Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#201 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 lipiec 2010 - 14:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ale pogoda sprzyja więc ogórka będzie mnóstwo a to nie idzie w parze z ceną.ja miałem 7 zł w zeszłym sezonie.teraz będzie 8.a ręcznie to lepiej od kilogramów jak plantacja czysta.znajomy tak robi i ludzie zadowoleni.jak zbierze z 30 kg/godz po 0.40groszy to lepiej na tym wyjdzie.a jak akurat mniej ogórka to ty wyjdziesz lepiej.a szybciej robią.u mnie nie mają wyjścia.samolot jedzie do przodu więc nie można się ociągać.ja mam już takie po 4 cm na pojedynczych krzakach.ale sucho że wszystko leży w dzień.od poniedziałku kopią studnię więc ogórki się ucieszą a ja tym bardziej.ziemniaki miejscami też już leżą.u nas zaczynają szacować szkody suszowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 09:32
  •  

#202 Share SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 21:11

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja jestem po pierwszych trzech zrywach śremianina, w sumie w tym tygodniu plon 3tony/ha. Miałem zamiar rwać narazie tylko większe sorty, ale dopytywali na rynku o konserwę.
U mnie ceny w tym tygodniu rosły z dnia na dzień, dziś stanęły na 2-2.5zł/kg konserwowego i około 1.8zł/kg za średniaka.

Jeszcze z tydzień i zacznę zbierać z drugiego siewu (22-30V), bo narazie plonuje tylko z 8V.

W lipcu myślę, że można będzie odcinać kupony, ale na sierpień sytuacja wygląda nieciekawie. Przynajmniej u mnie w regionie siew ogólnie był opóźniony, a po powodzi na początku czerwca wiele osób zdecydowało się na siew ogórka w miejsce podtopionych upraw. Nadzieja w słabych wschodach, bo doszły mnie słuchy, że nawet na początku czerwca w gruncie nie były za dobre.

#203 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:17

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A u mnie w okolicy Kutna gosc zaproponowal extra cene za kwaszeniak - całe 1,10zl :) a konserwa 1,5zl :) napewno planatatorzy mu dowiozą :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 08:55

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jesli chodzi o zbior i ludzi- to u nas za durzo nie podskoczysz i czasami to musisz zaciac zeby bo zejda z pola i rwij sam on- pujdzie do gminy wyplacze interwecyjne pielenie chodnika za 7 na godzine i ma cie gdzis Jak by mial kto rwac - to sial bym wiecej wazyw Do nas przyjezdza autobus i jak tylko wejdziesz dostajesz 10zl na drobne wydatki i w pole i niema chetnych? Czasem kazdy chce stawke jak w € W tamtym roku zeby miec ludzi to na farjant dalem po piwku bo woleli zbierac pomidory
A koo kutna placi ale nie bieze caly sezn ma malom kwaszarnie i jak jusz 50% zakisi to chcialby wiekszego korniszona a placic za kwasa i odsprzedaz warszawce.......... :)

#205 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 17:12

ale pogoda sprzyja więc ogórka będzie mnóstwo a to nie idzie w parze z ceną.ja miałem 7 zł w zeszłym sezonie.teraz będzie 8.a ręcznie to lepiej od kilogramów jak plantacja czysta.znajomy tak robi i ludzie zadowoleni.jak zbierze z 30 kg/godz po 0.40groszy to lepiej na tym wyjdzie.a jak akurat mniej ogórka to ty wyjdziesz lepiej.a szybciej robią.u mnie nie mają wyjścia.samolot jedzie do przodu więc nie można się ociągać.ja mam już takie po 4 cm na pojedynczych krzakach.ale sucho że wszystko leży w dzień.od poniedziałku kopią studnię więc ogórki się ucieszą a ja tym bardziej.ziemniaki miejscami też już leżą.u nas zaczynają szacować szkody suszowe

Jaki jest teraz koszt wykopania studni?? Bedziesz podlewał kropelkowo czy inaczej??

#206 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 08:44

A u mnie w okolicy Kutna gosc zaproponowal extra cene za kwaszeniak - całe 1,10zl :) a konserwa 1,5zl :) napewno planatatorzy mu dowiozą :)

ja bym sie tak nie cieszył...
u mnie na giełdzie od paru dni konserwa po 1-1,2 kwas po 0,6-0,7
a na lepsze sie nie zanosi, ogórków full...

