Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:02

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Łukasz wg mnie twoje prawo pierwokupu nie jest takie pewne, bo instytucja lub osoba której jest winien ma prawo do zaspokojenia swoich roszczeń, ty jesteś na kolejnym miejscu, i jak właściciel przestanie spłacać kradyt to oni zajmą ziemię która ty uprawiasz, wg mnie warunki wynogcjowaleś niezłe i na tych warunkach bym wziął bez mrugnięcia okiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Dzisiaj, 03:53
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2009 - 10:32

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Prawo pierwokupu w obrocie prywatnym w 99% nic nie daje.Jeśli włascicielbedzie chciał sprzedać komuś innemu to i tak sprzeda.Bedziesz miał prawo oczywiście kupić ziemię jako pierwszy ,tylko kwota zakupu może być wyssana z palca.Notariusz nie ma obowiązku sprawdzać czy kasa wpłynęła,a opłata przy kupnie ziemi zwolniona jest z vat i nie rośnie tak poważnie, wraz z podaną kwotą do transakcji..Cena może być ustalona np. na 50000/ha ,a kupujacy faktycznie zapłaci np.10000/ha.Ty oczywiście mając prawo pierwokupu będziesz mógł ją kupić ,ale niestety za 50000/ha.Ten pierwokup moze czasem działałać na twoją szkodę celem podbicia stawki.

#23 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 11:46

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Widzę że zasady dzierżawy są podobne na terenie całego kraju: dopłaty właściciel, podatek właściciel, a rolnik tyra i uprawia.
Co do prawa pierwokupu. Jak słusznie zauważyli przedmówcy w obrocie prywatnym nie istnieje coś takiego jak prawo pierwokupu - tzn teoretycznie tak a praktycznie nie.
Komornik ma prawo zlicytować ziemię za długi - robi to na wniosek urzędu gminy i jeśli stanie do przetargu jakiś większy obszarnik to na pewno Cię przebije a znając życie przetarg będzie ustawiony.
Podaj mi przepis prawny że po 5 latach będziesz mógł przejąć ziemie po cenie zadłużenie ??
Troszkę w tym siedzę i warunki jakie przedstawiłeś z tym kupnem wydają mi się co najmniej niejasne. Jak możesz to jeszcze raz i na spokojnie punkt po punkcie jak to wszystko ma wyglądać.
Sama dzierżawa opłacalna na takich warunkach jak podałeś natomiast wątpliwości co do reszty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 10 marzec 2009 - 12:56

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Tak jak wspomniałem wcześniej zamiast dzierżawić kupuj dziś i będziesz wiedział, na czym stoisz i przez 5 lat to kawał kredytu już spłacisz, a nie tylko nabędziesz wątpliwe prawo pierwokupu. Urobisz ziemię, grosza kawał w nią zainwestujesz (nawozy itp.) a na koniec ktoś Cię wy…. bez mydła. Nie ma co się napalać.

#25 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 14:14

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Masz racje kolego nie napalaj się , sprawa stoi nie jasno z tym polem ,ja bym odczekał a nawet zrezygnował bo mozna się łatwo w cos wpakować a skutki mogą być opłakane , a tym bardziej że on bierze dopłaty u mnie to odrazu odpada chyba ze pół na pół to jeszcze , zarobki z pola są minimalne albo czasem wychodzi się na zero. Jak brakuje Ci zboża to możesz sobie je kupic gotowe bez żadnych nakładów za dobrą cenę. Możesz się przyglądać sytuacji jak się rozwinie podejżewam że nikt odrazu się na to nie rzuci
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 18:29

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik a więc tak 10ha kupuje po 35tyś za ha reszte biore wdzierżawe, chciałbym wszystko kupić ale nie wyrobie się finansowo;/ ale na moich zasadach biore dopłate płace podatek daje dzierżawe, sądze żę to dość dobre rozwiązania no ale cena nie jest mała, no ale taniej w okolicy nie znajde, no cóż rolnictwo to praca wielopokoleniowa:)ziemie będe już uprawiał a wszystkie sprawy tzn urżedowe mam nadzieje że w 2-3 miesiące załatwie:)
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2009 - 22:45

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik 35 tys zl daje nie mniej jak 2tyś zl rocznie z najprostszej formy pomnazania kapitału-lokaty bankowej.Jestes pewny że wiesz co robisz?10 ha za 350 tys zl to moim zdaniem chora cena ,niemająca nic wspólnego z ekonomią i zdrowym rozsądkiem.Życzę powodzenia ,choć osobiście w nie wątpię.

#28 Share ssamik

ssamik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 23:21

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik patrząc na ceny ziemi w mojej wsi jest to bardzo dobra cena 120zł m kwadratowy trzeba dać u nas nie mówi sie tu że to działka budowlana czy coś co bys z tym nie robił trzeba dać. Mowa o działkach przy głównej ulicy biegnącej przez wieś. Dalej gdzieś w polych drogach cena naprawde dochodzi do kosmicznych jak za takie działki. Kumpel kupił za 11 tys 70 arów ziemi. Grzechem miał nie kupic tego bo praktycznie do okoła miał swoje pole a w srodku prawie kicha taka. Mowa o koledze który tu na AF mocno sie udzielał heh i niektórzy pewnie bedą wiedzieli o kim mowa. Powiem że pole oddalone jakieś 3 km od bylejakiej drogi asfaltowej i ziemia w tym miejscu jest troche tańsza ale nie mógł nie kupić więc sprzedający mugł troszke podbić na cenie niestety. no ale w kawałku juz 6 ha i kolejne przez miedze do kupienia
Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

#29 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 13 marzec 2009 - 08:34

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik Mam nadzieję, że wszystko sobie dobrze policzyłeś bo cena naprawdę wysoka. Zgadzam się z xemitem że racjonalności zakupu tu nie widać, do produkcji roślinnej będziesz dokładał a co do produkcji żywca to policz czy dasz radę jak będzie świński dołek ( a na pewno będzie kwestia czasu ) możesz mieć kłopoty, oby nie. Dla mnie cena 15 000 zł za ha jest już graniczna i dalej to tylko podcinanie gałęzi, na której się siedzi albo szpan przed sąsiadami a w domu bida i zaciskanie pasa na spłatę kredytów. Sprawdziłeś dokładnie czy w okolicy nie ma tańszej ziemi, może ANR będzie miała coś do sprzedanie jak zabierze dużym dzierżawcą bo cena naprawdę zajeb…ta, na Żuławach jest taniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 marzec 2009 - 20:26

Dzierżawa ziemi rolnik- rolnik A gdzie masz taka tanią ziemię? U mnie na piachach wołają nawet 15 tys a ta ziemia jest lepsza. @lukas17 na twoim miejscu po chwili zastanowienia bym to brał. Tak jak wcześniej napisałem 'kto nie ryzykuje ten traci"
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)