Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#281 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 11:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U mnie w regionie cena hurtowa wzrosła o 100%, czyli do złotówki :D Ale jak z zejściem to nie wiem, bo hurt darowałem sobie w ubiegły poniedziałek.

W sumie chyba już po ogórkach, może jeszcze z raz wejdę w te z normalnego terminu zasiewu.

Podsumowując sezon, tragedii nie było. Wczesny i normalny zasiew porwałem ponad 6 tygodni, plon ponad 22 tony/ha. Byłoby więcej gdyby opłacało się dbać o plantację i zbierać do samego końca. Z jesienną Sonatą dałem sobie spokój po 10 dniach :) Pierwszy raz spróbowałem późnego siewu i chyba ostatni :)

Ceny każdy zna, statystycznie średnia cena wyszła mi na poziomie 75% ubiegłorocznej, nieznacznie poniżej tej z 2008r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 17:34
  •  

#282 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 sierpień 2010 - 13:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn chyba w detalu ci wyszła taka cena.ja w hurcie w zeszłym roku sprzedawałem 100% drożej i wszystko co na giełdę wiozłem to szło(nawet po 4 tony)w jeden dzień.sałaciak był po 80 groszy.a w tym roku 2 tony to 2 dni stania,szło za grosze i sałaciaka od razu z sortownika na pole wywalałem bo nikt się nie pytał.i nie rozumiem po co sonatę na późny siew dawać.to nie śremski że zaraz padnie.ja dbasz o plantację to zbierasz od lipca do końca września.ja na krzakach mam chyba z 10 ton bo nie mam czasu stalerzować

#283 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 15:16

chyba w detalu ci wyszła taka cena.ja w hurcie w zeszłym roku sprzedawałem 100% drożej i wszystko co na giełdę wiozłem to szło(nawet po 4 tony)w jeden dzień.sałaciak był po 80 groszy.a w tym roku 2 tony to 2 dni stania,szło za grosze i sałaciaka od razu z sortownika na pole wywalałem bo nikt się nie pytał.i nie rozumiem po co sonatę na późny siew dawać.to nie śremski że zaraz padnie.ja dbasz o plantację to zbierasz od lipca do końca września.ja na krzakach mam chyba z 10 ton bo nie mam czasu stalerzować

Cenę podałem uśrednioną (hurt+detal). Znaczenie miał też fakt, że 0.75ha zbierałem już od początku lipca a ceny wtedy były inne. Na dodatek detal był tak chłonny, że w sierpniu w hurcie sprzedałem tylko sonatę z 0.25ha, i to z paru zbiorów, bo przy cenie 50 groszy przestałem zbierać.

Dlaczego na późny siew poszła sonata?? Normalnie uprawiam śremianina, a jesienny siew potraktowałem jako próbka nowej odmiany. Rynek detaliczny rządzi się swoimi prawami i teraz już wiem, że sonata przez swój wygląd nie ma szans, mimo, że smakiem, trwałością bije na głowę śremskiego i klony.

Sytuacja cenowa z 2009 roku pewnie szybko się nie powtórzy, choć przy takiej wariującej pogodzie to nigdy nic nie wiadomo.

Na półhektarowej części też mam tony przerostów. Będzie łatwiej krzaka przewrócić, żeby się do taśm kroplujących dostać :D .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 18:30

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn to dlatego cena ci wyszła taka.w detalu trochę spadła w porównaniu z zeszłym rokiem natomiast w hurcie to katastrofa.ja w detalu praktycznie nie sprzedawałem,może z tonę a resztę w hurcie.zrobiłem 15 zbiorów ogółem z tym że ostatnie trzy to raz na tydzień i tylko małe.resztę zostawiałem na krzakach
no właśnie te taśmy.ja chyba najpierw przejadę rozdrabniaczem z 5 cm nad ziemią to się trochę odsłonią węże.ja z sonaty jestem zadowolony.nie przesadzałem z azotem to dosyć jasne były ogórki.a ludzie się nie znają.co im powiesz to uwierzą

#285 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 20:08

to dlatego cena ci wyszła taka.w detalu trochę spadła w porównaniu z zeszłym rokiem natomiast w hurcie to katastrofa.ja w detalu praktycznie nie sprzedawałem,może z tonę a resztę w hurcie.zrobiłem 15 zbiorów ogółem z tym że ostatnie trzy to raz na tydzień i tylko małe.resztę zostawiałem na krzakach
no właśnie te taśmy.ja chyba najpierw przejadę rozdrabniaczem z 5 cm nad ziemią to się trochę odsłonią węże.ja z sonaty jestem zadowolony.nie przesadzałem z azotem to dosyć jasne były ogórki.a ludzie się nie znają.co im powiesz to uwierzą

Osobnych rachunków nie prowadzę, w hurcie sprzedałem pewnie nie więcej jak 25-30% plonu.

Ja zwykle odwracam grabiami krzaki na jedną stronę i wtedy ładnie da się taśmy zwinąć. W tym roku może być trudno, bo nowa dzierżawa strasznie zachwaszczona, ale rozdrabniacza nie będę ryzykował.

Ja też nie nadużywałem azotu, chyba dostała nawet mniejszą dawkę niż śremianin, ale jadnak to nie to samo. Wprawdzie po przejściu ze śremskiego na śremianina jestem zadowolony, ale za rok jeszcze może sprawdzę Advance'a i Atomica jak wyglądają. Jeśli nie będą wystarczająco jasne to skończe eksperymenty.

