Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:27

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego Mam pytanie w imieniu kolegi.

Kupił w tym tygodniu ciągnik używany (zarejestrowany, opłacony), niestety okazało się, że ciągnik nie spełnia jego oczekiwań i chce go teraz sprzedać. Czy to jest obwarowane jakimiś dodatkowymi opłatami?? (Chodzi mi o taką szybka zmianę właściciela) Kupno, przerejestrowywanie na siebie po tygodniu od zakupu i kolejna sprzedaż w ciągu tygodnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:43

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego Wydaje mi się że to może być tak jak z samochodami jeśli go sprzedaż przed upływem pół roku to się płaci podatek, kiedyś go nazywali podatek od wzbogacenia

#3 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:45

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego ZAdzwon do urzedu skarbowego i zapytaj. Kiedysl slyszalem, ze jesli sprzedajesz w ciagu pol roku od daty zakupy po cenie wyzszej niz cena zakupu to od roznicy placisz podatek.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:52

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego wiem, ale jutro ani w niedziele nie zadzwoni, a sprawa stała się dość pilna dla niego. A co do ceny to będzie ona taka sama.

#5 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:23

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego może sprzedać tylko w umowie niech wpisze taką samą cenę albo niższą - przy jednym takim numerze skarbówka nie zwróci uwagi gorzej jak będzie w ten sposób szukał kolejnego ciągnika !!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:40

kupno i szybka sprzedaż ciagnika rolniczego Z tego co mi wiadomo ciagnik rolniczy i samochód osobowy jest traktowany na takich samych zasadach.
Jesli samochód został sprzedany przed upływem pół roku to sprzedajacy płaci podatek dochodowy.
Dochodem bedzie tutaj róznica miedzy przychodem a wszystkimi kosztami zwiazanymi z nabyciem pojazdu.
Wiec jesli dobrze rozumiem skoro opodatkowana jest kwota zysku to jesli jej nie bedzie to i podatku nie bedzie. :P
Tylko trzeba brać pod uwage wszystkie koszty od zakupu po transport czy rejestracje bo w drobnych szczegółach urzednicy lubia cos znaleśc.
Może niech kolega sprzeda go taniej o kilka stówek (oczywiscie na umowie) i wtedy zysku na pewno nie bedzie. :P
Powodzenia