Belarus6651

Którą piłe wybrać? Husqvarne,Stihl czy Ursus

Polecane posty

Belarus6651    9

Witam chce zamienić starą husqvarne 44 na nowo z tych trzech typów.
Piła głównie będzie do gałęzi ale w tym roku zetnie 8 grubych drzew na deski.

Piły jakie mnie interesują to:
HUSQVARNA 562xp
STIHL ma 391


Cena max 3600zł.
Która lepsza według was?

Edytowano przez Belarus6651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    48

Ja bym był za husqvarną , ale czy oplaca sie kupywać taką mocną piłe i w dodatku ciężką na 8 drzew a potem ma służyć do gałęzi ? przecież to ręce odpadną w powietrzu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Przemyśl jeszcze raz swój wybór i sprecyzuje ile chcesz wydać na pilarkę ponieważ po Twoim zestawieniu trudno konkretnie stwierdzić. Porównujesz piły od 550 do 3250. 

Serwisy jakich firm masz najbliżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kupować piłę  za  ponad  3 tys  żeby  ściąć  8  drzew? bez żartów , znowu komuś  się nudzi? 

Jeśli to poważne pytanie  to jak już ktos pisał  wystarczy najmniejszy model profesjonalny , a nawet wyższy model amatorski typu  MS 251


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus6651    9

Przemyśl jeszcze raz swój wybór i sprecyzuje ile chcesz wydać na pilarkę ponieważ po Twoim zestawieniu trudno konkretnie stwierdzić. Porównujesz piły od 550 do 3250.

Serwisy jakich masz najbliżej?

Z tym ursusem to się pomyliłem to nie dla mnie. A co do serwisu to husqvarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Kolego w domu u ojcow była pila  sthil 023 ijakieś 12 lat i powiem ci takie drzewa grubości opony 18  to ona setki położyła i niebyło z nią żadnych problemów potem wzioł ją brat i do tej pory chodzi jako głuwna piła.wiadomo że ciężko do niej grube drzewo ale więkrza jest zbyteczna bo cały dzień ponosić w powietrzu tą o23 to ręce odpadają a co mówić o większej i cięższej.pomyśl sobie kolego na spokojnie.makity pily są dobre a z husqvarną niemiałem do czynienia ale z tego co wiem że była bardzo wadliwa seria pil husqvarny wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Ludzie nie przesadzajcie jak ktos umie wycinac kliny to kazda piła połozy wiekszosc drzew fakt dłuzej trwa ale daje sie rade u mnie stara ms 180 kładła drzewa na 3 dachy wielkosci opon 16 i 18 tek fakt gimnastykowania troche było ale sie dało i zyje do dzis tez sie miałą zatrzec itd nie licze tego ile tnie na rok drewna na opał ale fajna lekka a do gałezi idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Nie porownujcie pilarek sprzed 20 lat do współczesnego szmelcu. Jeżeli ktoś liczy że dzisiaj kupi husqvarne czy stihla i bedzie pracował przez kilkanascie lat (na wlasny uzytek) to sie zawiedzie tak jak ja sie zawiodlem. H czy S to tak mniej wiecej jak Fendt czy John Deere i każdy chwali to co ma. Są okolice gdzie robią same H a Stihl to we nich g.... -tak jak u mnie gdzie kolega ma firmę leśną i około 50 pił Husqvarny i są tereny gdzie uważa się odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ms 180 i drzewa średnicy 18 opony- to juź masochizm. Ale ms 230 juź daje radę. 250 juź dla rolnika daje radę bez zadyszki.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w szwecji pracują stihle a w Niemczech husqwarny :D i na serio kiedyś tak było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

ms 180 i drzewa średnicy 18 opony- to juź masochizm. Ale ms 230 juź daje radę. 250 juź dla rolnika daje radę bez zadyszki.

 

hehe no jak mowie nie było łatwo trzeba było sie nawyginac i nakombinowac ale dało sie a pilarka zyje nadal bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypis92    14

A co Panowie powiecie o pile Dolmar ? to to samo co Makita osobiście mam taką i jestem bardzo zadowolony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Mieliśmy kiedyś Stihla chyba 024 potem MS 340 i lipa, nie dorasta starej do pięt. Teraz jak będziemy zmieniać, pewnie nie długo, to będzie Makita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja zastanawiam się nad kupnem MakityDCS520 lub Oleo-Mac947 ceny podobne moze miał ktoś do czynienia z tymi modelami proszę o opinie bo muszę niedługo zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Piszecie o tym że Stihl taki słaby co trochę mnie śmieszy. Kiedyś to była marka a teraz to szrot - a może kiedyś to był najlepszy producent a teraz porównywalny z innymi? 

Parę lat temu kupiłem MS250, w grę wchodziło kilka ale tą markę miałem i znałem więc wybrany. Znajomi Makita, Ole-mac i inne. Wszystkie pracują dalej, każda musi być serwisowana aby na długo posłużyła. W moim Stihlu tylko gaźnik wymieniony na Walbro ( Zama strasznie nie lubi niewypalonego paliwa ) i tyle ( nie licząc prowadnicy czy łańcucha ).

Zgodzę się że stare Stihle jak 023 były niezniszczalne ale takich pił już nie ma i pewnie nie będzie, co nie znaczy że Stihl to tylko z nazwy lub szrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

polecam stihla, ja mam ms 230 i puszczam jabłonie co z jednej i z drugiej strony tne i jeszcze środek zostaje i daje rade. według mnie ms 251(3km) spokojnie ci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam a możne ktoś chętny na piłę URAL ,bagnet 80cm ,nadaje sie tylko do dużych drzew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie mam pojecia ,ale ciężka strzelam ok15kg ,sam zbiornik paliwa to 1,5l ,fajne jest to ze można bagnet ustawić w poziomie ,w końcu to dwusuw ,w grubych pniakach tnąc pionowo idzie sama w dół ,lecz przy ciękich (powiedzmy gałęziach )robi sie niebezpieczna ,łańcuch ma duże zęby i trzeba uważać aby byla dobrze zaparta na kłach ,bo inaczej można dostać koleczkiem po nogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929

echo 3,3 konia ma teraz promo i jest za 1600 brutto a to dobre maszyny. Polecam - chyba, że wolicie wybecalować 3 kpln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj