ml78

Co sądzicie o odzyskiwaniu posiadłości przedwojennych przez niemców?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztofk    0

Czytam i popieram opinie TU zawarte , moim zdaniem chodzi tez o wartość nabywczą pieniądza ( już niedługo euro).Znam trochę poglądy naszego sąsiada ONI myślą że:

 

 

Kto ma kasę ten MA władze.

 

 

 

Ostatnie myślenie w ten sposób miało miejsce w czasie 2 wojny światowej. hitler wiedział że wojna sie kiedyś zakończy ,wówczas ogromne masy wojsk które dawały mu władzę trzeba będzie rozwiązać i puścić do domu .

Europa i Azja (co najmniej) terytorialnie trzecia rzesza będzie potrzebować gigantycznych zasobów kasy aby się to jakoś kręciło.

W tamtych czasach właścicielami Banków byli głownie Żydzi.

Oni mieli kasę więc oni tak naprawdę sprawowali by władze po wojnie wygranej przez adolfa , hitler postanowił zniszczyć Żydów a ich majątki przejąć.

 

Pieniądz = Władza.

 

Na dzień dzisiejszy Unia zlikwidowała granice między naszymi krajami , Polacy kuszeni widmem euro zgodzili się , następnie będą przejmowane Nasze ziemie i będzie to zgodne z prawym.

My jako biedny Kraj będziemy słuchać o wyższości prawa Unijnego nad Polskim.

Po prostu nasi sąsiedzi odrobili lekcje z historii - nie dało się Naszego terytorium przejąc przy pomocy szabli i miecza a później prochu więc My was wykupimy .

 

 

Kto ma kasę ten MA władze.


Nic dodać Nic ująć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Krzysztof Ciebie chyba nieźle pogięło! Jeżeli Polak nie będzie chciał sprzedać to nie sprzeda. Jeżeli poleci na kasę to jego sprawa a tak poza tym to Niemiec ziemi nie wywiezie bo się nie da. Ja to znam z Belgii z przełomu lat 80/90. Belgowie się bali że Niemcy wykupią ziemię i gospodarstwa a wyszło na to że Niemcy kupowali opuszczone siedliska na domy letniskowe i dawali pracę przy obsłudze (sprzątanie, pielęgnacja, restauracje bar, czy robili zakupy w sklepach. Zniknęły opuszczone domy pojawiły się zadbane obejścia i wszyscy są zadowoleni. No może prawie wszyscy bo zawsze znajdą się tacy co im nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Ja jestem ze śląska i mnie ten problem chyba na razie jako jedynego z tych co się tu wypowiadali dotyczy. W moich żyłach płynie niemiecka krew, czy to oznacz że jestem lepszy czy gorszy, nie to ma gówno do rzeczy. Mój pradziadek który urodził się na tym gospodarstwie i tu pracował, który nie chciał tej wojny bo i tak nic z tego by nie miał, który w czasie wojny nie zabił ani jednego człowieka, został po wojnie zwyczajnie wywalony i uciekł do Czech bo miał zaledwie kilka kilometrów do granicy, tam pracował w młynie. Gospodarstwo oczywiście otrzymał Polak. Po trzech latach wrócił i odkupił to gospodarstwo, babcia jeszcze do teraz ma zachowane dokumenty związane z odkupieniem gospodarstwa. Odkupił coś co od zawsze należało do niego i do jego przodków, trochę głupie co nie. No ale jak by nie patrzeć wszystko się udało. Zastanówcie sie zanim znowu zaczniecie wyzywać Niemców jak oni czuli się po wojnie, przecież to była ich własność. Niech każdy z was pomyśli jak by się czuł na miejscu mojego pradziadka? A co do tych spraw związanych z obozami zagłady, dam sobie głowę uciąć że przeciętny Niemiec nie wiedział tak na prawdę co się tam działo. To sprawa tylko i wyłącznie Hitlera, nie jestem pewien ale wydaje mi się że gdyby któryś z żołnierzy zaczął o tym głośno mówić to też poszedł by do gazu. Świadczyć może to tym całkowity zakaz robie zdjęć na terenie obozu.

 

A co do obecnej sytuacji to nie powinno się oddawać gospodarstw dawnym właścicielom. Jeśli komuś po wojnie zależało to sobie gospodarstwo odzyskał. Teraz niech zostawi mieszkających tam ludzi w spokoju.

 

Temat był dawno ale chciałem abyście dowiedzieli się jak to wyglądało z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trollu    0

z tymi żądaniami Niemców do budynków itp zostawionych po wojnie to wg mnie zamknięta sprawa.wojna sie skończyła ładnych kilkadziesiąt lat temu,granice zostały ustalone i to co leży w granicach Polski powinno być polskie.Tylko że rządom nie chciało się paru papierków podobno wypełnić i teraz są problemy.nie kwestionuje tego że ta czy inna ziemia była kiedys kogoś własnością i został ten ktoś z niej wypędzony ale prawda jest taka że o majątki w Polsce walczą nie sami dawni właściciele tylko ich wnuki które żyja w za granicą i sobie przypomniały że dziadek kiedys mowił...Przecietnemu niemiecowi raczej nie chciałoby sie tracić czasu i pieniedzy na sądy z Polską.a ta chęć odzyskania dawnej własności to tylko może być chęć wzbogacenia sie czyimś kosztem bo trzeba sie liczyć z tym że chcąc oddać jednemu trzeba zabrać drugiemu.A Polacy przez te wszystkie lata wkładali własne pieniądze i wysiłek w odbudowe często zniszczonych budynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1

Jak najbardziej popieram przedmówce i nie ma co tu wyzywać Niemców. W końcu nie wszyscy są źli. Moja siostra była u rodziny która się wstydzi mówić po niemiecku mimo tego że są rdzennymi obywatelami tego kraju. Mało tego ich rodzina ma jakiś tytuł szlachecki. Posiadają oni 2 zamki: w jednym mieszkają, a z drugiego zostały fundamenty po wojnie. Jak gdzieś wyjeżdżają to cała rodzina posługuje się francuskim. Ich dzieci znają dobrze historie czasów wojen, łącznie z obozami.

 

Nie ma co oddawać Niemcom ich utraconych majątków z ich winy.

 

Co sądzicie o odzyskiwaniu majątków utraconych przez polaków podczas wojny, które aktualnie znajdują się na ziemiach polski? Ja jestem jak najbardziej za takimi zwrotami. Jest wiele kamieniczek które tylko niszczały i szpeciły, a po przejęciu przez właściciela utworzyły się w nich kawiarenki, hoteliki itp. co stworzyło nowe miejsca pracy. Przyznam się że moim marzeniem jest odzyskanie dworku wraz ziemią (ponad 500ha) który należał przed wojną do mojej rodziny, a teraz jest w rękach państwa i niszczeje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja jestem przeciw.... Teraz im się przypomniało ?? Jak Niemcy musieli płacić polakom odszkodowania ?? JESTEM NA NIE !! Ich nie interesują polskie rodziny które wywalają na bruk ?? Bo już kilka takich przypadków było w TV.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

W tym miejscu przypominają mi się słowa znajomego weterana wojennego który zawsze mówił "DOBRY SZKOP TO MARTWY SZKOP" nigdy niemiec nie będzie Bratem polakowi nigdy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Niemcy zawsze będą koksować do polaków i słowian nie rozumiem tych prawników co prowadzą te procesy i je wygrywają przeciw polakom łapówki niemcy wręczają sędzią i polacy zostają wyżuceni na bruk. :angry: :angry: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja napisze tak czesi po wojnie zeobili tak zwaną kreskę to znaczy że kto sie osiedlił z na jakimś gospodarstwie to nikt nie ma prawa mu go odebrać nawet mieszkaniec czech bo po prostu to co przed i podczas wojny było czyjeś a po wojnie osiedlił się ktoś inny nikt nie ma prawa mu tego zabrać i myślę że to jest też wina naszego polskiego prawa bo teraz przyjdzie sobie byle niemiec i weżmie co bedzie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Polskie prawo jest jak Polskie drogi (sami wiecie) . Co do Czechów oni zrobi kilka bardzo mądrych posunięć po wojnie (i po komunie) . Jednym z tych posunięć było zmiana nazwy państwa z ,,Czech" na ,,Republike Czeską" (w ten sposób mają o polowe mniej długów jako kraj.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
ja napisze tak czesi po wojnie zeobili tak zwaną kreskę to znaczy że kto sie osiedlił z na jakimś gospodarstwie to nikt nie ma prawa mu go odebrać nawet mieszkaniec czech bo po prostu to co przed i podczas wojny było czyjeś a po wojnie osiedlił się ktoś inny nikt nie ma prawa mu tego zabrać i myślę że to jest też wina naszego polskiego prawa bo teraz przyjdzie sobie byle niemiec i weżmie co bedzie chciał

nie tylko Czesi ale i inne kraje tez. Tylko w Polsce nie było to zrobione.

 

 

 

jak przez zmianę nazwy państwa przepadło polowe długów??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Dokładnie Ci nie powiem ale podobno to przeszło. Kiedyś pani od historii nam opowiadała .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza

urodziłem się w koninie życie spędziłem na terenie dawnego księstwa głogowskiego, moja rodzina prawie w całości pochodzi z kresów- dziadek miał 10km do rzeki Zbrucz czyli do granicy z sowietami. w mojej okolicy jest pełno przepięknych zameczków dworków i ruin które należały do niemców większość zniszczonych przez rusków...kiedyś przyjechali do nas Niemcy którzy mieszkali w moim domu starsza pani z siostrą i mężem ( który służył w wehrmachcie) jak mój dziadek ich zobaczył to poszedł sobie do lasu nigdy w życiu nie widziałem dziadka takiego a to był bardzo spokojny człowiek niemal flegmatyk. dziadek służył w 2 armii (i tu k**wa proszę nie myśleć że był komunistą!!!). polska wcale nie jest winna chorej sytuacji! wynika to z zaniedbania sprawy w czasach komuny! jak wiadomo reperacji wojennych ani planu Marschala nie dostaliśmy bo "my" od kapitalistów pomocy nie potrzebujemy wiadomo że na początku każde stanowisko w komunistycznej Polsce było dublowane czyli np. minister polak i drugi rzeczywisty rusek... sami nawet pierdnąc nie mogli nie wspomnę już o rokosowskim...gdy tymczasowy rząd w lublinie ( nie Londyński prawdziwy z Sikorskim) zrzekł się ziem na wschodzie stalin drugiego dnia uznał ten rząd i tak my straciliśmy pół polski a przecież decyzje takie zostały już podjęte dwa lata wcześniej w jałcie! Ukraińcom trafiło się jak ślepej kurze ziarno nasze ziemie na których byliśmy od 600 lat i to nie zdobyte krwią lecz przez koligacje rodzinne i małżeństwa nasi królowie zawsze brali żony albo z Węgier albo z Rusi nie wspomnę już o Piastowiczu Jerzym na Rusi halickiej (Lwów). aby wyrównać straty i opanować niezadowolenie społeczne dali nam ( wielka trója stalin roosevelt i churchil) ziemie niemiecką odczuwamy a przynajmniej ci którzy tak jak ja pochodzą z kresów tą samą niesprawiedliwość jak Niemcy z pomorza i śląska! o ile śląsk miał przez wiele lat powiązania z Rzeczpospolitą i był w Polsce a odpadł za czasów Kazimierza na rzecz Czech ( królem czech był jego syn wiec wszystko było ok dopóki ziemia była w rodzinie..a później przeszedł z Czechami w rece habsburgów i a następnie hohenzolernów). na sląsku ( pragnę zaznaczyć ze śląsk rozciąga sie na terenie 4 wojewódzw- części lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego o śląskiego). na śląsku jest pełno śladów piastów a historia jest bogata wieś 2 km od mojej została opisana w kronice gala anonima. czuje Polskę w miejscu gdzie mieszkam, są tu n Niemcy którzy zostali po wojnie, firmy niemieckie, pamiętajmy oni ziemi nie zabiorą! kiedyś gościłem z wymiany Niemca młodego chłopaka młodszego parę lat i on miał gdzieś hitlera i jakieś roszczenia bardziej interesował sie gdzie kupić trawę i tłumaczył mi sens piosenek rammsteina...ale jak mają czuć sie ludzie na pomorzu? jak ci co mieszkają w szczecinie? kudre nawet nie wiecie jakie to straszne dla moich dziadków! przyszli żołnierze wypędzili z domów na stację i na "ziemie odzyskane" dziadek jak ostatni raz widział z wagonu Lwów to na ścianie ktoś napisał "Lwów zawsze wierny Rzeczypospolitej" JAKIE TO JEST SMUTNE!!!! tak samo myślą Niemcy tylko ze oni sami sobie to zmajstrowali! Hitler doszedł do władzy w legalny sposób w wyborach a śmierć hindenburga pozwoliła na wstawienie hitlera na kanclerza następnie podpalenie reistagu i stan wyjątkowy i Hitler skorzystał z okazji i skasował opozycje! oni są chociaż sami sobie winni a my!? za nas decydowano! wbrew naszym interesom! nie można przeliczyć bogactw jakie straciliśmy nie wspomnę o ropie i super nowoczesnej rafineri w Drochobyczu (Bruno Schultz) o ziemi, o zabytkach kultury, potockich, wiśniowieckich, Zbarażu, Juriampolu! chyba każdy czytał trylogię! a ludzie !? wujek parę miesięcy temu był na Ukrainie widział nasze twierdze widział szańce świętej trójcy, Buczacz i wieś mojego dziadka a moja babcia pochodziła właśnie z Jurjampola! i co i gówno! nigdy w życiu tam ie zamieszkam wystarczająco babcia i dziadek napedzili mi strach tym co robili Ukraińcy pozostaje tylko żal bo świat o którym mi opowiadali był przepiekny. jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy poprzyjeżdżają oglądać miejsca w których mieszkali... w mojej wsi w miejscu w którym jest dziś przystanek autobusowy był wcześniej niemiecki cmentarz! jak można zrobić przystanek autobusowy na ludzkich grobach!? czy nas mają też tak traktować Ukraińcy?! nikt nie szanuje tego co dostał za darmo nawet pięknego domu po znienawidzonym wrogu wyobrażam sobie jak Niemcom musi pękać serce jak widzą te ruiny a przed nimi lżących żuli mi jest wstyd... osobiście nigdy nie podniosę ręki na ludzi tylko dlatego że tam mieszkaj o tym nie decydowali sami Ukraińcy przecież stali się mimowolnie częścią związku radzieckiego... mogę im tylko powiedzieć aby dbali o dobro które im zostawiliśmy. ile jest takich miejsc w mojej okolicy pozostałości po Niemcach ich dorobku cywilizacyjnego napisy na domach, kamienie na skrzyżowaniach polnych dróg "neu stadt 12 km" jak bardzo moje miasto straciło przez komune oglądając je i fotografie te wszystkie zameczki w których zrobiono siedziby pgrów obróciły sie w ruiny! w drwalewicach było mauzoleum właścicieli zamku i ograbiono je trumny leża powywracane bez wiek i ciał bez drzwi i okien rozpacz! to samo jest na Ukrainie... i co ja mam robić jak można nie zrozumieć tych biednych ludzi...choć sami to sobie zrobili...dziś sytuacja jest bardzo skomplikowana polska może starać się o odszkodowania wojenne jeżeli unieważni papier który zapobiega roszczeniom Niemców, sytuacja jest patowa nikt nie może nic zrobić nigdy nie dostaniemy reperacji wojennych we "wprost" obliczono jaki był koszt zniszczeń aby Niemcy nie zniszczyli gospodarki musieli by płacić nam przez 40 lat wiec nic nie zrobią ani my nic nie zrobimy pozostanie status quo a krzyki powiernictwa pruskiego to zwykła granda zwróćcie uwagę ze nasza dobra przyjaciółka Merkel odizolowała sie od tej suki Steibach i wywaliła ją z projektu centrum wypędzonych, dobrze ze to właśnie ona jest kanclerzem gdyby unia padła marka kosztowałaby dziś więcej niż 2 euro ( wg. ostatnich analiz) nie ma co sie puszyć i skakać Niemcom do oczu tak jak robiły to kaczki rozpieprzając trójkąt weimarski tych spraw sie dziś nie odkręci, wiem że strasznie dostaliśmy w kość od historii ale życie toczy sie dalej. Niemcy którzy mnie odwiedzili byli nastawieni pokojowo, w Polsce też mamy takich oszołomów jak powiernictwo pruskie, to smutne ale najwięcej tego jet w najbardziej brunatnym mieście rzeszy we Wrocławiu:(( smutne jak nie wiem...coś zostało z tej upiornej tradycji. nie podniosę ręki na żadnego Ukraińca, co może być winny taki ukraiński chłopak jak ja? nic sie na to ie poradzi... myślę że tak myśli większość Niemców. po za tym zawsze mamy papier blokujący, mamy nasze wojsko, jeżeli ktoś na świecie ruszy te sprawy poleci cała lawina roszczeń nikt się na to nie zgodzi. nie będzie zadniej wojny o skrawek ziemi co najwyżej o rynki zbytu i dostęp do surowców...szkoda że polska spaliła sprawę zaraz po wojnie gdy Niemcy były słabe acha nie wiem czy wiecie ale wschodnią granicę Niemcy zaakceptowały dopiero w 1991 roku o ile pamiętam to było porozumienie miedzy Wałęsą a Kohlem nie poruszono spraw własności. nie potrafię tego ocenić ale wiem że jak ktoś przyjdzie do mnie to już żywy może nie wyjść...spotkałem też nienieckich faszystów...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

O ile mi wiadomo każdy kto władał taką niepewną nieruchomością, mógł uregulować ten status prawnie na swoją korzyść.

Wielu wówczas machnęło ręką, e co mi tam Niemcy tu nie wrócą.

Jest to grzech zaniechania określonych czynności notarialnych :angry:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

odświeżę trochę ten temat.wy pomyliliście trochę pojęcia.to nie niemcy odzyskują majątki tylko polacy którzy ileś lat temu wyjechali do niemiec.a teraz niemiecki rząd ich zachęca do powrotu i odzyskiwania swoich starych własności.to nie niemcy.to dziady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ktoś coś kręci, podaj przykład, konkret bo te przypadki co mi się obiły o uszy to raczej o obywateli niemieckich chodziło, co to ma za znaczenie czy ma korzenie takie czy inne skoro mówi po niemiecku i ma niemieckie obywatelstwo i uważa się za niemca, fakt jest to często emigracja w latach 60 czy 70 ale skoro przez tyle lat się nie interesował majątkiem i ktoś inny już to zasiedział i kombinowanie czy to było zasiedzenie w dobrej czy złej wierze to chwyt po niżej pasa,

 

po 2 są landy które w papierach wpisują jeśli Niemiec urodził się np w Szczecinie przed 89rokiem państwo "Niemcy" choć na terenie państwa polskiego, interpretują to tak, że były to ziemie niemieckie jedynie pod polską jurysdykcją czy okupacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

na przykład ta trawny z pierwszego posta od czego ta dyskusja się zaczęła.dla polaków to niemka bo wyjechała i tam mieszka.a dla niemców to tylko polka która tam mieszka.a co do tego czy im się należy zwrot to mam takie zdanie jak ty.nie należy się bo kiedyś zostawiła nieruchomość za którą dostała odszkodowanie od niemców.tylko że teraz rząd niemiecki mówi:oddaj te 12000marek czyli 6000 euro odszkodowania i ubiegaj się o zwrot w polsce bo masz prawo.tyle że nasz rząd nic z tym nie robi bo jest pro niemiecki.ale z drugiej strony własność to własność.to mniej więcej to samo co komuchy po wojnie zrobili.znacjonalizowali fabryki prywatne a po upadku komuny muszą oddawać majątki lub pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Zetorek po części masz rację , gdyby nasz rząd dbał o nasze interesy chociaż w połowie tak jak niemiecki dba o interesy swoich obywateli to ta Trawny dostała by "dwa białe a trzeci jak śnieg" a nie dom .A tak patrząc z drugiej strony to "kijem tego co nie pilnuje swego"- trzeba zadbać o swoje i traktować jak swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ta pani jest polka ktora w 1977 roku wyjechala do niemiec,by dostac paszport musiala sie zrzec majatku i obywatelstwa[w latach 80 juz to nie bylo wymagane]jej rodzice zeby zostac na terenie polski musieli przed specjalna komisja kbw i ub udowodnic swoje pochodzenie,a to latwo nie bylo.to wina panstwa ze nie zalatwilo spraw w ksiegach wieczystych.ale w polsce to norma,w malopolsce wlasciciel ziemi ma srednio 105 lat,wiec jak prywatni wlasciciele o to nie dbaja to trudno sie panstwu dziwic.

raff nie wiem czy wiesz ale ty tez mieszkasz na terenach ktore nalezaly do niemiec,granica III rzeszy a GG byla w spytkowicach za zatorem[z 10 km ode mnie] ;[

samex napisz o co ci chodzi z tymi powiedzeniami bo ja to zawsze korzystam ze swojego rozumu a nie przepisuje po innych i nie czaje bazy.[z tym kolem to dobre,ale nie wal sie juz nim wiecej bo coraz trudniej pojac o czym piszesz]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co to znaczy musiał/a zrzec się obywatelstwa, chciała i zrobiła tak, a teraz się nagle wielką polką obwołuje, to czego w niemczech odszkodowanie wzięła, to pachnie niczym innym jak oszustwem

 

nie o końca masz rację bo granica w czasie wojny tak była jak mówisz ale przed 39 to była Polska i jestem w tej komfortowej sytuacji, że przed wojną jeszcze za zaborów zamieszkiwała te ziemie ludność polska no i żydowska,

 

dziadkowie w czasie wojny nie mieszkali u siebie bo zostali wysiedleni do obcej rodziny parę wiosek dalej, a ziemię obrabiał bauer ale w zabudowania były puste i wszystko przepadło, jak nikt nie mieszka to wiadomo co się dzieje, cudem nie zostało wyburzone jak na Żywiecczyźnie zrobili budując wzorowe niemieckie gosp.

tak więc po wojnie dziadek wrócił na swoje, papiery są OK, w księgach jest właścicielem, obecnie tata,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

Nie chce robić zamieszania,ale wiecie Niemcy odzyskują to w bardzo prosty sposób i to nie jest wina naszego rządu,poprostu akty własności są na Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

właśnie że jest bo to wszystko wina komuny zabierali-rozdawali ale papierami się nie przejmowali.A wiele tego było państwowego i wynajmowali obywatelom Potem nowe rządy i co też nie zaglądali w księgi a sprzedawali

 

Czy ja wiem rząd Niemiecki wcale nie musi im kazać sami obliczają że lepiej zwrócic odszkodowanie (tylko mogli by naliczyć odsetki) a napewno to tylko niektórzy tacy cwani bo wypędzonych jest dużo więcej

 

Coś mi przyszło do głowy po tych ok 30 latach jakby naliczyć tak zaległe podatki :P tylko że to było zasiedlone to za wynajem też się liczy :(

 

ach te polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

no a oni ci naliczą stawkę za wynajm lokalu:). Moje zdanie jest takie że skora są zaniedbania w papierach to państwo powinno ponieść odpowiedzialność finansową i dostać inne lokale mieszkaniowe w trybie ekspresowym. A prwo własności musi byćprawem świętym bo jest podstawą naszej egzystencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj