Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Xray

Xray

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 maj 2011 - 13:30

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @saszeta- śremski wykończył się bardzo szybko, a octopusa zbieraliśmy do końca września. sonate siejemy na próbę. w sklepie ogrodniczym koleś chwalił te odmiane. sonate będzie około 30 arów i będzie do sprzedaży na bieżąco a octopusy będą kiszone. dobrze że dziś od rana pada. jutro zasieję nawóz, zrobię agregatem i można rozpoczynać wysiew

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 00:59
  •  

#542 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 15 maj 2011 - 13:37

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @Xray widzę, że trochę się znasz. Jak wygląda u Ciebie uprawa ogórka? Ja mam w tym roku Sonate i Octopusa na próbę, bo polskie szybko się kończą

#543 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 15 maj 2011 - 13:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja Atlantisa i Akorda, chciałem Octopusa, ale sprzedawczyni odradziła, że może byc zbyt ciemny i nie będzie chętnych do kupna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 15 maj 2011 - 13:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Podobno jest ciemniejszy, zobaczymy

#545 Share Xray

Xray

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn octopusa sprzedawaliśmy do przetwórni i właściciel mówił że są piękne. kiszone są również pyszne.
kolega pytał jak wygląda u mnie uprawa ogórka:
pół hektara ogórków będzie po ogórkach. w październiku zorałem, posiałem gorczyce i na początku marca zdrapałem. reszta ogórków będzie po pszenicy. jesienią daliśmy na ściernię kurzy pomiot. całość siejemy ręcznie i zbieramy ręcznie(oczywiście zatrudniamy ludzi).

#546 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja po ziemniakach.
A co do octopusa to go chwalą, dlatego spróbowałem , z kolei Sonate podobno ładnie plonuje, nawet w granicach 50t/ha oczywiście przy dobrej pogodzie. Jak plonuje Octopus?

#547 Share krencus90

krencus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @saszeta, dokladnie taki posiadam.

#548 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 maj 2011 - 15:21

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jestem przeciwnikiem śremskiego ale posieję ze 2 ha. Właśnie takim siewniczkiem. Jak będzie cena to się będzie rwało a jak nie to nie szkoda zaorać bo nie duży koszt. Sonate oczywiście z rozsady u mnie.
@xray też wiem że śremski szybko siada ale znajomy co przez parę lat siał to mówił że dosyć długo plonuje tyle że trzeba non stop pryskać. A we wrześniu nie mam zamiaru już rwać

#549 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 15 maj 2011 - 15:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A dużo będziesz sadził Sonaty? Mi właśnie zabrakło nasion, dlatego spróbuje Octopusa, a za rok zobaczymy która odmiana lepsza

#550 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 maj 2011 - 16:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn za tydzień planuje sadzic pod włókninę i tu pytanie czy pyskac czymś rozsadę od grzyba, a może też nawóz dolistnie? a może podlac jakimś preparatem od grzyba? i jeszcze chce się upewnic co ile sadzic? w doniczce jest po 2 nasionka.
jeśli ma to znaczenia to podam, że będę sadził w systemie pasowo-rzędowym, żeby mi agrowłókniny starczyło i ogórki NIE będą miały nawadniania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 maj 2011 - 18:43

A dużo będziesz sadził Sonaty? Mi właśnie zabrakło nasion, dlatego spróbuje Octopusa, a za rok zobaczymy która odmiana lepsza

2 ha w planach. Muszę zadzwonić po nasiona :D.
@kuba jaka duża ta rozsada? Jak będą ze 2 liście to możesz jakimś miedziowym. Jeżeli będzie gorąco i słońce to lepiej dolistnego przed sadzeniem samym nie. Parę dni wcześniej albo parę po sadzeniu. Można previcurem podlać ale to duży koszt. Sadzisz co 30 cm. Rzędy 60-70cm a między pasami 135-140. Poczekaj jeszcze parę dni z sadzeniem.

