Belarus6651

Którą piłe wybrać? Husqvarne,Stihl czy Ursus

Polecane posty

akmaly    709

Jak wygląda sprawa serwisu Echo czy Shindaiwa w Polsce?

Patrząc na parametry Echo CS-450 to w tej cenie wypada bardzo dobrze.

Porównując ją z Stihl MS 251 od razu można zauważyć że Echo ma inną podziałkę łańcucha, szerszy , standardowo pełne dłuto ( może się szybko tępi ale w mokrym drzewie nie ma konkurenta ), gaźnik Walbro ( w stihl Zama, przynajmniej w 250 to niewypał, mieszanka pozostawiona na tydzień i już problemy, ja wymieniłem na Walbro z 025), zwykłe korki ( trzeba używać narzędzi ale przynajmniej nie połamiesz ich:)), pompka paliwa i ogólnie ciekawa propozycja.

Jeśli serwis jest ok, części to raczej żaden problem, osprzęt jak osprzęt czyli Oregon - nic tylko brać.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niedaleko lokalny dealer husq ma też shindaiwe, pytałem go jak tam trwałość i części - otworzył szafkę a tam pełno części i ze smutkiem powiedział że wcale się nie sprzedają a pilarek już trochę zeszło. Jak dojadę moją husqvarnę to raczej się zdecyduję na tą markę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W takie bajki to ja nie wierzę:)

Każda się psuje i każdą trzeba naprawiać a to że ten serwis ma dużo części na stanie to nic nie znaczy.

Chodzi mi głównie o dostępność serwisu i części zamiennych bo piła jak piła, czy ona japońska, niemiecka czy z marsa to i tak się kiedyś coś zużyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No jasne ale chyba jest różnica czy po 2 latach padnie czy po 7... Kilku znajomych ma i chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Padnie kiedy padnie. Nie piszę tu o chińczykach tylko porównywalnych jakościowo, każdy swoje chwali. Ja osobiście nie znam piły która się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

merkator gliwice to główny serwis. Firma niestety ma także potknięcia bo dobrze wie, że wykaszarka 450 się rozkręca lub wylatują łby od 4 i 5 imbusów na zewnątrz oraz sprzęgło potrafi się poluzować ale lachę na to kładzie i 5 letnia gwarancja nie obejmuje. Silnik, przekładnia za to bardzo mocne i kosa 2,8 KM jest naprawdę mocna. Bardzo dobre mają 1.8 KM silniki 4mix. Pilarka 450 echo to to samo co 452 shindaiwa i silnik oraz korpus mocny. Ścierają się sprzęgła i lubi paść pompka smarowania i to wszystko. Niestety nowe są z katem i na olej fd ale gaźnik typowy i kata można się pozbyć. Części jest opór i są w cenie ciut niższej niż stihl ale ja nie potrzebowałem jak dotąd. Nawet świece kupiłem bez sensu bo oryginał lata. Silnik na mieszankę 1:50. Ci ZULowcy co przeszli na japońce nie żałują wprost mówią, że woląod nowego stihla te japońce albo starego stihla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BalinowskiT    0

Kolego jestem tu nowy na tym forum.Wiec się krótko wypowiem że swojego 20 letniego doświadczenia na temat Marku shtil i husqwarny.

Nie Tak dawno też miałem dylemat kupienia pilarki wybór padł na shtil model 261 z gaznikiem manualny nie elektronicznym.

Zalety

Niska waga kartery metalowe i duża moc a o to w końcu chodzi.Shtila miałem już wcześniej ok 20 lat temu 023 chodzi do tej pory 0 awarii tylko raz byłem z nim ustawić gaźnik bo zgasł na wolnych obrotach.Pilarka husqwarna jakoś mi nie podchodzi praca z nią....wujek kupił w tym samym czasie o porównywalnej mocy co ten shtil 023 ciągle  się psula.A wiem że o nią dbał i taka tempa do cięcia bo też nie ciałem dość długo .Duży minus dla husqwarny to że plastiki po upływie lat się przebarwiaja. Jak się nowy sprzęt kupuje że sklepu to te plastiki są żywego koloru a po paru latach wyglądają jak by je ktoś czy ms spolerowal w Sthilu tego przypadku nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
view12    0

A czy ktoś z Was pracował na produktach marki Alpina Garden? Podobno są warte swojej ceny, ale szukam sprawdzonych informacji i opinii ludzi, którzy znają się na tym lepiej niż ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj