Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 20:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn młody kiedy ściągasz włókninę, kwitną ci już ?
jakim nawozem dolistnym dokarmiałeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 10:44
  •  

#62 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn sorry Mistrzu, że dopiero teraz, ale jakoś nie zaglądałem na forum... Co do ogórków to na chwile obecną niektóre już przekwitły myśle, że pod koniec tygodnia zjem kanapke z własnym ogórkiem, włóknine ściągłem stosunkowo wcześnie bo akurat mam posadzone na nowym polu, które jest "bogate" w chwasty, przez to mam jakieś 1-2 tygodnie opoóźnienia. Reszta (większość) jest w fazie 6-4 lisci własciwych, niestety zimna dają się we znaki... ale myśle, że ok 10 lipca sezon ruszy, podobno ma byc ciepło wkrótce także, jesli przezyja te teraźniejsze anomalie pogodowe to powinno być ok. Przetwórca, z którym mam umowe miał zamiar (w lutym podczas podpisywania umowy) otworzyć skup ok 15 czerwca, chyba nic z tego hehe ;) Co do nawożenia to tak, stosuje dolistne nawożenie w latach ubiegłych był to tylko Solinure i Ekolist, teraz wzbogacam to jeszcze o odzywke stymulujaca kwitnienie tez ze Scoota, ale nie pamietam nazwy, ostatno wpadły mi jeszcze jakieś dolistne z Yary chyba, musze poczytać jeszcze o nich troszku to też moze się skusze. Te które teraz kwitna są juz po trzech zabiegach Miedzianem+odzywka pozostałe po jednym. A no i jeszcze musze prysnąć na robale, których niby nie dwidać, a robia niezłą bibe na polu, podobnie mrówki... W tym roku zmienilem kompletnie sposób nawożenia jak i rodzaj nawozów i sam nie moge uwierzyć bo dużo wczesniej kwitną, teraz na 25 cm krzakach widze kwiaty, gdzie w tamtym roku było to drugie tyle, a nawet i więcej (szczególnie na Sonacie), byćmoże niska temp. spowodowała obnizenie pierwszych kwiatów, jak to się dzieje u pomidora...??
A u Ciebie jak stoja ??? Jakie nawożenie stosujesz i jaką ochrone?? Jak myślisz jaka będzie cena???
Pozdrawiam

#63 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn mój areał podzieliłem na dwie części- połowa pod włókniną, połowa bez okrycia.
te spod włókniny ładnie już kwitną, myśle że za pare dni także bede miał pierwsze zbiory.
włóknina zdjęta na początku kwitnienia jakieś 10 dni temu.
w fazie 3-4 liści druga dawka azotu (saletra).
są po dwóch zabiegach miedzianem + mikrowitem, niebawem pójdzie saletra wapniowa + agroleaf potasowy.

te późniejsze bez osłon są z wiadomych względów w dużo gorszej kondycji -
wschody nierówne, jedne w fazie kilku liści, drugie dopiero co wzeszły.
pare dni temu po przerywce, nawiezione saletrą.

co do ceny trudno powiedziec- duży wpływ bedzie mieć pogoda,
u nas na giełdzie wczoraj pojawiły się pierwsze gruntówki, były po 2,80

pozdro :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 lipiec 2009 - 11:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a ja nie pryskałem miedzianem bo mączniak był szybszy a kupiłem go sporo.wczoraj pryskałem amistarem z kristalonem i sumi alfa na zmiennika.siałem ogórki 18-20maja.teraz mają po 6-7 liści.zakrywają dopiero folie.70 arów siałem na nawozie z yary a 5 ha na kurzaku(20 ton /ha).i różnica jest ogromna na korzyść kurzaka.oczywiście chwasty też ogromne były.więc w poniedziałek roundup energy 3,5 litra/ha+aminopielik 1 litr/ha w międzyrzędzia i dzisiaj już wygląda ładnie.póżniej jak zawsze co tydzień oprysk na mączniaka +kristalon zielony(0,5%)+mocznik (2%)i na robaka.do końca września zbiory jak nie będzie jakiś zdarzeń nie przewidzianych.

#65 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 23:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn kurcze, odważny jestes pryskając raundapem w miedzyrzedzia...
a czym lecisz na mączniaka, przemieniasz środki ?

#66 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 08:50

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn w niemczech gościu pryska roundupem 90 ha.mam przystawke specjalną do przodu ciągnika z osłonami.jade nad rzędem i pryskam boki.w zeszłym roku robiłem 10 oprysków na mączniaka i za każdym razem inny środek.raz kontaktowy a za tydzień systemiczny albo wgłębny.ale było sucho.a w tym roku pewnie tylko lepsze bo trochę dużo deszczu jak na razie.całe szczęście że to piachy to mogę traktorem wieżdżać nawet po godzinie po ulewie

#67 Share Przemcioo

Przemcioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 15:39

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Panowie ja powiem tak, pracuje u wuja w ogórkach najwiekszy rekord jaki odnotowaliśmy to było około 40 ton z ha, w tamtym roku bylo troche mniej ale za to po 1,70 zł, w dogodnym roku można zarobić nawet 30 tyś z ha na czysto a takie minimum to 10 tys. Wiadomo ogórek gruntowy jest bardzooooo pracowchłonny i potrzeba ludzi aby zerwać kilka hektarów.

#68 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 08:59

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn może znacie coś takiego?ogórki przyrastają bardzo ładnie.w czwartek była burza i dosyć przylało.wczoraj poszedłem zobaczyć i jednym miejscu ok 5 arów wszystko klękło.i to napewno nie wina roundupu.wygląda jak zgorzel siewek.szyjka się zwęrzyła tak że roślina uschła bo nie pobrało wody a w piątek było upalnie.ale to nie siewki bo mają po parę liści.padły wszystkie w promieniu ok 20 metrów.a za ostatnią padnięta w rzędzie jest następna ładna roślina.i to wszystko na srodku pola.

#69 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 11:46

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a "połozyły" się juz na ziemi, czy jeszcze były stojące może je nadłamało u podstawy i pagibły, u znajomego była taka sytuacja... a tak zapytam: Zaprawiałes nasiona ?? Jęsli tak to zgorzel raczej w tym stadium rozwojowym nie możliwa... jakbyś cos wiedział to pisz :D
Pozdrawiam

#70 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 15:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn kupiłem zaprawione na grzyba a zaprawiałem marschalem na śmietkę.rośliny w tym miejscu jeszcze stały.ale w tym roku dziwnie rosną bo jedna ma 7 liści a 30 cm z boku ma 2 liście.więc te duże mogły paść jakby był jakiś wir.ale te małe?a padły wszystkie. od strony lasu gdzie jest osłonięte od wiatru to wszystkie są większe i już "położyły" się na ziemi. a tu gdzie te padły większość jeszcze stoi dookoła. byłem u znajomego mówi że może być poparzenie od folii.owszem jak są w fazie siewki to nieraz przypali ale łodygi nigdzie nie dotykały folii.a może piorun? ale na środku pola?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 13:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja w pierwszym roku też kupiłem zaprawione, ale to ich "zaprawianie" to niewiele wartało i troche sie na tym przejechaliśmy, teraz wszystko sam zaprawiam i jest OK. Z tym piorunem to być może i racja u sąsiada własnie tak w środek pola przywaliło... no sam nie wiem nic rozsądnego mi do głowy nie przychodzi. Zmienie temat, bo pisałes że stosowałeś na części nawożenie oparte na produktach z Yary, jakie dokładnie i jakie ilości?? HydroCoplex i Saletra Can ?? A i jeszcze pisałes że nie pryskałes miedzianem, nie boisz się o kanciastą plamistość ?? Rozmawiałem z gościem z AR w Krakowie i twierdzi, że na "strart" dobrze dac własnie środki miedziowe. I miałbym prośbe zrobiłbyś foty tej beliki do przyskiania miedzyrzędzi, to wygląda tak samo jak belka herbicydowa uzywana w sadach??
Pozdrawiam!!

#72 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn był dzisiaj przedstawiciel.zgorzel może wystąpić też na większych roślinach.ja mam ogórka po ogórku a rok temu padło u mnie jakieś 30% siewek.a choroba zostaje w ziemi. to racja z tym zaprawianiem.mam hektar piklaka i nasiona nie były zaprawiane wcale więc zaprawiłem super homeiem.lepiej bo jeden raz na wszystko.to dużo lepsza zaprawa.ogórka brałem 200 tyś z rijk zwaana więc na grzyba był już zaprawiony.a potem jak zaprawiałem marschalem to zaprawa grzybowa się zdziera.na pół hektara dałem 400kg complexu z yary 12-11-18 bo nie dało się wjechać z kurzakiem.bo u mnie piachy i mokro było a zestaw załadowany waży 34 tony więc siadał.i teraz powinienem dać saletre wapniową żeby azot uzupełnić.ale w piątek przyszły mi wyniki na azot i mam od 500 do 1000kg azotu na hektarze.ja mam żyto w poplonach.więc przed ogórkiem ma zawsze jakieś 30 cm i to lece 2 razy glebogryzarką bez orki. wszyscy są zdziwieni skąd tyle azotu się nabrało.i że jeszcze coś tam rośnie,dobrze że pada.pędy w tydzień urosły po 70 cm.co tydzień do każdego oprysku daje kristalon zielony0,5 %.i jak zaczynają owocować to dodatkowo albo mocznik albo saletrę wapniową.mocznik 2-3%,saletra 0,5%. jutro będe pryskał miedzią.i od poniedziałku rusza kampania.jutro spróbuje te zdjęcia wysłac.belka podobna tule że pchana i barzo zabudowana.niemcy nie są głupi.
pozdrowionka

#73 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 20:57

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn tu są zdjęcia maszyny do pryskania:

http://www.garnek.pl/saszet2

#74 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 22:21

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no dzięki wielkie za foty i za informacje. Ta belka to nie głupia sprawa... ja na dobre zaczne za jakies 10-15 dni, pogoda strasznie dala po tyłku, ja i tak jestem w dobrej sytuacji bo mam na stanowisku bardzo dobrze przepuszczalnym, z delikatnym spadem, w mojej okolicy to ludziom pozalewało ogórasy, to nie powschodziły, bo to zazwyczaj mniejsze poletka, nie nawadniane, albo zły siew, zle zaprawianie, itd... a ten rok niestety jest taki, że każdy najmniejszy bład podczas uprawy odbija sie bardzo nie korzystnie na wzrost i owocowanie... zobaczymu jaka cena będzie, miejmy nadzieje, że jak najlepsza :D
Pozdrawiam!!

#75 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 09:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Po ile u was ogórki. Na południu swiętokrzyskiego 1.7 zł krótki i 0.8 dlugi?

#76 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 10:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U mnie (Rzeszów) ostatnio takie krótkie do kiszenia były po 2,5zł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#77 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:38

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a na targpiaście we wrocławiu wie ktoś po ile chodzą?i czy jest dużo gruntowego?

#78 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 22:59

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn http://www.targpiast...p?action=prices

#79 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 19:59

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn znam tą stronę.ale dzięki.a dużo już jest grunciaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 16:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no jak tam panowie, ogóry jeszcze się trzymają czy mączniak już je wykańcza...?
chyba marzenia co niektórych o zbiorach w tym roku do końca września trzeba przełożyć przynajmniej do następnego roku...