#207 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 09:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn właśnie miałem napisać że po 1.10 i 1.50 to bym się nie zastanawiał.jak ktoś myśli że w tym roku zrobi fortunę na ogórkach to się raczej myli.chyba że susza da po tyłku.nawadniał będę kropelkowo.a w razie czego puszczę deszczownię.a koszt ok.400-600 za metr zależy kto kopie i ile czekasz.studnia 50 cm średnicy.mnie wyjdzie jakieś 10 tyś

#208 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 14:34

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Mowicie ze ogorkow jest masa, ale jakos nie dostrzegam tego w swoim otoczeniu. No chyba ze w innych rejonach Polski ludzie ponasiewali tam gdzie inne uprawy ucierpialy w skutek wygnicia. Ma cicha nadzieje, ze to pierwasza fala, ktora osłabnie z powodu braku wody - bo wiadomo ze nie wszyscy maja sposobnosc nawodnic swoje plantacje. A o deszczu jak narazie nikt nie wspomina :)
Saszeta, po co Ci taka duza srednica studni?

#209 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 13 lipiec 2010 - 18:30

Mowicie ze ogorkow jest masa, ale jakos nie dostrzegam tego w swoim otoczeniu. No chyba ze w innych rejonach Polski ludzie ponasiewali tam gdzie inne uprawy ucierpialy w skutek wygnicia. Ma cicha nadzieje, ze to pierwasza fala, ktora osłabnie z powodu braku wody - bo wiadomo ze nie wszyscy maja sposobnosc nawodnic swoje plantacje. A o deszczu jak narazie nikt nie wspomina :)
Saszeta, po co Ci taka duza srednica studni?

Pewnie po to zeby wiadro sie zmiesciło ;D no bo jak po wode sięgać ;D

żarty, żarty ;D

na Broniszach dzis ładny ogórek po 90 gr :)
wydaje mi sie ze to głównie wina pogody bo wszedzie dochodzą i trzeba codziennie zbierać.
No bo jeszcze 4 dni temu na tym samym rynku ogórek był po 3 zł :)

#210 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 18:43

właśnie miałem napisać że po 1.10 i 1.50 to bym się nie zastanawiał.jak ktoś myśli że w tym roku zrobi fortunę na ogórkach to się raczej myli.chyba że susza da po tyłku.nawadniał będę kropelkowo.a w razie czego puszczę deszczownię.a koszt ok.400-600 za metr zależy kto kopie i ile czekasz.studnia 50 cm średnicy.mnie wyjdzie jakieś 10 tyś

łe, tak samo myślisz jak ja, woda sie znajdzie na 30'stym metrze i bedzie happy, jak sie okazało odwiert próbny za 2000zł poszedł i do 50m nie było nic, w drugim miejscu na 75 metrze woda jest, wykopanie 17tys, pompa 2 tys, rozdzielnia 3tys, pozwolenie wodno prawne 3tys no i wodę masz, jeszcze dolicz linie nawadniającą czy jakis staw...

Wywiercenie to pikuś, uzbrojenie to prawie drugie tyle kosztów co wywiercenie...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 05:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Czy wiecie może czy ktoś konkretnie skupuje ogórek nadusha? Zawsze siałem potomac i byłem zadowolony ale go wycofali więc kupiłem Nadusha on jest zastępczy potomaca nowość. Jak się właśnie okazało to cholerstwo wcale nie przypomina potomaca jest krótki i gruby a tamten był prawdziwy kwaszeniak długi. Nie wiem czy kwasiarze będą chcieli go skupywać. Mam problem , złoże reklamację ale się zastanawiam czy sprawy firmie simens nie założyć bo w ulotce napisali że jest zastępczy potomaca, ale lepiej owocuje. I to się zgodziło owocuje bardzo mocno ale co z tego jak jest krótki, gruby i nie nadaje się na kwaszenie. Znajomi w małych areałach tez są niezadowoleni tej odmiany.

#212 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 08:12

łe, tak samo myślisz jak ja, woda sie znajdzie na 30'stym metrze i bedzie happy, jak sie okazało odwiert próbny za 2000zł poszedł i do 50m nie było nic, w drugim miejscu na 75 metrze woda jest, wykopanie 17tys, pompa 2 tys, rozdzielnia 3tys, pozwolenie wodno prawne 3tys no i wodę masz, jeszcze dolicz linie nawadniającą czy jakis staw...

