Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#261 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:38

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn to rozumiem że zrobisz ogółem 3 zbiory.to jakim cudem ci się zwróci jak po tyle sprzedajesz.poza tym na kanciastą nie opryskasz jak już zbierasz.a na ogórku nie widziałem nigdy kanciastej.gnije raczej od wody.
nie rozumiem dlaczego wszyscy tak tanio sprzedają ogórka.chyba tylko dlatego żeby handlarze zarobili.bo i tak więcej nie kupią i nie sprzedadzą.a rolnicy skoro jest za dużo na rynku ogórka mogli by wszystkiego nie rwać.mniej roboty a zarobek taki sam.no ale to jest głupota głównie tych co nasiali bo w zeszłym roku był drogi.a przez to ja i wielu którzy cały czas to robią mają rok do tyłu.moje 2 tony dziś pojechały na wrocław.jak pójdą średnio poniżej 0,70 groszy to przestaję rwać albo postawię kilka punktów w mieście i będę sprzedawał w detalu po tyle co w hurcie idzie.na złość handlarzom.bo zobaczcie po ile oni sprzedają ogórka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 15:42
  •  

#262 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:02

albo postawię kilka punktów w mieście i będę sprzedawał w detalu po tyle co w hurcie idzie.na złość handlarzom.bo zobaczcie po ile oni sprzedają ogórka

Jak tak robię od paru lat, w zasadzie ustalam ceny na targowisku :) ,ale trzeba żyć w zgodzie i po wbiciu się w rynek nie schodzę już poniżej 2.5zł za -6, 2zł za 6-9, i 1.5zł 9-12. Korci mnie otwarcie kolejnego punktu w innym mieście, żeby zwiększyć zbyt tym kanałem, ale to już trochę ponad siły, przy pobocznej produkcji ogórka.

#263 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 07:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja mam zieloną górę i nową sól koło siebie czyli jakieś 160 tyś mieszkańców.oczywiście że trzeba żyć w zgodzie ale jak mi handlarz wydziwia że 60 groszy za ogórka do 9 cm to za drogo a sprzedaje po 2,5 to coś nie gra.a to ja więcej się narobię i ryzyko bardziej po mojej stronie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 08:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn 160tys. to duży potencjał. W moim punkcie, w mieście niespełna 70-cio tysięcznym, zbyt w sezonie (ok 10 lipca - 15 sieprnia) wynosi conajmniej 2.5-3tony tygodniowo (w zasadzie to tylko 5 dni, bo sobotni handel już sobie odpuszczam, wkońcu weekend). Przez ostatnie 3 tygodnie niespełna 10% plonu sprzedałem w hurcie, reszta z 0.75ha plantacji szła tym sposobem. W najlepszym okresie już około godziny 9 brakowało mi najdrobniejszych sortów, także sam jestem ciekaw ile rekordowo dałoby się opchnąć.

Po takim sezonie jak ten, korci mnie zasiać 3 razy tyle co zwykle, pochandlować 3-4tygodnie w detalu, gdy najlepszy zbyt, później zaorać i mieć hurt w d*pie :)

#265 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 09:11

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn To jestem ciekaw ile kladziecie nakladu w ogorka <Wybieram najlepsza ziemie
-nasiona paliwo nawozy itp ok 2 tysiaki a jak niema perspektyw to nie inwestuje wiecej i jak sie uda bo polska jest nieprzewidzialna i grasz na polu jak w kasynie Co do andlazy to kiedys sie w to bawilem z ziemniakiem i opuscilem towar to z bazaru nie nadazylem zppppiiie wiec moral taki wszyscy potrafia sie zjednoczyc tylko nie rolnicy Ktos madrze podniusl temat mniej rwac i trzymac cene i kto tak zrobi 30%plantatorow
Trudno rok do kitu i jeszcce deszcz za rok znow sezon ogorkowy i pogramy Morze wyciagniemy wnioski bo jak sie sieje co rok to troce przykro zrezygnowac morze nie siac durzyc areauw zobaczymy czy 10 arowcy zaspokoja rynek i morze jakies kontrakty niewiem co o tym myslec trzeba robic swoje i uwarzac na ta nasza wiejskom ruletke :)

#266 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 09:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a sianie i zbieranie?jak masz 10 arów to sam to zrobisz ale licz też swoją pracę.a mnie zbiór kosztuje ok 40 groszy za kilo.a pakowanie i sprzedaż?policz wszystko.a w zeszłym roku opuściłem cenę na ziemniaka i kilku handlarzom nie pasowało.więc się zwinąłem.ale na przyszłym targu już nikt nic nie powiedział a cenę też obniżyłem.tyle że nie byłem sam.nie lubię handlarzy bo to pasożyty.a później piszą ludzie na forach jak to rolnicy zarabiają.a tak powinno być.

#267 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 08 sierpień 2010 - 12:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn hmm a ja mysle ze przyszlosc jest nie w handlu detalicznym po 100 kg dziennie z jednego punktu tylko w tworzeniu grup producentow przetwarzaniu ogorow i sprzedarzy ich z dodatkowym zyskiem oczywiscie ze trodno bedzie sie dogadac bo tak to juz jest z polskimi rolnikami ale ci ktorym to sie uda wygraja moze bedzie to wlasnie te 30 procent a na bazarach niech stoja 10-cio

na przyszly rok zastanawiam sie czy nie posiac chociaz troche ogorka przy siatce w ten sposob zeby sam pial sie po niej w gore miala by to byc modyfikacja metody oprawy przy sznurach co sadzicie o tym pomysle czy ma to sens bo chce jakos ulatwic i usprawnic zbior zeby jego koszty spadly a osamolocie nie mam co marzyc bo pola mam bardzo rozdrobnione czy moze ktos probowal takiej uprawy??

#268 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 07:32

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam wszystkich. Ja poprzednia noc spędziłem na Broniszach z ogórkiem i nie ma co ukrywać jest klapa. 40kg po 1 zł na początku kiedy jeszcze nikogo nie było a później 15 godzin nic a ogórka przybywało.Klientów wogóle nie było, żadnego zainteresowania. W końcu przyszedł kwasiarz jedyny przez tyle godzin i wyzwolił mnie po 40gr wszystko i drobne i kwaszeniaki. Byłem pewny że wszystko pójdzie do rowu bo miałem dwa zbiory i koty się robiły. Byłem zadowolony że paliwo i placowe się zwróciło + pracownik. Dziś już nie rwie nie opłaca się. Niektórym dopiero ogórek się zaczyna więc poprawy nie będzie. Ziemniaki też tanie 10 zł - 15kg.

#269 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja już po ogroku mam, dzis poszedl gruber, zwrocilo sie za robote i to najwazniejsze moze jak bym sie pomęczył to bym troche zarobil ale nie będę smieciom za grosze oddawal bo szkoda mojego zdrowia i czasu

#270 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:02

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja będe miał jutro chwilę prawdy, uzbierało mi się z weekendu ponad tonę i jak nie pójdzie za minimum 700zł to też będę wygaszał.

Lepiej to na pewno nie będzie, u mnie w okolicy masa osób dopiero po 2 zrywy zaliczyła. Na dodatek doszły mnie słuchy, że na popowodziowych ogór już dochodzi. Także widoki niewesołe, a wątpie, czy tak dużo osób da sobie spokój. W 2007r kto przetrzymał dołek to w sierpniu sobie odbił, teraz chyba nie ma szans już na odbicie się od dna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 10 sierpień 2010 - 21:14

Ja będe miał jutro chwilę prawdy, uzbierało mi się z weekendu ponad tonę i jak nie pójdzie za minimum 700zł to też będę wygaszał.

Lepiej to na pewno nie będzie, u mnie w okolicy masa osób dopiero po 2 zrywy zaliczyła. Na dodatek doszły mnie słuchy, że na popowodziowych ogór już dochodzi. Także widoki niewesołe, a wątpie, czy tak dużo osób da sobie spokój. W 2007r kto przetrzymał dołek to w sierpniu sobie odbił, teraz chyba nie ma szans już na odbicie się od dna.

Dzis cena na Bronkach troche podskoczyła. 1.20 za drobnego. Znajomy mowił ze w okolicy zakroczymia wielu rolników juz nie zrywa ogórków. Ale tak jak mowicie jest duzo pózniejszego ogórka. Ale z koncem wakacji nastana chłodniejsze noce i ogórek nie bedzie juz tak szybko dorastał. No i bedzie go mniej. W sumie to g*wno wiemy, wszystko zalezy od pogody ;O

#272 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 06:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn znowu wysłałem w nocy 2 tony na wrocław.zobaczymy.nie pryskam na mączniaka bo to chyba nie ma sensu.teraz ma być znów gorąco to raczej nie podskoczy.ja zawsze przycinałem na ogórku we wrześniu ale teraz trzymać i wychodzić na zero żeby potem nie wiadomo co to chyba nie ma sensu

#273 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 21:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn No i w Sandomierzu klapnął, w poniedziałek jeszcze koło złotówki, wczoraj sprzedałem korniszon po 0.8zł, kiszeniak po 0.65zł i średniak po 0.40zł. Dziś niesprzedawalny, giełda zawalona ogórkiem, ludzie zwożą na skup po 50 groszy. Wiele osób kończy rwanie, bo przy tych cenach to nawet za robotników się nie zwraca. Ciekawe jak osobówkarze, bo tych od groma.

Opryski wstrzymałem, jeszcze pociągnę chyba coś w przyszłym tygodniu, bo w detalu jeszcze jakoś schodzi. A później gorczyca.

Takie porównanie handlu:
Detal: 500kg, utarg 800zł. - w tym masa grubasów, nawet krzywulce po 80gr schodzą.
Hurt: 1tona, 640zł. - prawie sam drobny :/

I po co siać 2 hektary, jak można jeden i te same pieniądze wziąść :/

#274 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 22:01

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn i ja sprzedaje w detalu po 2 zł za drobnego, zalezy jeszcze ja kasiasty klijent to po 2,5 zł. Mam 0,4 ha i raz w tygodniu biore jakieś resztki do skupu tak z 200kg w tym krzywy i wielki, reszta odchodzi z domu (dobra reklama i klijent jest) plus zaopatruje dwa sklepy, gdzie właściciele to naprawde jakich ze świecą szukać bo płaca dobrą kase. Detal jeszcze ze dwa tygodnie i pewno koniec sierpnia pojademy z Rondupem i po sprawie, będzie sie można zająć na spokojnie wykopkami ziemniaków. Jak dla mnie rok nienajgorszy, ale to tylko dzięki temu, że sprzedaje w detalu. Co do stoisk w przyszłym roku to planujemy z kumplem obstawić 3 okoliczne miasta i podzielić się uprawą kolejnych warzyw, bo jakby nie patrzeć to jest niezła alternatywa, tymbardziej, że ludzie coraz bardziej zaczynają bać się o swój zadek i wolą jednak sprawdzone źródła :) Pozdrawiam

#275 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 09:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn No i dołka ciąg dalszy. W sobotę w Sandomierzu zostało na placu tony ogórka. Ja próbowałem zepchnąć ostatni zryw, efekt 6-9 po 60gr, 9-12 po 40gr. Ale duża zasługa, że z kupcem już lata handluje, a towar miałem najładniejszy na placu. Najdrobniejszy sort na rynku (-6) nie zainteresował nikogo, przez pół dnia zapytało z 6 osób, cena 80gr chyba wydawała się nieatrakcyjna. Chyba szczęścia nie miałem, bo ponoć w czwartek drobny dało się sprzedać po 0.7zł, a małych korniszonków szukał kupiec i był gotów 1zł zapłacić, ale nikt nie miał.

Cóż, nie ma sensu tego ciągnąć, w poniedziałek wywiozę resztki i pół hektara pójdzie spać, drugie pół jeszcze chwilę pociągnę, bo na detalu w ubiegłym tygniu zeszło mi jeszcze ponad 2 tony.

A na skupach ceny 0.40zł, 0.15zł. O dziwo ludzie wożą. Nie wiem jak im się opłaca, nie licząc odsortu krzywych, grubych itp. tygodniowo z hektara zbieram do 5 ton. Przy ostatnich cenach wyszedłem średnio 60gr, robocizna własna i najemna to około 1500zł, dochodzi paliwo, placowe, opakowania, amortyzacja sprzętu itp. Zostaje do 1000zł/1ha/1tydzień.

Po 6 tygodniach sezonu nie mam ochoty za psie pieniądze robić. Z jesiennego siewu wprawdzie tylko nasiona odbiłem, bo sprzedałem 4tony/1ha. Ale z wczesnego zebrałem już około 20ton/1ha a średnia cena 1.5zł/kg. Plon niespecjalny, ale gdybym porwał jeszcze ze 2 tygodnie, nie rwał drobnicy i miał liberalniejsze wymogi co do kształtu to ponad 30ton by stukneło. Pieniądze porównywalne z zeszłym rokiem, choć obsiałem areał większy o 25%. Kompletna porażka to eksperyment z jesiennym obsiewem.

Temat zamiera, chyba już każdy pokończył sezon, lub zasuwa sam, bo nie ma za co ludzi najać przy tych cenach ;[
Do przyszłego sezonu, bo na 200% musi być lepszy.

#276 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 13:45

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn mi trochę susza opóźniła zbiory i dopiero teraz zaczyna się zbierać na dobre.ale już mi się nie chce bo opłacalność niska ale szkoda zaorać.w tym tyg urwałem 6 ton z tego dziś zostało z 800 kg sałaty.ja do 6 cm gonię po 2 zł a do 8cm po 1.6zł.taki do 12cm 1zł a sałaciak 0,30 i daję ją w komis.ale jeszcze nic nie odebrałem zwrotu.i mam równo posortowane.a mały ogórek to tylko czesi kupują.ludzi mnie kosztowali w tym tyg 1300 zł.do tego moja robota i wszystkie inne koszty.mi w tym tyg zostało w kieszeni jakieś 3000 ale ja rwę dużo małego.za rok na pewno będzie lepiej bo nie będzie tyle ogórka nasiane.ja napewno 2 ha zrobię bo na samolot mniej to nie ma sensu.w zeszłym roku było dobrze.

#277 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 17:09

mi w tym tyg zostało w kieszeni jakieś 3000 ale ja rwę dużo małego.

No to porównywalny wynik do mojego, bo z hektarowej plantacji też odłożyłem coś około 3tys., ale tylko dzięki z wpływom z detalu. Dlatego handlu w hurcie nie mam zamiaru ciągnąć.

A jak tam wygląda użytkowanie tego samolotu. Lżejsza robota dla zbieraczy, bo o traktorzyste nie pytam?? ;[

#278 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:01

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja mam dwa hektary.w detalu mało sprzedaję bo nie mam czasu.góra 150-200 kg na dzień z domu.a cena nieznacznie większa jak w hurcie.
a co do samolotu to nie ma problemu z ludźmi.jak na początku zbierania zawsze jest na godzinę to się obijają.a potem na samolocie muszą zapychać bo się czepiam jak zostawiają.tempo 100-180 metrów na godz teraz.ostatnio z nimi leżałem na jeden przejazd to nie zazdroszczę.ale wszyscy wolą samolot jak wiaderka bo się leży.kobity to na piersi narzekają tylko.po za tym rozstaw mam 150 cm więc jest zarośnięte i nikt nie niszczy pędów.minus jak zostawi ogórka to już nie wróci bo nie zdąży.a traktorzysta to ja.a wolę przerzucić 10 ton ziemniaka niż siedzieć 8 godz w traktorze który stoi prawie w miejscu.a teraz jak zacznie dobrze sypać to 60 metrów na godz.

#279 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 21:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam, jak dlugo planujecie zbierac ogoreczki? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 12:32

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja zbierałem we wtorek.ostatni raz w tym sezonie.nie ma sensu trzymać bo cena i tak nie poszła w górę