#286 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam wszystkich po przerwie Z góry dziekuje za życzenia i pamięć !!!!!!!!
Czytając widać że sezon już sie skończył Ja jeszcze troche rwałem bo cena u nas wzrosła 0.80 I 0,30 II i 0,15 III lecz dałem spokój bo szkoda zdrowia i nerw a ludzie też grymaszoą i nie ma przyrostów Teraz trzeba myśleć jak zasiać rzepak i ZA ROK ZNÓW OGÓRKI!!!!!!!!

#287 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn I ZA ROK ZNÓW TRAGEDIA!!!!!!!!

#288 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 18:41

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn u mnie ogórki jeszcze wegetują bo nie ma czasu zrobić porządku z nimi.dziś odezwał się klient i dobrze płaci bo 2.5 za małego 1,5 za konserwę a 0,5 za kwaszeniaka więc chyba w sobotę puszczę ludzi niech ze 3 tony zbiorą to parę groszy jeszcze wpadnie.

#289 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 06 wrzesień 2010 - 10:43

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn moze mi ktoś kto ma sortownik do ogorków powiedziec jak taka maszyna sie sprawuje w sumie konstrukcja nie jest jakas skomplikowana moze dalo by rade cos takiego samemu zrobic... tylko zastanawia mnie kilka spraw : jak np wsypie sie do mniego za duzo ogorków naraz to czy one sie nie zawieszaja i nie jada mniejsze do wiekszych na wierzchu?? i wogole przeciez zeby wpasc miedzy paski musza lezec wzdluz paska a jak leza w poprzek to w jaki sposob sa przestawiane w zdluz?? i z jaka predkoscia paski sie posowaja ??

#290 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn też myślałem wcześniej zrobić (zanim kupiłem gotowy) na paskach klinowych.ale jeden kosztuje ok 1000 zł taki 10 metrów to byś miał sortownik ze 4 metry.ja mam na łańcuchach takich jak od roweru i na to przychodzą takie półokrągłe plastiki.zasada jest taka że najpierw wypadają mniejsze i czym bliżej końca coraz większe.ja steruję ilość ogórków która wlatuje na sortownik podajnikiem.a na początku sortownika nad łańcuchami są takie szczotki okrągłe co też się kręcą i jak ogórek jest w poprzek to go naprostuje.dlatego te plastiki są półokrągłe.ogórek jak się ułoży to już w poprzek nie wyskoczy.na paskach też widziałem ale muszą być węższą stroną na zewnątrz.ja za swój dałem niecałe 5 tyś razem z podajnikiem więc nie opłacało się robić a ok 1,5 tony na godz przesortuję sam swobodnie na 7 sortów.jest zdjęcie w mojej galerii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 20:02

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no tak ja za 5 tysiecy to zeczywiście nie oplaca sie kombinowac ale to dobra okazje trafiles widzialem w necie taki sortownik za 8 tyl ale odstrasza wygladem ale do nastepnego sezonu jeszcze daleko wiec jeszcze czas zeby i poszukac i ewentualnie zrobic :)a jest to sprawa niezbedna bo ogorkami chce sie zajmowac i rozwijac produkcje a dobrze przesortowany towar to jak mi sie wydaje jedna z najwazniejszych spraw... dzieki saszeta za odpowiedz:)

#292 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 21:01

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A jaka u Was obecnie cena "kiszeniaka"?

#293 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja wczoraj puściłem sałaciaka takiego po minimum 15 cm 4 tony po 40 groszy.i luzem to nie musiałem workować.
mój sortownik też nie jest jakiś idealny z wyglądu ale ważne że robotę robi.a w tym roku dobrze posortowany ogórek to była podstawa żeby lepiej sprzedać.mam też samolot więc muszę ciągnąć tę uprawę.

#294 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 08:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a mogł bys moze wrzycic do galeri fotke jak wygladaja te szczotki ktore ustawiaja ogorki w odpowiedniej pozycji byl bym wdzieczny :)

#295 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 19:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam Ja jutro rwe po przerwie Odezwali sie kupcy i oferują na wolny rynek za kiszeniaka 1zł a sałaciaka na pikle 50gr ciekawe co urwe po 2 tygodniach przerwy Nawed karzą zbierać to co odrzucałem I jednak prawda z cenom sobie polecieli w tym roku i towaru nie skupili 30%co w ubiegłym roku a niemcy chcą naszego kwasa !!!!!!!! dobre pare złotych w pole nie morzna wjechać tylko udało sie zasiać rzepak to morzna sie pobawić w ogórki a byłem na plantacji i asz dziw bo trzyma sie dobrze :) siana była pużno

#296 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 09:23

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn we wrocławiu za kiszeniaka 2.5 a pikle po 1-1,5.idzie jak świeże bułeczki.krzaki powoli padają ale ogóry jeszcze są

#297 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 14:31

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Czy ogorek partenokarpny nadaje się do kiszenia? Chodzi mi o odmiane Componist

#298 Share leszekr

leszekr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 20:18

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam
Potrzebuje informacji na temat hurtowni które skupują ogórki w mazowieckim najlepiej siedlce, mińsk mazowiecki, warszawa

Jakie odmiany?
Jakie kryteria mają mieć ogórki na skupie(ile cm, kształt i takie tam)?
Jaką odmianę najlepiej sadzić gruntowe i szklarniowe?
Jestem początkujący zaczynam od 20arów w tym 5arów w foli?

#299 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:31

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Macie już obrane jakie odmiany będziecie uprawiać w następnym roku? Ja myślę nad Sonate, dobry wybór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn sezon na ogóry rozpoczęty? Ja na pewno sonate. Jestem zadowolony z niej w tym roku