look9023

Lamborghini R2 86 vs. R3 100 -Ciągnik do pracy na użytkach zielonych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

he, zależy do jakich maszyn :) r2 zwrotniejszy, ale r3 większa moc i masa w r2 możesz założyć opony 480/30 i 405/20 a w r3 jest dużo więcej i szerszych możliwości np. 480/24 przód i 540/34 ale są możliwe jeszcze szersze również na feldze 38 i 28, zdecydowanie polecam r3, no chyba że masz bardzo małe działki i niską oborę to r2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

do R2 86 też może założyć np. 540/70r30 i 440/70r20 i przy masie około 3,3t fajnie pójdzie np. z kosiarką Poettinger nowadisc 3,5m ciężar tylko 690kg a moc potrzebna to 70KM więc te 83KM nie tak mało jest to kosiarka lekka i ani nie dychnie tak fajnie z nią pójdzie ale z 305 też bez problemu i 2,8ha w godzine skosi to większa raczej nie potrzebna ale wrazie kolega ma więcej ha to i 350nowadisc pójdzie aż miło popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Nie wiem czy tak Ci "fajnie" pójdzie z tą kosiarką. U mnie McCormick cx75 z kosiarką poettinger novadisc 2,65 w pierwszej trawie ma co robić! :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

znajomy kosił z7211 samaszem na 7 dysków 2,9m :) ( fakt że na zakrętach lub w dużej trawie potrafił się zadusić he eh e ale co do wyboru pomiędzy agrofarm a agroplus to agrofarm jest dużo większym ciągnikiem z większym prześwitem i co za tym idzie lepiej będzie sobie radził bo jest niewiele ciężejszy a koła można dobrać naprawde monstrualnych rozmiarów :)

ps. jak sie urwany nożyk wbije w opone lub jakiś zgubiony ząb od zgrabiarki lub przetrząsarki to też może być kosztowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Tylko fakt u mnie McCormick jak nim kosiłem to był jeszcze na dotarciu i wszystko nie chodziło tak jak powinno. Teraz jest lepiej i możłiwe, że lepiej będzie sobie radził z tym poettingerkiem ;) Przyjdzie wiosna, podczepię kosiarkę i na pewno o tym napiszę chodź i tak uważam, że 3,5 m kosiarka dla tego R2 to za dużo.

 

PS: Ferdek to nic, że kosił. Ja C-330 ciągnąłem 15 km z pola do domu przyczepę pronaru z 8 tonami pszenicy (cały czas po asfalcie) i też jechała chodź przez te 15 km 3 razy mi się zagotowała, a już nie wspominając o tym, ze pod niektóre górki musiałem na 3 biegu wjeżdżać ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam mojego 87 i ma 83KM i kupiłem kosiarkę JFstoll 2,8m szer. 780kg wagi centralne zawieszenie składana do tyłu model GX2805 wom 1000obr/min i idzie raczej z tym fajnie nie będe tu boju toczył o pietruszke jak do pola to wszyscy agrofarm bo większy jak do łąk co wiadome np. ja mam te 25-30ha co zgrabiarke mam 4,2m krone i bez problemu pójdzie z 4,6 i mam kosiare prawie 3m i seria agroplus do łąk tak max 60ha jest wiadome że lepsza to ludzie nie no Agrofarm a przecierz agrofarm 85 jest dosyć dużo słabsy od Agroplusa 87 na silniku bo w tych samych normach agrofarm ma 80KM a agroplus 87 a Agrofarm 100 ma dopiero 96KM wg tych samych norm

i uważam że jak ktoś nie ma przemysłowo łąk powyżej 60-200ha to Agroplus 87 styknie moi koledzy mają 100ha łąk ponad i jd5620 fajnie daje rade to i agroplus na normalnym gosp da rade raczej nie jerzdżę za dużo po trawie tylko po skoszonej a opony 540 i 440 też chyba się nie topią aż tak żeby psześwity podnosić na łące bo to nie rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0
he, zależy do jakich maszyn ;) r2 zwrotniejszy, ale r3 większa moc i masa w r2 możesz założyć opony 480/30 i 405/20 a w r3 jest dużo więcej i szerszych możliwości np. 480/24 przód i 540/34 ale są możliwe jeszcze szersze również na feldze 38 i 28, zdecydowanie polecam r3, no chyba że masz bardzo małe działki i niską oborę to r2

 

 

Ja też polecam R3.Dlatego że jest cięższy i niema gorszego skrentu od R2.

Edytowano przez LamboR3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja polecam ci r2 86 ponieważ jest bardziej zwrotny od r3, do kosiarki dyskowej, zgrabiarki, przetrząsarki idealnie będzie pasował r2 86. Sam posiadam Lampo 70 i się super sprawuje, polecam ci r2.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0

Ja też posiadam Lampo70 i jest batdzo zwrotne do zgrabiarki ale bym potpioł kosiarke do R3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj