lukas17

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas17    0

a więc tak 10ha kupuje po 35tyś za ha reszte biore wdzierżawe, chciałbym wszystko kupić ale nie wyrobie się finansowo;/ ale na moich zasadach biore dopłate płace podatek daje dzierżawe, sądze żę to dość dobre rozwiązania no ale cena nie jest mała, no ale taniej w okolicy nie znajde, no cóż rolnictwo to praca wielopokoleniowa:)ziemie będe już uprawiał a wszystkie sprawy tzn urżedowe mam nadzieje że w 2-3 miesiące załatwie:)


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

35 tys zl daje nie mniej jak 2tyś zl rocznie z najprostszej formy pomnazania kapitału-lokaty bankowej.Jestes pewny że wiesz co robisz?10 ha za 350 tys zl to moim zdaniem chora cena ,niemająca nic wspólnego z ekonomią i zdrowym rozsądkiem.Życzę powodzenia ,choć osobiście w nie wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

patrząc na ceny ziemi w mojej wsi jest to bardzo dobra cena 120zł m kwadratowy trzeba dać u nas nie mówi sie tu że to działka budowlana czy coś co bys z tym nie robił trzeba dać. Mowa o działkach przy głównej ulicy biegnącej przez wieś. Dalej gdzieś w polych drogach cena naprawde dochodzi do kosmicznych jak za takie działki. Kumpel kupił za 11 tys 70 arów ziemi. Grzechem miał nie kupic tego bo praktycznie do okoła miał swoje pole a w srodku prawie kicha taka. Mowa o koledze który tu na AF mocno sie udzielał heh i niektórzy pewnie bedą wiedzieli o kim mowa. Powiem że pole oddalone jakieś 3 km od bylejakiej drogi asfaltowej i ziemia w tym miejscu jest troche tańsza ale nie mógł nie kupić więc sprzedający mugł troszke podbić na cenie niestety. no ale w kawałku juz 6 ha i kolejne przez miedze do kupienia


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mam nadzieję, że wszystko sobie dobrze policzyłeś bo cena naprawdę wysoka. Zgadzam się z xemitem że racjonalności zakupu tu nie widać, do produkcji roślinnej będziesz dokładał a co do produkcji żywca to policz czy dasz radę jak będzie świński dołek ( a na pewno będzie kwestia czasu ) możesz mieć kłopoty, oby nie. Dla mnie cena 15 000 zł za ha jest już graniczna i dalej to tylko podcinanie gałęzi, na której się siedzi albo szpan przed sąsiadami a w domu bida i zaciskanie pasa na spłatę kredytów. Sprawdziłeś dokładnie czy w okolicy nie ma tańszej ziemi, może ANR będzie miała coś do sprzedanie jak zabierze dużym dzierżawcą bo cena naprawdę zajeb…ta, na Żuławach jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A gdzie masz taka tanią ziemię? U mnie na piachach wołają nawet 15 tys a ta ziemia jest lepsza. @lukas17 na twoim miejscu po chwili zastanowienia bym to brał. Tak jak wcześniej napisałem 'kto nie ryzykuje ten traci"


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj