chodzi z tą stabilnością??? nie wiem czy trzeba pokazywać jak wygląda hydropak (inaczej taki TUZ na agregacie czy jak tam kto lubi nazywać)
wiec jeśli juz wiemy co to jest ten hydropak, to niby czemu dodatkowy siłownik miałby zwiększać stabilność???
w teorii może występuje coś takiego, ale w praktyce nigdy nie zauważyłem różnicy miedzy jednym a dwoma siłownikami, więc kompletnie nie wiem o czym mowa...

(paktofonikas1987@ naprawde nie mam nic do ciebie, ale jaki jest sens napisania trzech wyrazów w poście... i to jeszcze takich no sam wiesz...chętnie odpisuje na wszystkie pytania i posty...wiec mile widziane by było z twojej strony coś rozsądnego :) nie miej urazy no ale zastanów sie co piszesz a później napisz, i zawsze patrz też na praktyke a nie na teorie <_<)

Pozdrawiam Daniel215 :)

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:29

co wybrać? Ano tyle że jest jeden punkt mocowania więcej.
Jeździłeś z dużym siewnikiem na hydropaku?
To że u Ciebie nie występuje tzn że teoria jest kijowa?

sprzedam

#16 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:41

co wybrać? po pierwsze to teoria masz racje jest dość kijowa, bo punkty mocowania są te same, a siłowiki działają tylko na podnoszenie... wiec nawet jak bedą dwa siłowniki to i tak i tak bedzie bujać na boki lub nie...
po drugie ja osobiście nie mam takiego zestawu >3m ale widziałem nie raz jak pracuje <_< i nie było żadnego bujania na boki :)

#17 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:44

co wybrać? O to chodzi że z jednym siłownikiem strasznie się dziury na bolce rozbijają. W spółdzielni mają na jednym siłowniku i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć że po tych kilkuset ha siewnik po bokach chodzii góra dół ok 20cm <_< jak jechałem za nim kiedyś samochodem to się zastanawiałem czy zaraz nie spadnie.

Daniel usuń te posty zanim zrobi to moderator.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#18 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:47

co wybrać? co do wyrabiania sie tych kul, to przyznam racje... ale to czy buja czy też nie zależy od konstrukcji hydropaku, bo siłowniki są na tych "kulkach" jak już wspomniałem i chcąc nie chcąc nie mają zadnego trzymania na boki, jedynie góra dół <_<

#19 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:49

co wybrać? Jak jest 1 siłownik to nacisk siewnika na hydropak skupia się w 1 miejscu. Jak są 2 to dodatkowo usztywnia to konkstrukcję sprzęgu.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 21:09

co wybrać? trochę błędne to rozumowanie z tą stabilnością, chociaż fakt ze siła rozkłada się inaczej przy jednym siłowniku jak przy dwóch,
zwłaszcza jeśli chodzi o siłę skrętną układu to trójkąt jest wytrzymalszy od kwadratu, co do wyrabiania się to mocno zależy od materiału w agregacie do którego dałem link w poprzednim poście od nowości dopiero pierwszy raz był w tą zimę był tulejowany hydropak, a mało on nie sieje a jego rocznik to 198x nie pamiętam dokładnej daty
tak dla ścisłości to w jaki sposób drugi siłownik ma stabilizować układ
bo idąc dalej takim rozumowaniem to jest tylko więcej miejsc pracujących i mogących się wyrobić, a niektórzy mówią że im prostsza maszyna tym lepiej a dwa siłowniki to już z nazwy bardziej skomplikowanie brzmi
wiem nakręciłem, ale jak oglądam okłady na dwa siłowniki to dochodzę do wniosku że pozwalają wykonać układ z gorszego materiału, szybciej zużywające się, ale tłumaczenie że dwa siłowniki to lepiej niż jeden wielu to wystarczy żeby uwierzyć

Dodaj odpowiedź