#552 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 maj 2011 - 19:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn wstawiłbym fotki, ale siostra posiała kabel USB od telefonu, a rozsada wypuszcza 1. liśc.
Miedzy pasami to jak mi wyjdzie, bo maja byc 2 pasy, a szerokosc jaka mi została to chyba 6 albo 7 m. W rzędzie co 30?, planowałem co 40 ale skoro tak rzeczesz ;) opryskam przed sadzeniem, po sadzeniu nie za bardzo bo będą przykryte włókniną. Planuje tak w pt i sob sadzic, albo w pon, wt następny.

#553 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn możesz co 40. Ja patrzę na zagęszczenie ale nie chodzę później po tym to nie depczę

#554 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 maj 2011 - 20:55

jestem przeciwnikiem śremskiego ale posieję ze 2 ha. Właśnie takim siewniczkiem. Jak będzie cena to się będzie rwało a jak nie to nie szkoda zaorać bo nie duży koszt. Sonate oczywiście z rozsady u mnie.
@xray też wiem że śremski szybko siada ale znajomy co przez parę lat siał to mówił że dosyć długo plonuje tyle że trzeba non stop pryskać. A we wrześniu nie mam zamiaru już rwać

obawiam się, że w sierpniu już nie będziesz rwał...
co do tego siewniczka - nie wiem ile w tym prawdy, ale na allegro jest opinia, że siewnik ten rozleciał się po 400 m. siania :blink:

#555 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 maj 2011 - 23:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja takim siałem w tym roku cebule i biegałem z nim i nie 400m tylko i więcej, dużo więcej i mam go nadal całego i nie popsutego.

#556 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 maj 2011 - 05:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn [quote name='lulak' timestamp='1305489356' post='723361']
obawiam się, że w sierpniu już nie będziesz rwał...
co do tego siewniczka - nie wiem ile w tym prawdy, ale na allegro jest opinia, że siewnik ten rozleciał się po 400 m. siania :blink:
[/quote
widziałem ten komentarz. Ale dużo ludzi to kupuje a zwłaszcza rolników.
największy zbyt na ogórka jest w lipcu. Przynajmniej u mnie

#557 Share charles86

charles86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2011 - 11:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja zasiałem 14 maja około hektara głównie śremskiego. raz ze niski koszt nasion, dwa ze plonują krotko a intensywnie na czym mi zależy bo w sierpniu bynajmniej u mnie spore problemy ostatnio z sprzedażą.
Siewnikiem podobnym do tego co pokazal saszeta [mam trochę solidniejszy 10 letni]. rozstawa około 140cm,jakieś 2.5kg nasion.
marekpieg1234 Sonata Ci tak za plonuje jak posiejesz ja na foli, regularnie podlejesz, mocno nawieziesz itd.a cena nasion bardzo wysoka.

Edytowany przez charles86, 16 maj 2011 - 11:33.

#558 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 maj 2011 - 12:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Panowie sieje od 5 lat siewnikiem od kukurydzy 1 ha oczywiście sonatę i sobie chwalę Termin po 20 maja niech będzie ciepło W tamtym roku siałem 6 czerwca i życzył bym sobie co roku takiego plonu Na wczesne niema szans Nie bawię się w wysadzanie Jak przychodzi upał to nawadnianie kropelkowe Nie siałem na folii i ciekaw jestem takiej plantacji Morze jakieś foto i najpierw siejecie i okrywacie ??????

#559 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:16

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn No kurcze co w tym siewniczku sie moze rozleciec? to nie ciagnik, prosty jak budowa cepa, jak ktos nie potrafi sobie poradzic z takim siewniczkiem to nie ma czego szukac na gospodarce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 16 maj 2011 - 23:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Saszeta, jak przykryje włókniną ogórki to ona ma byc luźna? i sobie powiewac? nie będzie przeszkadzac liściom, że je dotyka? Zauważyłem, że tam gdzie agrowłóknina nie styka się z liścmi w kapuście pekińskiej, w ogródku jest na rusztowaniu po prostu, pekińska szybciej rośnie, niż ta z brzegu co stale dotyka włókniny. Czy taki sam fakt zaistnieje w ogórku?