Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#1881 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 czerwiec 2016 - 08:52

7zł/kg 3-6cm 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 09:45
  •  

#1882 Share jabohdan

jabohdan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 10:52

Koledzy mam problem ze zidentyfikowaniem robaka. Pryskałem dzisiaj na grzyba i na mączniaka rzekomego. Po oględzinach zauważyłem dość dużą ilość robaków na liściach. Robak wygląda jak larwa długości około 8-10mm koloru szarego z pomarańczowymi kropkami (chyba 4 kropki). Co to za robak?

Dodam, że liście mają dziurki jakby przegryzione, końcówki liści są suche.

Liczę na waszą pomoc.

#1883 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Tez zauważyłem takie szkodniki miejscami, pomoże ktos, jaki oprysk zastosować?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1884 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Oprysk fastac na wciornastka

#1885 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:18

Amatorszczyzna w tym roku widzę z tego co piszecie na forum. Command nie zadziałał, bo jest sucho. Możecie dziękować @poprostumateo, że ma tyle cierpliwości i podpowiada. Ja w tym roku nie siałem, bo widziałem co się dzieje ze zbytem nasion zimą i teraz tutaj na forum. Cena będzie w końcu sierpnia jak wszystkie "amatorskie" plantacje upadną. Co do ceny 1,5 zł za 9-12 cm jest ok, tak samo jak 2-2,2 zł za 6-9 cm, także nie płaczcie, zanim nie będa skupować.

#1886 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 13:14

Ja tam u siebie nie widzę tak dużo plantacji.Jestem amatorem więc pozwolę sobie zapytać czy nurelle działa na wciornastka.Pryskałem tym bo miałem ale widzę na liściach ślady żerowania .

#1887 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 14:02

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Przeczytaj etykietę Nurelli, a wszystkiego sie dowiesz. W razie wątpliwosci mozesz zadzwonic na infolinie producenta tego srodka jezeli masz niejasnosci. Chyba taka osoba bedzie bardziej kompetentna anizeli niezidetyfikowany uzytkownik forum :-)

Wystarczy troche w intetnecie pogrzebac i mozna znalezc wiele publikacji na temat uprawy ogorka gruntowego. To naprawde nie takie trudne, a znajdziecie tam odpowiedzi na wiekszosc pytan, ktore tu padaja.

#1888 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 15:45

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Nie jestem amatorem ogórkowym, tylko mialem dwa lata przerwy, a mie pryskalismy nigdy od robaka, teraz tego pilnuje,

#1889 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 14 czerwiec 2016 - 17:02

na wciornastka jest bardzo dużo oprysków wciornastki  powodują  wiele uszkodzeń również łodyg   ogórki nie rosna  skrecaja się i zamierają  zdjęcia wcześniej  możliwa zgorzel podstawy łodygi  ale  przy braku opadów ??????? bardziej stawiam na wciornastka  szybko pryskaj na robaki bo wciornastek przemieszczając się poraza następne rosliny  w upalne lata wciornastka jest dużo  zastosuj FASTAC  lub inny  oprysk

opryskaj wieczorem

#1890 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 20:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Najskuteczniejszy będzie mospilan 20sp i bulldock na wciornastki bo w tym roku będzie ich się rozmnazac bardzo dużo.W załączniku zdjęcie ukazujące Z djiecie mikroskopijne wciornastka drugie to jakie szkody poczynia .Na szczęście już zatruty mospilanem.
I nie opryskujcie ogorkow żadnymi dursbanami czy nurelle bo to przypali ogorki jak sa w poczatkowej fazie rozwojowej.A apropo grzyba to na początku miedzian do momentu rozpoczęcia kwitnienia .I uważajcie też na prZedziorki małe padaczki pod liściem ogórka to kolejny oprysk Telesforem i dodatkowe koszty.Więc nie Wiem czy dzialkowca co mają 30a ogorkow opłaca się to uprawiać.

Załączone miniaturki

• 20160614_205511.jpg
  • 20160614_210204.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1891 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:02

Dokładnie popieram pawelJD. Sam uprawiam ogórki gruntowe z przeznaczeniem do kwaszenia( stały odbiorca od ładnych 8 lat). lecz gdy zaczynaliśmy z rodzicami uprawę podstawę stanowiły (może to banalne) książki różnych wydawnictw o uprawie tej rośliny. W tej uprawie trzeba sie niestety uczyć na błędach bo każdy rok jest inny (presja chorób, szkodników, rozklad temperatury, opady) to tylko niektóre czynniki uprawy. Natomiast w dobie internetu tak ciężko jest poszukać interesującej nas tematyki. Jest mnóstwo publikacji naukowych i innych na temat ogórka gruntowego (wiem bo broniłem w tym roku inżyniera ogrodnictwa na SGGW o dokarmianiu dolistnym ogórka gruntowego). Wystarczą chęci i znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań a nie na forum tylko pytania typu co jest moim ogórką, czym pryskać, czym i kiedy nawozić. Myślicie że ktoś da wam wszystko na tacy i powie kiedy, co, ile, jak? do tego trzeba praktyki i wielu popełnionych błędów (kosztownych w tej uprawie). Niektórzy z was piszą ,że pryskali już dwa razy przeciwko mączniakowi i to tym samym środkiem. Po co skoro nie ma jeszcze zagrożenia tą chorobą. (pogoda) a prócz tego rotacja środków bo jak niektórzy na tym forum piszą "pryskałem już trzy razy pod rząd środkiem X i chyba jest jakoś lewy bo nie działa. Także trochę poszukajcie w internecie sami a nie liczcie, że ktoś wam wyłoży wszystko na tacy.

#1892 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:19

I o to chodziło kolego @ grzelat......

ja mam takie powiedzenie,nie którzy będą mieli pretensje

Od ogrodnika do warzywnika daleka droga......

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1893 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:48

Dzięki za poparcie. Wiadomo że każdy zaczynający daną uprawę ma małe doświadczenie( ja mimo ładnych paru lat uprawy tez ciągle się uczę popełniam błędy i coś mnie zaskakuje) I nie chodzi o to, że w tym roku jest wielu nowych plantatorów ( zresztą nie tylko w ogórkach) lecz o to by wykazać trochę chęci i samemu poszukać wpierw informacji na dany temat a dopiero później gdy jej nie uzyskamy pisać RZECZOWE posty a nie typu czym oprsykać. Istnieje coś takiego jak Program ochrony roslin warzywnych( skąd inąd im starszy tym lepszy) lecz to jest podstawa. Także zachęcam do samodzielnej pracy a nie ufaniu tylko forum bo nikt am nie zagwarantuje że otrzymana porada akurat u was przyniesie oczekiwane efekty a może tez zaszkodzić.

#1894 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 22:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Właśnie chcialem dzis napisac cos podobnego, ale zabraklo mi weny twórczej. Z reszta nawet gdyby przesledzic ten wątek od początku to mozna uzyskac odpowiedz na wiekszosc pytan, ktore niedawno tu sie pojawily. Tematy wałkowanr kilkukrotnie :-)

#1895 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jakie ceny ogorkow?
Jak wam rosną? bo tu susza miał być deszcz i spadło parę kropel:/

#1896 Share rolnikK425

rolnikK425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:18

u mnie różnie, jedne ledwo co wzeszły drugie są już większe, dwa razy były dosiewane, ciekawe jaka cena w tym roku bedzie

#1897 Share stiw

stiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:52

Koledzy czy mogę w jednym oprysku połączyć środki takie jak kristalon + miedzian + coś na robaka, czy robić to osobno. Ile środka dać na 10l wody (miedzian i kristalon zielony), gdyż będę opryskiwał opryskiwaczem plecakowym

#1898 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:54

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Oj ciekawe.Ja w tamtym roku miałem taka sytuację na jednym polu 100%wschodow na drugim 30%Ale za tydzień powschidzily kolejne 50% tylko ze plon był słabszy a na 3polu z 90 % i i tam plon był najlepszy .W tym roku wydaje mi się gorsza susza.zapowiadają burzę Ale to już tak od miesiąca i Nie Wiem czy spadło z 1mm

#1899 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 15 czerwiec 2016 - 22:17

Koledzy czy mogę w jednym oprysku połączyć środki takie jak kristalon + miedzian + coś na robaka, czy robić to osobno. Ile środka dać na 10l wody (miedzian i kristalon zielony), gdyż będę opryskiwał opryskiwaczem plecakowym

na pierwsze pytanie lepiej osobno.

drugie zależy ile wypryskasz,jak będziesz chodził.

napisz ile tego pola masz,bo nie wiadomo..........

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1900 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 22:45

Ja bym to pomieszał kristalon + miedzian + coś na robaka ,np.w burakach cukrowych zalecają nam mieszać herbicyd z czymś na robaka razem i nic się nie dzieje i pozytywny skutek jest ,a tu kristalon + miedzian + coś na robaka ,raczej tak