Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak, czy przetrwał zimę ?

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:51

Rzepak, czy przetrwał zimę ? wkoncu spadl snieg i troche ochroni rzepak przed wymarzaniem i wysmoleniem . jest nadzieja :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak, czy przetrwał zimę ? Dzisiaj, 21:37
  •  

#42 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:14

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Jak myślicie , czy nawet słaby rzepak gdy dostanie azotu gdy tylko bedzie temp na plusie to jeszcze coś z niego bedzie ?? a i jaka powinna być minimalna obsada roślin po zimie na m2 ??

#43 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 21 luty 2011 - 14:24

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Zależy co masz pod pojęciem słaby rzepak. Rzadki, mały czy co? Niektóre warto ratować, inne nie, bo szkoda pola. Jeśli jednak jest równo wyrosły na całym polu, to ja dałbym mu szansę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:50

Rzepak, czy przetrwał zimę ? myślę, że ze 30-40 roślin na m2

#45 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 luty 2011 - 08:52

Rzepak, czy przetrwał zimę ? U mnie juz po rzepaku ;[ bede musiał posiać zboże jare, chciałem jęczmień ale pryskałem na chwasty mieszanina fuego + szabla, a po szabli nie można siac jęczmienia. Czy pszenice można posiac bez orania, tylko przejechać gruberem na 10cm?

#46 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 00:03

Rzepak, czy przetrwał zimę ? ja tym slabym rzepakom daje jeszcze szanse dzis sialem wigor S jutro pojade z saletra jak bedzie rosl i obsada bedzie w miare to zostawie a jak nie to talerzowka i posieje jeczmien bo niczym nie pryskalem go na jesien ale mysle ze powinien sie wyrobic

#47 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 06:34

Rzepak, czy przetrwał zimę ? najgorsze jest to że ta zima jeszcze trwa i co z tego że posiej nawóz jak do połowy maraca zapowiadają nocne przymrozki :(

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#48 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 07:23

Rzepak, czy przetrwał zimę ? No rzepak nieźle dostanie w kość. U mnie w okolicy niektóre rzepaki próbują się trzymać, inne, te siane po 10 września to suchy liść, korzeń z łatwością wychodzi i nic z tego nie będzie. Zbiory będą napewno mniejsze, bo wiele rzepaków nie przezimuje, a jaka pogoda będzie dalej, nie wiadomo

#49 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 08:34

Rzepak, czy przetrwał zimę ? rzepak siany po 10 wrzesnia? chyba, ze odmiany hybrydowe.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#50 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 11:56

Rzepak, czy przetrwał zimę ? Nie, normalny tylko siew był opóźniony przez deszcze. Ja rzepaku nie sieję, ale kolega może wyciągać już pług i przygotowywać pole na inną uprawę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:18

Rzepak, czy przetrwał zimę ? u mnie jakieś 5 ha jest nieciekawe a reszta jakoś sie trzyma ale jeśli szybko zima nie zejdzie do nici będą z dobrego plonu

#52 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 15:54

Rzepak, czy przetrwał zimę ? A mi chyba zmarzł.Rozgrzebałem śnieg w kilku miejscach i nie ma liści praktycznie tylko korzeń. Ziemia zmarznięta to nie wiem czy korzeń też szlak trafił, ale w każdym bądz razie liście suche i poodpadały. Dodam że siany był chyba 8sierpnia.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2011 - 16:25

Rzepak, czy przetrwał zimę ? @Farmer nie panikuj. Jeden z użytkowników podał bardzo prosty sposób sprawdzenia czy rzepak bądz zboze wymarzło. Wykop kawałem ziemi z rośliną szpadlem i wstaw w doniczkę na parapecie w domu. Podsyp lekko N i zobaczysz jak się sprawy mają

#54 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 16:47

Rzepak, czy przetrwał zimę ? A wez i wykop. Cyba catapilarem. Na razie nie panikuje bo i saren od ch..a chodzi to może po prostu zjedzony? Poczekam jak śnieg zejdzie to będzie widać.

#55 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:50

Rzepak, czy przetrwał zimę ? u mnie ( pogranicze kuj-pom i pomorskie) powoli śnieg zchodzi z pola, ale juz widac ze przez ostatnie 3 tygodnie kondycja rzepaku spadła o jakies min 60%!!! z tego co zauważyłem to wiekszość liści dostała od mrozu i wiatru który dawał czadu przed opadami śniegu. ale jest nadzieja bo serca i korzenie jeszcze sa żywe i jesli warunki sie poprawia i uda sie zapodać dobra dawkę N na start to powinien sie zregenerowac. nawet przy obsadzie 15 szt na metr kwadratowy lepiej rzepak zostawic niz przesiewac!mialem juz taki przypadek i jak dostal kopa wiosna to dal przyzwoity plon. a jare to roznie bywa co z nich wyjdzie a koszta samego siewu beda kosmiczne.

#56 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 06 marzec 2011 - 00:29

Rzepak, czy przetrwał zimę ? wyrebski1 podales liczby 30-40 roslin rzepaku na metrze?.. hehehe ale mnie rozbawiles :) ekonomicznie uzasadnione jest zostawienie plantacji jezeli jest powyrzej 12 szt. na m2 ja nawet bym powiedzial ze jak jest 10 szt to jeszcze sie oplaca zostawic rzepak i nie bawic sie w sianie czegos innego pzd

#57 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 06 marzec 2011 - 21:14

Rzepak, czy przetrwał zimę ? "to jest już koniec, nie ma już nic...." ;[
kto sieje ten zbiera....

#58 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 21:42

Rzepak, czy przetrwał zimę ? U nas rzepak może nie jest w idealnym stanie, ale powinien się wyciągnąć.
Mam tylko dwa takie place na których nic dobrego od jesieni się nie zapowiadało.

Czym zamierzacie przesiewać ?
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#59 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:50

Rzepak, czy przetrwał zimę ? ogólnie wszedzie rzepaki po tych mrozach dostały popalic ostro, liscie zeschły i po odpadały, tzn. ze rzepak sie bronił i zrzucił zbedny balast, byle korzen był zdrowy nie przemarzniety to bedzie ok.! ale co prawda juz widziałem kilka plantacji nadajzcych sie pod skibe :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share farent

farent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 11:29