Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 18:06

Jak obecnie wygląda cena na zjazdowej korniszon i kiszeniak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 16:14
  •  

#2322 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:01

Chronicie swoje plantacje przed mączniakiem przy takiej cenie? 

#2323 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:03

laryy co to za odmiane masz że tak plonuje? U nas mamy 6-7 arów i może ledwie z 500kg zebrane.. Fakt że połowa krzaków jakaś gówniana wcale nie porosła ale nawet jakby to porosło to powiedzmy byłoby 2x tyle to tona. To w porównaniu do Twoich to bieda ;)

odmiana to platine pierwszy zbiór 24czerwca na czarnej folii i fertygacja tez mi z25 procent wyleciała Koszty na 10arów takie jak byś za sial na dziko 40arów ale plon tez exstra i jak będzie wiarę cena to powinno jeszcze sypać 3może 4 t ale pogoda pokarze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja krople co 5dni jeszcze może jest nadzieja ze cena drygnie;) od jutra ogórka wale do chłodni te 2tygodnie wytrzyma bo nie mam zamiaru sprzedawać za grosze wole go przy orac

#2325 Share pawel-wod

pawel-wod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 23:10

odmiana to platine pierwszy zbiór 24czerwca na czarnej folii i fertygacja tez mi z25 procent wyleciała Koszty na 10arów takie jak byś za sial na dziko 40arów ale plon tez exstra i jak będzie wiarę cena to powinno jeszcze sypać 3może 4 t ale pogoda pokarze

ja tez planuje na następny rok platine tak z 20 ar i do  tego anya 10 ar . ale to sieje pod siebie i żonę bo nie ma sensu zatrudniać ludzi tylko to co samemu się zbierze tak więc liczę że 7 ar samemu na dzień powinno się zebrać 300-400 kg jedynki . nawadnianie też do tego tak że i w krople pójdzie bo nie ma sensu karpenogenne siać bez wody . jak widze co niektórzy posieja nie wiadomo co i późnirj narzekają że plonu nie ma ale ma super odmiane to co sąsiad ale nie da pod korzeń to co sąsiad trzeba się liczyć z kosztami że na 30 ar ogórka nakład jest jakieś 3 k zł

#2326 Share lukeX

lukeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 07:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U nas w okolicy są osoby które mają po kilka ha ogorka i w tym tygodniu przestaly zbierac.Ja rowniez pomimo ze plantacja wyglada super i pewnie gdyby kontynuowac opryski i nawadnianie pociągnela by spokojnie do polowy wrzesnia.A jak Panowie u Was cena w skupach ?

#2327 Share Ziomek111222

Ziomek111222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 07:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja do końca tygodnia co na giełdy to na giełdy co na kiszarnie to na kiszarnie i chyba koniec zbierania. Skupy juz powoli zapchane.

#2328 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:01

A dobra jest do kiszenia? Może spróbuje za rok ze 2 rządki, zobaczę co wyjdzie. 

#2329 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jakie ceny u was u mnie po 1 i 0'30 zł Jak każdy będzie nawadnianie na przyszły rok będzie cena startowa konserwy 0'6gr bo trochę po Polsce Jeżdżę to w tym roku nie brakowało plantacji 6hektarowych a nawet 40ha jak takie firmy zainwestowali w folię i nawadnianie i maszyny to oni nie zuca tego w jednym roku i oni w tym roku zapchali rynek i na kolejne lata wcześnie nie widziałem tyle hektarów ogórków?

#2330 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 13:24

Ja także kończę z ochroną ogórka, ewentualnie połowę plantacji postaram się pociągnąć bo druga polowa już na wykończeniu. Cena niska.. 80 gr ostatnio plon 200 kg drobnego z 23 ar. Rok kijowy, ciekawe jak będzie wyglądał następny. Sadził ogórka będę, ale w jakiej ilości? Nie mam pojęcia. Wiecie może jakie ceny ogórka dzisiaj w skupach? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 13:40

Dziś 0.8zł i 0.1zł.

#2332 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 13:50

Ooo.. czyli sałaciak już nawet 20 gr nie warty.. W takim razie to lepiej wyrzucić go w pole bo 10 zł za 100 kg.. masakra..

#2333 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 14:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ruben dopiero niedawno zacząłeś zbierać a już na wykończeniu masz plantacjie? Jak dla mnie dobry rok

#2334 Share czpat99

czpat99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 14:25

Ja w tym roku na próbę zasiałem 2a niecałe, nasiona kupiłem w torebeczkach po 5gram :P takie ogródkowe bo chciałem zobaczyć co z tego wyjdzie :D to muszę wam powiedzieć że jest piknie, co 2 dni muszę zbierać, a nawet przy obecnej pogodzie u mnie to warto by było je przeglądać codziennie bo odrzucam po 10-15 kg takich "byków" (pierwszy zbiór) a teraz też sałatkowe wyrzucam (5-10kg) bo tylko małe 6-12cm sprzedaje i takich co dwa dni mam 20-25kg. Tylko saletry przed siewem posypałem z 7-8kg na te 2 ary i jakoś rośnie, jutro trzeci zbiór i zobaczymy jak to będzie. Jak narazie 50kg małych sprzedane ;) 

#2335 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 14:34

Zbieram od 2 tygodni czos.. wiem mało, pryskane ostro na mączniaka nie były. Tam było śremskich trochę dlatego tam tak siadło bo one słabe są.. 2/3 plantacji mam dobrą, wypryskać i ogór będzie jeszcze rósł trochę. Tylko pytanie czy warto przy cenie 80 gr i plonie 200 kg drobnego z 23 arów..

#2336 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 28 lipiec 2016 - 15:13

Jezeli  jeszcze liscie nie sa zolte to powinien podzialac

#2337 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:12

Mi dziś minęło 7 tygodni od pierwszego zbioru i plonują jeszcze ładnie ale bardzo dobrze mi się regenerują ogórki,na razie zbieram bo z 16 arów co 3 dzień zbieram 700 do 800kg w tym 180kg grubego no i w drobnym jest dużo przerośniętego ale wszystko idzie.Zobaczę jaka cena będzie bo myślę żeby przestać już zbierać,dziś ładnie popadało to znów nowych pędów pójdzie.U mnie już w większości plantacje pousychały ludziom .

#2338 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:26

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Robo a jak lazuryt się zregenowal bo pisałeś ze masz ta odmianę ja dziś z 8 rzędow po 120 m zebrałem 330 kg wtym. 50 gruby a reszta konserwa plantacja ładnie się rozrosła pełno młodych biczy i kwiatu

#2339 Share lukeX

lukeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 16:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U mnie problem ogorka rozwiązał sie sam...5 minut i grad zalatwil mi wszystkie warzywa.10ha warzyw(pomidory.papryka,kapusta)...

Załączone miniaturki

• received_10207726105364706.jpeg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 17:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Gdzie taki opad gradu spadł ?tylko współczuć to jest najgorsze jak się narobisz cały sezon przyjdzie 5min i nie ma .