Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa chwiejna na nogach??

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 18:59

Krowa chwiejna na nogach?? Mam problem z pewną krową która ocieliła mi się w środę wczoraj było wszystko ok. Dziś rano jak zobaczyłem to krowa przestała pobierać pasze a co za tym idzie zrobiła się chwiejna na nogach. I nie wiem co mam zrobić. Może mało energii czy coś<słyszałem o bombach energetycznych dla krów> i czy to może być ketoza choć krowa jest w dobrej kondycji nie jest spasiona ani nic z tych rzeczy. Proszę o szybkie odpowiedzi bo czasu jest mało.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam Przemal_1989
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa chwiejna na nogach?? Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 19:07

Krowa chwiejna na nogach?? To może być odwapnienie tym bardziej że w niedługim czasie po wycieleniu, u nas wet. zawsze dawał bomby witaminowe, chyba 0,5l doustnie po uprzednim rozgrzaniu, zazwyczaj pomagało
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#3 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:09

Krowa chwiejna na nogach?? Nie możesz zadzwonić do weterynarza?? Tutaj raczej nikt nie zna się tak dobrze na tym jak on.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:09

Krowa chwiejna na nogach?? A jak z mlekiem po wycieleniu? Dużo udoiłeś siary? Objawy jak przy gorączce mlecznej ( hypokalcemia porażenie poporodowe). skontaktuj się z weterynarzem bo konieczne są kroplówki wapno i glukoza . Wlewy doustne należało robić wcześniej. Teraz to tylko kroplówka i to jak najszybciej

#5 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 06 marzec 2009 - 19:29

Krowa chwiejna na nogach?? Jak wyżej - szybko wet, raz przy niedoborze dodatkowo magnezu to rzucało krową na boki, kroplówki pomogły.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#6 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 marzec 2009 - 19:29

Krowa chwiejna na nogach?? Ocieliła się w środę a dziś jest piątek wieczór - dzwoń chłopie po lekarza a na przyszłość weź w zapas np fosphor bovisal lub coś podobnego. Mimo że bydłem się nie paramy to jeszcze jedną sztukę tego znalazłem u nas.

I daj znać co jej było bo ciekaw jestem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:54

Krowa chwiejna na nogach?? Jak koledzy już mówili najlepiej z problemem do weterynarza bo ktoś z nas da ci rade i krowa fiknie. Lekarz przyjedzie i zbada bo na odległość to można tylko posuć.
A tak na marginesie to według mnie brak wapna. Cielak wyciągnął z krowy i osłabła. Trzeba na przyszłość wzmacniać krowy i do paszy, osypki dodawać wapna. Można je kupić bez problemu, worek 25kg kosztuje grosze.
Teraz to i tak pomoże tylko lekarz.

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:02

Krowa chwiejna na nogach?? A jak krowa fiknie przy weterynarzu to wtedy co? Nie ma winnych. Kiedyś też miałem taki przypadek że krowa zalegała po wycieleniu. Przyjechał weterynarz dał kroplówki a krowa nic, więc on do mnie, leć po kose i trzeba dożynać (dodam że to jedna z najlepszych krów była) nie miałem kosy pod ręką i pobiegłem do domu po duży nóż a on w tym czasie zaczął podrzynać gardło takim tępym nożykiem do rozrzynania sznurków. Wpadłem z powrotem, podaje mu nóż a tu krowa cyk na nogi i stoi. Weterynarz zgłupiał ale krowa wyzdrowiała

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:08

Krowa chwiejna na nogach?? Na cykora ja wziął :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 06 marzec 2009 - 20:10

Krowa chwiejna na nogach?? A to dobra historia :P Krowa się przestraszyła śmierci żądanej tępym nożem i na momencie wyzdrowiała postrasz i ty swoją może pomoże :P A tak poważnie to dzwoń po weta. Bo z bydlakami to zawsze jest loteria...
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:00

Krowa chwiejna na nogach?? W końcu okazało się że to zaleganie poporodowe i aby zapobiegać temu to weterynarz i tyle. Z góry dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

Pozdro Przemal_1989
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#12 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:18

Krowa chwiejna na nogach?? Możesz kolego napisać co zastosował weterynarz???

#13 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 06 marzec 2009 - 21:22

Krowa chwiejna na nogach?? Piszecie przy okazji o ciekawostkach z krowami, więc i ja coś tu dorzucę. Wet. zastosował wlew pompką do żwacza. W czasie tej czynności nastąpiło przerwanie dolnego odcinka przełyku i zalanie opłucnej.W kilka minut było po krowie. Wet. zaklął siarczyście i pojechał. Jednak w godzinę sprowadziłem go na ziemię.
Wet. działalność jest ubezpieczona, pisma pisma, pisma..... sekcja padłej krowy, wypłata odszkodowania, Ludzie zdziwicie się, wypłacili mi 4.3 tys. zł na wnioskowane 4.5 tys. Pilnujcie swoich spraw.!!!!!! :P :P

#14 Share Qtas

Qtas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:29

Krowa chwiejna na nogach?? To ważna informacja i b. przydatna. Napisz jeszcze, jak zareagował wet. czy odradzał Ci ten krok, czy później robił jakieś fochy, czy miał możliwość się zemścić? To, że może się mścić powstrzymuje rolników przed tego rodzaju, słusznymi, przecież roszczeniami.

#15 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:29

Krowa chwiejna na nogach?? A ile przy tym miałeś problemów to Twoje :P sorry, ale chyba bym nie chciał takiego zarobku

#16 Share miscola

miscola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:41

Krowa chwiejna na nogach?? Zaleganie poporodowe. jak najszybciej do weterynarza da zastrzyki i wlewy kroplówek wzmacniających, bo opadnie z nóg i może nie wstać. Weterynarz z tym poradzi. Miałem to u kilku krów - niedobory witaminowe. Ta sama krowa może powtórzyć ten numer w niedługim czasie i jeszcze raz trzeba powtórzy zabieg. Będzie ok! Pozdrawiam. Ps. W pełni popieram kolegę @mtracza

#17 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:58

Krowa chwiejna na nogach??

a jak krowa fiknie przy weterynarzu to wtedy co? nie ma winnych.

Wszystko zalezy czy weterynarz podjał jakies działania czy nie, może byc też że nic nie pomoże bo został za późno wezwany. Ale jeśli lekarz popełni błąd w sztuce (dając błędną diagnozę itp.) to można domagać się od niego odszkodowania. Dobry lekarz ma wykupione ubezpieczenie i w razie jakichś komplikacji nie ma problemów z wyrównaniem szkód.

#18 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 07 marzec 2009 - 07:57

Krowa chwiejna na nogach?? Otas, z weterynarzem nie miałem problemów, zresztą opiekuje się moimi krowami do dziś. Sztuką dla każdego lekarza jest przyznać się do błędu.
Jedno czego chciał, to zerknąć na to co napisałem we wniosku z roszczeniami do firmy ubezpieczeniowej. W takim wniosku też trzeba użyć mocnych słów, ale
tylko po to by nie było znamion żadnej zmowy. semos nie traktowałem tego jako "zarobek ",ale tylko uczciwe zakończenie zdarzenia, bo przecież tylko temu co nic nie robi, nic się nie przydarzy.

#19 Share perelka007

perelka007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 22:15

Krowa chwiejna na nogach?? U krów po ocieleniu najczęściej do 3 dni występuje paraliż i krowa pada z tylnych nóg :(u mnie takie przypadki były :(ale wet przyjechał bonusy dal i było ok ale trzeba obserwować i można zapobiegać temu :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:08

Krowa chwiejna na nogach?? Ograniczajcie wapń krowom przed porodem /lizawka, kreda pastewna, kwaśny węglan sodu i kiszonki bogate w potas i fosfor/ porażenia śmiało można zredukować