Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2552 odpowiedzi na ten temat

#161 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 maj 2010 - 20:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a w jakich dużych doniczkach robiłeś?a ty ogórki w kilometrach liczysz?ja jak chyba większość ludzi w hektarach.bo w kilometrach to posadzę 12km.
u mnie wschody w zeszłym roku były bardzo dobre ale w tym roku chciałem 2 wysadzać i jeszcze 2 ha wysiewać ale nie ma pogody i nie będę siał wcale.moja matka posiała koło 10 maja pod włókninę w ogródku to wzeszło 5 na 80.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 02:07
  •  

#162 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 maj 2010 - 21:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja ogóreczki wysadziłem 11 maja miały wtedy po 3-4 listki na dzień dzisiejszy pod włókniną mają po 5-7 listków i mniej więcej do 10% do powtórnej nasady, a wysadzone w tym samym dniu te same ogórki bez włókniny mają tyle samo listków ile miały nic nie ruszyły może o jeden, ale za to do powtórnej nasady jest ponad 30% krzaczków czyli 1/3 przepadła, zgniła lub tak jak by uschła, pierwszy rok mam pod włókniną nigdy nie miałem styczności z ogórkiem sadzonym w gruncie, 2 razy podlewałem je prewikurem w paletach ale patrząc na aktualny stan pogody to może trzeba by je trzymś pokropic na grzyba tak zapobiegawczo bo narazie to nie widac żeby coś im się działo poza wilgocią...
dziś uzupełniłem wykitowane ogórki i pokropiłem je topsinem

#163 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 maj 2010 - 19:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A tak mi się napisało w kilometrach, bo każdy w różnych rozstawach sieje, ja np. rzędy co 2m. To odpowiada areałowi około 0.75-0.80ha.

Zdjęcia doniczek wrzucę później, na oko mają 5cmx5cmx8cm, trochę głębokie, ale nie udało mi się kupić takich jak chciałem. Jaki rozmiar maksymalny fotki tutaj w galeriach obowiązuje??

Z relacji działkowiczów wschody bliskie zeru. Zresztą słyszałem, że na plantacjach hektarowych sianych do gruntu też jest bylejak, nie ma co ratować, tylko całkowicie od podstaw trzeba siać.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 14:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam, z jaka częstotliwoscią należałoby podlewac previcurem ogorki siane w multipaletach, przeznaczone do wysady w pole?

#165 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 08:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja tam nie podlewałem previcurem.miałem zaprawiane na zgorzel i śmietkę super homeiem.w zeszłym roku jak uzupełniałem wypady to też nie podlewałem previcurem i nie padły.zostało mi 0.5 ha do obsadzenia.jutro skończę.miejscami mokro że traktor sadzarki nie może pociągnąć a jadę na bliźniakach.a przed sadzeniem od razu pryskam je kristalonem zielonym w stężeniu 0.3%

#166 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 03 czerwiec 2010 - 12:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jak wygladaja Wasze ogorki z siewu bezposredniego do gruntu?? jak znosza warunki pogodowe?? kiedy je sieliscie. ja posialem swoje tydzien temu, wiekszosc juz powschodziła czesc nadal wschodzi ale jest tak mokro ze buty mozna w polu zostawic po kolejnych deszczach kilka godzin utrzymuja sie kaluze zalewajacwe ogorki:/ moze ktos mi doradzic jakis srodek czym je pryskac zeby nie zgnily w tej wodzie:/

#167 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 18:34

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jak tam wasze ogórki?u mnie puszczają trzeciego liścia.po wysadzeniu padło 5% ale to normalne z kostki.korzenie się trochę pozrastały i przy wyciąganiu rwały się.ale zaraz ponasadzałem nowe i jest dobrze.już trochę sucho się u mnie zrobiło.teraz będzie hakanie.a koło 5 liścia roundup w międzyrzędzia i saletra.właśnie nabyłem sortownik do ogórka.robota będzie lżejsza i dokładniej przebrane

#168 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 18:44

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no ja się spodziewam w przyszłym tygodniu pierwszego zbioru, owoce za kwiatkami już są widoczne od 3-4 dni tylko niestety nie na całej działce nie są równe, myśle że przytrzymałem je za długo pod włókniną bo kwiatki były już z tydzienń temu ale chyba coś je zapyliło skoro owoce są, teraz mam takie zapytanie czym je odrzywic? na zaraze wczoraj okropiłem a dziś oplewiłem.

#169 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 15:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowym forumowiczem i chciałabym zasięgnąć waszej pomocy. Ogórki siejemy trzy lata ale ostatni rok był trochę kiepski ponieważ z 1 ha zebraliśmy 10 ton dlatego w tym roku kupiliśmy paleto doniczki i wysieliśmy 17tyś nasion odmiana nadusha. Nie wiem jaka ona będzie gdyż jest to nowość zamiast patomac. Dwa tygodnie temu wsadziliśmy do gruntu, mamy kropelkowe nawadnianie ale zauważyliśmy że ogórki zrobiły się żółte,plamy białe, niektóre łodygi zamierają. Ostatnio opryskaliśmy amistarem, wcześniej miedzianem a dziś asahi pierwszy raz go stosujemy. Sadzone były w te najgorsze upały i podlane po trzech dniach czy to możliwe że dostały jakiegoś szoku? Wcześniej ich hartowaliśmy. Trochę kiepsko rosną przez tą pogodę. Czy ktoś ma jakieś sugestie żeby nam podpowiedzieć. Bardzo będę wdzięczna.

#170 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 19:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ile dni po sadzeniu Ci zżółkły?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn objawy o których mówisz mogą wskazywać na ostry niedobór manganu, ale i upał mógł zrobić swoje, ja też sadziłem w te gorące dni, ale póki co jest ok. Czym zaprawiałeś?? dokarmiałeś rozsade?? jakie nawożenie, azot kiedy, w jakiej dwace i formie?? Też w tamtym roku zebrałem 12 ton z 0,9 ha ale miałem zalane. @saszeta moje z pierszego nasadzenia już powoli stroją się do kwitnienia, reszta wysadzana w ubiegłym tygodniu ma już po 4-5 liści, juz odchwaszczamy, saletra druga dawka poszła, teraz HydroComplex dwa razy posypowo. Mi z kilku tys. sadzonek wypado, uwaga 3 sztuki, po sadzeniu podlane, a w poniedzialek poszed pierszy raz miedzian. Oby tylko pogoda dopisywala

#172 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 21:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam,
jesli macie sposobnosc to prosze zamiescic w galerii zdjecia upraw ogorkow - z siania i sadzenia oraz terminy tych czynnosci. Jutro wstawie swoje, sadzone na folii 10 VI.
Pozdrawiam

#173 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 10:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowym forumowiczem i chciałabym zasięgnąć waszej pomocy. Ogórki siejemy trzy lata ale ostatni rok był trochę kiepski ponieważ z 1 ha zebraliśmy 10 ton dlatego w tym roku kupiliśmy paleto doniczki i wysieliśmy 17tyś nasion odmiana nadusha. Nie wiem jaka ona będzie gdyż jest to nowość zamiast patomac. Dwa tygodnie temu wsadziliśmy do gruntu, mamy kropelkowe nawadnianie ale zauważyliśmy że ogórki zrobiły się żółte,plamy białe, niektóre łodygi zamierają. Ostatnio opryskaliśmy amistarem, wcześniej miedzianem a dziś asahi pierwszy raz go stosujemy. Sadzone były w te najgorsze upały i podlane po trzech dniach czy to możliwe że dostały jakiegoś szoku? Wcześniej ich hartowaliśmy. Trochę kiepsko rosną przez tą pogodę. Czy ktoś ma jakieś sugestie żeby nam podpowiedzieć. Bardzo będę wdzięczna.

