Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1248 odpowiedzi na ten temat

#1 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9299 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 maj 2006 - 22:39

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam!
dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
Jak je sie uprawia?
jaki sprzet jest potrzebny?
duzy nakład pracy jest potrzebny?
ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi :)
pozdrawiam
YacentY

Edytowany przez AF_Mirek, 02 lipiec 2014 - 11:16.

• 0

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 maj 2006 - 23:01

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Co do tej kasy to całkiem możliwe ale mie chciałbyś zrywać tych ogórów. U mnie troche ludzi ma tak dorywczo. To trzeba się nachapać przy tym zrywaniu; dzień w dzień przez prawie 2 tygodnie i najczęściej w żniwa.
  • 0
The Truth Is Out There

#3 ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • 1981243

Napisany 29 maj 2006 - 18:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn to tak jak z tytoniem :D zrywasz i zrywasz i zrywasz
  • 0

#4 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9299 postów

Napisany 29 maj 2006 - 19:20

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a jak z maszynami? jak z ludzmi? ile mozna dziennie zebrac z ha? ile ludzi potrzeba dziennie zeby obrobic 1ha?
pozdrawiam
YacentY
  • 0

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 29 maj 2006 - 19:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn najpierw trzeba miec dużo wody żeby to podlać,przydała by sie deszczownia,no i jakiś zbyt:)
takiej ilości na Targpiaście nie sprzedasz
a sprzęt normalny,nic specjalnego nie ma,może tylko siewnik punktowy do warzyw,hektar obsadzisz ręcznym,tylko trzeba sie nachodzić,sam mam 20 a ogórków
  • 0

#6 ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • 1981243

Napisany 29 maj 2006 - 20:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn oj dajcie sobie spokuj z tymi ogórkami z tego nic nie zostanie zapłacic robotników zebo to zebrali i kiszka 1000 zł w kieszeni
  • 0

#7 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9299 postów

Napisany 29 maj 2006 - 21:15

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn tak sie z ciekawosci zapytalem, w wakacje mam troche luzu to myslalem ze sie tym zajme ale widze ze kupa roboty :P i duzo inwestycji :)
  • 0

#8 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 30 maj 2006 - 08:36

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn U mnie we wsi miał gość w tamtym roku 1,5 ha ile czasu przy tym robił , ludzi wynajoł i nic nie widać żeby z tych ogórków zrobił żadnych inwestycji zakupu ziemi , samochodu a trzyma też sporo byków , ma też pory , i inne badyle to chyba nie jest to za bardzo interes
  • 0

#9 szyszak007

szyszak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 31 maj 2006 - 13:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ciekawe jeszcze skad tych ludzi weziasc do roboty u mnie ich nie ma a ci co sa to w nosie maja robote wola pujsc do opieki spolecznej dos tac pare zloty i sie latem opalac nad wopa a nie zrywac ogorki czy jakies inne badylstwo.
  • 0

#10 zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 6747268
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 31 maj 2006 - 15:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

Ciekawe jeszcze skad tych ludzi weziasc do roboty u mnie ich nie ma a ci co sa to w nosie maja robote wola pujsc do opieki spolecznej dos tac pare zloty i sie latem opalac nad wopa a nie zrywac ogorki czy jakies inne badylstwo.

dobrze powiedziane, ja jak u siebie rwie np.wisnie to ludzi do rwania przywoze z mista odległego o jakies 15 km
:o
bo wszyscy u mnie w oklolicyktórzy nie prowadza gospodarstw robia tak jak opisałes, nie chca brudzic sobie rak (wola isc cos ukrasc albo do pomocy społecznej);/;/;/;/
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 31 maj 2006 - 19:21

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ukraina z tamtąd trzeba ludzi
  • 0

#12 zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 6747268
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 31 maj 2006 - 19:47

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no kiedys w mojej okloicy to ukrainców na peczki było (dosłownie do wyboru do koloru;];])(a ukarince to prawdzwie żuwe kombajny do wisni;];],)
no ale czasy sie zmieniaja jest ich obecnie jak na lekarstwo, i pozostaj tylko nasi;/;/;/
paru z posród tych którzy kiedys u mnie pracowali na stałe tzn 1-2 lata zakaładaja niejednokrotnie gospodarstwa na ukrainie;/;/
  • 0

#13 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9299 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 14:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ok, jakie bym mial naklady gdybym chcial posiac ogorki na dzialce 90ar, ziemia nie nalezy do najlepszych, pod spodem glina jest i dla przykladu pszenica tam nigdy nie dala wiecej jak 6ton/ha kiedy na innych moich polach dochodzi do 8.5tony
coraz bardziej mysle o tych ogorkach bo zboza jakos co raz mniej atrakcyjne sa, na razie w domu jest komu robic wiec kto wie.
ila czasu potrzeba zeby obrobic te 90ar ogorka?
  • 0

#14 abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 12:04

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Obrobic w jakim sensie??
  • 0

#15 jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 17:59

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Myśle ,że 3-4 osoby wystarczą ale niestety będą musiały zrywać codziennie.
Szybko się nudzi. Jeśli miał byś możliwość nawadniania to możesz uprawiać.
Jeśli nie to chyba lepiej dać sobie spokój bo wiadomo jakie są teraz lata.
Od razu zaczną rosnąć krzywe a cena tych to już tylko 15-20 gr o ile ktoś chce je kupić.
Za dobry towar w średnim roku możesz dostać około 1 zł.
Podstawa to dobry odbiorca a o takich coraz trudniej.
Chociaż w mojej okolicy kupują Bracia Urbanek.
W miare solidna firma.
  • 0

#16 pronarek

pronarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • 9116940
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 30 kwiecień 2007 - 20:31

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a ja wam powiem tak od po wojny mój dziadek siał ogórki , pózniej mój tata i od 5 lat nie siejemy bo zajeliśmy się ogrodnictwem ale na tym mozna zarobic szczególnie jak zrobisz jakies silosy i bedziesz kisił to na wrocławiu stawiasz bude obok innych kapusciarzy zyjesz na zarciu z baru u kasi i sie kisisz z towarem ale mozna zarobic
  • 0

#17 DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • 7964354

Napisany 22 styczeń 2008 - 13:16

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja sie własnie na to przestawiam (ogórki) za kilka dni maja goscie przyjechac i podpisujemy nontrakt z wujkiem albo sami;)
  • 0
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#18 rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • 7942176

Napisany 22 styczeń 2008 - 14:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja od 5 lat sialem ogorkli gruntowe tak okolo 60 arow i zawsze co roku powtarzalem sobie ze w koncu zaplaci.i du......pa albo cena byla dobra a ogorka malo albo ogorka duzo a cena niska.napracowac sie trzeba bylo zwlaszcza ze bydlo posiadam ,i w ty roku powiedzialem sobie juz nigdy wiecej:)
  • 0

#19 Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1125 postów
  • 6232296
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 22 styczeń 2008 - 15:46

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn jesli wszystko ci wypali to i kasy wezniesz ;) tylko przy tego typu uprawie jest potrzebne duzo ludzi do zbioru ;) a z tym bywa różnie :)
  • 0
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 mariobd

mariobd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:37

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Od ponad 4 lat siejemy ogorki gruntowe na ha i robimy to tak. Ziemia klasa IIIa gliniasta
Najpierw przygotowuje pole poprzez jeżdzenie agregaem uprawowym biernym po nawozie. Nastepnie rozkladamy węzyki kropelkowe i podpinamy do głownej lini zasilajacej podlaczonej do pompy.
Później trzeba rozłozyc folie czarna w odleglosci co metr od brzegów a od środka co 1.8m bo folia ma 0,8m. Rozkladamy ciagnikiem ze sprzetem przystosowanym do tego. Jedna rolka starcza na 25a i kosztuje okolo 300 zl
Później sieje sie nasiona do dziurek w folii po 2 ziarnka w dziurke. Nasiona to specjalna samopylna odmiana holenderska. Jedna paczka 1000 szt okolo 80 zł.Wymagane nawadnianie kropelkowe ze wzgledu na wysoka plennosc
Plennosc okolo 40-45 ton z ha. Po zasianiu można dla przyspieszenia wschodów przykryc agrowłóknina. Przyspiesza to i polepsza wschody. Nastepnie obrobka w miedzyrzedziach i w dziurkach i posypanie po głownie nawozem azotowym najczesciej saletra oraz oprysk miedzianem 50 wp lub wg w ilosci 25 ml na 10l i ponowne przykrycie az do odpowiedniej tepmeratury. Aby nie przepalic!!! Gdy calkowicie scigamy juz włoknine ponownie obrabiamy i opryskujemy dolistnie nawoz w formie helatów oraz tytanit na kwitniecie. Nalezy pamietac o cotygodniowych zależnie od pogody opryskach na maczniaka rzekomego i zasilania nawozami. Sa to zabiegi dosyc kosztowne ze wzgledu na cene srodkow . Ogorki zbiera sie codziennie lub co 2 dzien zaleznie od pogody.

Teraz cena juz spadla ale kilka lat wstecz zarabialo sie naprwde duzo ale odmiany byly mniej plenne. Zbieralo sie 20 ton z ha.
  • 0