Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak, czy przetrwał zimę ?

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:21

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Pierwszy raz uprawiam rzepak i martwie sie troche częścią korzenia ,który jest nad powierzchnią gleby ok.1-2 cm niby jest zielony ,ale miąższ ma trochę włóknisty, dodam tylko,że korzen ok puszcza już młode korzonki i stozek wzrostu tez zielony.Czy to zwłóknienie ,będzie miało wpływ na rozwój rośliny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak, czy przetrwał zimę ? Dzisiaj, 21:47
  •  

#62 Share dymus512728

dymus512728

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 18:13

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Witam wszystkich! W moim regionie co dopiero zszedł śnig i ziemia co dopiero odmarza. Po pierwszych oględzinach rzepak za dobrze nie wygląda. Tak jak wspomnieliście więkrzość liści zsechło i zgniło. Duże uszkodzenia zimą dokonała dzika zwierzyna. Rozkopywała śnieg odsłaniając rzepak co przy mrozach wymarzł. Na dzień dzisiejszy ok 20-30% roślin odpadnie. Rosada na m2 wyjdzie poniżej średniej.
radi103- ile kg/ha wysiałeś rzepaku i jakie nawożenie zastosowałeś i w jakich ilościach?

#63 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:14

Rzepak, czy przetrwał zimę ? jesienią dostał 300 kg polifoski 6,tydzień temu 100 kg soli potasowej i 200kg siarczanu amonu,za kilka dni będzie 200 kg saletry.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:47

Rzepak, czy przetrwał zimę ? radi103 musisz przekroic korzen wzdluz i zobaczyc czy jest brazowy w srodku czy bialy jak jest bialy to wszystko ok jest z nim i nie masz sie czym martwic

#65 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:54

Rzepak, czy przetrwał zimę ? u mnie 13 ha jest dobra 4,5 ha bylo przesiewana 20 wrzesnia i jest srednio . 2,5 ha bylo siane 20 wrzesnia i jest slaby i na tyum polu 1 ha wypadlo .
wiec z 20 zostaje 19 wiec nie jest tak zle . dostal juz 400 kg saletry ladnie sie zieleni :rolleyes:

#66 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:02

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Jak sadzicie czy uszkodzone, zjedzone liście i stożki wzrostu rzepaku na jesieni maja wpływa na jego przemarznięcie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:59

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Witam, ja mam taki dylemat że około 3 tygodnie temu pryskałem rzepak metazanex-em i galerą. A tydzień temu gramanem i targą na jednoliścienne, dziś byłem go pooglądać i zauważyłem że stoi on w miejscu i jest blady mimo iż wysypałem na niego po 500 kg saletry. Czy myślicie że rzepak odbije kiedy zrobi się cieplej?

Edytowany przez Pirell, 15 kwiecień 2011 - 07:02.

#68 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:14

Rzepak, czy przetrwał zimę ?

Witam, ja mam taki dylemat że około 3 tygodnie temu pryskałem rzepak metazanex-em i galerą. A tydzień temu gramanem i targą na jednoliścienne, dziś byłem go pooglądać i zauważyłem że stoi on w miejscu i jest blady mimo iż wysypałem na niego po 500 kg saletry. Czy myślicie że rzepak odbije kiedy zrobi się cieplej?

U nas rzepak to masakra,a to co niby przeżyło zimę nie rośnie choć korzeń jest zdrowy. Ogromne połacie pól są już zaorane, z tych które pozostały pewnie nic nie będzie. RZEPAKOWY KRACH !!!
kto sieje ten zbiera....

#69 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:55

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Piszę "Pirelle-emu". Jeżeli chodzi o Galerę i Metazanex, opryskałeś za wsześnie. Na przyszłość Galerę stosuj na na rzepak który już "drgnął', czyli zaczął wegetację i pojawiły się pierwsze liście, wtedy on jest silniejszy i lepiej zniesie Galerę , która go nieco tłumi w rozwoju, jeżeli było chłodno tym bardziej mu dołożyłeś do "pieca". Cóż teraz ? Nierośnie. Dostań ty młotkieem kilowym po głowie i rośnij. Jaka rada - Asashi i siarczan magnezu i to szybko działaj (mozna połączyć że zwalczaniem chowacza -miski rozstawione ?) pozdrawiam Jerzy :)

#70 Share krzys037

krzys037

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:58

Rzepak, czy przetrwał zimę ? pirell kto ci doradził stosowc *METAZANEX500S go sie stosuje na jesien bo wstrzymuje rzepak na 2 tygodnie a on za 2 tygodnie bedzie rozwiał poki do kwitnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 06:16

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Wczoraj go oglądałem ruszył trochę na szczęście. Spryskałem go jeszcze Asashi, siarczanem magnezu i nutriborem. Teraz przez kolejne 3-4 tygodnie będzie co tydzień dostawał odżywki i zobaczymy co będzie. Macie jakieś dobre sprawdzone sposoby na odżywianie. Na kolejny zabieg mam coś znowu z borem i eko-list-a.