u mnie było to samo.piszą że ogórka sadzisz po same liścienie.mój był wyciągnięty bardzo i tam gdzie sadziłem trochę płycej tak właśnie się stało i w dodatku na piachu to sadziłem.a tam gdzie bryłka korzeniowa wpadała na 10 cm głębokości i było bagno nic im się nie stało.według mnie to małe korzenie i przy tych upałach roślina dużo wody traciła.a łodygi wyschły ale roślina rośnie chociaż wolniej bo mniej wody przechodzi.ogórek puszcza korzenie nawet wyżej więc przy pieleniu sypię ziemię na tą suchą łodygę aż do zielonej.jak przetrzyma to puści nowe korzenie.ja kropelkowe będę zakładał po pieleniu czyli w tym tygodniu.w folii wysadzane 25 maja z jednym liściem zaczynają pojedyncze kwitnąć

#174 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 16:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Rozsadę dokarmialiśmy kristalon niebieski a tydzień po posadzeniu nawozami nitrobor, saletrzak,komplex. Zaprawiane były marshal i funaben.Były już pielone i podlewane dwa razy. Do tej pory były pryskane miedzianem, amistarem i asahi. Pierwszy raz mieliśmy ogórki z rozsady ale trochę wybujała była ta rozsada. Zżółkły tak trzy , cztery dni po posadzeniu możliwe że za późno je podleliśmy bo po 4 dniach a to były upały.Czegoś im brakuje chociaż trochę im się poprawiło po pryskaniu ale trochę stoją w miejscu. Zdjęcia postaram się juto wrzucić na galerię.

#175 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 17:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja nie podlewałem wcale.a skończyłem sadzić akurat przed upałami.było mokro a kostka torfowa była specjalnie przesuszona żeby wilgoci z pola naciągnęła.moja rozsada od góry bryłki do liścieni miała ok.20 cm więc bardzo wyciągnięta.ja dawałem asahi w zeszłym roku po zaawansowanym mączniaku i efekt super.a że stoją w miejscu to przy takich nocach co chcesz.dziś u mnie było +4,wczoraj +5 a przedwczoraj komuś we wsi fasolę ścięło więc musiało być koło zera.i tego się właśnie boję bo to dziwny rok. @oFsik siałeś od nowa czy rosną te co siałeś przed zalaniem?bo widziałem w galerii że miałeś trochę basen na polu.

#176 Share charles86

charles86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 14:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn WITAM moje ogórki w gruncie maja od 3-5 liści, niestety 10% pola po zalaniu nie jest obsiane a reszta zaczyna wyglądać ładnie szczególnie po wyeliminowaniu chwastów! Zastanawiam się czym dokarmiacie swoje roślinki?? przez obfite deszcze część nawozów została wypłukana wiec nawożenie pogłowne w tym roku jest bardzo ważne, ja jak na razie dałem trochę saletry w rzędy za tydzień jak trochę podrosną zamierzam wysiać jakiś wieloskładnikowy, będzie to chyba bontar może z saletra wapniowa a jak zaczną kwitnąc podsypie trochę jeszcze azotem! Co do nawożenia dolistnego stosuje Agroleafy, zwiększając dawki w miarę wzrostu roślin, w tym tygodniu dam pierwsza dawkę dolistnie. Zamierzam również zapobiegawczo przepryskac miedzianem i czymś na choroby grzybowe by ogórki zdrowo rosły do początku zbiorów. A jak z zabiegami i nawożeniem u was, jakie plany? ostro nawozicie??

#177 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 18:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn bontara poszpowo to ja osobiscie bym nie stosowal, jesli dobrze pamietam to tam nie ma zbyt latwo przyswajalnych skladnikow, a co w tym momecie jest bardzo wazne, polecam HydroComplex lub Rosafert w mixsie z saletra. Agroleaf jak najbardziej tez stosuje i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

#178 Share Mariola

Mariola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 20:57

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Mam problem... siałam ogórki do gruntu ok 20 maja...niestety po raz kolejny zeszło tylko kilka sztuk. :) Nie mam wielkiego areału (ok 10a) ale szkoda mi że znowu nie wyszły... No i mam zamiar w poniedziałek posiać choć jeden rządek...myślicie że wyjdą tak późno posiane??? :) podpowiedzcie mi...

#179 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 08:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn wyjść wzejdą na pewno. pod koniec sierpnia może nawet coś zbierzesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 11:45

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ale plon pewnie nie będzie rewelacyjny.dałem dziś zdjęcia do galerii moich ogórków