Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zamiast c330 ?

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 00:19

Co zamiast c330 ?

A jakie modele zmierzasz kupić...??? :)

ZEtory 5011/5211/5245/6011/6211/6045/6245 zależy od funduszy i tego co sie trafi..

ja polecam mf 255 ciagniczek godny polecenia

Dobry mf nie jest zły :)

@hinco kup sobie używanego 5211!Ja za pużno sie dowiedziałem i mój kolega sprzedał go za 22 tyś.z 87 roku,pierwszy własciciel.Ale byłem wściekły, :angry: Żebym wiedział to bym sprzedał swoją 360 troche dołożył i miałbym lux. :)

Zobacze jak kasa pozwoli bo chciałbym w tym samym czasie kupić tura i klime do niego, a najchętniej chciałbym coś 4x4 na moje podmokłe doliny i niepewne górki i wszędobylskie stoki(nie tyle moje co klientów).
Zalezy mi na poszerzaniu działalności, chciałbym też do zetora kupic większakosiare-z 1.65m myśle że styknie bo ta co mam 1,35 niby nówka ale bedzie za wąska do zetorka, ale to już odległe plany(brak kasy, moze podłapie robote stałą to bedzie z czego dokładać do gospodraki;])

Edit:
http://allegro.pl/it...spomaganie.html
Czy ten ciapaj ma oryginalną kabine? takie były w 5011? No i chyba dymek nie wskazany, do tego sprowadzony-szit..

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zamiast c330 ? Dzisiaj, 17:51
  •  

#42 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 05:58

Co zamiast c330 ? To chyba nie jest oryginalna kabina
Ja bym ci polecił Ursusa 3514 z komfortową kabiną i przednim napendem

#43 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 08:53

Co zamiast c330 ?

To chyba nie jest oryginalna kabina
Ja bym ci polecił Ursusa 3514 z komfortową kabiną i przednim napendem

A masz porównanie z zetorami? Chciał w końcu poznać opinie i konkretne porównanie, jest przestronna jak w zetorze? jest cicha, jak pracuje silnik 3512(dżwięk w porównaniu do zetora), jak kabina jest wysoka? czy jest umieszczona nad skrzynią ? :)

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:10

Co zamiast c330 ? Jeśli chcesz zetora nie baw się w 5211 w 4x4 kolega ma i wspomina starego bez napędu bow transporcie było o niebo wygodniej ( resorowana przednia oś) a przód w setorze 45 km tylko zwiększa spalanie i w polu nic więcej nie zrobisz, do ziemniaków można skąbinowac coś ala 12,4/36 lub większe co by się zmieściło pod błotnik i będzie szybszy, ale ja i tak polecał bym mf 255 bo do rotacyjnej wręcz stworzony i spalanie dużo mniejsze od 5211

#45 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 22:47

Co zamiast c330 ?

Jeśli chcesz zetora nie baw się w 5211 w 4x4 kolega ma i wspomina starego bez napędu bow transporcie było o niebo wygodniej ( resorowana przednia oś) a przód w setorze 45 km tylko zwiększa spalanie i w polu nic więcej nie zrobisz, do ziemniaków można skąbinowac coś ala 12,4/36 lub większe co by się zmieściło pod błotnik i będzie szybszy, ale ja i tak polecał bym mf 255 bo do rotacyjnej wręcz stworzony i spalanie dużo mniejsze od 5211

No tak, fajny 255 ale kabina wydaje mi sie niezbyt fajna-jakby jej nie było, wieje z każdej strony, przylekki troche, głośno i nieładnie chodzi,chyba nie miewa wspomagania i do tego mał prześwit podobno..
Nie każdy się martwi spalaniem.. ;] Jak ma być wygodny to niech pali i jeździ.. trudno..
Do ziemniaków zostanie chyba ciapek;]. Rotacyjna to nie wszystko, rozdrabniacz daje w kość-potrzebna szczelna od tyłu kabina bo to niemiłosiernie kurzy..

#46 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 17:06

Co zamiast c330 ? Ale jak poszukasz to kupisz 255 w kabinie komfort....i nic Ci się nie będzie kurzyć do środka... <_< ;)

#47 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 18:32

Co zamiast c330 ?

Ale jak poszukasz to kupisz 255 w kabinie komfort....i nic Ci się nie będzie kurzyć do środka... <_< ;)

One mają wspomaganie? Miekki przód? Bo zwłaszcza na wspomaganiu mi zależy, prawdopodobnie bedzie on miał tura wiec tym bardziej. Rozwiązaniem jest kupienie kabinny naglaka i byłby czad ;]
Jeżdże po małych działka gdzie np pługiem 2*30 jest orania na pół godziny, 20 minut itp.. koszenia kosiarką 1,35 pare dziesiat minut wiec kręcenia jest sporo, a coraz więcej jest takich działek..

#48 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 18:42

Co zamiast c330 ? MF255 kierownicą się kręci lekko jak u mnie a do tura są dobre

#49 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:35

Co zamiast c330 ? Ale ty tam pisałeś o kabinie a nie o wspomaganiu.... <_< :)

Ale z tego co wiem to kierownica chodzi tam dobrze....-...lekko się kręci... ;) :)

#50 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 22:30

Co zamiast c330 ?

Ale ty tam pisałeś o kabinie a nie o wspomaganiu.... <_< ;)

Ale z tego co wiem to kierownica chodzi tam dobrze....-...lekko się kręci... :) :)

i tak wole wspomaganie, to nie kawalki kilometrowe, często mają po kilkanaście metrów długości i kilka szerokości, takie realia podmiejskiego życia, ludzie nakupili działek zaopuszczonych i teraz muszą o nie dbać, ktoś sie buduje, ktoś robi w polu..
Wiem że o kabinie ;] Najbardziej jednak przekonuje mnie zetor.. nie wiem czemu, ktoś to może wyjaśnić? Zarówno z 5211(w sumie 5245) jak i mf/ursusem miałem styczność, i zetor wydaje mi sie lepszy ale nieumiem tego racjonalnei wytłumaczyć, napewno plus to kabina, ryk silnika i całkiem dobry osprzęt..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:36

Co zamiast c330 ? a może t 25

#52 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:39

Co zamiast c330 ?

a może t 25

Człowieku zastanów się co piszesz!!!!!!!!!!Kto by zamieniał 330 na t-25?? :rolleyes: :)

Nie wiem niektórzy na tym forum to piszą takie głupoty że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :)

#53 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:43

Co zamiast c330 ?

a może t 25

Gdyby był temat "co zamiast t25" to by pasowała C-330...ale w takim wypadku to nie pasuje... :rolleyes: :) :)

Myśl co piszesz... :angry: :angry:

#54 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:33

Co zamiast c330 ? tak MF255 jest dobry do tura i lekko sie kieruje pozdro :rolleyes:

#55 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:37

Co zamiast c330 ? Za miast 30-tki to MF255 by był fajny i jeszcze tur do niego i git. U nas w okolicy są MF255 i bardzo je chwalą ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 16:47

Co zamiast c330 ?

tak MF255 jest dobry do tura i lekko sie kieruje pozdro :rolleyes:

Puki nowy to lekko się kieruje jak popracuje z turem i nabierze luzów w kierownicy które to tylko nowa kolumna za 2 tyś zlikwiduje to się już tak lekko nie kieruje, no ale rozmieszczenie dzwigni praca skrzyni biegów i podnośnika jest lepsza i wygodniej się pracuje, a obsługa sprzęgła i chamulców to już wogóle miód malina i o niebo lepsze jak w c330, właśnie sprzęgło w ciapku jest wkurzające szybko się rozregulowuje, czasami drugi stopień szybciej bierze i musi być często regulowane ( fakt u mnie zdycha z rozrzutnikiem) ale ciapkiem ciężko jechać na półsprzęgle a nawet jaksię ktoś nauczy to zaraz spali to sprzęgło :) no i mf nigdy nie poślizgnie się na sprzęgle a ciapek potrafi, nikt jeszcze nie wspominał wsteczny 12km/ha w porównaiu do 6km/ha bardziej się przydaje

Tak wogóle ciapek to klasa sama w sobie i jak już ktoś chce zmienić to na coś dużo większego 60 - 70km bo nawet do mf 255 a tym bardziej 5211 trzeba będzie zmienić sprzęt, a jak już kupować większe pługi lub agregat to za te same lub symbolicznie większe pieniądze można takie do 7211 lub 4512 a robota 3 razy szybciej poleci.

ps. taki już starszy rolnik w okolicy wpadło mu troche kasy sprzedał ciapka i kupił używanego 4512 to mawia "teraz wiem co to traktor" :) czy coś podciągnąc czy przewieść nie ma porównania i pluje sobie w brode że tyle lat bawił się ciapkiem

#57 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 09:54

Co zamiast c330 ? ja to bym polecil moze zetora 5211 troche duzo pali ale co tam aby dobrze robote wykonac i jeszcze jest w nim duzy komfort pracy a jak znajdziesz zadbany egzemplasz to bedzie jeszcze dlugo sluzyl pozdro :rolleyes:
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#58 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:11

Co zamiast c330 ?

i tak wole wspomaganie, to nie kawalki kilometrowe, często mają po kilkanaście metrów długości i kilka szerokości, takie realia podmiejskiego życia, ludzie nakupili działek zaopuszczonych i teraz muszą o nie dbać, ktoś sie buduje, ktoś robi w polu..
Wiem że o kabinie ;] Najbardziej jednak przekonuje mnie zetor.. nie wiem czemu, ktoś to może wyjaśnić? Zarówno z 5211(w sumie 5245) jak i mf/ursusem miałem styczność, i zetor wydaje mi sie lepszy ale nieumiem tego racjonalnei wytłumaczyć, napewno plus to kabina, ryk silnika i całkiem dobry osprzęt..

Piszesz ze masz male kawalki do obrobienia(dzialki) wiec zetor 5245 nie bedzie najlepszym rozwiazaniem :rolleyes: napewno 5211 bedzie mial lepszy promien skretu, co uczyni ze nie bedziesz musial sie tyle nakrecic na uwrociach, poza tym jak nie masz orbitrolu a masz przedni naped w zetorku to nie kreci sie tak leciutko :) Jesli masz uprawiac takie male dzialki to tylko zetora 5211 albo MF 255 z komfortowa kabina :)

#59 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:59

Co zamiast c330 ? a moze ursusa 3512???? troche nowszy od mf255
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 styczeń 2008 - 11:00

Co zamiast c330 ?

a moze ursusa 3512???? troche nowszy od mf255

Nowszy ale ursus ;/ MF255 znajdzie sie za 25tyś w idealnym stanie i z komfortową kabiną
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Dodaj odpowiedź