Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#101 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 22:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn fajno, dzieki Szefie za odpowiedz i zdjecia na coś sie napewno przydadzą :) Zapomniałem Cie zapytać o jeszcze jedną rzecz mianowice jakie podłoże do produkcji rozsady będziesz stosował ? Torf odkwaszony i wzbogacony jakąś mieszanką NPK?? Planujesz stosowanie biostymulatorów wzrostu??
Pozdrawiam !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 21:36
  •  

#102 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 styczeń 2010 - 08:57

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn podłoże to znaczy torf mi przywieźli.znajomy kupuje już ten torf od paru lat pod rozsadę pekinki i mówi że dobra kostka wychodzi i nie ma chwastów a na taczkę daje kubeczek npk.ph około 6.w tym roku jak mączniak dobrze zaatakował(myślałem że to koniec ogórka)to poleciałem ASAHI +środek grzybowy.za tydzień ani śladu po mączniaku.2 razy dawałem asahi.

#103 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jeśli się rozchodzi o warzywa to ja się wtrącę, chodzi mi mianowicie o fasole. Sieje Saxe, ale mam pytanie do Was znacie jakieś lepsze odmiany, posiadające podobne właściwości co saxa, a jest plenniejsza? Chodzi mi dokłądnie o odmiany zagraniczne :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 30 styczeń 2010 - 11:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam:)widze ze wypowiada sie tu kilka osob kture zajmuja sie juz dluzszy czas uprawa ogora ja mam zamiar sie tym zajac i licze na jakies podpowiedzi :D co myslicie o odmianie Sonate?? czy upawial ja moze ktos przykrywajac po posianiu bo wyczytalem ze nie jest polecana do takiej uprawy... czy uprawial ktos moze ogora na torfie czy to bedzie dobra gleba dla niego??? licze na jakies podpowiedzi od bardziej doswiadczonych:)

#105 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam, jaką polecacie odmianę ogórka gruntowego na III klasę ziemi? Jakim środkiem odchwaszczacie plantację?

#106 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja może z hektar sonaty zrobię w tym roku.ponoć dobra odmiana z tych zwykłych.na torfie powinien się udać jak ph będzie powyżej 5.chociaż torfy ponoć wolno się nagrzewają a ogóry muszą mieć ciepło w ziemi żeby były szybkie wschody.a włókninę możesz na wszystkie kłaść.zrobisz im raczej lepiej niż zaszkodzisz. a na III klasę jak będziesz nawadniał albo będzie mokry rok to weź jakieś partenokarpne.ja siałem w maju a zbierałem prawie do końca września(bo przymrozki były).a plonują nawet do połowy października.i tego zbierasz po minimum 30-80 tonzależy od ogórka i pogody.nasiona ok 4000zł na hektar.a odchwaszczam ogórki roundupem.jest command do ogórka ale bierze mało chwastów i stosujesz od razu po siewie.ja w tym roku hektar tym robiłem i 2.5w ziemniaku i efekt słaby.ale u mnie piachy to może dlatego

#107 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Roundup kiedy stosujesz przed siewami?

#108 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 07:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn dzieki za szybka odpowiedz:) wiem wlasnie ze torfy pozno sie nagrzewaja ale mam zamiar sadzic ogora na wlokninie to moze troche sie ziemia szybciej ogrzeje ... a pozatym chcial bym podkielkowac wczesniej nasionka czy wie ktos jak to sie dokladnie robi jak je zaprawiac jeszcze przed podkielkowywaniem na wacie czy juz jak sa kielki przed samym siewem. A co do odchwaszczania to moim zadaniem dobrym sposobem jest rozlozyc wloknine/folie miesiac/3tygodnie przed siewem i wtedy czekasz do siewu az chwasty powschodza i walisz je roundapem po calosci i jesli nie bedziesz wiecej ruszal ziemi w miedzyrzedziach nasz z chwastami spokoj:) wtedy w foli/wlokninie robisz otwory i siejesz ogory troche roboty jest ale jak sie zabiera za ogorka trzeba sie z tym liczyc ale zato potem luzik:)

#109 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn roundup w ubiegłym roku dawałem raz przed siewem,drugi raz 2 dni po siewie i trzeci raz jak ogórek zakrywał folie tzn na koniec czerwca ale to już przystawką(jest na zdjęciu w poprzednich postach).folie rozkładam trzy tygodnie przed siewem i otwory od razu robię.wtedy po siewie wystarczy raz plewić w otworach.zaprawia się przed kiełkowaniem bo później uszkodzisz kiełki.ja to nie kiełkuję że są kiełki.moczę w wodzie przez 24 godz.woda 25-30 stopni.najlepiej w termosie bo trzyma temperaturę.i wtedy zaprawiam i od razu sieję.efekt taki sam a nie musisz tak bardzo na kiełki uważać.

#110 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn tak mi sie wlasnie wydawalo ze po skielkowaniu zaprawa moze zaszkodzic:)a wjaki sposob rozkladasz folie masz do tego specjalna maszyne kupowana czy moze wlasnej produkcji?:)orientuje sie ktos moze ile taka maszyna moze kosztowac??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 02 luty 2010 - 15:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn saszeta, pamiętasz może jaką miałeś odmiane partenokarpnych ?

#112 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 02 luty 2010 - 19:37

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

tak mi sie wlasnie wydawalo ze po skielkowaniu zaprawa moze zaszkodzic:)a wjaki sposob rozkladasz folie masz do tego specjalna maszyne kupowana czy moze wlasnej produkcji?:)orientuje sie ktos moze ile taka maszyna moze kosztowac??

wejdź na galerie i wpisz foliarka to powinno ci wyskoczyć zdjęcie tej maszyny.prosta konstrukcja.a w ostatnim sezonie rozkładałem inną pożyczoną.formowała lekki kopczyk i miała wałki z przodu.dużo lepsza ale gość chce 6 czy 8 tyś za nią.odmiany pamiętam. w ubiegłym roku kabaret z rijk zwann.super odmiana.regeneruje się idealnie.w 2008 satina,ortina z nunhemsa i na próbę cabaret z rijk zwann i matida z seminisa.ale ta ostatnia w polsce nie jest w sprzedaży i jej nie polecam bo to chyba bardziej do szklarni.wszystkie te odmiany są partenokarpne.a w sumie u mnie bardziej cabaret i karaoke się sprawdziły.

#113 Share radki1

radki1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 luty 2010 - 12:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam. Jaka odmiane polecacie w tym roku??? czym zwalczać chwasty i ile potrzeba nasion na 1ha jaki to koszt??

#114 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 luty 2010 - 17:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn poczytaj troche zanim zapytasz,
niemal wszystko masz tu opisane...

#115 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 luty 2010 - 14:45

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Gdzie sprzedajecie ogórki?? Jest na forum ktoś z lubelszczyzny? A może wiecie gdzie w lubelskim skupują ogórki? Pozdrawiam

#116 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:54

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jest taka firma ecopolex.oni są spod wrocławia.ale dużo górków kupowali z lubelskiego.znajdziesz namiar na nich w internecie.a skąd z lubelskiego jesteś?

#117 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 luty 2010 - 23:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jestem z okolic radzynia podlaskiego, w internecie znalazłem tez firmę która zajmuje się kwaszeniem ogórków. Dzięki za info:) Saszeta a Ty dużo ogórków siejesz??

#118 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 luty 2010 - 09:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ostatnio miałem 6 ha.5 ogórka i 1piklaka.to też ogórek tyle że duży.mam dużo rodziny dookoła lublina

#119 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 luty 2010 - 10:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Saszeta meila wysłałem do Ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn w Miedzyrzecu Podlaskim skup min ogorkow ma firma Mika z radzynia to juz nie daleko:)