Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 marzec 2009 - 19:25

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 Witam

chciałbym się zapytać czy ktoś z was posiada taki siewnik bądz widział go w pracy na jakichś pokazach i jak ocenia jego prace - dodatkowo chciał bym sie dowiedzieć czy te dwa siewniki wspomniane w tytule to zeczywiscie to samo (ta słowacka firma stosuje znak firmowy ACCORD - wiec podejzewam ze jest to licencja od kvernelanda) i czy gdzies w polsce ktos zajmuje się dystrybucją "słowackich kvernelandów" i czy mozliwe jest ze bedzie on tanszy od orginału

pytanie drugie czy ursus 1614 da rade podnieść taki sprzęt i pracowac nim w miare racjonalnie - producent podaje zapotrzebowanie 120 KM czyli niby da rade tylko czy podniesie ??? sam siewnik moze wazyc z redlicami talerzowymi (bo o takie sie rozchodzi) ok tony i z 1,5 tony ziarna wejdzie z do zbiornika (a moze nawet ciut wiecej - czyli mamy do czynienia z ciezaqrem +/- 2,5 tony czyli niby podniesie gozej moze byc ze stabilnoscią co wy na to ?

z informacji zdobytych na tych (kverneland, pneusej) stronkach wynika niezbicie ze te dwa siewniki to ta sama konstrukcja - mianowicie Accord DV 6 metrowy to to samo co Pneusej MV 6 metrowy no chyba ze mam coś z oczami i nie widze różnic

aha jeszcze jedno pytanko ile moze kosztowac orginalny i licencyjny siewnik

pozdrawiam
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 Dzisiaj, 22:58
  •  

#2 Share pneusej

pneusej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 11:51

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 dobrý deň,
na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.
s pozdravom
martina sobotova
pneusej - slovensko
sobotova@pdhlohovec.sk

#3 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 18:27

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 obok mnie jest gospodarstwo wielkoobszarowe (2000ha) i 1614 z sześcio metrowym acordem śmiga jak samolotem siejąc dziennie do 80ha.i posiadają obydwa typy a różnią sie tym że jeden chodzi na 1000 a drógi na 540 obr. wałka ale jaki na jakich to nie pamiętam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:32

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6

dobrý deň,
na tomto forume sme našli vaše otázky ohľadne siewnika Pneusej-Accord. tieto sejačky vyrábame na slovensku a sú na nich originál komponenty Accord. konštrukcia je naša vlastná, ale veľmi podobná sejačkám Accord. v prípade záujmu môžete napísať na e-mail sobotova@pdhlohovec.sk a radi vám zašleme ďalšie informácie. sejacie stroje Pneusej-Accord predáva v Poľsku Agro Ujscie - 052-345 21 72. u nich sa môžete taktiež informovať.
s pozdravom
martina sobotova
pneusej - slovensko
sobotova@pdhlohovec.sk

thx for info.

@mechanizator
Ja ciekaw jestem cen ale wersji 3 metrowej.
Przydałaby się polska lub chociaż angielska wersja strony Pneusej B)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:45

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 kiedyś pisałem do tej pani która nam tu się nawet zarejestrowała i dostałem w meilu cennik

jesli chodzi i siewniki 3m to z redlicami DXD jest to wydatek rzędu 11-12 tysiecy EURO (z klasycznymi 8,5-9 tysiecy EURO)

a siewniki o które pytałem to koszt rzedu 24-26 tysiecy euro - w porównaniu z orginalnym kvernelandem to jest to jakieś 40 % taniej B)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:50

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 dzięki.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:38

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 nie ma za co jak by był ktoś zainteresowany to piszcie tutaj odpowiem na zapytanie o cene

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 08:25

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 Rolnik niedaleko mnie ma Kvernelanda i pracuje z nim 1614 bądź 1634. Chwali sobie ten siewnik i nie ma zastrzeżeń do jego pracy. Ciągnik agregatujący z tym pneumatykiem spokojnie daje sobie radę. Podkreślę, że siewnik jest używany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share WhiteZorin

WhiteZorin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 21:18

Kverneland Accord DV-6/ Pneusej MV-6 Odpowiadając na pytania dotyczące siewników PNEUSEJ. Siewniki te są sprzedawane w Polsce w szerokościach roboczych od 3 do 8m oraz w 3 wersjach: półzawieszanej, zawieszanej oraz mieszanej. Mogą być przyczepiane, nabudowywane na agregatach uprawowych lub zawieszane.
Słowackie siewniki PNEUSEJ oraz MISTRAL, budowane na podzespołach ACCORD, znane są w całej Europie od 25 lat. Młodsi rolnicy mogą nie wiedzieć, iż dawniej produkowane były obydwa przez jedną firmę. Aktualnie firma AGF(Mistral-Vogel&Noot) produkuje własną dmuchawę i apart wysiewający, natomiast PNEUSEJ produkowany jest od początku do dnia dzisiejszego na oryginalnym aparacie wysiewającym i dmuchawie firmy ACCORD.

Słowackie firmy produkujące siewniki pneumatyczne przez szereg lat były wyrobnikami dla bardziej znanych, renomowanych marek/producentów, którzy sprzedawali tylko ich wyroby pod swoją marką. Proceder ten trwa do dziś...

Siewniki PNEUSEJ aktualnie w wyposażeniu w niczym nie ustępują najbardziej renomowanym tego typu siewnikom. Są wyposażane w najnowsze systemy elektroniczne firmy MULLER, 3 rodzaje redlic siewnych, mi.in. dyskowe OFAS, koła dociskowe, zwiększanie dawki wysiewu podczas pracy oraz wiele wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

Siewniki PNEUSEJ 6 m występują w dwóch wersjach, w wersji MT do transportu wzdłużnego oraz w wersji MV składny hydraulicznie. Faktycznie siewnik MV jest nieco cięższy od wersji MT, ale przez to i droższy. Zarówno jedną jak i drugą wersję 1614 sobie poradzi. Należy tylko odpowiednio dociążyć przód.

Pozdrawiam
Chętnie udzielę dodatkowych informacji.

Aha PNEUSEJ to skrót od pneumatycznego siewnika:)

Dodaj odpowiedź