Wywiercenie to pikuś, uzbrojenie to prawie drugie tyle kosztów co wywiercenie...

u mnie woda jest na 130cm teraz obojętnie gdzie wykopię i tak do 25 metra jest cały czas.a średnicę taką zaproponowali.ja się nie znam.wolę szerszą a na 14 metrów jak cienką na 25 bo potem to pompa głębinowa.a potrzebuję tak 40-45 tyś litrów na godzinę żebym mógł też deszczownię puścić.pod domem mam na 14 metrów 10 cm średnicy i 10 tyś pompuję a ile mógłbym to nie wiem.pompę mam i całą stację transformatorową na 160 kV więc pompę mogę jaką chcę założyć.linię przesyłową też mam.staw także tyle że prawie pusty a nie chcę pogłębiać.studnię zrobię koło swojego transformatora bo za bardzo tego nie widać bo to przy ulicy.a staw w tym miejscu za bardzo rzucałby się w oczy

#213 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 09:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn gontarz a ile razy już rwałeś?
niektóre odmiany tak mają, że na początku owoce są krótkie i grube, po 1-2 rwaniach dochodzą do normy.
jeśli nie to faktycznie może być coś nie tak z tą odmianą

#214 Share nowicjuszka555

nowicjuszka555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 10:07

gontarz a ile razy już rwałeś?
niektóre odmiany tak mają, że na początku owoce są krótkie i grube, po 1-2 rwaniach dochodzą do normy.
jeśli nie to faktycznie może być coś nie tak z tą odmianą

popieram mam w tym roku po raz pierwszy karaoke i cabaret, dwa pierwsze zbiory malutkie w dodatku krutkie grubaski ale trzeci zbiór 4-krotnie większy od 2 i zrobiły się długie i szczuplutkie- aż chce się zrywać. Cena w skupie 1,40 za I i 0,70 za II ale jej prawie nie ma.

#215 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 12:33

u mnie woda jest na 130cm teraz obojętnie gdzie wykopię i tak do 25 metra jest cały czas.a średnicę taką zaproponowali.ja się nie znam.wolę szerszą a na 14 metrów jak cienką na 25 bo potem to pompa głębinowa.a potrzebuję tak 40-45 tyś litrów na godzinę żebym mógł też deszczownię puścić.pod domem mam na 14 metrów 10 cm średnicy i 10 tyś pompuję a ile mógłbym to nie wiem.pompę mam i całą stację transformatorową na 160 kV więc pompę mogę jaką chcę założyć.linię przesyłową też mam.staw także tyle że prawie pusty a nie chcę pogłębiać.studnię zrobię koło swojego transformatora bo za bardzo tego nie widać bo to przy ulicy.a staw w tym miejscu za bardzo rzucałby się w oczy

Piszesz, że obojętnie gdzie studnie wykopiesz i wode masz tak płytko a w stawie wody nie masz? Coś mi tu nie pasuje
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#216 Share Gontarz

Gontarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 13:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn rwałem pierwszy raz a jutro drugi bo musimy zrywać jak najczęściej dopóki małe jak już większy to gruba baryłka. Dzięki za odpowiedź trochę mnie pocieszyliście bo już tak byłem zły że myślałem o zaoraniu. Plenne są bardzo na pierwszy raz zerwaliśmy dobre 300 kg z 65 arów. potomaca było zawsze ok wiadra na początek. W sobotę nie było nawet jednego ogórka a we wtorek na ruj. Juz reklamację złożyłem ale mam nadzieję że będzie tak jak panowie piszecie. a jak u was ceny i skąd jesteście u nas z okolic niedaleko warszawy powiat otwocki i garwoliński jest po 1 zł kwaszeniak. Ale u nas przeważnie tylko kwaszeniaka biorą razem wszystko idzie a sałaciaka to czasami biorą na początku ale za grosze. U nas ogórków też jest dużo ale deszczu nie było już ok miesiąca i niektórzy zaczynają rwać i im usychają. My mamy kropelkowe jest nieźle ale co trzy dni trzeba podlewać. Ci co podlewają z góry to grzyba ogórek dostaje także ciekawie nie jest z ogórkiem

#217 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 16:38

Piszesz, że obojętnie gdzie studnie wykopiesz i wode masz tak płytko a w stawie wody nie masz? Coś mi tu nie pasuje

bo staw mam około 1.70m głęboki.woda jest ale po kolana.jak zacznę pompować to 2-3 godz i jest sucho.a najdzie dopiero na drugi dzień.a poza tym ze stawu ciągnąłem pompą na wom bo jest kawałek od transformatora.koszt większy i traktor zajęty.mógłbym pogłębić ale to dalej wom.300 metrów od pola płynie rzeka ale bym musiał komuś przez pole wąż puścić i traktorem dojeżdżać.dlatego najlepszym rozwiązanie jest studnia koło prądu

