Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share nvojas

nvojas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 13:40

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam,koledzy u was tez dzis ogorek 6-10 0,70zl a gruby 0,20zl?chyba przestawie sie na grubego przynajmniej cena stala. Kazimierza Wielka Świętokrzyskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 13:53
  •  

#2302 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 26 lipiec 2016 - 14:13

Witam,koledzy u was tez dzis ogorek 6-10 0,70zl a gruby 0,20zl?chyba przestawie sie na grubego przynajmniej cena stala. Kazimierza Wielka Świętokrzyskie

Poważnie z tą cena? Ja dzisiaj narwałem i co.. i cena już spada? Wiecie może jak na giełdach? np Sandomierz, karków? Bo mam jechać.

#2303 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 14:28

No własnie uszom nie wierzyłem jak zadzwoniłem na skup a mi baba mówi, że dzisiaj po 40gr. To co dwójke za darmo biorą? Przez jeden dzień cena o 1zł by spadła? Tragedia, to te pare kilo co mam to szkoda jechac bo na paliwo ledwo sie zwróci.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2304 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 14:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn 80gr drobny gruby bez cenny wysypalo ogorka hahah. krakow zalany ogorkiem

#2305 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 16:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn I bardzo dobrze mniejsza konkurencja na przyszły rok ja z 10arów do tej pory uzbieralem 3700kg i średnia sprzedany po 1.3 zł a teraz mogę go przyorac żeby poplon jeszcze urosną ;)

#2306 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 26 lipiec 2016 - 17:28

okolice  złota pińczowska  0,80

#2307 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 17:45

Kraków zawalony towarem bo normalny handel tylko do jutra wieczora, potem wszystkie drogi pozamykane do poniedziałku można jeździć tylko 0.00-6 rano

#2308 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 17:59

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn W poniedziałek dopiero doj**ia towaru haah ... fakt mniejsza konkurencja ja na przyszły rok siejie 5h

#2309 Share haratac

haratac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 20:54

tej nocy mało co towaru na rybitwach i cena 1.50 - 2zl i tak powinno byc bo ogorka malo co a jak sie slyszy ze te skupy i przetwórnie za darmo by brali to tragedia co sobie oni wyobrazają ze sra sie ogórkami czy co

#2310 Share pawel-wod

pawel-wod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:29

ja mam jutro rwac ale u mnie to juz siadły że 2 zbiory , ale pasowało by tak żeby w jeden rok ogórka nie było żeby przetwórnie nie miały zysku i wyzysku to by nauczyło .ale co chłop jest głupi . bo jak wsiał to musi zebrać a jak zbierze to szkoda wyrzucić i jak w jeden rok płaci to na następny rok myśli że sie nachapie i wsieje nie 2o ar tylko 2 hektary i wiadomo cena spada , ale bardziej mnie wkurza że ogórek czy inne warzywo u chłopa po 50 gr a w sklepie po 2,50 zł 

u nas dziś z tego co słyszałem to po 80 gr okolice wiślicy świętokrzyskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share musialaleksandra

musialaleksandra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2016 - 08:36

Skalbmierz 0,80 maaasaaakraaa :D

#2312 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 11:12

Bronisze ogórek drobny sprzedają nawet po 0,5 a sałaciak kto ile da. 500 kg wróciło do domu

#2313 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 11:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Siejcie więcej ogorek w tym roku powinien być 20gr wogole wszystko powinno być nie droższe niż 20gr wtedy dali by sobie spokuj drobni pseldo rolnicy i emeryci bo taki jeden z drugim posieja po 20 a a pozniej niewiedza co z tym zrobić.Jak siac to trzeba mieć plan od początku zasiania do sprzedaży co z tym zrobić. A nie ze zasieje może się uda narwancy i napalency klepka biedę i będą klepać bo co z tego że Unia dała nowe traktory jak nawet nie mają ich gdzie postawić Ale co tam sąsiad ma to ja też nie będę gorszy Polska Wieś jest w tyle dalekooo za Niemcami czy holendrami może młode pokolenie będzie inaczej myśleć chodź patrząc na niektórych to wątpię niektórzy już bordowi od tej wódy i gdzie tu jaka przyszłość .

Ogórki 80gr drobny

#2314 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Co racja to racja u nas to krowiarze się nastawil na warzywa pojęcia zero a każdy jeden po 4ha warzyw ten rok to powinno być za darmo jak ktoś sieje warzywa to taki rok to pestka i tak zarobi bo są stałe klienci. Kto rezygnuje z ogórków na przyszły rok ;)

#2315 Share lukeX

lukeX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:41

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Trochę kolegę Czos poniosło.Ja tu bynajmniej nie widzę winy osób ktore w tym roku posadziły ogórki.To chyba nic złego że kazdy chciałby zarobić.Ja tu widzę bardziej problem polityki w tym kraju bo tak nie może być żeby była taka rotacja cenowa.Początek sezonu 1.8 zl a srodek .0 80zl.Sam sadzę warzywa ale ogorka juz dawno nie mialem i skusil mnie zeszloroczny zysk w granicach 60tys z ha na "czysto"Posadziłem 0.50ha i nie ukrywam że zaluję po to uprawa dosyc pracochlonna (czeste zbiory) a zysk nie jest adekwatny do wlozonej pracy.Po dluzszym zastanowieniu uprawe bedę ciągnac dalej po ogorki dosyc zdrowe i dam in szanse do polowy sierpnia gdy zaczne zbierac pomidory wtedy jak cena nie bedzie zadowalajaca przestanę rwac.Co do postu Pana Czos ja bedąc w Zrzeszeniu gdzie inni czlonkowie od wielu lat zajmuja sie uprawa ogorka mialem plan co z nim zrobie z gory wiedzialem gdzie je bede sprzedawal ale gdyby kazdy znal cene w szczycie sezonu ni3 sadzilby tyle ogorkow.Moim skrommym zdaniem przyszly rok wcale nie bedzie inny bo wielu bedzie myslalo ze skoro w tym roku tanio to bedzię drogo w przyszlym ;)

#2316 Share olszak

olszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:43

Gadacie głupoty. Każdy chce na czymś zarobić. Nie było kasy na mleku to sadzą warzywa bo co mają zrobić ?

Przy dzisiejszej dostępności środków nie ma problemu utrzymać plantacje. Jedyny problem pogoda. W tym roku dopisuje to i cen nie ma bo towaru na rynku pełno.

larry123 nie gadaj że taki rok to pestka. Dla działkowca może i tak bo stanie ze skrzyneczką na rynku i jakoś to sprzeda. A co ma powiedzieć większy badylarz ? Gdzie znajdzie zbyt na 100 czy 200 ton towaru.

#2317 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 13:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Nachapal się w tamtym roku mógł przewidzieć ze ten rok tak będzie bo tak zawsze jest ze jeden płaci a drogi totalne bagno niechcenia

#2318 Share grzeglat

grzeglat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 13:21

Każdy jest kowalem własnego losu. Popieram kolegę Czos w całej jego wypowiedzi. A poza tym to
właśnie tacy ludzie co posiali bo była cena rok temu psują rynek bo pojadą na giełdy i oddają ile kto da a pozatym posiali niewiadomo jakie  odmiany i ktoś kto przerabia ogórka do ręki tego nie chce wziąść.
Ja gdybym nie robił ogórka pod kwasiarza nie zdecydował bym się na uprawę tego warzywa na "rynek".
W obecnej chwili zbieramy co 2 dni ok 2t z 0.5h. I najważniejsze pewny zbyt z domu. Lecz wymagalo to dużo pracy
bo jak mówi ten co od nas odbiera ogórka cena ceną lecz mi chodzi o pewny towar który postoi w beczkach do końca a
nie o to ,że taniej kupię i wywiozę błoto.

#2319 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 13:35

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Masz racjie kolego grzeglat.podajac taku przyklad gdy przyjeżdża na giełdę 30 Żuków z ogórkiem co mają po 300kg to cena nigdy nie wzrośnie bo jeden przed drugim będzie sprzedawał co innego gdyby przyjechaly 3 mastery po 3t niby tonarz ten sam ale jest wielka roznica bo są ludzie którzy szanują swoją pracę a głupi dorobi się ale garba.Ja gdy posprzedaje stałym odbiorcą co mam sprzedać to wjiezdzam talezowka jak do nie sezon udany tonaz nadrobil zysk .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 17:01

laryy co to za odmiane masz że tak plonuje? U nas mamy 6-7 arów i może ledwie z 500kg zebrane.. Fakt że połowa krzaków jakaś gówniana wcale nie porosła ale nawet jakby to porosło to powiedzmy byłoby 2x tyle to tona. To w porównaniu do Twoich to bieda ;)