Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#441 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn mam braki wapnia w glebie ph na poziomie 6.17 i zastanawiam się nad zastosowaniem kredy co o tym myślicie zaznaczam że jest jeszcze obornik który też mam zamiar zastosować wszystkie spostrzeżenia mile widziane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 13:54
  •  

#442 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 marzec 2011 - 06:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn lepiej daj sam obornik. Tylko szkoda że na wiosnę. Wapna i obornika razem się nie daje. Ja mam ph 5.70-6.10 i to jest dobre ph dla moich piachów. A kiedyś miałem też posadzonego na polu o ph 4.8 i ogórki były. Zależy jaką masz ziemię. I ogórek nie lubi świeżego wapna

#443 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ladypunk200 Daj sobie spokój z wapniwaniem pod ogórka Popełniłem ten błąd 3 lata temu i miałem kłopoty Ogórek nie toleruje świeżego wapnowania proponuje saletre wapiennom Podsiewałem specjalnym siewnikiem pod ogórka po wschodach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:42

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ziemia klasy 3a 3b pszenno buraczana gliniasta, z podsiewem nawozów wapniowych będzie problem ponieważ będzie to na czarnej folii
Ile proponujecie zastosować obornika kurzego na 1h bo nie chce żeby ogórek poleciał ja myslałem nad dawka ok 10 rozrzutników 1 osiowych ale jeśli sie myle to mnie poprawcie, a w tamtym roku też stosowałem na wiosne tyle że od świnek i ogórki rosły świetnie:)

#445 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:54

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Tyle obornika kurzego to raczej za dużo, chyba powinieneś dać połowę tej dawki. Będziesz nawoził z nawadnianiem? Jeśli tak, to wtedy zastosuj saletrę wapniową(fertygacja). A już tak nawadniałeś z nawożeniem, jaka odmiana była u Ciebie w zeszłym roku, jaki plon?

#446 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 07:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zalecają 5-7 ton kurzaka na ha. Ja w 2009 dawałem 2 tygodnie przed sadzeniem 22 tony kurzaka na ha. Leżał na wierzchu z tydzień żeby azot się trochę ulotnił. Ogórki były na folii ale bez nawadniania. Do połowy lipca padało więc ogórki rosły jak burza. Jak skończyły się deszcze to w 2 tyg padł pierwszy hektar posadzony na największym piachu. Folię zdejmowałem w listopadzie czyli już w porze deszczowej to pod nią było sucho na 10-15 cm. Kurzak diabelsko wysusza ziemię ale jak dasz węże to powinno być dobrze.
A w 2008 też miałem na folii i saletrę wysiałem. Po jednej łyżeczce w każdy otwór 4 osoby w 5 godzin. Na drugi dzień duży deszcz spadł to w 6 dni przyrosły 80 cm. Ale taka dawka przy samej łodydze to trochę ryzyko na cięższej ziemi

#447 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W tym roku posiałem saletre wapniowom po wschodach na kszaczki Pracownik który robil to niedbale i po liściach posiał to niekture popaliły lecz była dobra obsada więc i tak zakryły międzyrzędzia Teraz po szkole drugie dawki podsiewam siewnikiem bo nie sieje na folji Uwarzam że saletra wapniowa posiana przed siewem lub przed przykryciem po siewie zda egzamin bo wolno się rozkłada i ogórek ją toleruje - Ja osobiście z obornikiem w tak dużych ilościach bym nie kompinował Na jesieni to co innego :rolleyes:

#448 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:37

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W tamtym roku nie miałem dużo ogórka bo były to 3 pasy przykryte włókniną o szerokości 3.2m i długości 250 było to raczej doświadczenie, odmiana to śremski ze względu na najniższy koszt nasion i łatwość w sprzedaży na rynku nawadnianie też było ale dopiero uruchomiłem je w momencie kwitnienia a nawozy podawałem rozpuszczone przez opryskiwacz bo nie miałem dozownika i niestety ale też wpadłem na pomysł posiania nawozów w otwory w folii i z jednego pasa niewiele co zostało krzaków podlewałem wodą żeby wypłukać saletre ale niewiele co się utrzymało pierwszy zbiór na początku lipca to wyszło 700kg ogórka a póżniej to nawet nie wiem bo się nie zajmowałem ogórkiem:)

#449 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jak wtedy był gość z nunhemsa na wizytacji już po podsianiu saletry to też mówił że taka dawka to ryzyko. Ja nie zauważyłem żadnych szkód ale deszczu spadło z 5 cm

