Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2548 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 28 czerwiec 2016 - 06:39

Wczoraj to zauważyłem, po drugie uprawa jest ekologiczna. :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 20:49
  •  

#1982 Share NorbertWojas

NorbertWojas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:38

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam,koledzy jak u was na skupach? U nas spadło w niedziele i wczoraj troche deszczu i cena odrazu na 1zl i 0,20zl a ogorka jak bylo malo tak jest malo.

#1983 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn To ich u was pojebane co za koleś u was ma skup ja dzisiaj z działki 10 arów pierwszy zbiór uzbieralem 275 kg lepiej sypal od 2 kwatery bo mam dwa kawałki po 10 arów narazie po sklepach rozwoze ale już nie będę miał zapotrzebowania na tyle ogurasow i będę zmuszony sprzedawać do skupu ktoś stosował saletry wapnia do ferdykacji z yara calcium

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1984 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 11:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja z dwóch h uzbieralem 16t nie ma rewelacji pierwszy zbiór było 6,3t drugi 9,6t cena 1,1.u Was też tak słabo plonuja ?

#1985 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 13:44

Niki20 oglądałem film o pałacu królowej Elżbiety II i pokazywano jej w 100 % ekologiczny ogród z warzywami, radzą sobie z robalami pryskając warzywa roztworem wody z czosnkiem, może warto spróbować.

#1986 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 18:24

Tych ekologicznych metod trochę jest, ale nigdy się tym nie interesowałem... Ze słyszenia wiem, że pryskają wodą z mlekiem i jakimś kompostem z pokrzywy, ale czemu to ma służyć to nie wiem :D

#1987 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 19:46

Gnojówka z pokrzywy jest tak odzywka azotowa gnojowka ze skrzypu dobry fungicyd  wywar z czosnku na mszyce ok ;)

#1988 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 20:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Panie Wojas który taki madry i płaci 1zł?

#1989 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 28 czerwiec 2016 - 21:17

Tych ekologicznych metod trochę jest, ale nigdy się tym nie interesowałem... Ze słyszenia wiem, że pryskają wodą z mlekiem i jakimś kompostem z pokrzywy, ale czemu to ma służyć to nie wiem :D

niby mleko ma działać na choroby grzybowe.ja pryskałem,ale nie było różnicy-nie działało.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#1990 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 06:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja odstawiłam wczoraj i dostałem 1.2cienki i gruby 0'70 szału nie ma żeby tylko w tym roku taka cena była na. Cały sezon to będzie dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share NorbertWojas

NorbertWojas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 11:33

Panie Wojas który taki madry i płaci 1zł?

U nas w powiecie kazimierskim odkad pamietam zazwyczaj cena jest taka sama na wszystkich skupach... Dzis bez zmian 1zl 6-9 i 0,20zl 9-12. W Krakowie na gieldzie rybitwy 1,5zl i 1zl. Nie wiem jak u was ale u nas jest bardzo malo ogorka,busiki na wsiach pusciutkie. Polowe sie jeszcze nie zaczely,ale cos czuje ze bedzie za malo tego ogorka w tym sezonie. Ja jeszcze nie zaczalem zbierac ale po 1zl wole nie zbierac(nie sprzedawac pośrednikom)Oby nie przyzwyczaili ludzi do takich cen bo bedziemy jeb.. za darmo jak w 2014.Pozdrawiam plantatorów i nie dajmy sie robic...
Przetwornie puste i boja sie powtorki z zeszlego roku a ja mam nadzieje ze ten sezon bedzie jeszcze ciekawszy :)

#1992 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 12:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Tez mi się wydaje ze w tamtym roku to kwaszarnie zapasu nie porobili z braku towaru i z ceny a wtym roku wyczuwają czy kupią mniej niż 1zł wczoraj jako pierwszy zacząłem skup i przy mnie dzwonił do kwaszarnie czy biorą grubego i usłyszałem bo rozmowa była przez głośnik powiedzieli ze narazie Wstrzymują się. Bo cenę regulują ;) mi jak spadnie mniej niż 1zł to otwieram beczki i kisze ch*j ze partnerokarbny co będzie to będzie

#1993 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 15:27

Głupoty piszecie trochę ;) Kto normalny bedzie kisił ogórek w czerwcu ? Normą jest że zaczniemy szukać ogórka do kiszenia koło 10-15 lipca a nie teraz wiec nie piszcie że ktoś bierze na przeczekanie :) Co do zeszłego roku jakoś nie zauważyłem żeby komuś zabrakło kiszonego wiec to też brednie że go zabrakło bo raczej nie było łatwo z kiszonkami w tym roku i z tego co wiem to napewno nikt nie ma braków a raczej nadwyżkę bo nie wiem jak dokładnie z ogórkiem ale kapusta to na pewno została w silosach. W ogóle trochę mnie dziwią te wasze wczesne nasadzenia jeżeli towaru jest dużo na małosolny idzie szklarnia a ruch w gruntowym robi się dopiero koło 15 lipca jak ruszymy z kiszeniem na zimę i ruszą przetwórnie. Wszystko ma swój termin ;) Skończyły się już czasy na warzywach że jak udało się coś 2 tygodnie przyspieszyć to były na tym pieniądze bo nie było towaru na rynku ... Dzisiaj mamy wszystko brakło u nas ogórka w zeszłym roku to od razu miałem telefony z niemiec, rumini itd. czy nie chce ogórka kupić w każdej ilości i dzięki temu każy większy kwasiarz i przetwórnia kupiła ogórka aż nadmiar i później była sprzedaż po kosztach albo z naprawdę minimalną górką. 

Co do kiszenia partenokarpnych można oczywiście ale tylko w beczkę i tylko w chłodni przy temperaturze ok 12 stopni. I druga sprawa do świąt trzeba go sprzedać dlatego jak ktoś nie ma sensowych kanałów zbytu to lepiej go oddać za grosze albo wyrzucić niż kłaść w beczki i robić sobie robotę i dodatkowe koszty ;)

#1994 Share NorbertWojas

NorbertWojas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 16:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zgadzam sie w 100% procentach z tym ze wielu liczac na duży zarobek zainwestowalo w folie itp i ogorki zaczeli zbierac 10czerwca..ale fakt faktem jest taki ze polowe zaczna się powoli dopiero w przyszlym tygodniu i z tego co wiem i widze jest ich mniej zdecydowanie niz w zeszlym roku przynajmniej na moim terenie.Ja w zeszlym roku zaczalem zbior 5 lipca a ze skupem ruszylem 13.Dziennie +- 25t i nie mialem do samego konca sezonu problemu ze zbytem,rumunski i niemiecki byly w tym samym czasie ale jakos nie bylo na nie zainteresowania.. Jestem przekonany ze jesli w zeszlym roku 2zl za 6-9 w skupie i sprzedarz z gorka 20-30gr a caly sezon w skupie czyli gotowka u producenta w rece wyszla 1,6zl-2,20zl nie stanowilo problemu to czemu ma byc w tym roku inaczej??Ile placily ostatnie rece??I nie musze dodawac,ze szlo jak leci..6-11 jako 6-9 bylo norma a nie raz doswiadczylem jak posrednik paczka fajek sprawdzal kalibracje w poprzednich latach. W zeszlym roku "gora"pogoda wyregulowala cene czas pokaze komu sie uda w tym sezonie.A jak jest ogorkow za duzo to lepiej wyrzucic niz sprzedać za darmo-tak mi starszy znajomy wczoraj powiedzial co ogorki sprzedaje ponad 40lat cos w tym jest.
I jeszcze powiedzial anegdote,ze gdy ogorek nisko startuje to wysoko konczy.. A startuje nisko bardzo 1zl i 0,20zl dzis,jutro pewnie bedzie 0,80zl i 10 groszy(gielda 1,4zl i 0,80zl) bo "ciepla noc i upal" tylko jak jutro busiki beda pusciutkie jak dzisiaj to lipa :)

#1995 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 17:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja do tej pory sprzedawane po sklepach i juz swoje koszty zwróciłem na resztę nie mam tyle zbytu żeby mi sklepiki rozebraly ale w beczki zakisze nie za duże ilość. Ja pamiętam rok co wystartowali z cena 1.9 na drugi dzień było 0'8 cienki a gruby 20 a początek sierpnia 1,6 a były takie lata ze 60 gr cienki i 10gr gruby przez cały sezon

#1996 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 19:07

Ja gdybym miał sprzedawać po 1zł to wolałbym do lasu wywieźć. Ktoś liczył opłacalność uprawy ogórków ? Może się okazać, że dokładacie do interesu jeżeli sprzedajecie za grosze.

#1997 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 20:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Macie racjie panowie pierwszy drugi zbiór r ewelacjia kolejne już nie takie kolorowe połowa kwiatów albo większą połowa nie zawiazala plony będą porównywalne z tamtym rokiem jak nie trochę niższe

#1998 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 23:12

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A skat takie ceny każdy pisze ze same problemy z ogurasrm aa cena po niej 1zł

#1999 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 13:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Panowie jest nadzieja ze może będzie lepiej nie będzie wiatr w oczy wiał u nas jeden skup wystartował z cena 1.2cienki a 2 skupu płacą 1.9 kwasa na razie nie biorą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Czas i pogoda pokaże, zbyt raczej bedzie.

Edytowany przez bartekd91, 01 lipiec 2016 - 11:56.