Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 10:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dobra pogoda jest a za miesiąc ogórki i inne badyle po 20gr będą a zwłaszcza w tym roku bo mleko nie opłacalne to poprzezucali się na boki ogórki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 23:36
  •  

#1942 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 11:16

Co tu mówić za miesiąc jak już teraz niektóre warzywa maja nieciekawą cenę. ten rok będzie trudny właśnie jak kolega napisał przez osoby robiące warzywa z doskoku. Nigdy nie uprawiał a wali od razu 10 ha np. pietruszki. tak samo jest z ogórkami. Wiele osób posiało bo cena rok temu była. Zresztą poziom pytań jakie były zadawane na tym forum o uprawie ogórków tylko to potwierdza. A najgorsze są takie osoby, które jadą na rynek i puszczają towar po ile kto da bo musi już po wczesnym warzywie siać kolejne. a wiadomo cena która raz spadnie jest bardzo ciężka do podniesienia. Dotyczy to tak samo przetwórstwa itp. które argumentuje cenę skupu cena na rynkach hurtowych. Ale cóż pożyjemy zobaczymy pogoda może zrobić swoje.

#1943 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 11:39

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Macie racjie najgorsi są pseldo ogrodnicy co rzucają się na cenę.Ja wychodzę z założenia ze pierw trzeba znajsc zbyt na towar który ma się zamiar uprawiać ja tak mam z ogórkiem i czosnkiem i kapustami mam stałych odbiorców i nieważne czy tanie czy drogie po prostu jestem pewien ze to co sieje na swój zbyt a nie rzucanie się na towar który jest drogi tyle razy to było przerabiane jeszcze się nie nauczyli .....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1944 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 12:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zapowiadają upały, a po nich ekstremalne burze wiec nie ma co gdybać jak bedzie w przyszlosci bo jeszcze wiele rzeczy moze ulec zmianie.

#1945 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 14:18

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja też chyba się zaliczam do tych skoczków ale ja od 4 lat powiększamy areal warzyw cztery lata temu tylko 0'4ha badyle i co rok dokładam blisko hektar w tym mi się udało nabyć 1,5ha ziemi i ogólnie jest koło 5 ha warzyw ale to nie ze względu na tamten rok. I w dziedzinie rolnictwa to mam tylko badyle panowie co myślicie o microfert. Godny polecenia ktoś już stosował na próbę dziś kupiłem 5l zobaczymy czy będzie lepszy od basfoliar aktiv ktoś z was stosował dolistnie mocznik na ogurasy

#1946 Share NorbertWojas

NorbertWojas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 23:07

U nas w Skalbmierzu ponad miesiąc nie spadła kropla,trochę ogórka się zaczęło spod agro 13.06 pierwsze zbiory,skupiki wystartowały z ceną 2zł za 6-9 i 1zł za 9-12. i sukcesywnie przez 10 dni zjazd do ceny z dzisiaj 1zl i 0,30zl a ogórka malutko... u was podobnie? u nas już to nie opłacalne jak masz 10-50 ar. pozdrawiam

#1947 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A jakie plony ogórka ?

#1948 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:46

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Wszystko jest opłacalne i w takich małych działkach ja w tamtym roku blisko 0,5ha ogórków miałem w tym roku połowę tyle ale ja uprawiam ogórka partnerokarbne i na czarnej folii co daje plon w granicach 80 do 100 zależy od pogody jak konserwa będzie po 1,2 to dlamnie jest ok

#1949 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 10:39

80-100 ton ogórka partenokarpicznego w polskich warunkach jest rzeczą co najmniej dyskusyjną. Mam porównanie ponieważ na uczelni gdy studiowałem były prowadzone doświadczenia różnych odmian i rekord jaki osiągnięto to 69t. lecz były zapewnione idealne warunki do uprawy (nawadnianie, nawożenie, ochrona, siatki gradowe, osłony od wiatru, trzmiele itp.) W polsce jest zbyt krotki okres optimum wegetacyjnego dla tej rośliny a ponadto zdarzają się duże wahania temperatur których ogórek nie lubi. (Wypowiedzi Profesorów zajmujących się doświadczeniem). Lecz jak wiadomo zawsze są wyjątki od reguły i jesli tak było to tylko to tylko pogratulować koledze plonów i wiedzy bo bez niej ciężko to było osiągnąć i dalszych sukcesów w uprawie.

#1950 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:34

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn To niech sobie profesor zacznie uprawiać a potem dyskutować nie wiem kiedy ty studiowałem? Ale trochę się pozmieniało ja sądziłem ogórka 16 mają i w tym tygodniu juz dwa razy zbiera bez przykrycia agro bo jak by było agro to bym dwa tygodnie wcześniej nie wiem jak u was ale u mnie partnero jest nie do porównania z kwiatem żeńskie przykład w tamtym roku z 10arów Kmicica zebrane 700 kg z sezonie a partnero blisko 8 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 12:22

Ja nie kwestionuje twoich plonów pisałem tylko o tym iż rzadko kto takie osiąga to jest różnica. Poza tym rok 2015 był ciężki dla ogórków a szczególnie maj i czerwiec (temperatura). ten rok też nie rozpieszczał (chłody a miejscami przymrozki). Poza tym sam uprawiam ogórki od 8 lat i trochę orientuje się w temacie uprawy i wiem że wiele zależy od pogody i WEDŁUG MNIE w tamtym roku nie możliwe było osiągnięcie takich plonów a mam kontakt z osobami które maja po 10 ha partenokarpicznych. Sami mówili że w tamtym sezonie ciężko było osiągnąć 50ton/ha. A to doświadczenie o którym pisałem było prowadzone właśnie w 2015r. Poza tym cena ogórka w tamtym roku była właśnie spowodowana dużo niższymi plonami. Takie jest MOJE zdanie w tym temacie

#1952 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:07

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zastanawia mnie po co były trzmiele na partnero jak on jest samopylny ;) druga sprawa to zmianowanie ja staram zawsze sadzisz tam gdzie wale. Obornik zgodzę się z tobą ze trudno z ha uzyskać takie coś bo nigdy nie miałem całego hektara przeważnie jak inne warzywa mam na powierzchni powyżej ha to zawsze trafi mi się dziadostwo na 10 arach czy wyleczyć czy tam zaleje coś albo za głęboko zasieje

Edytowany przez laryy123, 23 czerwiec 2016 - 13:09.

#1953 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Wszystko Panowie jest możliwe ja z hektara zbierałem 5t na zbiór zbieramy co dwa dni.zależy od warunków nawożenia gleby Ale przede wszystkim od gleby ja sieje ogorki na ziemi klasy 1 i sa po prostu zajebis... wiadomo polskie odmiany ogórka są beznadziejne szkoda nawet tego siac.

#1954 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:21

Z tymi trzmielami to przyznaje odruchowo napisałem bo sam sieje Sonate. A co do plonu tak jak napisaleś co innego mieć 10 arów i przeliczać plon na hektar a co innego mieć hektar uprawy. Wydaje się że to to samo lecz w praktyce wychodzi inaczej. u mnie tez trafiały się rzędy gdzie było 2 razy wiecej ogórków niż na innych. A poza tym to ja mogę nie wierzyć czy wierzyć lecz to twoje plony i twoja kasa. Jedno jest pewne upraw pracochłonna i dąży się do optymalizacji wydajności. I tego życzę wszystkim

#1955 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 21:06

To niech sobie profesor zacznie uprawiać a potem dyskutować nie wiem kiedy ty studiowałem? Ale trochę się pozmieniało ja sądziłem ogórka 16 mają i w tym tygodniu juz dwa razy zbiera bez przykrycia agro bo jak by było agro to bym dwa tygodnie wcześniej nie wiem jak u was ale u mnie partnero jest nie do porównania z kwiatem żeńskie przykład w tamtym roku z 10arów Kmicica zebrane 700 kg z sezonie a partnero blisko 8 ton

Z 10 arów zebrałeś 700kg w trakcie całego okresu wegetacyjnego? Przy odpowiednich warunkach pogodowych tyle to ja moge zebrać podczas jednego zbioru. 100t w Polsce jest do osiagniecia pod warunkiem, że masz pojecie o uprawie ogorkow i pogoda troche pomoze. W sezon nalezy wejsc jak najszybciej, a zakonczyc go jak najpozniej. W tamtym roku skonczylem zbierac 1 pazdziernika jak przymrozek skasował plantację.

#1956 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 21:41

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn 700 kg zwykłego ogórka

#1957 Share aezakmi666

aezakmi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 21:58

2 zł u handlarza na rynku ogóras krótki z szklarni zielony jak ruta ja nie wiem ale w sezonie po 30gr będzie

#1958 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 22:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn bedzie 30 gr bedzie orka

#1959 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 05:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Będzie orka to się przetwornie obudzą że ogórki im potrzebne. Co do ceny to co robią pośrednicy to napawa zgrozą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 08:32

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W przetwórniach jest zmowa cenowa, niedługo zjadą jeszcze niżej i ciekawe czy beda chetni do odstawienia ogorkow po takiej cenie. Ja tak sie zastanawiam jak Wam sie oplaca za grosze odstawiac ogorki skoro koszt pracownika to kilkanascie zł/h, ochrona co 5-7 to też nie mały koszt, juz nie wspomne o innych kosztach, ale wymienilem te ktore sa najwieksze.