Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zamiast c330 ?

94 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 20:30

Co zamiast c330 ? kup c360 i bedzie dobrze :(

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zamiast c330 ? Dzisiaj, 09:00
  •  

#22 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 20:31

Co zamiast c330 ? Ale HINCO napisał ze chce jeszcze pożyc a nie garba dostac.Kup sobie 7011 będzie tańszy od 5211 i większa moc ja sam zastąpiłem c-330 zetorem 7011 i jestem zadowolony

#23 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 20:47

Co zamiast c330 ?

kup c360 i bedzie dobrze :(

Okropnie sie to prowadzi, siedzi sie jak na klocku drzewa, do tego wyją zwolnice, przynajmniej w tych co koło mnie smigają..

Ale HINCO napisał ze chce jeszcze pożyc a nie garba dostac.Kup sobie 7011 będzie tańszy od 5211 i większa moc ja sam zastąpiłem c-330 zetorem 7011 i jestem zadowolony

spoko spoko, ale uwzględnij że chce sie obejśc bez zmiany sprzętu-głównie zależy mi na obrabianiu ziemniaków.. mało ich mamy/ mało po ludziach obrabiam, ale ok 4-5 razy w roku trzeba przejechać, a jak mi ma rozstaw nie pasowac, czy koła to podziękuje..
c-360 już ma troche za szerokie kapcie z tyłu z tego co pamiętam.. a o kołach do upraw nie mam co mysleć-za dużo przepinania..
Pozatym, czy potrzeba mi mocy 7011.. ? Raczej nie.. chociaż.. ?

Troche przeglądnąłem allegro i niech ktoś obeznany w temacie mi powie zcy ciągniki:
-5011
-5211
-5911 :|
-6211
-7011
-7211

Spełnią moje wymagania tj:
-duży komfort
-rozstaw i szerokość opon pasująca do ziemniaków
-narzędzia od u330 będą pasować do zetora
-w miare szybki na drodze :)
-żeby nie palił 4 razy tyle co ciapek przy tej samej robocie, zniose 2 razy tyle, nad 3 razy tyle to sie zastanowie :)

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 czerwiec 2007 - 14:32

Co zamiast c330 ? narzędzia są znormalizowane i muszą pasować do kazdego ciągnika jaki ma na polske homologacje - tylko muszą być odpowiednio dobrane do wielkości ciągnika
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#25 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 17:33

Co zamiast c330 ?

narzędzia są znormalizowane i muszą pasować do kazdego ciągnika jaki ma na polske homologacje - tylko muszą być odpowiednio dobrane do wielkości ciągnika

A rozstaw osi?
I szerokość opon ?

Więc ? :(

#26 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:03

Co zamiast c330 ? Ja mam Zetora 7011. Jest troszkę, jak mówisz, za duży na twoje gospodarstwo, ale moge coś o nim powiedziec. A więc:
- kabina troszkę głośniejsza od tych nowszych, ale jest dobrze
- miałem koła do upraw międzyrzędowych i wtedy spokojnie się mieścił, ale gdy kupiłem szerokie (16.9 - 28, nieoryginalne ) już nie ''wchodzi'' w ziemniaki ( chociaż i tak takie prace wykonuję C-330 M)
- do tego Zetora napewno nie bedą pasowac, nawet do 52/5011 musiałbyś kupowac nowe, bo myślę, że byłybo to niewykorzystywanie sprzętu )
- szybkośc akurat mi wystarcza ( nie robi zbyt dużo w transporcie )
- pali więcej niż ciapek, ale zrobi więcej, bo wiadomo - większe aszyny i wydajnosc

#27 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 21:26

Co zamiast c330 ?

Ja mam Zetora 7011. Jest troszkę, jak mówisz, za duży na twoje gospodarstwo, ale moge coś o nim powiedziec. A więc:
- kabina troszkę głośniejsza od tych nowszych, ale jest dobrze
- miałem koła do upraw międzyrzędowych i wtedy spokojnie się mieścił, ale gdy kupiłem szerokie (16.9 - 28, nieoryginalne ) już nie ''wchodzi'' w ziemniaki ( chociaż i tak takie prace wykonuję C-330 M)
- do tego Zetora napewno nie bedą pasowac, nawet do 52/5011 musiałbyś kupowac nowe, bo myślę, że byłybo to niewykorzystywanie sprzętu )
- szybkośc akurat mi wystarcza ( nie robi zbyt dużo w transporcie )
- pali więcej niż ciapek, ale zrobi więcej, bo wiadomo - większe aszyny i wydajnosc

A takie międzyrzędziówki-zmiana ze zwykłych to sporo roboty? (czasu)
Jakie najwęższe można założyć i śmiało śmigać ?
czy powiedzmy takie jak w ciapku(mam te węższe chyba tzw 11) nie będą zbyt wąskie ? Czy takie sa? ; ]
Co do sprzętu-głównie płóg-w okolicy ludzie robią c360(nie 3p) i robią to 3-skibowym, więc myśle ze do 5211 3 bedą ok akurat, kultywator też konkretny, no i brony cięzkie że ciapkowi 4 brakuje, o sprzęt nie martwie sie tak bardzo..
a tak pozatym, to np zamiast założyć ciapkowi 3 pług do ściernisk-wolałem wrzucić 5 bieg bo wtedy robota ładnie wyglądała-bron nie trzeba było używać, wszystko rozwalone i równe..
przyczepa 1-osiowa o masie własnej 1,7t-ładowność do nieba(ok 6t) ciapkowi daje w d ostro, a w transporcie sie sporo smiga..
Eh, tyle bym chciał wiedzieć a nie ma z kim pogadać ; ]

#28 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 11:09

Co zamiast c330 ? ja ursusa c-330M wymieniłem na zetora 5245 i mysle ze to byl dobry wybór :o

#29 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 11:21

Co zamiast c330 ? Ja mysle ze wystarczylby ci zetor 3320 maszyny beda ciut za male od ciapka ale lepiej sie pojedzie komfort jak w innych zetorach 3 cyl silnik i malo pali

#30 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 11:22

Co zamiast c330 ? A co byś powiedział na 3514?
Trudno dostępny, ale zamian masz małe zużycie paliwa, przedni napęd, wygodną kabinę (wersja komfort).

Edit: A co ty na TO?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 22:09

Co zamiast c330 ? NA te propozycje wyżej to musiałbym chyba z dwa ciapki oddać i dorzucić 60 i nawet coś dopłacić :P
Od któego rroku produkowali 3320 ?

#32 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 19:46

Co zamiast c330 ? Najlepszym wyborem byłby chyba zetor 7211... :P :P

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 20:45

Co zamiast c330 ? Hinco dlaczego jesteś uprzedzony do mf, sam mam mf 255 i c330 i mf doskonale sprawdza się w uprawie ziemniaków, ma dużo szybszy wałek więc spali tyle co c330 lub nawet mniej jeśli c330 miała cieżko z tymi maszynami, idealny do rotacyjnej ( mf ma obroty wałka 540 przy prędkości obrotowej silnika 1750 obr) ogólnie mf 255 spali maxymalnie 1 l na godz więcej od c330, (przeciętnie 3,5 l) w niektórych sytuacjach mniej od ciapka z tym samym sprzętem, również poradzi sobie z tą wywrotką o której pisałeś, wbrew temu co niektórzy wypisują w normalnych warunkach mf ma 2 razy więcej uciągu od ciapka. Jeśli chodzi o komfort nowsze wersje 28/3512 mają lepsze kabiny i na upartego można słuchac radia.
Jeśli chodzi o zetora komfort napewno lepszy bo ma wspomaganie (ale nie wszystkie wersje), ale spalanie tak jak pisaleś 2 razy większe od c330 w 5211 a w 7211 to przygotuj się na 6 l na godz przeciętnie

#34 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 sierpień 2007 - 21:26

Co zamiast c330 ?

