Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#221 Share nowicjuszka555

nowicjuszka555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 11:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn uprawiałam w ubiegłym roku atlantis- owocował dobrze chociaż rośliny ogólnie wyglądały nie ciekawie przy dwóch pozostałych odmianach,a pod względem plonu, ogólnego wyglądu i kształtu najbardziej podobał mi się atomic F1.
w tym roku na jednym polu mam sonatę i octopus- krzaki obydwu odmian pięknie rozrośnięte ale będę zbierać 1 raz około soboty a na drugim cabaret i karaoke -plonują super tyle że to małe pole, posiałam na próbę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 14:01
  •  

#222 Share surik

surik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 15:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn z tego co widzę to bardzo tanie są ogórki... ciekawe czy faktycznie cena poskoczy.
orientuje się ktoś może gdzie można ostawić ogórki w świętokrzyskim?

#223 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 09:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam po przerwie W tym roku zasialem sonate na 1 ha Jak wspominalem mialem ruzne odmiany i tez szukan dobrej wczesnej odniany :D Ciekawe jak na tym wyjde bo zasialem 06-06 na polu o niskim polorzeniu i bez dostepu do wody Narazie rosna pieknie i wiec znow sonata mnie nie zawiodla Zbierac zaczne za dwa tygodnie bo ona jest puzna narazie czekam na deszcz :D i pewnie sie niedoczekam
Jesli chodzi o weze to na 30 arow to beczkom by nawozil ja mam durzy opryskiwacz i weze lub bym pokompinowal z przyczepom aseminacyjnom lecz wiem z doswiadczenia 5 lat- ze w taki upal trzeba by lac 24g na dobe I panowie nie oszukujmy sie zeby rosly ogorki potrzebny jest mikroklimat - odpowiednia wilgotnosc powietrza Rozmawialem z kolegom ktury leje wazywo jak narazie to tylko beton w plu sie zrobil a gdzie deszczownia z gory polala ogorka to mu sie posypaly B)

Co do ceny jesli jest po 1,50I ok 1,0II i 0,40III to nie jest zle przy plonie 20t a to niski plon :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn [quote name='bizonbs' date='15 July 2010 - 11:24' timestamp='1279182247' post='536992']
Będzie w tym roku cena bo Bułgaria i Rumunia stanęła i nie mają skąd dowozić. Po prostu ich zalało i nie mają skąd ściągać z zagranicy. Bo jak zaczęli wozić to już było kiepsko, ale cały czas obecnie idzie cena do góry i miejmy nadzieję, że tak pozostanie

no niestety u mnie koleś na skupie zszedł z 1,20 na 1,00 i grubego z 0,50 na 0,30 a jak tam u was cena się trzyma? śledziłem ceny giełdowe to wszędzie ogórek stał 1,20

#225 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 09:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U nas na kujawach wczoraj zaczely sie skupy 1,40I ,1,0II 0,50III i towaru nie za duzo warunek oni sami sortuja a to ma duzo do zyczenia duzo I idzie do kwasa

#226 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 06:38

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam wszystkich wiecie może czy kwasiarze biorą nadusha bo ja mam problem u nas boja się go skupywać. i kwasiarzy dwóch mi odmówiło tylko nie wiem czy boja się bo nowa odmiana czy faktycznie musi być bardzo podłużny. Wiecie coś na ten temat bo ja mam problem sprzedać. U nas za wiele w terenie nie ma ogórka. ale wymagania kwasiarzy to jakaś paranoja!

#227 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 12:48

Witam wszystkich wiecie może czy kwasiarze biorą nadusha bo ja mam problem u nas boja się go skupywać. i kwasiarzy dwóch mi odmówiło tylko nie wiem czy boja się bo nowa odmiana czy faktycznie musi być bardzo podłużny. Wiecie coś na ten temat bo ja mam problem sprzedać. U nas za wiele w terenie nie ma ogórka. ale wymagania kwasiarzy to jakaś paranoja!

A co to za ogorek jak wyglada bo na skupach sortuja i jak jest beczka to jest tanio lub idzie do kretki na salatki po 0,30gr :D

A co to za ogorek jak wyglada bo na skupach sortuja i jak jest beczka to jest tanio lub idzie do kretki na salatki po 0,30gr :D

#228 Share surik

surik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 10:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam! jak się u Was kształtuje cena? u mnie za tydzień dopiero będą ogórki. obserwuje notowania z giełdy a tam cena gruntowego spada teraz 0,8-1,20.

#229 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W Sandomierzu na rynku hurtowym mały 1-1.2zł, średniak niesprzedawalny :/ a prawdziwa podaż jeszcze przed nami.

#230 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 07:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn wloclawek 1,10I 0,80II III nie biorom :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn targpiast we wrocławiu do 6 cm wyciągnąłem 2.5,do 9-1.5, do 12-0.7 powyżej 12 nawet nikt się nie zapytał.

#232 Share maniak99

maniak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 17:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn chcąc oddać na skup ogórki ja należy je segregować? jakie wymiary muszą mieć? chodzi o to żeby przyjęli

#233 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:21

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zalezy jak kto skupuje napierw trzeba sie upewnic jaki kalibrarz odbiorca wezmie Wiozlem mix do 12 cmm a niektuzy wymaga sortu do6cmm do 12cmm i powyzej salata jak niema towaru to i kszywe biorom nazywaja u nas to zkretkom :)

#234 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 lipiec 2010 - 08:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja jak dawałem na skup to sortowali 4-7,5-8,6-9,9-12,9-12 gruby,12-15,powyżej 15.wszystko dawali na niemcy.a teraz sortuję na giełdę do 6,6-8,8-10,9-12,9-12 gruby,12-15 powyżej 15.tak mam ustawiony sortownik.mam po dwóch zbiorach ok 900 kg/ha.w końcu spadł deszcz

#235 Share maniak99

maniak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 10:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn cena ze wczoraj woj świętokrzyskie, spółdzielnia: 6-9cm 0,80gr, 9-12cm 0,15 gr

#236 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 11:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Po ostatnim wysypie trochę się przetkało i ceny drgnęły do góry. Teraz znowu się posypie, ale od niedzieli ma się ochłodzić i wróci wszystko do normy.

U mnie na całego plonuje już siew z 25V. Uśredniając z wczesnym, plon około 8.5tony/ha. Rynek zbytu narazie drożny i nie zawodzi, średnia cena około 1.70zł. Zapowiada się dobry urodzaj, no chyba że ochłodzenie się przeciagnie, a w sierpniu całkowicie się załamie pogoda.

#237 Share maniak99

maniak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 13:25

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a skąd jesteś? pytanie do SlawekSS86

#238 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:18

a skąd jesteś? pytanie do SlawekSS86

Okolice Sandomierza.

#239 Share maniak99

maniak99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 05:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn to gdzie je sprzedajesz? na giełdzie czy w jakimś skupie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 09:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Różnie, parę ton tygodniowo w sezonie na własnym punkcie detalicznym. Nadwyżkę na rynku hurtowym. No i część wędruje do rowu, głównie przeroślaki, choć wysypałem też już raz średniaka.

Nareszcie chłodek, łatwiej będzie o mniejsze sorty, bo przy tych upałach to 48h wiązało się z przerośnieciem ogórka. Wczoraj kilka godzin spóźnienia przez deszcz i już pogorszyły się proporcje, a zryw rzędu 1.6-1.7tony/ha.