Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#241 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 26 lipiec 2010 - 17:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn cena ogorka jest taka ze szkoda poruszac ten temat wiec moze troszke od niego odbije moze mi ktos podpowie w czym problem bo moje ogorki (sonata i partenokarpny componist) rosna jak szalone chodzi mi o wrost roslin partenokarpne przy rozstawie rzedow co 2 m juz zlaly sie w jedna calosc a sonata w wielu miejscach tez jest to probleb bo zbieram je recznie i niestety ale sa troche w trakcie zbiorow wygniatane deptane itp w ubieglym roku tez bylo podobnie ale dopiero pod koniec sierpnia wiec przez wiekszosc okresu zbiorow bylo ok czy moze tez na swoich polach tak macie i tak ma byc czy cos zchrzanilem ogorki byly dosc mocno nawozone przed siewem uprawiam ogorek dopiero 2 rok wiec sie nie znam moze tak ma byc mam nadzieje ze sie nie wyglupie tym postem prosze o jakies podpowiedzi od bardziej doswiadczonych chetnie wykozystam je za rok :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 07:22
  •  

#242 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 04:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Widać, że początkujący jesteś. Co do cen, to aktualnie nie jest źle przy takim poziomie zasiewów. W 2007r. przez pierwsze pół sezonu cena oscylowała wokół 60gr za konserwowego, a zejście było niespecjalne. Dopiero, gdy część osób dało sobie spokój i plantacje poszły spać nadrabiało się straty.

W tym sezonie szczyt wszystkiego, to że ktoś ogóry z Włocławka przerzuca do Sandomierza :)

Co do wzrostu, po części odpowiedziałeś sobie sam. Raz, to mogłeś je przenawozić. Dwa, to warunki atmosferyczne. Nie wiem jak u ciebie w regionie, ale ogórek jest strasznie ciepłolubny i przy temperaturach oscylujących wokół 30stopni przez ostatnie dwa miesiące rozrasta się bardzo szybko, jeśli tylko nie braknie im wilgoci.

#243 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 11:04

W tym sezonie szczyt wszystkiego, to że ktoś ogóry z Włocławka przerzuca do Sandomierza :D

Tutaj koło Włocławka globalny rynek ogórka się zapchał :D
Skupy biorą od swoich, rynki zawalone...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 12:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Co do rozrostu ogorka to wydaje mi sie ze jesli maja intensywny kolor to za durzo azotu a malo potasu i fosforu a pozatym w okolicy kowala gdzie sie nie spojzy to ogorki niema co sie dziwic karzdy szuka kasy w okolicy wloclawka ida narazie korniszon reszte do rowu widze ze ludzie rwom codziennie wiec jusz niekture plantacje sie sypiom a sonate sieje co dwa metry i jusz sie polaczyla niema gdie wejsc a sialem 06-06 2010 asz sam sie dziwie
Oprysk siarczan magnezu dobrze wplywa na kwiat bynajmiej praktykuje :D

#245 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 16:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Teraz nie ma już co rwać codziennie, 3 dobę temperatura oscyluje wokół 14-15 stopni, od jutra będzie skok cenowy na giełdach. U mnie plonowanie spadło o ponad połowę, nawet zastanawiam się czy nie poczekać 3 dobę ze zrywem, bo tylko wachluje się krzaki a nic w skrzynkach nie przybywa.

Może matka natura uratuje trochę sytuację, bo przy wyższych temperaturach wszystkie rynki byłyby zasypane ogórkiem, a duża cześć plantacji dopiero startuje.

Co polecacie na wciorniastka?? Coraz więcej trafia mi się uszkodzonych ogórków, w tamtym tygodniu poszedł talstar, teraz chcę poprawić talstar lub czymś innym??

#246 Share semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:25

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn 3 doby to troche chyba za duzo... zwlaszcza ze dzisiejsza noc ma byc chyba cieplejsza ja tez mam problem z wciorastkiem 2 razy poszedl talstar i 1 karate zeon ale chyba z sasiednich pol przylatuja i pewnie w przyszlym tygodniu cos znowu bede kombinowal no i karate raz ze tanszy a 2 ze po nim jakos dluzej zadnej mendy nie widzialem na polu

#247 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:24

Co do rozrostu ogorka to wydaje mi sie ze jesli maja intensywny kolor to za durzo azotu a malo potasu i fosforu a pozatym w okolicy kowala gdzie sie nie spojzy to ogorki niema co sie dziwic karzdy szuka kasy w okolicy wloclawka ida narazie korniszon reszte do rowu widze ze ludzie rwom codziennie wiec jusz niekture plantacje sie sypiom a sonate sieje co dwa metry i jusz sie polaczyla niema gdie wejsc a sialem 06-06 2010 asz sam sie dziwie
Oprysk siarczan magnezu dobrze wplywa na kwiat bynajmiej praktykuje :D

Z jakich okolic kujaw jestes? :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#248 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 04:53

3 doby to troche chyba za duzo... zwlaszcza ze dzisiejsza noc ma byc chyba cieplejsza

Po tym ochłodzeniu część plantacji tak opóźniłem i za bardzo nie podrósł, zryw wyglądał jak ostatni co 1.5 doby, ale urwałem tylko 70% tego poziomu.

