Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 EHR nie podnosi

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:32

MF 3060 EHR nie podnosi witam tydzien temu zakupilem cianik MF 3060 z turem fauheux F2 4-ro sekcyjnym 1990 rok nie wiem jak dziala ten ehr krecilem wszystkimi pokretlami przelanczalem gora doł i nic na blotnikach tez nie dziala nie wiem jak dodniesc TUZa do gory nie reaguje ale jak kupowalismy to podnosił wszystko bylo ok. rozebralem cala konsole delikatnie i tam jest kilka kostek nie podpietych nie wiem co robic prosze o pomoc a i nie dziala obrotomierz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 EHR nie podnosi Dzisiaj, 19:08
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:40

MF 3060 EHR nie podnosi Jak kostki są nie połączone to po prostu połącz je :P i wtedy sprawdzisz czy palą się chociażby jakieś kontrolki na panelu od EHR możliwe jest że spalił się bezpiecznik i EHR nie działa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:45

MF 3060 EHR nie podnosi Jeśli nie działa też obrotomiesz to podejrzewam, że jedyny problem jaki masz to brak zasilania z alternatora. Otóż w tych ciągnikach, żeby działał ehr musi być zasilanie zarówno z akumulatora jak i alternatora. Sprawdz czy wszystkie bezpieczniki są ok i przewody przy alternatorze. Sprawdż też czy alternator jest sprawny.
ps. po uruchomieniu alternator zaczyna ładować po małej przegażówce do ok 1400obr/min.

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:55

MF 3060 EHR nie podnosi Jakby jest to wina alternatora to kontrolka powinna się świecić na panelu może nie ma ładowanie i żarówka jest spalona przez internet wiele nie doradzi czekamy na komentarz :P.

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:59

MF 3060 EHR nie podnosi Jest podobny temat http://www.agrofoto....d...ml&hl=podno
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 10:10

MF 3060 EHR nie podnosi

Jeśli nie działa też obrotomiesz to podejrzewam, że jedyny problem jaki masz to brak zasilania z alternatora. Otóż w tych ciągnikach, żeby działał ehr musi być zasilanie zarówno z akumulatora jak i alternatora. Sprawdz czy wszystkie bezpieczniki są ok i przewody przy alternatorze. Sprawdż też czy alternator jest sprawny.
ps. po uruchomieniu alternator zaczyna ładować po małej przegażówce do ok 1400obr/min.

wszystko dziala juz tylko nie wiem czy to tak ma chodzic jak chce podniesc to trzeba dwa razy wcisnac przycisk od podnoszenia i po dwóch razach zapala sie kontrolka i podnois chyba cos w tych przelacznkach nie laczy dokladnie, zakurzone sa pewnie lub zardzewiale a te rozlaczone kable jak podlacze to podnosi ale tylko do gory nie opuszcza to chyba tak ma byc

#7 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 10:43

MF 3060 EHR nie podnosi A który przycisk wciskasz od podnoszenia?? Ten na błotniku?? Bo jak za pierwszym razem po odpaleniu ciągnika i ten na błotniku to u mnie jest tak samo. A jak operujesz tym przełacznikem w kabinie to on powinien zadzialac od razu. pozdrawiam

#8 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:27

MF 3060 EHR nie podnosi

Jeśli nie działa też obrotomiesz to podejrzewam, że jedyny problem jaki masz to brak zasilania z alternatora. Otóż w tych ciągnikach, żeby działał ehr musi być zasilanie zarówno z akumulatora jak i alternatora. Sprawdz czy wszystkie bezpieczniki są ok i przewody przy alternatorze. Sprawdż też czy alternator jest sprawny.

czy mogli byście podać jednoznaczną odpowiedź na temat tego, czy to prawda że aby działał EHR, musi być ładowanie w ciągniku??? (czyli zasilanie z alternatora)
jak dla mnie wydaje sie to bzdurą, no ale kto wie, różne rzeczy sie zdarzają ;)

bardzo proszę o odp... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2009 - 19:33

MF 3060 EHR nie podnosi Z tego co zaobserwowałem i słyszałem to jest to prawda. W swoim po zapaleniu muszę dodać lekko gazu(ok 1200 rpm), wtedy zaczyna ładować, wcześniej EHR nie działa. Znajomy musiał naprawiać alternator bo nie ładował i EHR nie działał, po naprawie alternatora wszystko wróciło do normy:).

#10 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:36

MF 3060 EHR nie podnosi dzięki Mariusz x@za szybką odpowiedź... zobacze czy to pomoże w moim przypadku ;)

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:37

MF 3060 EHR nie podnosi tak jest i tak musi być. To jest zabezpieczenie przed przegrzeniem i spaleniem cewek elektrozaworów gdybys zapomniał wyłaczyc zasilanie (włącznik główny w pozycji neutralnej)

#12 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:42

MF 3060 EHR nie podnosi już wszystko rozwiązane, przed chwilą sprawdzałem i działał ;)

poprostu nie przygazowałem poprzednim razem i alternator nie ładował ;)

dzięki ;)

#13 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 09:04

MF 3060 EHR nie podnosi macie racje jak zrobie podgazowe to EHR dziala teraz naprwawiam przyciski w blotnikach nie wiecie przypadkiem skad dostac te czarne gumki do przycisków zeby zanieczyszczenia i woda nie dostawaly sie do styków w przyciskach??? nowy przycisk na allegro do fenda 123zł szkoda tyle kasy w elektronicznym mozna znlaesc cos zastepczego i taniego

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 16:08

MF 3060 EHR nie podnosi Zobacz na tej stronie a najlepiej pobierz sobie z niej katalog z cześciami o ile pamiętam były tam przyciski od sterowania na błotnikach <_<.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 10:03

MF 3060 EHR nie podnosi dzieki a moze wiecie dlaczego mam maksymalne obroty silnika 2 tys