Polecane posty

Arek    218

Ale czy coś się ostatnio zmieniło czy zbiornik dwu płaszczowy musi być powyżej 1000l? Jeśli tak to przecież można codziennie tankować do zbiornika np. mauzera 999l i nie powinno być żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Pierwsze slysze, ze dopiero powyżej tysiąca
Pierwsze slysze, ze dopiero powyżej tysiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Kiedyś mi się tak o uszy obiło ale szukałem teraz i faktycznie nie ma takiego przepisu.

Jest przepis, że nie można tankować w garażu ale nie znalazłem nic o tym, że nie można tankować prosto z samochodu do zbiorników maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Ehh pare 2setek w krzaki schować żeby się w oczy nie rzucaly i tyle.
A jak jest z transportem paliwa samemu? Jaka ilość można? Zbiorniki z jakimś atestem musza być pewnie? Ciekawe kiedy zaczną się czepiac na zasadzie-zatankowane 100L do kanistrow-a gdzie atest na kanistry, a tyle nie można wozić itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam okazje kupić dosyć tanio zbiorniki dwupłaszczyznowe be pompy bo taką posiadam. zbiornik taki około 1.500 l chcą od 500 do 800 ale są to zbiorniki zza granicy używane i nie wiadomo czy mają atest. czy w takie używane zbiorniki mozna bedzie tankować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przed chwilą dojechał transport paliwa. Kierowca mówił, że narazie nikt nie ściga za brak zbiorników. Ale powiedział, że jak zaczną to nawet prosto z samochodu do ciągnika czy kombajnu nie będzie można tankować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Przechowywanie paliwa i innych cieczy palnych


Podczas przechowywania cieczy o temperaturze zapłonu poniżej 328,15 K (55 °C) w budynkach, w strefach pożarowych zaliczonych do kategorii zagrożenia ludzi (§ 8. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r.  w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719, ze zmianami)):

  1. jest dopuszczalne przechowywanie w jednej strefie pożarowej, zakwalifikowanej do kategorii zagrożenia ludzi innej niż ZL IV (budynki mieszkalne) oraz o przeznaczeniu innym niż handlowo-usługowe do 10 dm3 cieczy o temperaturze zapłonu poniżej 294,15 K (21 °C) oraz do 50 dm3 cieczy o temperaturze zapłonu 294,15÷328,15 K (21÷55 °C), a w mieszkaniach odpowiednio do 5 i do 20 dm3 cieczy;
  2. jest dopuszczalne przechowywanie w pomieszczeniach handlowo-usługowych cieczy o temperaturze zapłonu do 328,15 K (55 °C) w takiej ilości, że gęstość obciążenia ogniowego stworzona przez te ciecze nie przekroczy 500 MJ/m2;
  3. jest dopuszczalne przechowywanie w pomieszczeniach handlowo-usługowych stanowiących odrębną strefę pożarową cieczy palnych w ilościach większych niż określone w pkt 2, pod warunkiem spełniania przez te pomieszczenia wymagań techniczno-budowlanych dotyczących stref pożarowych produkcyjnych i magazynowych;
  4. w pomieszczeniach handlowo-usługowych ciecze palne powinny być przechowywane w szczelnych naczyniach, zabezpieczonych przed stłuczeniem, a ich sprzedaż należy prowadzić bez rozlewania.

Podczas przechowywania cieczy o temperaturze zapłonu poniżej 373,15 K (100 °C) w garażach (§ 8. 2 ww. rozporządzenia):

  1. o powierzchni powyżej 100 m2 jest dopuszczalne przechowywanie tych cieczy tylko wtedy, gdy są niezbędne przy eksploatacji pojazdu i są przechowywane w jednostkowych opakowaniach stosowanych w handlu detalicznym;
  2. nie jest dopuszczalne przelewanie paliwa oraz napełnianie nim zbiorników paliwa w pojazdach;
  3. wolno stojących wykonanych z materiałów niepalnych o powierzchni do 100 m2 jest dopuszczalne przechowywanie do 200 dm3 cieczy o temperaturze zapłonu poniżej 328,15 K (55 °C);
  4. o powierzchni do 100 m3 innych niż wymienione w pkt 3 (np. garaże szeregowe lub wykonane z materiałów palnych) jest dopuszczalne przechowywanie do 20 dm3 cieczy o temperaturze zapłonu poniżej 294,15 K (21 °C) lub do 60 dm3 cieczy o temperaturze zapłonu 294,15÷373,15 K (21÷100 °C);
  5. ciecze powinny być przechowywane w naczyniach metalowych lub innych dopuszczonych do tego celu, posiadających szczelne zamknięcia.

Materiałów niebezpiecznych pożarowo (ciecze palne o temperaturze zapłonu poniżej 328,15 K (55 °C)) nie przechowuje się również w pomieszczeniach piwnicznych, na poddaszach i strychach, w obrębie klatek schodowych i korytarzy oraz w innych pomieszczeniach ogólnie dostępnych, jak również na tarasach, balkonach i loggiach (§ 7. 2 ww. rozporządzenia).

Dystrybucja i przeładunek ropy naftowej i produktów naftowych w obiektach i na terenach nieprzeznaczonych do tego celu jest zabroniona (§ 4. 1 pkt. 20 ww. rozporządzenia).

Przykładowe temperatury zapłonu wg. kart charakterystyk producentów:
- olej napędowy - >
55 °C,
- benzyna bezołowiowa - -51 °C.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty18    0

Witam. Miał ktoś do czynienia z paliwem z Conkret Biała Podlaska, jak u nich z jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5236

ja kiedyś brałem od nich ale jak mi raz przywieźli 1000l i nastepnego dnia pływały tzw. czarne oka jak w rosole to zrezygnowałem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Witam , miał ktoś doczynienia z firmą Sokół? Bądź z dostawcą z Bełżyc? Podobno z rafinerii Lotos'a . Z Bełżyc przy zamówieniu 2000l po 4.25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Od kiedy wchodza takie przepisy ?? Ja słyszałam od 1 kwietnia ale to takie smieszne i nierealne. Mam nadzieje ze pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Sośno po 4.30 przy 500L i nikt nic nie wspominał o zbiornikach.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Piotrans 4.29 przy 1000 l .jak myslicie bedzie drozalo


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

1500 l cena 4.25 zl,z cysterny do zbiornikow ani slowa o jakichs przepisach co to zakazuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Info od handlowca z pobliskiej firmy handlującej paliwami.

Na dniach ma wejść przepis, że służba celna będzie miała wgląd gdzie, i do kogo cysterna dowozi paliwo. Trzeba będzie zamawiać tydzień wcześniej aby firma mogła ustalić trasę samochodu i dać do wglądu celnikom.

 

Ze zbiornikami dwu płaszczowymi narazie zamieszanie jest tylko w podlaskim bo kogoś tam ścignęła "ochrona środowiska" i wszystkie firmy tam boją się tankować do zwykłych zbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Ciekawe czy służba celna będzie się interesowała zbiornikami czy tylko legalnością paliwa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

4,35 hurt,

 

stosuje ktoś z Was może dwupłaszczowy paletopojemnik? sprawdzali komuś z Was atest? jaki są konsekwencje poza CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

im to pewnie będzie bardziej zależeć na legalności paliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Służba celna tylko legalność paliwa ale wgląd na tą liste ma też mieć ochrona środowiska ale jaka dokładnie to służba to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jakim sposobem zagrażam środowisku trzymająć ropę w garażu w beczkach 200l? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

tych przepisów to lepiej nie komentowac, tylko aby kase wyssac od chlopa, pelna kontrola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
      Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj