Zaloguj się, aby obserwować  
zorak

Podkłady kolejowe jako słupki ogrodzeniowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorak    2

wymieniam ogrodzenie ze słupków dębowych i część żerdzi świerkowych a część drut kolczasty które ma już hoho a może więcej - pamiętam jak tato je robił jakieś 10 lat temu może więcej. Ogrodzenie było dla krów mlecznych, a teraz szykuję dalej pod mleczne i pod mięsne (mamki + cielaki). Ogrodzenie będę robił z siatki nierdzewnej i to już postanowione (jeszcze nie wiem jaka wielkość oczek) i do tego będzie przeciągnięty jeden drut pastucha. Co do słupków. Idealnym rozwiązaniem wydaje się zabetonować metalowe słupki, jednak nie chcę wozić i lać w pole betony i zastanawiam się nad wykorzystaniem podkładów kolejowych. Likwidują trakcję kolejową i jeden podkład sprzedają po 5 zł. Podkład przecinam na pół i mam 2 słupki za 5 zł a przyznacie że podkład poleży w ziemi ładnych parę o ile nie kilkanaście lat z uwagi na środek jakim jest nasączony.

Czy ktoś wykorzystywał w tym celu lub w podobnym podkłady ??

ps: betonu nie chcę lać z uwagi że kto wie co będzie za 10 lat ?? jak trzeba będzie rozbrajać ogrodzenie i robić pole orne ?? poza tym beton + słupek metalowy to będzie znacznie droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Weź pod uwagę ze podkłady nasączane są od zewnątrz. Jak przetniesz go wzdłuż to odsłonisz środek, który jest najmniej nasączony. Ja bym wolał nie przecinać.

 

Metalowe + beton szybko turem się usuwa. Na pewno dużo dłużej wytrzymają niż drewniany w ziemi. W dodatku w ziemi się może obruszać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Tak samo jak @andrzej nie radze ich przecinac.

u mnie takie słupki nie przecicane sa zabetonowane w ogrodzeniu. super sprawa. Lepiej ich nie przecicac bo pomysł wezmie w łeb. Niewiem czym oni tyo nasaczyli ale to jest zaje*****e mocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

- cały podkład jest za duży jako jeden słupek

- podkłady są nasączane pod ciśnieniem i nawet wewnątrz są nasączone (już przecinałem)

- wiem że metalowy by dłużej wytrzymał ale koszt będzie dużo dużo większy

- robię dołek szpadlem a w dołku świdrem dziurę. Kołka wbijam a na około kołka (po to wykopany dołek) usztywniam kamieniami i ubijam młotem - nie ma opcji aby się luzowały.

Czyżby nikt nie używał podkładów ??

 

mickas ubiegłeś mnie :) jak pisałem one są prasowane pod ciśnieniem i nasączone całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

a jakie on ma wymiary po przecienciu??

ja uzywałem tych podkaładow super sie trzymaja jedynie troszke mechem porastaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Gdzieś w galerii jest fotka silosu na kiszonkę z podkładów. Ogrodzenia chyba jeszcze nie było.

Jeśli dobrze pamiętam to podkład drewniany ma gwarancje na 15 lat (nowy). Czasem wytrzymują dłużnej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jaki wielki ten wybieg, ja osobiście mam troszku inny problem z wybiegiem, kupiłem już kilometr rur i tylko nie ma czasu i komu ich pospawać :) Może i dobre rozwiązanie z podkładów kolejowych, ja osobiście bym się wstrzymał i zrobił porządny wybieg z rur z rozbiurki szklarni. Można kupić tego od groma za śmieszne pieniądze. Ja bym zalewał od razu choć troszke betonem, nie zaszkodzi, a będzie stało na wieeeeki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Zalewanie "troszkę" betonem pewnie nie zaszkodzi ale moim zdaniem nic też nie pomoże, więc czy jest sens?

A rozprawianie o tym, że przecięcie podkładu na pół zmniejszy jego trwałośc to jest mniej więcej to samo co dzielenie włosa na czworo albo i na osiem części. Mówiąc krótko nie ma większego sensu.

Jeśli ja miałbym wybierac słupki pomiędzy rurą a podkładem na pewno zdecydowałbym się na podkład. Zwykła stal ulega korozji m.in. chemicznej, do wystapienia tego rodzaju korozji wystarczy już obecnośc wilgoci, co na polu jest zapewnione.

W przypadku betonu może występowac korozja wewnętrzna, ale tak się składa, że przecięcie podkładu na pół nie będzie miało na to żadnego wpływu. Na pewno występowac będzie karbonatyzacja siarczanu wapnia zawartego w cemencie ale jest to proces nie do uniknięcia, można tylko go trochę spowolnic. Ponadto wpływ tego procesu na cechy użytkowe słupka w ogrodzeniu będzie prawie żaden.

Zgodnie z tym co zapisałem powyżej, jeśli takie rozwiązanie jest dla Ciebie korzystne ze względów ekonomicznych (niski koszt) to nie masz się co nad tym dłużej zastanawiac. Kupuj te podkłady i rób sobie ogrodzenie.

Tak jak napisałeś, kolejnym plusem tego rozwiązania jest to, że takie słupki bardzo łatwo jest później usunąc, nie ma sensu "zanieczyszczac" pola uprawnego gruzem i betonem.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To na naszym terenie rozbierali także starą linię kolejową, i za 5 zł za sztukę można kupić podkład kolejowy, ale betonowy, także taki podkład to już jest dzieci po dzieciach :) , okoliczni hodowcy bydła mięsnego zakupili już takich słupków, jedni na drogę, inni na słupki ogrodzeniowe, ja planował bym zakupić trochę takich słupków na wybieg dla byków, bo są solidniejsze niż słupki akacjowe.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

Ja mam płot na wybiegu dla koni z żerdzi świerkowych i właśnie podkładów kolejowych jako słupki, stoi już jakiś czas i nic sie nie robi tylko czasem koń podniesie żerdź to trzeba przybić na nowo ale to mój błąd bo górną żerdź przybiłem od góry zamiast przy samej górze od boku ale słupki super ja jeszcze około 40 cm ucinałem z długości a z tego co wiem to te podkłady są gotowane w jakimś specyfiku, przy rozcinaniu uważaj na gwoździe i kamienie mogą być wciśnięte naprawdę głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Grodzę pastwisko 4 ha - więc to troszkę więcej jak wybieg i zespawanie całego ogrodzenia z rur nie wchodzi w grę. Dziś jadę zamówić podkłady i do roboty - przecinanie, dołki, usztywnienie no i siateczka.

Tak na marginesie to trwałość takiego podkładu jest zadziwiająca. Po części w ziemi a część na powierzchni, tyle lat leży, deszcz, śnieg słońce a po wyciągnięciu go wygląda tak zdrowo jak by nigdy nie leżał w ziemi.

Jeśli chodzi o wymiary to po przecięciu robi się kwadrat, zmierzę dokładnie to podam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Mój sąsiad ogrodził całą " działkę :) ", gdzie jako słupki użyte zostały podkłady kolejowe. Odległość między słupkami to 3 m ( początkowo myślałem, że

sąsiad będzie budował bocznicę kolejową, gdy wielki TIR przytaszczył ogromną stertę podkładów ), a między nimi trzy koślawe, sękate, szerokie i garbate dechy.

Słupki są zwieńczone dwuspadowym daszkiem, a wszystko w jednym ciemnym kolorze.

Teraz to super wygląda a mówią że z g...... bata nie ukręcisz. Zobaczcie jak długo stoją w ziemi słupy energetyczne, niektóre pamiętają czasy powszechnej

elektryfikacji wsi i nic się z nimi nie dzieje.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

I będę grodził podkładami tzn podkładami miedzy polami a od dróg będą metalowe słupki. Udało mi się załatwić słupki o średnicy 60mm i długości 2m po 1,2 zł/kg. Myślę że cena dobra bo za słupek powinno wyjść ok 10 zł może nawet niecałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
- cały podkład jest za duży jako jeden słupek

- podkłady są nasączane pod ciśnieniem i nawet wewnątrz są nasączone (już przecinałem)

- wiem że metalowy by dłużej wytrzymał ale koszt będzie dużo dużo większy

- robię dołek szpadlem a w dołku świdrem dziurę. Kołka wbijam a na około kołka (po to wykopany dołek) usztywniam kamieniami i ubijam młotem - nie ma opcji aby się luzowały.

Czyżby nikt nie używał podkładów ??

 

mickas ubiegłeś mnie ;) jak pisałem one są prasowane pod ciśnieniem i nasączone całe.

 

Święta racja te słupki nawet po przecięciu nie tracą na swojej wartości. Mój ojciec dawno temu ożywał takich podkładów przeciętych

podłużnie i wkopanych w ziemie do budowy konstrukcji tunelu foliowego i nie które z tych konstrukcji ma po 25 lat i ja nie widzę aby

próchniały czy się rozsypywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jeśli dobrze pamiętam to chyba 40x 20 albo 40x15 cm

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Najbardziej popularne są chyba 30x15 ale można trafić na trochę inne wymiary. Długość chyba 2,6m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

I wy to możecie mieć za 5zł/sztuka?? ;) na allegro są dużo wyższe ceny od tych które podajecie?? gdzie macie takie niskie ceny?

P.S skoro dostałem ostrzeżenie to ten post mógłby już zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILU    0

wymieniam ogrodzenie ze słupków dębowych i część żerdzi świerkowych a część drut kolczasty które ma już hoho a może więcej - pamiętam jak tato je robił jakieś 10 lat temu może więcej. Ogrodzenie było dla krów mlecznych, a teraz szykuję dalej pod mleczne i pod mięsne (mamki + cielaki). Ogrodzenie będę robił z siatki nierdzewnej i to już postanowione (jeszcze nie wiem jaka wielkość oczek) i do tego będzie przeciągnięty jeden drut pastucha. Co do słupków. Idealnym rozwiązaniem wydaje się zabetonować metalowe słupki, jednak nie chcę wozić i lać w pole betony i zastanawiam się nad wykorzystaniem podkładów kolejowych. Likwidują trakcję kolejową i jeden podkład sprzedają po 5 zł. Podkład przecinam na pół i mam 2 słupki za 5 zł a przyznacie że podkład poleży w ziemi ładnych parę o ile nie kilkanaście lat z uwagi na środek jakim jest nasączony.

Czy ktoś wykorzystywał w tym celu lub w podobnym podkłady ??

ps: betonu nie chcę lać z uwagi że kto wie co będzie za 10 lat ?? jak trzeba będzie rozbrajać ogrodzenie i robić pole orne ?? poza tym beton + słupek metalowy to będzie znacznie droższe.

 

Też nie polecam przecinania. Podkłady są impregnowane olejem kreozytowym, pod ciśnieniem, na gorąco. To najlepsza z impregnacji w kontakcie z gruntem, trwałość może sięgać kiludziesięciu lat, w zależności od jakości wykonania. Sprzedajemy okrągłe słupy tak impregnowane, tyle że współczesny kreozyt nie jest już rakotwórczy... Przy okazji polecam profesjonalną siatkę dla bydła CYCLONE (+ ew. 1 linia pastucha), będzie święty spokój i pewność na lata. www.milu.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj