Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rewersem

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:09

Problem z rewersem Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Case MX 120 1999 rok i pojawił mi się problem z rewersem a mianowicie gdy włączam jazdę do przodu lub do tyłu na konsoli zapala mi sie kontrolka N i ciągnik nie jedzie. Czasami jest tak że zgaszę go i odpalę jeszcze raz i wszystko jest dobrze ale boję się że jak zacznie nawalać mi to w polu a zasiewki się zbliżają to będę siał do żniw. Rewers jest elektrohydrauliczny. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rewersem Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2009 - 20:38

Problem z rewersem Mialem podobny problem w JD 6830. A problem tkwil w uszkodzonej kostce elektrycznej,ktora znajduje sie pod ciagnikiem. tzn musisz wejsc pod ciagnik i sprawdzic czy wszystkie kabelki i kostki sa w dobrym stanie i nie uszkodzone. U mnie awaria ta wystapila orzac pole, chciaelm zorac skarczowane krzaki i na polu byly jeszcze badyle dosc dlugie i gdy najechalem przednim kolem na jeden z nich to mi odbil w wlasnie te kostke. Servis na drugi dzien usunal awarie, nie wiem jak w Case. pozdrawiam

#3 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:42

Problem z rewersem hmm, ja mam dwa MX'y i zadnym nic podobnego się nie działo i nie dzieje do tej pory.Sprawdz wszystkie kable ale po mojemu to nic nie da choc nie wiadomo lub skonsultuj się z serwisem
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#4 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:54

Problem z rewersem kurcze dzisiaj rozpinałem wszystkie możliwe kable i kostki po kolei i konserwowałem wd40 ale pomogło tylko na chwilę. elektrozawory są pod kabiną za wyjściami hydraulicznymi i może to ich wina choć jakby był popsuty elektrozawór to ciągnik wcale by nie jeździł a on raz jeździ a raz nie. myśle że to sprawa bardziej związana z tym że gubi gdzieś prąd na kablach ale żeby wiedzieć i znaleźć gdzie. qqq masz może instrukcje obsługi do mx'a???

#5 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 marzec 2009 - 21:57

Problem z rewersem coś takiego chyba już było poruszane w temacie o serii 51XX. ale pewny niejestem. Tam popatrz, też możliwe jest uszkodzenie jakiegoś przełącznika przy dźwigni rewersu.

#6 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:12

Problem z rewersem Według mojego skromnego zdania gdyby "gubił" napięcie na przewodach elektrycznych to wyświetlałby kody błedów. W tym przypadku mógł paść jakiś układ scalony np.: zintegrowany z dźwignią rewersu. Takie gdybanie... Potrzebny serwis...

#7 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 10:34

Problem z rewersem a ma może ktoś numer do jakiegoś serwisanta od Case???

#8 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 14:21

Problem z rewersem ja mam aby książkę obsługi mx 170 i tyle, patrzyłem to o poradach tam nic nie pisze bo co wtedy by serwis robił.. A ile godzin ma case Twój??
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:04

Problem z rewersem no niby ma 7000 mth. a co mają godziny do tego???

#10 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:12

Problem z rewersem ja mam numer do takiego serwisu ale oni są z okolic Grójca. nie wiem czy to daleko od Ciebie i nie wiem czy oni będą chcieli przyjechać jeżeli to jest daleko.zresztą pewnie przyjadą tylko ile to będzie kosztować.jak coś to pisz na Pw to ci dam ten numer
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#11 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 13 maj 2009 - 21:53

Problem z rewersem Mam podobny problem nie łapie mi jazdy do przodu ale nie ZAWSZE.. Gdy sie nagrzeje przestaje działac czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć do czego Zajrzeć ? co moze być nie tak? i czy moze być to wpływ sprzegła .. bo bez sprzegła łapie czesciej niz z sprzegłem ?? Zaznaczam ze jak jest nie rozgrzany to wszytko działa eleganco pojedzie sie orac lub siac i pod koniec roboty do przodu a on nic?/ /// ;)

#12 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:29

Problem z rewersem może głubi gdzieś ciśnienie, tzn w skrzyni może być walnięty jakiś uszczelniacz i tak sie dzieje

#13 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 29 maj 2009 - 17:50

Problem z rewersem Hmm,, ale ciekawe jest to ze jak sie nie nagrzeje to dziala jak igla a jak prykladowo zaoram 1 ha i temp. sie podniesie do zoltego to szfankuje,, :P Moze byc ze cisnienie lub olej taki ze jak sie nagrzeje robi sie zbyt plynny choc nie wiem czy moze byc to przyczyna.. :)

#14 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 11:15

Problem z rewersem Niestety przy nagrzaniu dalej staje ://

#15 Share pawlo4463

pawlo4463

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 09:33

Problem z rewersem U mnie jest to samo...jesli bedziesz mogl to napisz co bylo u Ciebie.

Edytowany przez pawlo4463, 17 kwiecień 2012 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share darekdarekdarek

darekdarekdarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 07:49

Problem z rewersem

Co było przyczyną tego że ciągnik nie chciał ruszyć??

Dodaj odpowiedź