Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedpłużki czy ścinacze?

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:42

Przedpłużki czy ścinacze? Jak robisz podorywkę to tym bardziej opłaca się z tym pobawić nawet słomka nie będzie wystawała.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedpłużki czy ścinacze? Dzisiaj, 22:06
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 marzec 2009 - 20:56

Przedpłużki czy ścinacze? Zawsze lepiej miec ten sprzet przygotowany i poprawnie dzialajacy.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:00

Przedpłużki czy ścinacze? A jak myślicie co lepsze ścinacze czy przedpłużki po mojemu przedpłużki a wy co myślicie?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#24 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 marzec 2009 - 21:05

Przedpłużki czy ścinacze? Hmm przedpluzki mozna zapchac a listwy bardzo zadko. Ogolem spelniaja ta sama role :P My mamy zalozone listwy przy plugu wiec jestem za nimi choc nie wiem jakby sie spisywaly u nas przedpluzki.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#25 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 marzec 2009 - 16:39

Przedpłużki czy ścinacze? W przyszłym tygodniu zapodam fotki jak kryje przedpłużek i ścinacz w Lemkenie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#26 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 17:26

Przedpłużki czy ścinacze? Przedpłużki masz zle wyregulowane i dlatego sie zapycha przerabiałem juz to. Ja w swoim Kronie bede wywalał przedpłuzki i zakladał scinacze bo stawiaja mniejszy opor, nie ma problemu z regulacja, i kosztuja taniej niz wymiana czesci roboczych przedpłuzka i sie nie zapychaja.

#27 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 07 marzec 2009 - 17:59

Przedpłużki czy ścinacze? Mój pług w pracy http://www.agrofoto....mage120231.html i przedpłużki łapią tylko 1cm lub wcale :P ale i tak dobrze kryje :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#28 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 12 marzec 2009 - 23:58

Przedpłużki czy ścinacze? jak tniesz słomę to lepsze wg mnie ścinacze co trzeba zrzucą na dno bruzdy i nie będzie się zapychać. Ja w kvernelandzie miałem tak samo na jesień orałem pole (z sieczką pożniwną) i gdzie więcej było to tak się wku.....em że po 2 godzinach rzuciłem przedpłużki i resztę orałem bez. Teraz kupuje ścinacze są tańsze i napewno się nie zapchnie

#29 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:06

Przedpłużki czy ścinacze? I mi zostało dane stanąć przed wyborem przedpłużki vs ścinacz, pług będzie pracował na "ściętym" ściernisku, w poplonach no i na oborniku. W moim przypadku co będzie lepsze, co polecacie , jakie macie doświadczenia????
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:21

Przedpłużki czy ścinacze? zwroc uwage na sprzet jakim bedziesz ciagal plug, jak jest dobrany na styk to lepiej scinacze, gdy masz troche zapasu to zawsze przedpluzki beda lepsze :lol:
tylko przedpluzki tez musisz dobrac i ustawic odpowiednio co by sie nie zapychaly, bo widzialem pare przypadkow, ze ledzie wywalali przedpluzki i woleli listwy, bo sa bezobslugowe :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:23

Przedpłużki czy ścinacze? Do dyspozycji będzie 140 koni mocy znamionowej, maksymalnie ponad 160, także na przedpłużki łapał bym się :lol:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#32 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1596 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 07:29

Przedpłużki czy ścinacze? kolega chaner 123 pisze że ścinacze rzucają słomę na dno bruzdy i to jest błąd,chyba nie trzaba nikomu tłumaczyć dlaczego,a po przedpłużkach słoma zostaje w wierzchniej warstwie gleby przez co się rozłoży szybciej.jeśli pole było zrobione gruberem lub talerzówką to nie ma problemu bo słoma została już wymieszana z ziemią i nie trafi na dno bruzdy i tu ścinacze będą lepsze bo stawiają mniejszy opór

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 08:17

Przedpłużki czy ścinacze? przedłużki zdecydowanie nie lubią kamieni :lol: najbardziej przydają się po kuku i na łące, w innych sytuacjach wystarczą dobrze wyregulowane ścinacze :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 11 luty 2011 - 23:27

Przedpłużki czy ścinacze? Właśnie ja zakupiłem kvernelanda zagonowego 4 i poszukuję przedpłużków bo mam do orania własnie tylko po qq i trawy więc potrzebne mi sa...jak komuś zbędne pisac!!!! ;)

Edytowany przez milanreal1, 12 luty 2011 - 00:18.
cytowanie poprzedniego posta

#35 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 13 luty 2011 - 09:58

Przedpłużki czy ścinacze? Ja ma przedpluzki przy kvernelandzie i z tego co piszecie to lepsze beda scinacze bo qq nie sieje traw nie oram wiec scinacze bada lepsze chodz jeszcze nie oralem tym plugiem bo na jesieni dopiero go kupilismy jak juz wszystko bylo zaorane ale zeby kupic nowe scinacze to trzeba sporo kasy bo listwa scinajaca kosztuje ok 180zl a mocowanie do odkladni bodajze 96zl tj w granicach 270zl na korpus a korpusow jest 8 to ok 2000tys na same scinacze. :( jesli mialby ktos scinacze a chcialby sie zamienic na przedpluzki to moze pisac rozwaze kazda propozycje :)

#36 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2778 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:58

Przedpłużki czy ścinacze? Ja orząc pługiem z tym i tym uznałem że u mnie przedpłużki się lepiej sprawdzają :) Ale podstawa przedpłużek ma pracować na 1/3 głębokości orki czyli orzesz 30 cm przedpłużek ma byc 10 cm w ziemi :) I nie ma bata nie zapycha się :D
Mój Wladimirec podbija świat

#37 Share rysto

rysto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 15:10

Przedpłużki czy ścinacze?

...ale zeby kupic nowe scinacze to trzeba sporo kasy bo listwa scinajaca kosztuje ok 180zl a mocowanie do odkladni bodajze 96zl tj w granicach 270zl na korpus a korpusow jest 8 to ok 2000tys na same scinacze. :( jesli mialby ktos scinacze a chcialby sie zamienic na przedpluzki to moze pisac rozwaze kazda propozycje :)

Z tymi cenami to coś nie bardzo mi gra. Cena ścinacza to 85zł a uchwyt do niego kosztuje 75zł (podałem cenę ścinacza o numerze 073300/073301 i uchwytu 073310/073311). Oczywiście mowa o zamiennikach ...chyba, że się mylę i znalazłeś oryginały za 180zł i 96zł?

#38 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 03 sierpień 2011 - 20:12

Przedpłużki czy ścinacze? Ja mowilem o oryginalach i juz je kupilem za listwe placilem 186zl bodajze a za uchwyt 115zl a wszystko wynioslo mnie 2400zl do 4 obrotowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Kondziu1832

Kondziu1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 21:46

Przedpłużki czy ścinacze? panowie mi jest potrzebne ze 2 listy ścinające i gdzie ja można otrzymać?