Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z silnikiem....

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 maj 2009 - 18:22

Problem z silnikiem.... mam koledzy do was takie pytanie, a mianowicie jaka siła dokrecic głowice i te śruby na korbowodach u perkinsa 4 cylindrowego o oznaczeniu A4- 248 jesli ktos wie byłbym bardzo wdzięczny

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z silnikiem.... Dzisiaj, 20:57
  •  

#22 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 12:24

Problem z silnikiem.... Aaa więc tak panowie silnik został wyjęty... Zrobiona została głowica, turbina, wtryski i pompa paliwowa również została ustawiona tak jak trzeba... aa w efekcie?! Nic sie nie zmieniło prawie. Bo silnik nadal dymi i nie równo pracuje... I teraz jest pytanie tego typu, co z nim robić dalej?? Bo chyb już nie wiele rzeczy można sprawdzić... Jeszcze zastanawiamy się czy nie zobaczyć jak tam rozrząd się sprawuje... No aaa dalej to już nie mam pojęcia co może być.... Ma ktoś jakieś pomysły?

#23 Share Tomek34

Tomek34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:04

Problem z silnikiem.... A uklad korbowo tłokowy remontowales ? byc moze ci olej bierze. . .

#24 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 11:35

Problem z silnikiem.... Nie nie był remontowany... A przynajmniej nie przez nas. Chociaż widać np na tulejach ślady po honowaniu czyli silnik musiał być jakoś niedawno robiony tłoki też są ponumerowane. Czyli coś musiało być robione. A ii jeszcze mam takie pytanie ile trzeba wlać litrów oleju do silnika?? Bo mam złą miarke :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 17:52

Problem z silnikiem.... frix@ jak już robiłeś tyle rzeczy, to komplety naprawcze, szlif wału i ustawienie rozrządu też powinieneś wykonać...
A jeżeli jest to możliwe to podaj dotychczasowy koszt naprawy tego silnika... :)
I czy miałbyś możliwość zrobienia i wrzucenia fotek na AF???

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:12

Problem z silnikiem.... Prawdopodobnie trzeba szukać w rozrządzie , tj. - wałek , popychacze.

#27 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:55

Problem z silnikiem.... O ile sie nie myle to w MF 31xp byłby montowane przeważnie silniki perkinsa... Najlepiej byłoby zawieść cały silnik do porządnego mechanika, który zajmuje się głównie takimi typami silników :) , a nie samemu/na własną ręke się motać i jeszcze gorsze szkody robić... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 11:29

Problem z silnikiem.... W tej chwili koszt był ok 3 tys zł No nic jutro trzeba będzie się zabrać za ten rozrząd... a jak to nie będzie to to już nie mam pojęcia za co się brać. Wtedy to chyba już w gre wchodzi tylko robienie całego silnika... ://