Hinco dlaczego jesteś uprzedzony do mf, sam mam mf 255 i c330 i mf doskonale sprawdza się w uprawie ziemniaków, ma dużo szybszy wałek więc spali tyle co c330 lub nawet mniej jeśli c330 miała cieżko z tymi maszynami, idealny do rotacyjnej ( mf ma obroty wałka 540 przy prędkości obrotowej silnika 1750 obr) ogólnie mf 255 spali maxymalnie 1 l na godz więcej od c330, (przeciętnie 3,5 l) w niektórych sytuacjach mniej od ciapka z tym samym sprzętem, również poradzi sobie z tą wywrotką o której pisałeś, wbrew temu co niektórzy wypisują w normalnych warunkach mf ma 2 razy więcej uciągu od ciapka. Jeśli chodzi o komfort nowsze wersje 28/3512 mają lepsze kabiny i na upartego można słuchac radia.
Jeśli chodzi o zetora komfort napewno lepszy bo ma wspomaganie (ale nie wszystkie wersje), ale spalanie tak jak pisaleś 2 razy większe od c330 w 5211 a w 7211 to przygotuj się na 6 l na godz przeciętnie

Uprzedzony bardzo nie jestem, ale miałem doczynienia z mf255 i 5211(z tym drugim mniejsze) i poowiem że ferdek jeździ i jeździ i kopa ma, zetor porównywalnie, spalanie? a kto by sie tym martwił, jak jedzie to i pali, ciapek pali dla mnie tyle co nic według tego co robi, więc spalaniem sie nie martwie, bo i dostęp jest a i na cpn niedaleko..
Obecnie rozkminiam jak tu kupić dwa ciagniki (5011 i mf235/itp) i wydać jak najmniej kasy a już nie więcej jak ok 25tys, no i do tego trzeba w jednym tura mieć :) . To jest niezła sztuka, szukam i szukam co by tu sprzedać i znalazłem przerwracarke do siana :) złom :) silnik od ciapka :) i troche elektroniki :)
Za zetorem przemawia komfort i wspomaganie, za ferdkiem i pochodnymi spalanie i zwrotność/małość/poręczność(mowa o cabrio)..
Ciągle zapominam zaptac w pobliskich sklepach jak z częściami do JD CASE itp..
Jakie inne marki są godne uwagi w tej cenie i tej mocy ?

#35 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 16:45

Co zamiast c330 ? zostań raczej przy zetorze.jd za te pieniądze kupisz te żaby z okrągłą kabiną i to stare bo z początku lat 80.zetorka 5211-7211 kupisz w latach 88 -89 i w dół.czesci są dostepne a z jelonkammi to srednio...a zamiast mf może być 2812 bo to praktycznie to samo :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#36 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 31 sierpień 2007 - 18:56

Co zamiast c330 ?

zamiast mf może być 2812 bo to praktycznie to samo :)

to samo tylko że cena 2 razy wyższa

#37 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 31 sierpień 2007 - 20:37

Co zamiast c330 ? Chyba bedzie zgoda bo bedzie i mf i zetor ;] Tylko nie wiem do którego tura, znaczy którego z turem szukać,wpadło mi troche kasy ostatnio i dobra passa idzie nadal, dziś np od 5 do 20 śmigałem i zmieniałem osprzęt w ciapku więc robota jest, idą powoli orka i sianie(wykopki też).
Troche dziwnie bedzie wyglądac, ale jeżeli zakupy doijdą do skutku to bedzie w okolicy nas dwóch co mają mało pola(ja 2ha, sąsiad z 3) i sprzęt jak na 100ha;] Ja mf235 & zetor a on Farmtrac 80 4WD i mf255;]]]
BTW, wychodziły mf bez kabiny? bo taki by mnie interesował..

OT
Czy hydraulika w ciagnikach przez jeden i ten sam wąż może tłoczyć i wsysać płyn? bo np chciałbym robić hydrauliczną nogę do przyczepy i własnie tak sie zastanawiam...

#38 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 18:56

Co zamiast c330 ? A jakie modele zmierzasz kupić...??? :)

#39 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:49

Co zamiast c330 ? ja polecam mf 255 ciagniczek godny polecenia
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:16

Co zamiast c330 ? @hinco kup sobie używanego 5211!Ja za pużno sie dowiedziałem i mój kolega sprzedał go za 22 tyś.z 87 roku,pierwszy własciciel.Ale byłem wściekły, :angry: Żebym wiedział to bym sprzedał swoją 360 troche dołożył i miałbym lux. :)

Dodaj odpowiedź