U mnie cały dzień dzisiaj leje i nie ma co liczyć na temperatury większe niż 15 stopni, dopiero jutro w dzień jest szansa na 20.

#249 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:24

Z jakich okolic kujaw jestes? :D

Kruszyn chocen Lubien kuj w tych okolicach mam ziemie :D

U mnie zbior byl w wtorek Sialem 0606 Dzis mialem zbierac ale odmowilem bo niema co i w polu bloto Zauwarzylem ze ogorki maja duzo kwiatow meskich a na sonate to dziwne Jak obserwuje to na ten obsiew to i tak nie jest zle Bo gdzie nie spojzec to ogory :D

U mnie zbior byl w wtorek Sialem 0606 Dzis mialem zbierac ale odmowilem bo niema co i w polu bloto Zauwarzylem ze ogorki maja duzo kwiatow meskich a na sonate to dziwne Jak obserwuje to na ten obsiew to i tak nie jest zle Bo gdzie nie spojzec to ogory :D

#250 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 15:25

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Widac ze sezon ogorkowy sie skonczyl lub kazdy kase trzepie i niema czasu pisac a chcialem zobaczyc jaka sytuacja w polsce z cenom ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn znajomy mówi że zaraz kończy ogórki w tym sezonie.może więcej osób tak zrobi to cena podskoczy.jak na razie kicha.dziś mój ogórek jest na giełdzie we wrocławiu.może cena trochę lepsza będzie bo dziś na całym zachodzie pada.no i na razie będzie chłodniej.zawsze do końca września rwę więc i w tym roku pewnie tak będzie.

#252 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:40

Widac ze sezon ogorkowy sie skonczyl lub kazdy kase trzepie i niema czasu pisac a chcialem zobaczyc jaka sytuacja w polsce z cenom ;)

Na południowym-wschodzie po kilku dniach upalnych ponownie się wysypał, rynek zawalony. Już czuć ochłodzenie, zobaczymy jak długo się utrzyma. Upałów narazie brak, także podać i popyt może ustabilizuje się na rozsądnym poziomie.

Ja rwę conajmniej jeszcze 2 tygodnie, narazie plantacja trzyma się dobrze.

#253 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 11:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ogorka dopiero zaczynam rwac jutro ludzie Dzis bylem pod leczyca na skupie 80 I 30 II 15 III gr i biorom od swoich Gdzies napewno upchne bo nigdy jeszcze towaru nie wyrzucilem ale czy wyjde z tym puznym siewie- na swoje.......... Rwalem dwa razy I i zostalo mi na paliwo teraz przetrzymalem tydzien zobaczymy jak bedzie kicha to jak wruca sie koszty talezuwka i cebula na zime za darmo worow nie bede przewalal ;)

#254 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 17:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Cena ogórka spadła na Broniszach 80gr mały. Z traktu w Warszwie wszyscy kwasiarze się po zakwaszali jednym słowem d*pa z ogórkiem. Sam mam problem bo jeszcze miesiąc zbiorów u mnie

#255 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 00:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zapomniałem o cenach, w środę sprzedałem po 1zł mały (-6 i 6-9), 50gr średniak(9+). Może utargowałbym więcej, ale część przetrzymywałem już od soboty i nie było z czym zwlekać. Po ostatnim wysypie rynek wyczyścił trochę skup TIRa na kwaszarnię.

A na Ukrainie 0.40-0.50 eurocentów/kg :/

#256 Share Wrath

Wrath

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 17:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn południe świętokrzyskiego to jest masakra skupować już nie chcą a jak ktoś łaskawie kupi 0,4-0,5 zl a ogórka jest od h...a

#257 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 19:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ano co się dziwić taka jest mentalność polskiego chłopa (w sumie to nie ma się co dziwić bo każdy by chciał zarobić parę groszy bo czasy ciężkie)W zeszłym roku cena była extra to w tym każdy nasiał ogórów gdzie się tylko dało i teraz mamy co mamy. Ja na szczęście w tym roku nie zasiałem wcale i nie mam tego kłopotu ale wam współczuje bo robota przy ogórkach to jedna z najcięższych w warzywnictwie.
pozdrawiam
Ps Na zjazdowej w Łodzi "I" nawet poniżej złotówki podobno nie można podać.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#258 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 05:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn No nikt się nie dziwi, już zimą były sygnały, że tak będzie wyglądał sezon. W tamtym roku ziemniak za grosze, a teraz po złotówce. Nie wierze, że to tylko nieurodzaj. To samo kapusta. Ale głowa do góry, w przyszłym sezonie ponownie ceny będą się zaczynały od 1.5zł, kapusta i ziemniak będą zalegały na placach za grosze ;)
Uprawiam ogórki nieprzerwalnie od 2005r, przeżyło się 2007r, który był jeszcze gorszy, damy radę i teraz.

Wrath, w jakiej miejscowości świętokrzyskiego takie ceny??

#259 Share Wrath

Wrath

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 10:23

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn koniecmosty powiat buski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 09:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam w czwartek urwalem 2.5t mixsa i popc nolem go po 0.50 gr ale zaczyna sie problem z kanciastom plamistosia przeiosla sie na ogorki i sporo sie odrzuca nawed niema jak opryskac woda stoi w ogorku ;) Morze uda sie jeszcze z 2 zrywy i koniec taalerzowka po koszta wyjdzie :D