Polecane posty

mister    54

Firmy paliwowe nie chętnie będą zamykać SENTA z pełnomocnictwa odbiorcy bo wówczas biorą na siebie odpowiedzialność. Nie zamknięcie SENTA kara 10 tys. Zł. Do końca kwietnia jeszcze nie karaja za brak SENTA dlatego firmy przywożą wam paliwo i leją w byle co. Potem puesc będzie wiedział godzinę w której wam przywiezie paliwo nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

mi przywożą dzis po 4,12 kierowca ma mi powiedziec jak ta biurokracje zrobic. O zbiorniki nie pytali. z innej firmy tylko w atestowane leja


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od dawna tylko w odpowiednie zbiorniki można lać jak przyłapią to kara dla rolnika i przewoźnika ale trzeba być przyłapanym lub mieć jakąś kontrolę sprawę w US lub UC Znajomy miał problem z olejem opałowym pomimo ogrzewania domu bo zbiornik nie odpowiedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

W piątek miałem ofertę na 2000L po 4.08zł. LTL B-stok


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Czy w przepisach o przechowywaniu paliw jest wyszczególniona ilość paliwa od której to ilości wymagany jest zbiornik 2-płaszczowy?

Czy ma on zastosowanie już od 1 litra, czy mogę np. 300 litrów przechowywać powiedzmy w beczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od 1 stycznia 2013 r. nie jest możliwe magazynowanie paliwa, oleju napędowego czy benzyny w zwykłych zbiornikach (beczkach) mających tylko jedną ścianę zewnętrzną. Dokładniej, minister gospodarki rozporządzeniem z dnia 12 grudnia 2007r., zmieniającym rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie m.in. warunków technicznych, jakim powinny podlegać bazy i stacje paliw płynnych zmienił termin obowiązkowej modernizacji zbiorników paliwowych z jednopłaszczowych na dwupłaszczowe z dnia 31 grudnia 2007 r. na 31 grudnia 2012 r. (Dz.U. Nr 243, poz. 2063).
Zbiorniki na paliwo powinny być wkopane w ziemię i zabezpieczone przed przenikaniem paliwa do gruntu lub, gdy nie przekraczają 5000 l, pojemności mogą być ustawione na powierzchni ziemi, na utwardzonym, na nieprzepuszczalnym podłożu, oznakowane napisem: „BENZYNA”, „OLEJ OPAŁOWY” czy „OLEJ NAPĘDOWY”. Bardzo ważne jest też, aby miejsca magazynowania wyposażone były w pompę do bezpośredniego tankowania lub przepompowywania olejów do specjalnych pojemników (przystosowanych i przeznaczonych wyłącznie do napełniania zbiorników ciągników i innych urządzeń), a także w środek do zbierania z powierzchni rozlanych olejów (piasek, suche trociny, torf). Większość nowych zbiorników dwupłaszczowych wyposażone są w pompę z dystrybutorem.

 

 

Zgodnie z przepisami, minimalna odległość od domu musi wynieść przynajmniej 10 m, z kolei od pozostałych budynków i granicy działki - 5 m. Minimalna odległość mini stacji od drogi nie może być przy tym mniejsza niż 3, a od lasu 20 m

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

To co się stało że temat zbiorników stał się głośny po tylu latach od nowelizacji


dziś słyszałem w pr. Tydzień 20m od bud. mieszk. i 10 od gospodarczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zużywam 100l ON na miesiąc a paliwa nie powinno się przechowywać długo. Gdzie można kupić taki zbiornik dwupłaszczyznowy?? Przepisy dotyczą stacji paliw, a teraz głośno bo ktoś uznał, że kanister lub beczka 200l w gospodarstwie to stacja paliw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak jest z dostawą do 500 litrów paliwa? Wiem że nie trzeba zglaszac ale czy można to paliwo prosto do ciągników wlewać żeby nie mieć tego zbiornika za 5 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Czyli straszyli a wyszlo na to ze nadal jest jak było...

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

nie dotyczą rolników, ale dostawa do 500L czy >500L?

Chyba ktoś jest w błędzie, albo wy próbujecie kogoś wprowadzić w błąd, bo dziś przywieziono mi 2000L oleju napędowego i dostałem kody do systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) do zamknięcia dostawy oraz klucz odbiorcy. Jeżeli to rolników nie obowiązuje to kto mi wytłumaczy dla czego dostałem takie dane?

Dodatkowo na WZ jest postawiona czerwona pieczątka, a na niej pisze: ,,Zakupiony olej napędowy jest wlewany do zbiornika dwupłaszczowego, przeznaczonego do przechowywania tego paliwa, spełniającego obowiązujące przepisy, posadowionego i eksploatowanego zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego. Właściwości i parametry zbiornika są potwierdzone w dokumentach producenta. Paliwo kupowane do zbiornika jest przeznaczone wyłącznie na mój użytek, do zasilania posiadanych środków transportu i maszyn, nigdy nie jest podmiotem dalszej sprzedaży."

O dziwo, żadnego numeru legalizacji czy też numeru zbiornika kierowca nie spisywał.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Rolnicy nie podlegają obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa!

 

 

 

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku z wejściem w życie ustawy z o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

 

W odpowiedzi na pismo Ministerstwo Finansów poinformowało, że "rolnik prowadzący działalność rolniczą, o ile nie prowadzi jednocześnie działalności gospodarczej nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów."

Jak wynika z pisma otrzymanego z Ministerstwa Finansów rolnicy nie podlegają obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa.

 

http://www.krir.pl/images/paliwo.pdf

 

 

Pozdrawiam

paliwo.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ten bałagan chyba robiony specjalnie aby tworzyć zamieszanie bo sam słyszałem dwie różne opinie w mediach Ręce opadają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

nie dotyczą rolników, ale dostawa do 500L czy >500L?

Chyba ktoś jest w błędzie, albo wy próbujecie kogoś wprowadzić w błąd, bo dziś przywieziono mi 2000L oleju napędowego i dostałem kody do systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) do zamknięcia dostawy oraz klucz odbiorcy. Jeżeli to rolników nie obowiązuje to kto mi wytłumaczy dla czego dostałem takie dane?

Dodatkowo na WZ jest postawiona czerwona pieczątka, a na niej pisze: ,,Zakupiony olej napędowy jest wlewany do zbiornika dwupłaszczowego, przeznaczonego do przechowywania tego paliwa, spełniającego obowiązujące przepisy, posadowionego i eksploatowanego zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego. Właściwości i parametry zbiornika są potwierdzone w dokumentach producenta. Paliwo kupowane do zbiornika jest przeznaczone wyłącznie na mój użytek, do zasilania posiadanych środków transportu i maszyn, nigdy nie jest podmiotem dalszej sprzedaży."

O dziwo, żadnego numeru legalizacji czy też numeru zbiornika kierowca nie spisywał.

 

W jakiej cenie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

4,05zł/L


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

to teraz jak ja prowadzę też działalność gospodarczą dodatkowo a olej zamawiam na gospodarstwo to nie jestem uznawany jako rolnik i mnie przepisy nowe będą obejmowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, jak masz działalność to mimo iż paliwo kupujesz na gospodarstwo to i tak musisz się rejestrować i zapisywać to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
      Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj