Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1248 odpowiedzi na ten temat

#141 lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 maj 2010 - 20:37

ja wysiałem 900 kg bontaru i saletre tylko teraz po tym co tu widze boje sie czy to nie zaduzo ?? siew planuje ok 20 lulak dajesz polifoske pod ogorka a chlor z niej nic nie szkodzi??

nie szkodzi, w zeszłym roku miałem i było ok.
poza tym:
u mnie jeden gość zawsze nawadnia wodą z wodociągu,
wiadomo, że tam jest pełno chloru, mimo to ogórki ma zawsze extra.
z tego co wiem, on też sypie polifoske
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 01:56
  •  

#142 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 maj 2010 - 10:30

ja wysiałem 900 kg bontaru i saletre tylko teraz po tym co tu widze boje sie czy to nie zaduzo ?? siew planuje ok 20 lulak dajesz polifoske pod ogorka a chlor z niej nic nie szkodzi??

w zaleceniach masz w zależności od zawartości fosforu 200-400 kg bontaru na ha pod ogórki.przy tych deszczach to chlor z nawozów chlorkowych szybko się wypłucze.ja jeszcze nie dałem potasu i fosforu bo nie mogę wjechać.a planuję wysiewać w kostkę ok 15 to 23-24 będę wysadzał.bo ciepłych nocy nie zapowiadają.kostka już zrobiona.i będę sadził co 45 cm ale po 3 nasiona w kostce.szybciej pójdzie sadzenie i mniej kostki trzeba
  • 0

#143 przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • 17221543

Napisany 09 maj 2010 - 11:18

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn co polecacie na jedno i dwu liścienne pod ogórka? stosował ktoś comand? w jakiej dawce i czy można po rozsadzeniu rozsady czy na gołą ziemie tak jak zalecają w innych uprawach?
  • 0

#144 młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • 6568798

Napisany 09 maj 2010 - 20:02

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja zacząłem wczoraj druga turę rozsady, zrobiłem 3 tys. sieje do multiplatów po 32 otwory i cylindrów 6 cm średnicy, po 2-3 nasiona, Sadzenie co 40 cm, jutro planuje skończyć. Pierwsza tura posiana 2 tyg, temu już ma po jednym liściu właściwym, od jutra harujemy, oprysk miedzianem i sadzimy plus okrywa z włókniny. U mnie po okolicy nikt jeszcze nie sieje bo zimno i mokro, mam nadzieje, ze pomysł z rozsada był trafny, koniec maja ma być łady, więc będzie jak znalazł. Pozdrawiam
  • 0

#145 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:43

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn dwa tygodnie i już po liściu?chyba dobrze je pędzisz.mi się nie pali.ja włókniny nie daję a niby mogą być koło 18 przymrozki.w zeszłym roku był 8 czerwca bo ziemniaki trochę mi ścięło ale ogórki na folii to cieplej na polu było.
  • 0

#146 Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 maj 2010 - 08:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam, jaką zaprawą grzybobójczą oraz przeciwko robactwu glebowemu obecnie najlepiej zaprawić nasiona ogórków? Pozdrawiam
  • 0

#147 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 11 maj 2010 - 09:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn na robaka nomolt 150 sc.w warzywach ostatnich tak piszą.ja na szczęście mam jeszcze i marschala i i uniwersalnego super homeia.
  • 0

#148 charles86

charles86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 4678166

Napisany 11 maj 2010 - 10:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ciekawy temat z wieloma przydatnymi informacjami:)
również stosuje marschala, zastanawiam się czy już siejecie ogórki w gruncie ja mam zamiar dziś lub jutro połowę zasiać choć nie wiem czy to dobry pomysł.. zimno i deszcz;/
  • 0

#149 Mariola

Mariola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • 19948703

Napisany 11 maj 2010 - 19:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Niom ja też wstrzymuję się jeszcze z sianiem. Niby niewielka ilość ale szkoda było by drugi rok z rzędu nie mieć nic oprócz kosztów :lol:
  • 0

#150 semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 360687
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 15 maj 2010 - 12:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn niezbyt optymistycznie wyglada prognoza pogody na najblizsze 2 tygodnie co w takim wypadku robicie z siewem?? mozna czekac na dobra pogode ale ile jeszcze?? wstrzymac sie nawet do poczatku czerwca?? tak zle i tak nie dobrze:/ moze ktos juz posial ogorki wprost do gruntu jakie macie efekty???
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#151 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no pogoda nie dopisuje.ja tydzień temu wysiałem 500 nasion na próbę w kostkę w tunelu i 70% ma dopiero liścienie co dopiero powychodziły.a reszta dopiero wychodzi.a w tunelu cieplej.planuję w tym tygodniu zacząć siać.a wysadzał będę ok 10 dni później jak będzie ciepło.bo jak zimno to pewnie ciut dłużej potrzymam w tunelu.w polu trochę ryzyko.w czerwcu trochę późno ale z drugiej strony poco siać drugi raz
  • 0

#152 lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn nie za ciekawie, moje w gruncie już 2 tyg., te pod włókniną nieśmiało sie pokazują (gdzie niegdzie), te nie okryte ledwo kiełki puściły
  • 0

#153 super

super

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 maj 2010 - 00:23

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn siał może ktoś was taka odmiane ogórka jak atlantis.co o nich sądzicie.
  • 0

#154 młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • 6568798

Napisany 16 maj 2010 - 19:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @saszeta wcale tak mocno nie pędziłem, rosły w szklanej mnożarce na stropie, ciepła im nie brakowało, do podłoża dodałem rosafertu (standard skład), wczoraj minęło 4 dni od wysadzenia, nie było ani jednego wypadu, przyjęły się elegancko ku mojemu zaskoczeniu, niektóre maja już mały drugi liść własciwy, dzisiejsza noc i dzień w moim rejonie obfita w deszcz i wiatr, kilka sztuk które trochę wybiegł wiatr załatwił, na szczęście niewiele, reszta jakoś się trzyma, pole z lekkim spadkiem, więc woda spływa bruzdami, zobaczymy jaki będzie tego koniec, mam nadzieje, że przeżyją bo zapowiada się wysoka cena na wczesnego. Z włókniny narazie zrezygnowałem, możne jak pogoda się uspokoi i pole przeschnie to przykryje. Reszta rozsady to dopiero rozłożone liścienie, myślałem żeby im palić, ale z drugiej strony co z nimi zrobię jak w pole nie wjadę..., zrezygnowałem tez z siewu fasoli szparagowej, posieje później. Jeśli cały rok będzie taki przeplatany, to szału nie narobimy. Pozdrawiam
  • 0

#155 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 16 maj 2010 - 20:27

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja od jutra zaczynam wysiewać.i pewnie podgrzeję tunel żeby szybciej wzeszły.u mnie ani kropla nie spadła na szczęście.mokro jest ale da się wjechać.a patrzyłem na pogodę jakąś polską i niemiecką bo mam 50 km w lini prostej a tam dokładniej podają 22,23,24 możliwe przymrozki.wcale się nie zdziwię.
  • 0

#156 semenpl2

semenpl2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • 360687
  • Zainteresowania:energia odnawialna, fundusze UE, warzywa

Napisany 19 maj 2010 - 14:16

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jakimi zaprawami zaprawiacie nasionka ogorka stosuje moze ktos polikrust zeby zaprawa sie lepiej trzymala ogolnie moze ma ktos jakas ciekawa metode na dobre zaprawianie nasion bo na sucho idzie to latwo ale efekty sa wydaje mi sie ze takie sobie
  • 0

#157 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 19 maj 2010 - 20:32

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja zaprawiam super homeiem to na 500 gram daję 3 mililitry wody.klei się idealnie a nasiona nie są mokre.wczoraj i dzisiaj zrobiłem 18 tyś kostki czyli 54 tyś nasion poszło jutro powinienem skończyć zostało 10 tyś kostki.ogrzewanie w folii idzie na maxa.2 haktarki będą z rozsady.
  • 0

#158 lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 maj 2010 - 11:21

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jak tam, ogórki żyją czy wam pozalewało ?
  • 0

#159 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2264 postów

Napisany 23 maj 2010 - 18:57

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no moja mikrorozsada rozpędza się.wszystko ładnie wyprostowane.w folii po 25 stopni w nocy a w dzień po 40.powinienem koło pierwszego sadzić
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#160 SlawekSS86

SlawekSS86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 maj 2010 - 21:03

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja właśnie sadzę (dziś i jutro) w pole pod włókninę pierwsze 4 tys. sadzonek, czyli 12tys. nasion wychodowanych w multidoniczkach. 19 dni siedziały w doniczkach :/ Choć mogło być gorzej, groziło mi że odpłyną z Wisłą. Na szczęście wały udało się utrzymać, ewakuacja się skończyła i można sadzić. Kolejne 8 tys. nasion kiełkuje w doniczkach pod folią, a po jutrze sieje ostatnią partię 12 tys. nasion. Wystarczy, po 2007r obiecałem sobie, że nigdy nie porwę się na więcej niż 3,5km ogórka ;)

Sam jestem ciekaw jak powschodziły w gruncie. Pogoda była zabójcza dla ogórka. Na dodatek dochodziły mnie słuchy, że nowatorzy już w połowie kwietnia zaczynali obsiewać i zgłaszać się z reklamacją, że nasiona nie wschodzą:(. Patrząc na doświadczenia zeszłego sezonu, to bez włókniny można liczyć na wschody 10%, pod włókniną może ze 33%.
Czas pokaże, zapowiadało się na wybitny urodzaj, na dziś dzień sezon już jest opóźniony około 2 tygodnie a wschody w gruncie to wielka niewiadoma.
  • 0