Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców?

62 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 22 marzec 2007 - 19:31

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Ostatnio jest głośno o miejscowości Narty w warmińsko mazurskim, tam kilka rodzin będzie musiało oddać swe gospopdarstwa niemcom.
Czy POLSKA powinna zwracać majątki porzucone na ziemiach odzyskanych ??!!
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 19:34

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? To jest głupota, szkopy sami zaczęli wojnę i teraz pretensje mają. Jeśli będą składać o zwrot i odzyskiwać to Polska powinna składać wnioski o odszkodowania wyrządzone w czasie wojny(sama W-wa ile to by kasy było)

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 marzec 2007 - 19:38

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Między Polską a Niemcami powinien zostać podpisany pakt/umowa ze wszystkie takie sytuacje pokrywa kraj w którym się mieszka/jest się obywatelem i tak Niemiec który "stracił" tutaj ziemie dostałby coś ale od pańtswa niemieckiego. Jeśli by stratnym był Polak - nasz rząd musiałby wypłacać kasę lub dać ziemię z zasobów agencyjnych

Tylko nasi politycy mają inne sprawy w głowie ;(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:15

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? No głupota było by regulowanie takich spraw teraz. Jesli oni bedą chcieli ziemie to polska bedzie chciał czegos innego i tak wyjdzie kolejny konflikt. Więc niech zostanie tak jak jest. Ja posiadam takich ziem 3 ha i ich napewno nie dam niemcą :angry:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#5 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:17

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? no to skoro my mamy szwabom oddać nasze tereny to niech ukraińcy oddadzą nam ;)
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#6 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 21:06

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Totalna bzdura.
Wielcy mi pokrzywdzeni. Za pieniądze które dostali po wojnie mogli się odbudować , a my co?
Ale tak sobie myśle ,że nawet jak my byśmy skożystali z pomocy po wojnie to i tak by z tego nic nie było.
Dlaczego? Myśle ,że nie trudno się domyśleć.
Postawmy się teraz w sytuacji tych Polaków co mieli byc teraz oddac ziemie na której pracowali całe swoje zycie.
Czy im ktoś ja też zwróci za 50 lat tak jak teraz my Niemcą?

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 22 marzec 2007 - 21:19

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? na poczatek to niemcy niech odadza co nasz....
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 21:45

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? co masz na myśli?
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#9 Share TomekMossakowski

TomekMossakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 16:10

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? niech już oni tacy mądrzy nie będo. Do Młodzierzy Wszechpolskiej nie nalerze ale wychodze z założenia że niech siedzą u siebie i się nie wpiepszają.

#10 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 02 kwiecień 2007 - 17:55

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Widzę że temat nie jest poularny a jednak sprawa nie jest błaha. ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Dzisiaj, 12:09
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 kwiecień 2007 - 13:31

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Czego oni wogóle chcą od nas, jeśli sami zaczęli wojne. Taka sprawa wogóle nie powinna się rozwinąć i Niemcy powinni cicho siedzieć. Przecież i tak są jednym z najlepiej rozwiniętych państ europejskich (bardzo szybko rozwineli się po przegranej wojnie- tyle tego nakradli w wojne, że mieli potem z czego się odbudowywać), więc czego jeszcze chca od Polski...

#12 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 05 kwiecień 2007 - 14:39

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Ja już przestałem oglądac wiadomości, żeby się niepotrzebnie nie denerwowac.
Czego ci Niemcy od nas chcą. Nakradli bogactw od Żydów i jeszcze posiadłosci chcą.
Ważniejsza jest przecież Aneta K. :angry:

#13 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 09 kwiecień 2007 - 13:20

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? a do nas tez kiedys niemcy przyjechali popatrzyli pogadali troche i pojechali i spokuj

#14 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 maj 2007 - 20:04

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Jeśli do nas mają odwagę się zwracać, to dlaczego nie podkoczą ruskim? przecież Okręg kalingradzki tez ma niby te ich ziemie

sŁOWEM MOWIĄC: gOŃCIE SIE SZWABY, OD POLAKOW TO MOZECIE DOSTAĆ, TYLKO WPYSK :blink:

#15 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 maj 2007 - 20:20

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Powiem krótko niech szkopy spierd*****. W mojej okolicy pełno się ich kręci i oglądają swoje dawne gospodarstwa. Jak ich widzę to mi się nóż w kieszeni otwiera. To nie polak wojnę zaczynał!!!
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 maj 2007 - 21:22

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Hmm-a pomyśleliście kiedyś w ten sposób,że jesteśmy w Unii tylko z tego powodu aby oddać dawne tereny "poniemieckie",stać się rezerwuarem taniej siły roboczej no i rynkiem zbytu sporawym dosyć ?

#17 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 maj 2007 - 22:16

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? ok niech sobie bierą te ich zasrane gospodarstwa ale niech oddadzą 90 mld dolarów z tytułu szkód wojennych jakie wyrządzili w polsce....debilni szkopy

#18 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 12 maj 2007 - 08:51

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Dla mnie dyskusja czy Niemcy pozinni odzyskać ziemie czy też nie jest bez sensu. Sorry, ale wojna ma to do siebie, że można na niej zyskać, ale równie dobrze można stracić. Kiedy III Rzesza wypowiadał wojnę Polsce i całej Europie powinna to wiedzieć. A jeśli Niemcy tego wtedy nie wiedzieli, to teraz już wiedzą. To, że stracili ziemie powinno byc dla niech karą za wybuch wojny (choć za to taka kara jest zbyt delikatna) i nauczką na przyszłość. Poza tym, to nie my ustalaliśmy granice tylko Wielka Trójca... eee. tj. Trójka :blink: I jeśli już to Niemcy powinni mieć pretensje do USA, Wielkiej Brytanii lub Rosji.
Mało tego, RFN po wojnie miała lepiej niż zrujnowana Polska. Posłużę, się tutaj cytatem z filmu "Kariera Nikosia Dyzmy" : "W nich Ameryka pchała dolary, a w nas, Rosja - Marksa i Lenina".
To, że Niemcy chcą odzyskiwać swoje majątki jest dla mnie szczytem BEZCZELNOŚCI!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

#19 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 maj 2007 - 12:43

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? Mnie osobiście problem poniemieckich posiadłości nie dotyczy ale kiedy naród który wymordował kilka milionów ludzi (w tym kobiety i dzieci) tylko za to kim są, z ich ciał robili mydło, meble z kości i materace z włosów stawia się teraz w roli pokrzywdzonego to mi sie nóż w kieszeni otwiera - a moze oni byli w szkole poprostu słabi z historii i takie miejscowości jak Oswiecim Brzezinka Sobibór Dahau nic im nie mówią - niemcy którzy rozumieja to ze ich dawne ziemie przypadły polsce na skutek przegranej wojny (a są tacy) powinni w swoim kraju powstzrymać tych oszołomów

a tak na marginesie to niemcy są nam winni 800 mln marek niemieckich reparacji wojennych które mieliśmy dostac w latach 60 i jak na razie nie dostaliśmy ani grosza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 maj 2007 - 19:32

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców? @Gorbaczow-o ile się nie mylę to Polska pod presją naszego Wielkiego Brata :blink: zrzekła się owych reparacji (poważnie).Co do historii to akurat się nie mylisz-ich nikt nie uczył zbytnio o tym-a zresztą postaw się na ich miejscu-chciałbyś słuchać o tym jak to tatuś strzelił sobie na kaca setkę (Polaków np).Co do tych dawnych ziem to jakby się tak cofnąć w czasie to okazałoby się,że ziemie te nie były rdzennie niemieckie (rdzennie polskie zresztą też nie).