#218 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 17:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn nie straszcie za bardzo tą suszą u mnie przeszła wczoraj burza i nawet dolało ale na takim słońcu znów jest skorupa, ja jak narazie sprzedałem 0.5t z 20arów a zbieram co 1-2 dni, dziś nie zbierałem bo wczoraj wieczorem zbieraliśmy i będę jutro bo nawet za bardzo nie czepiają się letko przerośniętych a cena to 1,1-1,2zł a gróby spadł na0,3zł, ale i tak nie ma takich potworów a nawet jeśli parę się trafi to na mizerie jak znalazł :) ja tak sie zastanawiam bo piszecie o nawadnianiu, mam ogórki zaraz za podwórkiem a do studni jest jakieś 100metrów plus ogórki mają 100mterów. Wracając do studni wody jest w niej jakieś 4tys. litrów na jeden raz ale szybko przybywa za jakieś 5-6godzin poziom jest ten sam, czy warto się w to bawic skoro mam beczkowóz 4200l i do rzeki 100metrów od podwórka? czy taka pompa z targu za 160zł o wydatku 28m3/godz i w pionie do 25m dała by rade? do tego od dna studni to pagórka na którym są ogórki różnica poziomu wyniosła by blisko 20m to czy warto zawracac sobie tym głowe i bawic się w takie rozwiązania? i oczywiście musiał bym kupowac 1300m jelit bo mam 13 rządek po 100m i do tego dokupic z 80m węża 2cale, a jażyna prawie się zeszła co o tym sądzicie? jak byście postąpili na moim miejscu?

#219 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 19:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja nie mam wyjścia .od 30 kwietnia spadło 12 mm tydzień temu.nigdy nie miałem takich mizernych krzaków o tej porze.chociaż dobrze się ukorzeniły.u mnie piachy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 lipiec 2010 - 09:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Będzie w tym roku cena bo Bułgaria i Rumunia stanęła i nie mają skąd dowozić. Po prostu ich zalało i nie mają skąd ściągać z zagranicy. Bo jak zaczęli wozić to już było kiepsko, ale cały czas obecnie idzie cena do góry i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Co do ceny...
Tak jest to prawda, że z 1ha ogórków da się zarobić 20 kafli. Wystarczy, że będą bardzo dobrze plonować i cena około 1 - 1,2 zł.

Co do uprawy...
Ziarna na zasiew najlepiej od razu zaprawiać na robaka.
Później wiadomo, że należy dbać, żeby nie zarosły. Są już opryski na chwast w ogórkach, ale są bardzo drogie. Ja pielę.
Następnie, kiedy wzrastają, dobrze jest je posaletrować, nawet ze 2 razy w 2 - 3 tygodniowym odstępie czasu (jak masz maszynkę prowadzaną do siania warzyw, to weź wsyp w nią nawóz i poprowadź przy rządkach tak, aby nawóz nie spadał na liście, bo je popali). Następnie kiedy już kwitną warto już jechać je opryskiem na grzyba i odżywką. U mnie zawsze pryskamy Gwarantem lub Miedzianem i Cristalonem i jest bardzo dobrze. Pryska się średnio co tydzień, wiadomo, bo trzeba dbać o nie jak najdłużej. A jak uschną to talerzówka i nie ma zmiłuj się. Do zbierania jeżeli masz 1ha to będzie Ci potrzebnych 15 odpowiedzialnych osób lub więcej, aby co 2 dni całe pole zebrać, i wszystko sprawnie jakoś szło do przodu. Jednakże licz się z tym, że dochodzi ci jeszcze sortowanie i wywóz więc jak wyjdziesz rano o 5 na pole to do 16 będziecie rwać, a później jeszcze dalsze czynności i o 21 może do domu zajdziesz. No jeszcze zależy czym wywozisz...

Nawadnianie...
Warto kupić sobie dużą beczkę, wepchnąć ją na przyczepę i do tego trochę węży i kupić węże tzw. kropelkowe i pod wpływem grawitacji podlewać się będzie. Koszt może i Ci troszkę wyjdzie, ale to jest nie na jeden rok, ale na lata.

Odmiany...
Ja w tym roku mam odmianę Atlantis F1 i zobaczę jak to będzie, bo wcześniej nie miałem.
A Wy jakie macie odmiany i jak Wam się sprawują? Ja u siebie mam ogórki od 1999r. więc troszkę się w tym obracam.

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)