ml78

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców?

Polecane posty

szmergiel    1053

masz racje ze prawo wlasnosci jests swiete lecz to nie my napadlismy na niemcy lecz oni na nas!!!!JEzeli uwazasz ze panstwo ma teraz wysiedlic z tamtad polakow i oddac niemcom to moze na wschodzie trzeba zrobic to samo z ukraincami,jakos o tej kwesti nic nie wspomniales,sprobuj cos odzyskac na wschodzie to tak cie przepedza ze sie bedzie kuzylo.NIC NIE NALEZY ODDAWAC !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jeszcze czego gowno im sie nalezy . jak ja bym mial oddac i nic by sie nie dalo zrobic to ziemie zkazil bym srodkami chemicznymi a dom spalil i niech dupki sobie biora a i dadza nowa wille

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

ale wy mylicie pojęcia wysiedleń powojennych a wysiedleń z lat 70.Lukasz ładny class w twoim profilu kupując reklamując ich sprzęt w gruncie rzeczy sprzedajesz im nasz kraj i przyczyniasz się do naszej biedy to się nazywa brak konsekwencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dokładnie.już to wcześniej napisałem.co do prawdziwych niemców to nic się im nie należy bo granice ustanowiono po wojnie.a polacy którzy wyjechali do niemiec za czasów komuny to zupełnie inna sprawa.to po prostu gnoje którzy wykorzystują nieład w przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

haha ciekawe czy ty byś nie wykorzystał. Tylko mimo wszystko państwo powinno wziąść to na siebie i wypłacać odszkodowania adekwatne do poniesionych strat. I by było bez rozgłosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

ja tez jestem zdania ze nie nalezy oddawac, wystarczy sie postawic w syt ludzi ktorzy sa teraz wysiedlani, tyle lat zapieprzali zeby cos mniec a teraz jakis niemiec czy polak z niemieckim pochodzeniem prztyjedza i zabiera wszystko.I mało tego zeby on tam w niemczech biede klepał, a przeważnie odzykiwać chca tacyu co nie maja co z kasa robić i jeszcze im mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Prawo własności święta rzecz.... po prostu teraz się płaci, za zaniedbania naszej władzy i to od czasów wojny do teraźniejszych , i to władz wojewódzkich powiatowych, a teraz samorządowych, że nie uaktualniono stanów posiadania, nie uaktualniono, czy nie założono nowych ksiąg wieczystych na nowych właścicieli no i samych właścicieli, którzy się tym nawet nie zainteresowali. A teraz co w dokumentach, w księgach wieczystych figurują dawni właściciele i każdy sad przyzna im racje... ot co tak to wygląda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

pomimo, że Polska znalazła się po drugiej wojnie wśród "zwycięzców" zostało jej bezprawnie zabrane Kresy Wschodnie - prawie połowa terytorium. Po konferencji w Poczdamie Polska uzyskała mandat do niemieckich ziem wschodnich. Gdyby to Polska wywołała wojnę to bylibyśmy na wieki napiętnowani, ale takiej potędze gospodarczej jak Niemcy to wolno dzisiaj wszystkich opluwać. Dzisiaj można zdobyć terytorium obcego państwa bez wojny - gospodarczo, przez wykup ziemi i egzystencję obcych firm w naszym kraju. Skutki będą odczuwalne za kilkadziesiąt lat, ale będą nieodwracalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Co zrobiło w tej sprawie państwo Polskie niby wolne od 20lat.Pamiętacie Mazowieckiego w 1990 roku jak się bratał z Kohlem ówczesnym kanclerzem Niemiec.Te sprawy można było uregulować jedną ustawą ,ale posłowie,którzy podnosili ten problem zaraz byli nazywani oszołomami.Polska to dziwny kraj bo ludzie ,którzy coś naprawdę chcą zrobić pożytecznego są spychani na margines i wyzywani od oszołomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Też jestem zdania, że nie powinno się oddawać.

 

Oczywiście możemy oddać wszystko pod warunkiem, że i nam się zrekompensuje w 100% wszystkie straty jakie ponieśliśmy podczas wojen.

Wtedy będziemy kwita.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Dla mnie jest to wina PRL-u ponieważ gdy Niemcy byli przesiedlani to mieli zrobić nasi ówcześni decydenci porządek w księga wieczystych. A oni tego nie zrobili i dzisiaj sądy orzekają na korzyść Niemców ponieważ są wpisani w księgach wieczystych i tu jest ten ich knif . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

dopuścić do władzy narodowców to wszystko byłoby polskie. PPN to jest alternetywa, ale niedoceniana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj