Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile biorą za pomiar GPS-em

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 16 marzec 2006 - 18:27

Ile biorą za pomiar GPS-em Ile biorą za pomiar GPS-em w waszych miejscowościach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile biorą za pomiar GPS-em Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 marzec 2006 - 18:59

Ile biorą za pomiar GPS-em u nas bylo to cos w przedziale 5-10zl
zalezalo duzo od wielkosci pola i od tego ile lacznie miales ha :)
ale to bylo 2 lata temu
teraz sam sie zastanawialem nad kupnem gps'a w USA ale nam ojciec mowi ze nie trzeba, a na uslugi nie mam zamiaru i czasu chodzic, kupie pewnie na jesien jak wyjade na kolejna wyprawe w gory :)

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share Sławek

Sławek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 marzec 2006 - 16:20

Ile biorą za pomiar GPS-em tak panowie ale wiecie o tym że margines błędu pomiaru GPS wynośi 5% a agencja nam daje tylko 3%

#4 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 17 marzec 2006 - 18:50

Ile biorą za pomiar GPS-em a skąd masz takie informacje??

#5 Share Sławek

Sławek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 marzec 2006 - 20:05

Ile biorą za pomiar GPS-em a co może się myle? niesądze
a firmy które wykorzystują system GPS wiedzą najlepiej ale tego nie ujawnią gdyż stracą klijentów

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 17 marzec 2006 - 20:43

Ile biorą za pomiar GPS-em no wiec tak blad pomiaru na GPS recznym i przy jednym pomiarze to ok 10m
wiec jesli masz 100+-10x100+-10 czyli 1ha to masz blad dosc duzy
jednak juz przy dzialkach 2ha spokojnie ten blad mozna olac.
u nas jak koles mierzyl to tylko na jednej dosc pokreconej dzialce wyszlo mu mniej o jakies 20a ale ze kawalek ma wg mapki (a wszystkie granice naturalne) 10,92 to spokojnie mozna bylo ten blad olac
bo wiadomo ze Agencja tez robi pomiary GPSem :)

na malych kawalkach radze uwazac:)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#7 Share Liberacki

Liberacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2006 - 20:59

Ile biorą za pomiar GPS-em Myślę że troche przesadzacie z tym błędem pomiaru.
Ja na Garminie 60 uzyskałem dokładność +/- 1m więc myślę że nie będzie problemów przy kontroli.

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 18 maj 2006 - 19:43

Ile biorą za pomiar GPS-em a czym mierzy agencja podczas kontroli?

#9 Share Liberacki

Liberacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 maj 2006 - 20:22

Ile biorą za pomiar GPS-em Firmy z jakimi się spotkałem które wykonują pomiary na zlecenie agencji używają wlaśnie Garmina

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów

Napisany 18 maj 2006 - 20:47

Ile biorą za pomiar GPS-em no i wlasnie do tego zmierzam :)
skoro masz wg mapki 2.5ha i gps ci pokaze 2.49 a wg "agencyjnego" gpsa bedzie 2.51 to bedzie jakies halo? przeciez to jest caly 1%
wiadomo problemy moga byc przy malych dzialkach ale o tym tez doskonale wiedza ludzie ktorzy robia pomiary dla agencji wiec ja sie tego nie boje
z tego co rozmawialem najgorzej jest wtedy jak masz na dzialce powiedzmy 6ha, uprawy dotowane i nie dotowane i bedziesz probowal jakis przewal zrobic :P ale nawet jak masz same zboza i napiszesz z jakims wiekszym bledem to nic sie nie stanie :) ojciec w tym roku napisal ze ma na kawalku jeczmien jary i zimowy i babka mu mowila ze nie potrzebnie rozbijal na 2 dzialki :) podobnie tez pewnie bedzie jak na dzialce masz rzepak i zboze. ale czym sie teraz przejmowac.
Najwieksze jaja u mnie sa teraz na kawalku strasznie pokreconym, idzie wzdluz 2 polnych drog i torow kolejowych - ma 5.38ha i jest na nim rzepak, buraki i jeczmien jary, wszystko przez to ze bylo mokro i nie dalo rady posiac burakow na calosci :) wiec dosiewalismy jeczmien i w dodatku to ma bardzo dziwna figure :P
ktos bedzie mial niezla zagwostke przy mierzeniu :) a ze jest tego chyba z 10 czy 15a to watpie zeby mierzyli gpsem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 18 maj 2006 - 21:32

Ile biorą za pomiar GPS-em

a czym mierzy agencja podczas kontroli?

z tego co ja wiem to ARiMR posiada odbiorniki GeoExplorer CE XT firmy Trimble, zakupiła ich ponad 150 szt i jeszcze kilkadziesiąt innych firm.
parę ha i para rąk do pracy...

#12 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 czerwiec 2006 - 08:35

Ile biorą za pomiar GPS-em A u mnie w środe byli mierzyć.

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 24 grudzień 2006 - 11:13

Ile biorą za pomiar GPS-em Mój sąsiad niedawno szukał takiej firmy co mierza pola GPS-em. Ale jest duża rozbeirznośc cen :-, od 5zł do nawet 15zł! Ja tam na szczęscie nie mam klinów i pomiary wykonuje z tatą przy pomocy miary 50 metrowej ;). Może trochę sie nabiegamy po tych polach, ale to dla sportu i zdrowia ;D.

#14 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 12:36

Ile biorą za pomiar GPS-em Ja do mierzeni pol mialem zawsze taki policyjny rowerek jednokolowy co im sluzy do mierzenia np sladow drogi hamowanie

#15 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 08 styczeń 2007 - 16:21

Ile biorą za pomiar GPS-em u nas w tym roku było po 8zł nie zalerze od ilosc ha...u nas facet miał kontrole i miał miezone GPS pomyłka była w granicach ok +/- 0,6m a wiec nie wiel kontrole przeszła mu lux zero błedów...ja w tym roku za pomiary bede brał pewnie po 7zł
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#16 Share Rolnik z W

Rolnik z W

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 13:47

Ile biorą za pomiar GPS-em W zależności od wielkosci mierzonej dzialki od 10 do 4 zł/ha np pole 5 ha 6 zł za 1ha razem 30 zł, pole 22 ha 4 zł razem 88zł

#17 Share marcino

marcino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 16:17

Ile biorą za pomiar GPS-em JA MIERZĘ JUŻ OD 3 LAT I TO ZRÓWNO DLA ARIMR W KONTROLACH JAK I DLA ROLNIKÓW I JAK DOTĄD NIE MIAŁEM REKLAMACJI - MIERZE TYM SAMYM SPRZETEM A TAK NAPRAWDE TO PRZY POMIARACH NA KONTROLACH RZECZYWISTA DOPUSZCZALNA MOŻLIWOŚC BŁEDU JEST NAWET WIEKSZA ANIŻELI 3% GDYŻ PROCEDURY SĄ TAKIE ŻE NAJPIERW OBLICZA SIĘ DOPUSZCZALNY BŁAD DLA ODBIORNIKA GPS ( JEST TYM WIEKSZY IM WIEKSZY JEST OBWÓD) I DOPIERO POŹNIEJ TE 3% DOPUSZCZALNEGO BŁEDU DLA ROLNIKA. CZYLI NP JEŚLI USŁUGOWO KTOŚ NAMIERZYŁ 1,50 HA A PRZY KONTROLI NAMIERZYLI 1,48 HA TO UZNAJE SIE 1,50 GDYŻ TA RÓŻNICA MIEŚCI SIĘ W GRANICY BŁEDU GPSA. WIEC NIE MA CO SIE MARTWIC JESLI MACIE PYTANIA PISZCIE CHETNIE ODPOWIEM magr2@o2.pl a ja w tym roku myślę że będę brał od 5-10 zł oczywiscie ze wnioskiem

#18 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 21:11

Ile biorą za pomiar GPS-em Mój znajomy brał około 50 zł w zależności od tego ile musiałsię nachodzić :P Granica błędu w jego GPSie wynosiła około 1%.

#19 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 22:00

Ile biorą za pomiar GPS-em Ja osobiście Mierzę Garminem GPS map60 (dla agencji). Dokładność nigdy nie spadła mi poniżej 4 m. Rozmawiałem dzisiaj z facetem, któremu mierzyli, to płacił 10 zł/ha, ale strasznie niedokładnie mu zmierzyli. Tolerancja pomiaru zależy od obwodu działki, im większy, tym większa tolerancja.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share saymon

saymon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 16:14

Ile biorą za pomiar GPS-em ja brałem chyba po 8 zł, ale jak czasami zobaczyłem mapkę na GPS Garmin60 to się łapałem za głowę bo pole pole to prostokąt a mi w miejscu pod linią to takie zygzaki wychodziły że głowa mała ale ogólnie pomiary dosyć dokładne wychodziły

Dodaj odpowiedź