#450 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 21:25

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ktos tam u góry pisał, że saletra wapniowa działa powoli, i tu chyba pomyłka sie wkradła, bo saletra wapniowa stoi na podium pod względem szybkości przyswajalności, jest silnie higroskopijna zatem dobrze się rozpuszcza, dzięki temu jest polecana do ferygacji. Zawiera formę saletrzaną dlatego moze zostać łatwo pobrana ale i łatwo wypłukana, ja często stosuje ten nawóz ale zawsze w dziele dawkę na 2 w kilkudniowych odstępach, no i wiadomo najlepej na wilgotną glebe. Siałem NitraBor rozsiewaczem w pekinie i liści nie popaliło, tak mi znajmomy doradził, a siałem zwykłą wapniówe na ogórki ręcznie i gdzie niegdzie przypaliło liścia. Wydaje mi się, że do takiego podsypywania w "dziurki" dobry byłby mocznik, ale to już takie moje gdybanie, nie praktykowałem. A pozatym jak tam koledzy nasiona, nawozy pokupione?? Mi jeszcze nasion brakuje, czekam aż do przetwórni przyjdą, a tak to nawóz, podoże, multiplaty już są :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 22:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @młody17, to pochwal się nawozami. Ja chyba hydrocomplex i wapniowa saletra, a odmiana Sonate będzie

#452 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 23:18

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Polifoska 6 przewidywany wysiew koniec marca, Hydrocomplex przed sadzeniem razem z saletrzakiem, podczas sadzenia podsiewaczem Hydrocomplex z saletrą wapniową (skromna dawka na dobry początek, żeby nie musiały daleko szukać). Myślałem długo i chyba to zestawienie będzie najlepsze, proporcja PK to 60% w postaci Polifoski, reszte zapotrzebowania pokryje Hydrocompex (co do tego jeszcze nie jestem do końca pewien). Później przewiduje podsiewanie azotem po wykształceniu kilku liści, ale jak bedzie to zobaczymy. A Wy jakie plany na nawożenie?? Ja również Sonate, Sparta tylko na ścieżki bo troche mniej się rozrasta. A tak przy okazji po ile u Was Hydrocomplex, miesiąc temu płaciłem po 58,5 zł/25kg ???

#453 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 14:52

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @młody17, ja pierwszy raz będę miał Sonatę. Czy potrzebuje dużo azotu względem innych odmian?

#454 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 08 marzec 2011 - 16:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja mam Atlantisa, superfosfat prosty, saletrę wapniową, saletrzak, doniczki, czekam na dostawę Akorda, siarczanu potasu.
Chłopaki, a jaki substrat torfowy byście polecili?

#455 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 10:44

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Sonata mocna się rozrasta i trzeba przyznać, że lubi zjeść, jak jej pożałujesz może nie tyle N, co PK to udział owoców zniekształconych będzie wysoki. Ja jak zaczyna owocować, to raz na tydzień daje jej dolistnie, czasami nawet częściej jak jest w pełni owocowania. Po wykształceniu pierwszych liści właściwych warto też polecieć np. Agroleaf-em fosforowym tak na lepsze ukorzenianie. Co do podłoża ja mieszam Kronen-a do warzyw z czymś tańszym np. Hartmann i dosypuje Hydrocomplexu.

#456 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 13:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzięki za wskazówki :)

#457 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 16:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jak u was przebiega kontraktacja ogórka jakie ceny wam proponują u nas podpisują kontrakty na 1zł za ogórek do 10cm ale sezon raczej nie będzie za ciekawy ze względu na cene ogórka w sklepie z tej samej firmy, w styczniu słoik kosztował 4zł a teraz 2zł cukier idzie do góry więc koszty przerzucą na producenta :(

Edytowany przez ladypunk200, 16 marzec 2011 - 16:10.

#458 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 16:19

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Wszystko będzie zależeć od pogody, a w zeszłym roku ile było w kontraktacji u Ciebie?

#459 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 19:19

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W sezonie 2010 również oferowali 1zł a koszty były ciut niższe, ale chetnych mieli wiecej niż mogli odebrać, odsyłali producentów bo nie byli w stanie odebrać w dodatku dużo jest producentów z czerwińska którzy nie maja 1ha2ha tylko 7,8 całe ciężarówki przywozili ale mimo tego cena nie spadła poniżej 1.2zł za ładna jedynke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Czy stosowanie Polifoski obniża plon ogórka(mówią, że forma siarczanowa tylko dla ogórka)?